İspanyolca'da gayri resmi komutları nasıl kullanırsınız?

Sordu: Cortez Ellwood | Son Güncelleme: 27 Mayıs 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
4.5/5 (95 Görüntüleme. 25 Oy)
VİDEO

Bu bağlamda, İspanyolca'da olumsuz gayri resmi komutları nasıl oluşturuyorsunuz?

Negatif birkomutu oluşturmak için şu mantrayı hatırlayın: yo formu , – o'yu bırakın, zıt son ekleyin. Bir fiilin – ar ile biten bir mastarı varsa, karşıt son eklemek, bir – er/– ir fiili için şimdiki zaman tú bitişi, olumsuzkomutunu oluşturmak için kullanılır.

Ayrıca bilin, olumlu komutlar nelerdir? OlumluKomutları . Dilek kipi olumlu ve olumsuz Ud., Uds. Komutlar ve nosotros formlar ve tú ve vosotros formlarının sadece olumsuz komutları ifade etmek için kullanılır. Olumlukomutları , dilek kipine dayanmaz.

Aynı şekilde, komutlar İspanyolca'da nasıl çalışır?

Gayri Resmi İspanyolca Komutları - Olumlu ve Olumsuz

fiil tú komutu (olumlu) örnek
hacer (yapmak, yapmak) haz Haz la cama. (Yatağı düzeltmek.)
ir (gitmek) ve Vete. (Çekip gitmek.)
poner (koymak, yerleştirmek) pon Ponlo ve yaşam alanı. (Odama koy.)
salir (dışarı çıkmak, ayrılmak) sal Sal de aqui. (Git buradan.)

Resmi olmayan yetkiler nelerdir?

Arkadaşlar, iş arkadaşları, akrabalar arasında veya bir çocuğa hitap ederken gayri resmi veya tanıdık konuşma kullanılır. Olumlu gayri resmi (tú) komutları , mevcut gösterge Ud ile aynı şekilde oluşturulmuştur. form: (hablar – ar + a = habla)

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

TU komutu nedir?

genel bakış Tú komutları , resmi olmayan komutların tekil biçimidir. Bir arkadaşınıza, sizinle aynı yaştaki veya daha genç bir aile üyesine, sınıf arkadaşınıza, çocuğunuza veya evcil hayvanınıza bir şey yapmasını söylemek için olumlu tú komutlarını kullanabilirsiniz. Birine bir şey yapmamasını söylemek için negatif bir tú komutu kullanırsınız .

Tu resmi mi yoksa gayri resmi mi?

Özetle, tu resmi olmayan ve tekil iken vous resmi ve/veya çoğuldur. Yani, birden fazla kişiyle konuşuyorsanız, ilişkinizin ne olduğu önemli değil - her zaman vous'a ihtiyacınız var. Seçim sadece tek bir kişiyle konuşurken yapılmalıdır.

Formel mi yoksa gayrı resmi mi?

sen. İspanyolca'da "siz" kelimesinin resmi ve resmi olmayan bir biçimi vardır. “ Usted ” daha resmidir ve genellikle saygıyı ifade etmek için kullanılır. “Tú” daha tanıdıktır ve arkadaşlar, iş arkadaşları, akrabalar arasında veya bir çocuğa hitap ederken kullanılır.

İspanyolcada Mandato nasıl dersiniz?

Biten o ve él, Ella ekleyebilir veya normalde fiilin karşısında tür için kullanılan son bu usted - Bir bhe komuta haline getirmek istediğiniz fiil şimdiki zaman yo formu düşünün, o zaman bırakın. Bir – ar fiili için – e kullanın ve an – er veya – ir fiili için – a kullanın. Tablo 1, usted ve ustedes komutlarının sonlarını gösterir.

İspanyolcada komutlar nasıl dersiniz?

Fiil Bilgi Kartları Tam Listesi
 1. Resmi Komutlar (Zorunlu) Mevcut dilek kipi formlarını kullanın.
 2. Hable Ud. Konuşmak.
 3. Uygun değil Ud. konuşma.
 4. Koma Ud. Yemek yemek.
 5. Koma yok yeme.
 6. Escriba Ud. Yazı yazmak.
 7. Escriba yok Ud. yazma.

