Dropbox ücretsiz hesaplardan nasıl para kazanıyor?

Soruldu: Sergi Ehrenlechner | Son Güncelleme: 2 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.1/5 (886 Görüntüleme . 41 Oy)
Dropbox nasıl para kazanıyor ? Dropbox , "freemium" olarak adlandırılan bir iş modeli kullanır; bu, kullanıcıların abonelik ücreti talep ettiği daha zengin özellikli sürümlere yükseltme yapmalarını umarak ürününün temel sürümünü ücretsiz olarak verdiği anlamına gelir.

Daha sonra, Dropbox 2019 karlı mı?

1.657 milyar dolar ile 1.659 milyar dolar aralığındaki 2019 tam yıl rehberliği, büyüme oranında yıldan yıla yaklaşık %19'a düşen bir düşüşü temsil ediyor. Buna ek olarak, Dropbox genel kabul görmüş muhasebe ilkeleri (GAAP) kapsamında kar elde etmeyi başaramadı.

Aynı şekilde Dropbox nasıl başarılı oldu? Dropbox , bir şirketteki ekiplerin birlikte çalışmasını ve işbirliği yapmasını çok kolaylaştırdı. Sadece dosyaları bir klasöre koymak ve bu klasörü ekip üyeleriyle paylaşmak meselesiydi. Bu düzeyde bir işbirliği, işletmelerin Dropbox'a bağlanmasını sağladı çünkü çok basitti.

Dropbox iş modelinin ne olduğu da sorulabilir.

Dropbox , kullanıcılara daha fazla kapasite ve ek özellikler sunan ücretli aboneliklerle birlikte belirli bir depolama boyutuna sahip ücretsiz bir hesabın sunulduğu bir freemium iş modeli kullanır. Gelişmiş paylaşım kontrolleri: Bir dosya veya klasöre bağlantı paylaşırken, kullanıcılar parolalar ve süre sonu limitleri belirleyebilir.

Dropbox nasıl büyür?

2010 başlarında 2008 sonlarında arasında Dropbox'In en kullanıcı tabanı 15 ay içinde yaklaşık 4000% arttı - Majorly sevk programları tarafından yönlendirilen. İkincisi, Dropbox tavsiye sürecini son derece basit hale getirdi. Arkadaşlarınıza e-posta gönderebilir veya FaceBook veya Twitter'da davetiyeler gönderebilirsiniz. Hatta tüm Gmail, AOL veya Yahoo'nuzu davet edebilirsiniz!

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Dropbox iyi bir yatırım mı?

Ancak hisse senedinin Temmuz ayından bu yana %20'den fazla düşmesiyle Dropbox , 52 haftanın en düşük seviyesinden çok uzakta değil ve bu, onu dipten satın almak için iyi bir fırsat olabilir.

Dropbox satın almak için iyi bir hisse senedi mi?

Dropbox , Inc. (NASDAQ:DBX) bu gruptaki en popüler hisse senedi değil ama hedge fon faizi hala ortalamanın üzerinde. Hesaplamalarımız korunma fonları arasında en popüler 20 en popüler stokları Kasım sonu boyunca 2019 yılında% 37.4 döndü ve 9,9 puan S & P 500 ETF (SPY) daha iyi performans gösterdi.

Dropbox'ın kaç tane ücretli kullanıcısı var?

2015-2018 ödeme yapan Dropbox kullanıcılarının sayısı
2018 itibariyle Dropbox , 12.7 milyon ödeme yapan kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi.

Dropbox'ın kaç çalışanı var?

Dropbox'ın 2.323 çalışanı var ve ilk 10 rakibi arasında 3. sırada yer alıyor.

Dropbox'ın değeri nedir?

10 Ağustos 2018 itibariyle Dropbox'ın değeri 12 milyar doların üzerindedir.

Yeni Dropbox nedir?

İçeriğinizi düzenlemeye yardımcı olma geçmişimize dayanan yeni Dropbox , bulut içeriğini geleneksel dosyalarla bir araya getiriyor, böylece hepsini tek bir yerde saklayabilirsiniz. Artık şunları yapabilirsiniz: Dropbox içinde Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar ve Microsoft Office dosyaları gibi bulut içeriği oluşturun, erişin ve paylaşın.

