Bluetooth işaretçisi nasıl çalışır?

Sordu: Etta Bernabe | Son Güncelleme: 16 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem e-postası
4.3/5 (209 Görüntüleme. 33 Oy)
Beacon, pillerle çalışan küçük bir Bluetooth radyo vericisidir. İşaretler , işlevsellik açısından bir deniz fenerine benzer. Bu küçük donanım aygıtları, Bluetooth Low Energy ( BLE ) sinyallerini kesintisiz olarak iletir. Bluetooth özellikli akıllı telefonlar bu sinyalleri tarayabilir ve görüntüleyebilir.

Ayrıca, Bluetooth işaretçileriyle ne yapabilirsiniz?

Bluetooth işaretleri donanım vericileridir - tanımlayıcılarını yakındaki taşınabilir elektronik cihazlara yayınlayan bir Bluetooth düşük enerjili (LE) cihaz sınıfı. Teknoloji, akıllı telefonların, tabletlerin ve diğer cihazların bir işarete yakın olduklarında eylemler gerçekleştirmesini sağlar.

Benzer şekilde, bir işaretçi veri alabilir mi? İşaretçiler ad, e-posta, doğum günü, konum, şehir, marka yakınlıkları, sosyal ağ etkisi ve demografi gibi veri noktalarını (ancak bunu kendi başlarına yapmaları gerekmez ) toplayabilir. Bununla birlikte, bu liste, alınan her şey dahil veri işaretçilerinin ne kapsamlı ne de temsilcisidir.

Ayrıca, beacon teknolojisini nasıl kullanıyorsunuz?

Beacon teknolojisi, müşterilere mağazadayken indirimler, promosyonlar, yaklaşan etkinlikler veya diğer hatırlatıcılar göndermek için kullanılabilir.

  1. Müşterilerin mağaza içi hareketlerini takip edin.
  2. Müşterilerin mağazada yollarını bulmalarına yardımcı olun.
  3. Spor tutkunlarına yiyecek ve formalarda hedefli indirimler gönderin.

Bir işaretçinin amacı nedir?

İşaret . Bir işaret , belirli bir yere dikkat çekmek için tasarlanmış, kasıtlı olarak göze çarpan bir cihazdır. Yaygın bir örnek, engellerin etrafından dolaşmak veya limana girmek için kullanılabilecek sabit bir konum sağlayan deniz feneridir.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir işaretçinin maliyeti nedir?

İşaretçiler pahalı değil. Örneğin, Gimbal Proximity Beacon'ların maliyeti 5 ila 30 dolar arasındadır. Fiyatlar , işaret sinyali aralığı, kullanılan pil türleri, tipik pil ömrü (birkaç yıl olabilir) ve diğer faktörler nedeniyle farklılık gösterir.

İşaret yöneticisine ihtiyacım var mı?

Bir online mağazadan işaret donanımını satın almak istiyorum ve daha sonra bildirimleri işaret almak için bir uygulama inşa etmek istiyorsanız Fenerleri geliştirme çabaları gerektirmektedir. Ancak beacon manager uygulamaları ve platformları ile geliştiricilere ihtiyacınız yoktur . Oluşturabilir ve Beaconstac gibi platformlar kullanan işaretleri kampanyaları atayabilirsiniz.

Bluetooth düşük enerjili cihaz nedir?

Bluetooth Low Energy ( BLE ), akıllı cihazların iletişim kurmasını sağlamak için kısa bir mesafede kullanılabilen düşük güçlü bir kablosuz iletişim teknolojisidir. Bugün, piyasadaki Android ve iOS cihazlarının çoğu, diğer cihazlarla iletişim ve etkileşim için BLE'yi içeriyor.

Bluetooth sinyalini nasıl okursunuz?

Cevap: Bluetooth sinyal gücünü Sistem Tercihleri'ndeki Bluetooth tercih bölmesinden kontrol edebilirsiniz. Bir Bluetooth cihazına bağlandıktan sonra, farenizi bunun üzerine getirin ve Option tuşunu basılı tutun. Sinyal gücünün grafiksel gösterimi ile birlikte negatif bir sayı görünecektir.

WIFI işaretçisi nedir?

İşaret çerçevesi, IEEE 802.11 tabanlı WLAN'lardaki yönetim çerçevelerinden biridir. Ağ ile ilgili tüm bilgileri içerir. İşaret çerçeveleri periyodik olarak iletilir, kablosuz bir LAN'ın varlığını duyurmaya ve hizmet kümesinin üyelerini senkronize etmeye hizmet ederler.

Bluetooth düşük enerji nasıl çalışır?