İspanyolca'da doğrudan nesne zamirleri nelerdir?

Doğrudan nesne zamirleri: me, te, lo, la, nos, os, los , las. İsim ve doğrudan nesne zamirleri, sayı (çoğul, tekil) ve cinsiyet (dişil, eril) bakımından uyumlu olmalıdır.

Negatif komutlar nelerdir?

Negatifkomutları olarak da adlandırılan olumsuz gayri resmi komutlar , bir arkadaşınıza, sizinle aynı yaştaki veya daha küçük bir aile üyesine, sınıf arkadaşına, çocuğa veya evcil hayvana bir şey yapmamasını söylemek için kullanılır. Kompres la camisa yok.

Beber'in negatif Tu komutu nedir?

Zorunlu
ingilizce
Olumlu Zorunlu İçmek! bebek
Negatif Komutlar İçmeyin! bebas yok

İspanyolca'daki 8 düzensiz komut nedir?

Düzensiz Tú Olumlu Komutlar
 • Ser: sé
 • pon : pon.
 • Tener: on.
 • salir: sal.
 • Venir: ven.
 • ir: ve.
 • karar: di.
 • Hacer: haz.

İspanyolca'da neden yo komut formu yok?

yo'ya karşılık gelen bir komut olmadığını fark edeceksiniz. Bunun nedeni, bir şey yapmak için "Ben" e basitçe komut verememenizdir. Biz "diye", "o" veya "onlar" bir şey yapmak komuta edemez, çünkü Aynı şekilde hiçbir él, ella, ellos veya ellas yoktur. Tüm komutlar ya birinci çoğul kişi ya da ikinci kişidir.

IR'yi nasıl birleştirirsiniz?

Mastar IR ve elde edilen kök üçüncü konjügasyon uçları (-O, -es, -e, -imos, -en) ekleyin - bu fiillerin şimdiki çekimleri oluşturmak için, bırakın. Aşağıdaki örnek, şimdiki zamanda konjuge edilen – ir fiilini gösterir.

İspanyolca'daki düzensiz komutlar nelerdir?

Düzensiz Komutlar ("tú")
decir - di salir - sal
hacer – haz ser – sé
ir - ve tener - on
poner - pon venir - ven

Escribir'in olumlu tú komutu nedir?

Escribir'in olumlu tú komutu escribedır (telaffuz edilir: ehs-KREE-beh). Gayri resmi olarak emir vermek veya iyilik istemek için bu formu kullanın.

Decir'i nasıl birleştirirsiniz?

İngilizce'de olduğu gibi, decir (söylemek veya söylemek) ve dar (vermek) fiilleri İspanyolca dilinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Tener ve Venir, fiil decir gibi “yo” şeklinde kök değiştiren (-i -e) ve düzensiz hem de. İspanyolca Fiiller Decir & Dar.
DECİR söylemek, söylemek vermek için DAR
sen Digo doy
zar das
Ud., el, ella zar da
nosotros/as ondalık Damos

İspanyolca dilek kipi nedir?

İspanyolca Subjunctive . Dilek kipi arzuları, şüpheleri, bilinmeyeni, soyutu ve duyguları ifade etmek için kullanılır. Dilek kipi , modern İspanyolca'da nadiren kullanılan, ancak edebiyat için bilinmesi iyi olan mükemmel, geçmiş ve gelecek de dahil olmak üzere, gösterge kipiyle aynı fiil zamanlarının çoğunu içerir.

por ve para nedir?

Hedef. İspanyolca'da por ve para seyahat veya hareketi tanımlamak için kullanılabilir. İki edatın ne zaman kullanılacağını hatırlamak için basit bir kural, por'un bir yer veya konum boyunca seyahat/hareket anlamına gelmesi, para ise bir yolculuğun varış noktası anlamına gelmesidir. Salimos por la puerta.