Aqua Genie skimmer'ı nasıl kışlarsınız?

Sordu: Midori Schwarzpaul | Son Güncelleme: 27 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe ev eğlencesi
4.9/5 (789 Görüntüleme . 30 Oy)
Aqua Genie'de dönüş hattı nasıl patlatılır
 1. Orifis plakasını ve contayı çıkarın.
 2. Pompanın önündeki tapayı çıkarın.
 3. Bir hava kompresörü için bir hızlı bağlantı kesme tertibatı takın.
 4. Aqua Genie valfini kapatın.
 5. Sistemi 20 lbs hava basıncıyla şarj edin.
 6. Valfi açın.
 7. Tüm su bitene kadar birkaç kez tekrarlayın.

Benzer şekilde, su cininin ne olduğu sorulabilir.

Aqua Genie , yüzey kalıntılarını skimmer mekanizmasına doğru zorlayan akımlar yaratmak için dahiyane bir şekilde tasarlanmıştır. Bu düz, tabaka benzeri temiz, klorlu su jeti, havuzun yüzeyinde yaprakları, böcekleri, polenleri, kiri ve yağları kepçeye tam anlamıyla süren sabit akımlar oluşturur.

Yukarıda, kış için havuzunuzu ne kadar aşağı boşaltıyorsunuz? Bu kış aylarında ağır yağış alır bir bölgede yaşıyorsanız eğer daha birkaç santim aşağıdan havuzu boşaltmak zorunda kabul edilebilir. Havuzun dönüş jetinin alt düzeyi hakkında - Bazı havuz uzmanları hatta skimmer altında 6 inç olduğu kadar, suyun drenajı düşündürmektedir.

Bu nedenle, havuz sıyırıcımın neden iki deliği var?

Bir skimmer, bir havuzu temiz tutmak için gerekli bir unsurdur. Skimmer su hattının oturur ve filtreyi tıkayabilir kalmamak yaprakları, böcek ve çöp yakalar. İkinci bir delik yardımıyla Skimmers su seviyesi kararsız ise kuru çalışmasını pompayı tutun.

Bir skimmer fişi kullanmalı mıyım?

Havuz duvarında buz hasarını önlemek için bir skimmer fişi satın almanızı öneririz. Su seviyesi dönüş bağlantısının hemen altında olmalıdır . Çok düşük su düşürülmesi havuzları astar kesme ve havuz zarar dibine donmasına neden olabilir.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir skimmerde bir delik nasıl tıkanır?

Pompa kapağını ve pompa tahliye tapalarını çıkarın ve ıslak/kuru vakum hortumunu sıyırıcıya yapıştırın. Sıyırıcıdan pompaya su üflemek için elektrikli süpürgeyi açarken deliğin üzerinde sıkıca tutun. Boş olduğunda o-ring ile bir genleşme fiş, sıyırıcı Guard veya tıkaç ile filtrenin alt deliği.

Havuzu kışlamazsanız ne olur?

Astar Hasarı
Hem yer üstü havuzları hem de yer altı havuzları , suyu içeride tutan ve havuzunuzun temelinin zarar görmesini engelleyen koruyucu bir astara sahiptir. Kış boyunca Sert hava koşulları potansiyel astarın içinde yeni çatlaklar oluşturmak veya buz oluşmaya başladığı gibi başka bunları genişletebilirsiniz.

Havuz hatlarınıza antifriz koymanız mı gerekiyor?

Eğer doğru sıhhi tesisat hatlarını söndürebilir olmaz. Yani borularda donacak su yoksa antifriz kullanımına gerek yoktur. Ancak, birçok millet hatalı fişler karşı ilave sigorta olarak antifriz kullanmak ister, ya da eğer 'suyun tüm patlatıldı edildiğini gerçekten belli değiliz.

Yeraltı havuz boruları donar mı?

Havuz filtre sistemi ve yer üstünde sıhhi tesisat bulunan bir yer üstü havuzunuz varsa (neredeyse tüm yer üstü havuzlar gibi ), borular ve pompalar bir saatten daha kısa sürede eksi 32 derece donabilir . Yeraltı borularındaki su hemen donmaz , toprak donmadan önce donma sıcaklıklarının altında birkaç gün geçmesi gerekir.

Havuz sıyırıcımın donmasını nasıl önleyebilirim?

Skimmer için koruma, ilk etapta almakla su engelleyen, böylece skimmer antifriz koyarak içerebilir bile donma ve çoğunlukla boş sürahi veya bazı havuz makarna gibi (bir şey sıkıştırılabilir koyarak olmaz su alırsa malzeme), böylece su donarsa sıkıştırılabilir

Yüzme havuzundaki skimmer valfi nerede?

Sıyırıcı - havuz kenarındaki suyu, yaprak ve pislikleri sisteme çeken ve bir sepet içinde pislikleri toplayan yuvadır. Piyasada çeşitli skimmer sepetleri ve kapakları bulunmaktadır. Ana Dren - havuzun dibinden suyu filtre sistemine çeker.