Dropbox kazançları yenecek mi?

Dropbox zorlayıcı bir kazanç - yenilmez aday gibi görünmüyor. Ancak yatırımcılar, bu hisse üzerine bahis yapmak veya kazanç açıklamasından önce ondan uzak durmak için diğer faktörlere de dikkat etmelidir.

Dropbox iş modelinin temel unsurları nelerdir?

Dropbox'ın iş modeli
  • Müşteri Segmentleri. Dropbox, genel tüketiciler ve ticari kuruluşlar dahil olmak üzere bir dizi müşteriye bulut depolama çözümleri ve dosya paylaşım çözümleri sunar.
  • Değer Önerileri.
  • Kanallar.
  • Müşteri ilişkileri.
  • Anahtar Faaliyetler.
  • Anahtar Ortaklar.
  • Anahtar Kaynaklar.
  • Maliyet Yapısı.

Dropbox nedir ve nasıl çalışır?

Dropbox bir bulut depolama hizmetidir, yani farklı bir cihaz kullanıyor olsanız bile dosyalarınızı buluta kopyalayabilir ve daha sonra bunlara erişebilirsiniz. Kişisel bir plandaysanız , Dropbox bilgisayarınızdaki tüm dosyaları otomatik olarak kopyalamaz, bu nedenle hangilerini kaydetmek istediğinizi seçip seçmeniz gerekir.

Dropbox Google'a mı ait?

Dropbox ve Google , bazı hizmetlerini entegre edeceklerini duyurdu. Dropbox tarafından açıklandığı gibi, plan, kullanıcılarının "doğrudan Dropbox'tan Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar oluşturabilecek, açabilecek, düzenleyebilecek, kaydedebilecek ve paylaşabilecekleri anlamına geliyor.

Google'ın kendi kutusu var mı?

Arama devi , Google'ın daha fazla uygulamasını ödeme yapan kurumsal müşterilere sunmak için bulut depolama şirketi Box ile ortaklık kuruyor. Şirketler, Çarşamba günü BoxWorks etkinliğinde birleşmeyi duyurdular. Box müşterileri , Google Dokümanlar'a ve diğer uygulamalarına daha kolay erişebilecek.

Dropbox verileri nerede saklanır?

Dropbox tarafından çevrimiçi olarak depolanan tüm dosyalar şifrelenir ve güvenli depolama sunucularında tutulur. Depolama sunucuları, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki veri merkezlerinde bulunur. Ayrıca, bazı Dropbox Business kullanıcıları için Almanya, Avustralya ve Japonya'da depolama sunucuları mevcuttur. Dropbox hizmetinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Dropbox bir Microsoft ürünü mü?

Bunu, müşterilerin harika bir deneyim yaşamalarını sağlamak için yapıyoruz." Microsoft'un kendi OneDrive bulut depolama alanı olmasına rağmen, Dropbox , Microsoft'un kendi hizmetiyle birlikte iPad için Office uygulamalarında görünerek kullanıcıların Office belgelerine yerel olarak göz atmasına, açmasına ve düzenlemesine olanak tanır. Doğrudan uygulama içinden Dropbox'ta saklanır.

OneDrive'ın sahibi kimdir?

OneDrive
Bir web tarayıcısında göründüğü şekliyle OneDrive
Site türü Dosya barındırma hizmeti
Uygun 107 dil
dillerin listesini göster
Sahip Microsoft

Dropbox çalışmak için iyi bir şirket mi?

Dropbox'taki çalışanların %91'i, tipik bir ABD merkezli şirketteki çalışanların % 59'una kıyasla, çalışmak için harika bir yer olduğunu söylüyor. Kaynak: İşbaşında ® 2019 ABD Ulusal Çalışan Bağlılığı Çalışması için harika bir yer.

Dropbox ne kadar güvenli?

Duran Dropbox dosyaları, 256-bit Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) kullanılarak şifrelenir Dropbox , Dropbox uygulamaları ve sunucularımız arasında aktarılan verileri korumak için Güvenli Yuva Katmanı (SSL)/Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS) kullanır. Genel dosyalar yalnızca dosya(lar)a bağlantısı olan kişiler tarafından görüntülenebilir