Bluetooth Low Energy , klasik Bluetooth ile aynı 2,4 GHz radyo frekanslarını kullanır, bu da çift modlu cihazların tek bir radyo antenini paylaşmasına olanak tanır. BLE Ancak daha basit modülasyon sistemi kullanıyor.

Bir işaretçi nasıl çalışır?

İşaretçiler , yakındaki diğer akıllı cihazlara sinyal göndermek için düşük enerjili Bluetooth teknolojisini kullanan küçük, kablosuz vericilerdir. Basitçe söylemek gerekirse, konum tabanlı arama ve etkileşimi daha kolay ve daha doğru hale getiren akıllı cihazlara bağlanır ve bilgi iletirler.

İşaretçiler için bir uygulamaya mı ihtiyacınız var?

Herhangi bluetooth için Eddystone protokol yayın kampanyaları destekleyen Fenerleri bir uygulamanın gerek kalmadan, akıllı telefon sağladı. Yakındaki Bildirimler, Samsung CloseBy veya Fiziksel Web uyumlu uygulamalar gibi cihazdaki hizmetler, bu Eddystone URL'lerini bir proxy üzerinden geçirdikten sonra tarar ve görüntüler.

Perakendede beacon teknolojisi nedir?

İşaret Teknolojisi Nedir? İşaretçiler , Bluetooth sinyallerini yakındaki akıllı telefonlara ileten küçük, pille çalışan kablosuz cihazlardır. Perakende bağlamında, işaretçiler , Bluetooth'u etkinleştirmiş ve telefonlarına doğru perakende uygulamaları indirmiş müşterilere ulaşabilir.

Facebook neden Bluetooth kullanıyor?

İşaret, kullanıcının akıllı telefonundaki Facebook uygulamasıyla iletişim kurmak için bir bluetooth bağlantısı kullanır ve onu telefonun konumu hakkında bilgilendirir. Teknoloji, konuma özel reklamların kullanıcının Facebook beslemesine itilmesine olanak tanır.

İşaret bildirimi nedir?

İşaretçilerle etkileşim kurmak için API'ler sağlayan bir Android kitaplığı
İşaretleri için en yaygın kullanım durumları biri bir işaret yakın olduğunda telefona yerel bildirim göndermektir. Bu bildirim , bir satış veya pazarlama mesajı veya yakındaki bir hizmetin (taksi gibi) mevcut olduğuna dair bir uyarı olabilir.

Bluetooth nedir ve nasıl çalışır?

Bluetooth teknolojisi esasen iki cihazı birbirine bağlamak için kısa menzilli kablosuz iletişim teknolojisini kullanarak çalışır . Bu, kablo veya tel ihtiyacını ortadan kaldırır. Bluetooth , kablosuz kulaklıklar aracılığıyla cep telefonunuzdan, tabletinizden veya iPad'inizden müzik dinlemenizi sağlar.

BLE cihazları nelerdir?

Klasik Bluetooth'un aksine, Bluetooth Düşük Enerji ( BLE ), önemli ölçüde daha düşük güç tüketimi sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu, Android uygulamalarının yakınlık sensörleri, kalp atış hızı monitörleri ve fitness cihazları gibi daha katı güç gereksinimleri olan BLE cihazlarıyla iletişim kurmasını sağlar.

Google Proje İşaretçisi nedir?

Google'dan Project Beacon
Google kısa süre önce Project Beacon adlı yeni bir pilot program başlattı. Google , bu programın bir parçası olarak, mekanlarını, mekanınız içindeyken mobil cihazlarla müşterilere daha görünür hale getirmek için fiziksel konumları olan işletmelere işaretler (ücretsiz) gönderiyor.

Yakınlık İşaretleri nedir?

Yakınlık işaretleri , düşük enerjili, düşük maliyetli ve düşük menzilli Bluetooth vericileridir. Menzillerindeki bir (iOS) cihazla iletişim kurabilirler.

Google işaretçinizin çalışıp çalışmadığını nasıl anlarsınız?

İşaretçinizi Google ile etkinleştirdikten sonra , telefonunuza veya e-posta yoluyla işaretinizin çalıştığına dair bir bildirim almayacaksınız. Ayrıca, işaret bunun açılmış veya aktive edilmiş göstermek için hiçbir ses vermez bip veya olacaktır.

Eddystone işaretini nasıl kullanıyorsunuz?

Estimote Beacons'da Eddystone nasıl etkinleştirilir?
  1. Estimote uygulamasını açın ve giriş yapın.
  2. "Cihazlar" a gidin
  3. Radar veya Liste görünümünde işarete dokunarak işarete bağlanın.
  4. 'Paketler' alanını seçin.
  5. İşaretin yayınlamasını istediğiniz pakete dokunun.
  6. 'Etkinleştir'i işaretleyin ve bitti!