Havuzdaki skimmer nedir?

Bir konut yüzme havuzundaki bir havuz süpürücüyü , daha büyük bir halka açık yüzme havuzundaki oluk gibi düşünün: suyu süzerek ve yapraklar, çiçek yaprakları, kir, dallar, ölü böcekler ve yağ gibi yüzen kalıntıları yakalayarak temizlemeye yardımcı olur ( güneş kremi)?atık havuzun dibine batmadan önce.

Yer üstü bir havuz katı donar mı?

Yer Üstü Duvarın Çökmesi: Bir havuz su sızdırmaya başlarsa, kış havuzunun örtüsü buz tabakasının içinde donarsa - ya örtü yırtılır ya da havuz duvarları içe doğru çöker. Su donduğunda yaklaşık %9 genleşir, bu nedenle havuz yüzey alanının yaklaşık %10'unu kaplayacak kadar Hava Yastığı kullanın.

Havuz skimmer gizmo nedir?

Ürün Açıklaması. Bu Süper Gizmo . Yüzme havuzu sıyırıcılarında kış donmalarının genişlemesini emmek için tasarlanmıştır. Super Gizmo 16 inç uzunluğundadır ve çoğu yer altı yüzme havuzunun büyük derin sıyırıcılarına kurulur.

Havuz hatlarıma ne kadar antifriz koymalıyım?

Standart tavsiye piponu varsayılarak su dolu, 1.5 inçlik boru her 10 ayak havuzu antifriz bir galon kullanmaktır. Boş bir boruya veya neredeyse boş bir boruya ekliyorsanız, çok daha azını kullanabilirsiniz.

Havuz kışlama kitinde hangi kimyasallar bulunur?

Açıklama
 • Üç aşamalı yüzme havuzu kışlama kiti.
 • Aqua EZ kış yardımı ile kullanın.
 • Mineral giderici, sodyum bromür ve klorsuz şok içerir.
 • Yer üstü ve yer altı havuzları için.
 • Kışlamayı kolaylaştırır.
 • Leke yok, ağartma yok.
 • Temiz, üstü kapalı havuz suyunu temiz ve kokusuz tutmaya yardımcı olur.

Havuz skimmer neye benziyor?

Yeraltı Havuz Sıyırıcılar
Bunlar genellikle dikdörtgen şeklindedir ve havuzun çevresine, duvarların üst kısımlarına doğru yerleştirilir. Su seviyesi genellikle deniz süpürücülerinin alt yarısını kaplar. Pompayı kapattığınızda, savak kapanır, böylece sıyırıcı sepetinde toplanan artıklar havuza geri dönmez.

Ana tahliye veya sıyırıcı kullanmalı mıyım?

Skimmer Vs. Drenaj . Havuza çok fazla yaprak ve diğer döküntüler giriyorsa , yüzeyde yüzen döküntüleri yeterince zorlamak için sıyırıcıda ana tahliyeden daha fazla emiş gerekebilir. Havuzun altındaki kir asıl kirletici ise tersine, daha emiş ana tahliye gereklidir.

Havuz dönüş jetleri yukarı mı yoksa aşağı mı bakmalı?

Havuzcunuza iyi filtrasyon vermek en iyi sirkülasyonu ve filtrasyon gerçekleştirebilmek uzakta skimmer ve aşağıya doğru dönüş jetini işaret etmelidir. Havuzunuzun en üstteki birkaç santimlik kısmı genellikle en kirli olanıdır ve pompanızın düzgün bir şekilde temizlenmesi için suyu suyun üstünde sakin tutmak en iyisidir.

Havuz sıyırıcısındaki klapenin amacı nedir?

Bir skimmer'ın kapısı, skimmer'inizin önündeki kanatlı kapıdır. Savağın, deniz süpürücüyü aşırı molozlardan korumak gibi ikili bir işlevi vardır ve bir geri akış kontrolü görevi görür; su girdiğinde skimmer bölmesinden kaçmasını önler.

Havuz süpürgemde neden emiş yok?

Emiş- Yan Problemleri
Bu sorunun olası nedenleri aşağıdakileri içerir: havuzdaki su seviyesi çok düşüktür. Emin olun su daha tek ve bütün dönüş jetleri daha var bütün halinde Sıyırıcılarımız-kapsayacak şekilde yüksek yeterlidir. Vakum için emme hortumu delik varsa veya tamamen bağlanmamıştır.

Havuz sıyırıcımda neden emiş yok?

Eğer öyleyse , filtreyi geri yıkamayı deneyin. Bunların hiçbiri sorun ise, skimmer ve pompa arasında bir tıkanıklık söz konusu olabilir. Pompa sepetini açık kontrol etmek ve su çalışırken skimmer pompa sepetten hat üzerinden bahçe hortumu çalıştırın. Herhangi bir kalıntı havuza geri atılmalıdır.