Bir AMA özetini nasıl yazarsınız?

Sordu: Anselma Quenardel | Son Güncelleme: 11 Ocak 2020
Kategori: iş ve finans medyası sektörü
4.6/5 (494 Görüntüleme . 37 Oy)
Özeti yazmak için:
 1. Özet kelimesini sayfanın en üstüne ortalayın (çalışan başlık ve sayfa numarasından sonra).
 2. Sayfanın solunda soyut hizalayın.
 3. Soyut girinti vermeyin.
 4. Özeti çift boşluk bırakın .

Basitçe, AMA'da nasıl bir makale yazarsınız?

Yazı tipi için YAZMA AN AMA KAĞIT GİRİŞ olarak, Times New Roman veya Kurye kullanmak tavsiye edilir ve boyut yazma bütün parça için 12 olmalıdır. Kağıt , bir inç kenar boşluklarıyla çift aralıklı olmalıdır. Numaralandırmanın başlık sayfasıyla başlaması gerektiğini belirtmek çok önemlidir.

Aynı şekilde, AMA formatı nedir? AMA (Amerikan Tabipler Birliği) referans verme, akademik yazarların başka bir yazarın çalışmalarının, çalışmalarında bir bulguya veya teoriye nerede katkıda bulunduğunu veya bunları desteklediğini göstermesine olanak tanıyan bir sistemdir. AMA referanslama stili, Amerikan Tabipler Birliği tarafından özellikle yayınlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bunu göz önünde bulundurarak, bir özeti nasıl alıntılayabilirim?

Bilimsel Tarz ve Formata göre [Council of Science Editors, Yedinci Baskı, 2006], toplantı özetlerine aşağıdaki formatta atıfta bulunulmalıdır : Özetin yazar(lar)ı . Özetin başlığı [ özet ]. In: Konferansın adı veya yayının başlığı.; konferans tarihleri; konferans yeri.

AMA'da nasıl alıntı yaparsınız?

Alıntılar VÜCUT KAĞIT üst simge Arap rakamları kullanılarak sayısal sırayla her söylemis (1, 2, 3 ...). Bu rakamları virgüllerin ve noktaların dışına, noktalı virgüllerin ve iki nokta üst üste işaretlerinin içine koyun (aşağıdaki örneklere bakın). Birden çok alıntı için sayıların arasına virgül koyun (önde boşluk bırakmadan) (bkz. Örnek 2).

21 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

AMA'nın açılımı nedir?

bana istediğini sor

AMA'nın bir başlık sayfasına ihtiyacı var mı?

AMA, bir başlık sayfasının kullanılmasını önermez . Eğitmeniniz gerektiriyorsa , aşağıdaki bilgiler sayfanın ortasına eklenebilir ve yerleştirilebilir: Ödevinizin tam başlığı . Adınız.

MLA formatı nasıl?

Modern Dil Derneği (MLA), akademik bir ortamda yazılan makaleler ve araştırma makaleleri için standart bir format belirler:
 1. Bir inçlik sayfa kenar boşlukları.
 2. Çift aralıklı paragraflar.
 3. Her sayfanın üstünden yarım inç uzaklıkta yazarın soyadı ve sayfa numarası olan bir başlık.

AMA referansları çift aralıklı mı?

Özet içinde tek boşluk , notlar, başlıklar ve başlıklar, blok alıntılar, tablolar ve şekiller ve referanslar (ana metin hariç her şey), her tek boşluklu bloktan önce ve sonra çift ​​boşluk .

Özetten alıntı yapabilir misiniz?

Bir eserin tam metnini alıntı tercih edilir, ancak alıntı gibi göstermek EĞER özetleri referans listesindeki kaynağı olarak kullanılan ve dahil edilebilir. Özet Sosyolojik Özetler veri tabanından alınmıştır. (Erişim No.

Bir özete başvurmanız mı gerekiyor?

