Yarar kelimesini bir cümlede nasıl kullanırsınız?

Soruldu: Maryury Kirchholtes | Son Güncelleme: 31 Ocak 2020
Kategori: işletme ve finans borç faktoringi ve fatura indirimi
4.6/5 (448 Görüntüleme . 26 Oy)
Boş Cümle Örnekleri. Şans eseri bundan faydalanabildiler . Yine, bitkilerin ısı ışınlarından yararlanma gücüne dair kanıtlarımız var. İyi niyeti, hükümetine fayda sağlamadı.

O halde bir şeyden faydalanmak ne demektir?

[geçişli] boşuna biri (bir şey ) | bir şeye (resmi veya eski moda) yardımcı olmak veya birine faydalı olmak için boşuna . ?[geçişli, geçişsiz] (Hint İngilizcesi, standart dışı) bir şeyden , özellikle bir fırsattan veya tekliften yararlanmak için. Sadece online kayıt, tüm bu faydaları boşuna için bir şey boşuna.

Daha sonra soru şu: Kendimden faydalanabilir miyim? bir şeyden faydalanmak . kullanılabilir bir şey yararlanarak kendini yardımına. Tom'un niyet kendimizi yararlandığı ve onu çiti tamir edelim. Kampçılar bir haftadır ilk kez duş alma fırsatını değerlendirdiler.

Ayrıca soru şu ki, anlam kazanmak ister misiniz?

Kullanım veya avantaj olarak: boşuna değildi Bizim çabayı vermektedir. geçişli fiil. : Üretmek veya bir yarar veya avantaj olarak içinde sonuca: kazanç gösterdiği çabalar ona hiçbir şey sağlamadı. faydalanmak veya daha az faydalanmak . : faydalanmak : yararlanmak için O'nun hizmetlerinden yararlandılar.

Kendimden faydalanmak istiyorum ne anlama geliyor?

yararlanmak, kendi yararına kullanmak: Bedava bir konser dinleme fırsatından yararlandılar.

16 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

yarar kelimesinin Eş anlamı nedir?

Eşanlamlılar : hizmet, hizmet, din hizmeti, yardım, hizmet etme, destekçi, yardım, elden geçirme, yardım, muayene ve onarım, silahlı hizmet, ilahi hizmet, yardımcı, masa hizmeti, hizmet, işlem hizmeti, asistan, yardım, askerlik. boşuna kişinin lehine (fiil) kullanılması.

Aval'ın anlamı nedir?

Aval , üçüncü bir kişinin bir borç yükümlülüğüne eklediği bir garantidir. Bu üçüncü taraf alacaklı veya hamil değildir, ancak veren tarafın temerrüde düşmesi durumunda ödeme yapılmasını sağlar. Borç yükümlülüğü senet, senet, senet, senet veya poliçe olabilir.

Faydasız anlamı nedir?

Ayrıca, çok az veya boşuna . Hiçbir faydası ya da faydası yok , etkisiz, tüm haykırışları boşuna olduğu gibi ; kimse onu duyamadı ya da can yeleği çok az işe yaradı ya da boşuna . Bu deyim, 1400'lerin ortalarından kalma bir kullanım olan "avantaj" veya "yardım" anlamında boşuna kullanır.

Bir cümlede boşuna nasıl kullanılır?

Bir Cümlede boşuna mı??
  1. Futbol takımı kırk puan geride olmasına rağmen galibiyet elde etmeye çalıştı, ancak çabaları sonuç vermedi.
  2. Annemi bana en yeni oyun konsolunu alması için ikna etmeye çalıştım, ama tüm makul yalvarmalarım boşunaydı.

isyankar ne demek?

isim. ülkesinin hükümetine veya yöneticisine bağlılığı reddeden, direnen veya silaha kalkan kişi. herhangi bir otoriteye, kontrole veya geleneğe direnen bir kişi.

Avial'ın anlamı nedir?

Vikipedi. Avial . Avial (; , telaffuz edilir) Güney Hindistan'dan geldiğine inanılan ve Tamil mutfağı, Kerala ve Udupi mutfağında yaygın olan bir yemektir. Hindistan cevizi yağı ve köri yaprakları ile tatlandırılmış kalın bir sebze ve hindistancevizi karışımıdır.

Mahkemede yarar ne anlama geliyor?

MEVCUT . Arazinin karları; bu nedenle kiracı paravail , araziden yararlanan veya kâr eden fiili mülk sahibidir.

Mukaddes Kitapta etkili kelimesi ne anlama gelir?

Effect'in tanımı . : istenen etkiyi üreten veya üretebilen.

yapabilmek anlamı nedir?

Sıfat. yetenekli ve yetenekli, yapma veya başarma gücüne sahip olmak anlamına gelir . mümkün , olağanüstü becerilere sahip ve geçmişte başarılı olmuş biri için kullanılabilir.

Reklamda ne işe yarar?

Terim. Tanım. Reklam Avails (veya Reklam . Availability) Bir ağın programlanması sırasında (genellikle saatte 2-3 dakika) bir MVPD'nin taraflar arasındaki üyelik sözleşmesi uyarınca satması için sunulan reklam birimleri.

İzinli mi olacak?

Bu, iznin fiil veya isim olarak kullanılmasına bağlıdır. Bırakın bir fiil, sonra sağ yolu olarak kullanılıyorsa bu bunlardan biri gibi bir şey olurdu demek: Pazartesi günü bırakacak. Bazen izin bir isim olarak kullanılabilir.

Fayda kelimesini nasıl kullanıyorsunuz?

boşuna
  1. fiil (nesne ile birlikte kullanılır) to be kullanım veya değer; kâr; avantaj: Tüm çabalarımız, bir değişiklik yaratmaya çalışırken bize çok az fayda sağladı.
  2. kullanım için fiil (nesnesiz kullanılır); gücü veya etkinliği var; sert; yardım: Düşman saldırısına karşı gücü işe yaramadı.
  3. isim.