3 Cevap. Kağıt anılan maddeye önemli uzatma, çürütme veya kontrpuan çünkü bunu gerekçe vardır sebebi olup olmadığı, soyut bir alıntıyı dahil etmek tamamen mantıksız değildir. Böyle bir durumda, özet , önemli bir alıntı dahil olmak üzere bağımsız kalır.

Bir makalede özet nedir?

Bir soyut bir araştırma makalesinde, tez, inceleme, kongre kitabı, ya da belirli bir konunun herhangi derinlemesine analiz kısa bir özetidir ve genellikle gazetenin amacı ascertain hızla okuyucuya yardımcı olmak için kullanılır.

Özette ne var?

Bir özet , genellikle 300 kelime veya daha az bir paragrafta, tüm makalenin ana yönlerini aşağıdakileri içeren önceden belirlenmiş bir sırayla özetler: 1) çalışmanın genel amacı ve araştırdığınız araştırma problem(ler)i; 2) çalışmanın temel tasarımı; 3) araştırmanızın sonucunda bulunan önemli bulgular veya eğilimler

Özetler yayın mıdır?

Açıkçası, soyut soyut kalır. Değerli bir makalenin tamamı yayınlanmak üzere değerlendirilecektir.

Harvard bir özete nasıl atıfta bulunur?

Veritabanı özeti
 1. Makalenin tamamının yayınlandığı derginin adı (The lancet) italik olarak yazılır.
 2. Veritabanının adı ve veritabanının referans numarası köşeli parantez içinde verilmiştir.

Son notta bir özetten nasıl alıntı yaparsınız?

Re: Özetten alıntı yapmak
Eklemek istediğiniz bilgileri içeren bir referans türü seçmeniz veya oluşturmanız ve ardından çıktı stilinizi bu referans türü için bir şablon içerecek şekilde düzenlemeniz ("yayınlanmış özet " deyin ve görünmesini istediğiniz alanları ekleyin.

Bir poster sunumundan nasıl alıntı yaparsınız?

“Vancouver”/ NLM / ICMJE tarzında bir poster alıntısı formüle etmenin kuralları şunlardır:
 1. Referansa yazar(lar) hakkında bilgi vererek başlayın.
 2. Posterin başlığını orijinal belgede göründüğü gibi girin.
 3. "Poster sunuldu" ifadesini, ardından iki nokta üst üste ve bir boşluk kullanın.
 4. Konferans bilgilerini verin.

AMA yönergeleri nelerdir?

Amerikan Tabipler Birliği'nin Kalıcı Yetersizliği Değerlendirme Kılavuzları (veya AMA Kılavuzları ), birçok işçi tazminat sisteminde kullanım için zorunludur. AMA Kılavuzları onların altıncı baskısında şimdi ve çeşitli devletler ya, dördüncü, beşinci veya altıncı baskı Rehberler üçte kullanıyor.

AMA'nın koşan bir kafası var mı?

Sayfa numarası veya sol kenar boşluğu ile hizalanmış, sayfanın en üstüne kısa bir başlık başlığı gelir . Bu, kopya el yazmaları için gerekli olan " çalışan başın " yerini alır.

Hangi dergiler AMA stilini kullanıyor?

AMA stili , yüzlerce başka bilimsel dergide (tıp ve diğer halk sağlığı dergileri dahil ), birçok ders kitabında ve akademide (sınıflarda yazılan makaleler için ) tamamen veya değişikliklerle yaygın olarak kullanılmaktadır. APA stili ve CSE stili ile birlikte, bu tür işler için ana stil rejimlerinden biridir.

AMA, Vancouver ile aynı mı?

AMA Style, Journal of the American Medical Association (JAMA) ve AMA'nın diğer yayınları tarafından kullanılan Vancouver sisteminin bir varyasyonudur. AMA , bir belgesel-not stilidir; bu, bilgi kaynaklarına atıfta bulunmak için metninize bir sayı koyduğunuz ve referans listesinin sayısal sırada olduğu anlamına gelir.