Fabrika tonu nasıl uygulanır?

Soruldu: Virginijus Werncke | Son Güncelleme: 29 Mayıs 2020
Kategori: müzik ve ses tv ve film podcast'leri
4.8/5 (254 Görüntüleme . 45 Oy)
Fabrika tonu sadece renkli camdır. Pencerenin içine uygulanan bir film olan satış sonrası renk tonunun aksine, fabrika renk tonu camın içindeki bir pigmenttir. Bu renk tonu kaldırılamaz veya doğrudan değiştirilemez. Renk tonu koyu olabilir, ancak satış sonrası renk tonu ile aynı avantajlara sahip değildir.

Bunu göz önünde bulundurarak, fabrika tonu yüzde kaçtır?

Yirmi (20) Yüzde Renk Tonu Yüzde yirmi pencere gölgesi tonu da "Fabrika Tonu" olarak adlandırılır. Otomobilin üretildiği sırada renkli camlar genellikle %15 - % 26 arasında bir gölgeye sahiptir.

Ek olarak, fabrika tonu hangi renktir? Hepsi olmasa da çoğu yeni model, özellikle SUV'ler ve Mini-Van'lar, ön sürücü ve yolcu camları ve tabii ki ön cam dışındaki araç camlarında koyu, %15 görünür ışık geçirgenliği “ fabrika rengi ” ile donatılmıştır. .

Benzer şekilde, renk tonumun fabrikada olup olmadığını nasıl anlarım?

Fabrikada takılan renkli camlar pürüzsüz, kabarcıksız olacaktır ve film, cam araca yerleştirilmeden önce uygulandığı için film camın kenarına gelecektir. (düzenle) Daha pahalı araçlarda " renk tonu " camın içine lamine edilmiştir ve hiç "film" olmayacaktır.

Fabrika renk tonu üzerine renk tonu koyabilir misiniz?

Satış sonrası renk tonu , fabrika renk tonundan farklı olarak, kolayca renklendirilemez . Unutma - Eğer 't hafif gidebilir. Fabrika tonu penceresinde olduğundan, 't o renk tonu hafif gitmek kaldırtabilirsiniz. Fabrika tonu söz konusu olduğunda, yapabileceğiniz tek şey koyulaşmaktır.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Yüzde 5 renk tonunu görebiliyor musunuz?

Işıklar Eğer bir tona sahip üzere kullanmayın olup olmadığını görmek zor olabilir, ama her şeyi daha bunu götürmek daha kolay olur. % 5 hiç de fena değil. Tüm camlarda (ön camlar, arka camlar, 3. sıra camlar, arka cam) % 5 + %20 var.

30 renk tonu yeterince koyu mu?

% 30 Renk Tonu , hafif bir renk tonudur ve genellikle kabul edilebilir. Herhangi bir araba camının yasal renklendirme miktarı, renkli camlardan geçebilecek ışık miktarı olan ışık geçirgenliği (LT) ile ölçülür. Bununla birlikte, arka camlar genellikle önden daha koyu renklendirilebilir veya hatta karartılabilir.

Bulabileceğiniz en koyu renk tonu nedir?

Her eyalet veya ilçe, izin verilen bir renk tonu sınırında kendi yasasını belirleyebilir. İzin verilen genel sınırlar, sürücü ön ve yolcu ön camı için yüzde 50 ve arka yolcu veya yan camlar ve arka ön cam için yüzde 35'tir.

Hangi renk tonu daha koyu 20 veya 35?

% 20 ışık% 20 pencereden parlayacak olduğu anlamına gelir. % 35 ışık% 35 pencereden parlayacak olduğu anlamına gelir.

Limuzin siyahı tonu yüzde kaçtır?

Tipik bir açık renk tonu ışığın yüzde 70'ine izin verir. Orta bir renk tonu yaklaşık yüzde 20'dir ve süper koyu bir "limuzin tonu" ışığın yalnızca yaklaşık yüzde 5'ine izin verir.

En iyi otomatik renk tonu nedir?

En iyi pencere tonu için en iyi seçimimiz LEXEN 2 Katlı Premium Karbon Pencere Tonu Filmidir. Yüksek kalitelidir ve kesilmesi ve ısıyla büzüşmesi kolaydır. Süper temiz bir görünüm sağlar ve herhangi bir tehlike oluşturmaz. Daha az maliyetli bir alternatif, Protint Windows Yüzde 5-Yüzde Gölge Renkli Pencere Tonu Film Rulosu'dur.

%35 pencere tonu neye benziyor?

“Arka camlarda % 35 yapalım” demek, görünen ışığın % 35'inin cam filminden geçeceği anlamına gelir. En basit ifadeyle, yüzde ne kadar düşük olursa, cam filmi o kadar koyu olur. %5'lik bir VLT film, görünür ışığın yalnızca %5'ine izin verdiği için çok karanlık ve %70'lik bir film, %70'i geçtiği için çok hafiftir.

15 veya 20 ton daha koyu mu?

Karanlıkta % 15 ve % 20 çok yakındır. % 15 renk tonunuz muhtemelen farklı bir şirketten. "Ortak" özellikleri 5,% 20,% 35,% 50,% .ama her tonu MFR vardır. farklı.

Ford'un fabrika tonu yüzde kaçı?

Arka camlarda fabrika tonu %25 civarındadır.

Camda fabrika tonu mu?

Fabrika tonu sadece renkli camdır . Pencerenin içine uygulanan bir film olan satış sonrası renk tonunun aksine, fabrika renk tonu camın içindeki bir pigmenttir. Camın tipik görsel ışık iletimi (VLT) %15-26'dır. Fabrika renk tonu çoğu yeni SUV ve kamyonun arka camlarında bulunabilir.

Renk tonu içeriye mi yoksa dışarıya mı yerleştirildi?

Renk tonu dışarıda mı yoksa içeride mi? Kısa cevap içeride. İlk olarak, film arabanın camlarının dışına serilir ve sığacak şekilde kesilir. Bu parçalar daha sonra büyük bir cam parçasının üzerine yerleştirilir ve pencerelerin içine yerleştirilmeden önce kırpılır.

Renk tonunun sertleşmesi ne kadar sürer?

Kuruma zamanı
İdeal olarak, pencere tonlaması , renk tonunun daha hızlı kuruması için daha iyi bir şans verdiğinden veya en azından sıcaklık kontrollü bir renk tonu dükkanında yaz aylarında güneşli havalarda kurulmalıdır. Bu koşullar altında, tamamen iyileşmek genellikle iki ila üç gün sürer.

Pencere tonunuzun çok koyu olup olmadığını nasıl anlarsınız?

2: Ön Camın İçini Göremiyorum
Eğer dışarıdan aracınızın ön kısmına ve aracın içindeki şekiller üzerinden en az marka az göremiyorsanız, büyük ihtimalle aracınızın cam renklendirme çok karanlık olduğu yüksek.

Seramik fabrika tonu mu?

Seramik film, cam filminin en yüksek kalitesidir ve aynı zamanda en pahalısıdır, metal, boya veya karbon içermez, bunun yerine hem iletken hem de metalik olmayan bir tür seramik parçacık içerir.

Bayi camlarıma renk verebilir mi?

Tipik bayilik kendi tesisine girer ve servis departmanı arka alanda araç biryerlere pencere renk yüklemeye penceresi tonu bir yükleyici ile küçülecek. Genellikle bayilik aracınızı boyamaya fiyat, kalite ve etik içinde en düşük olduğu birisini davet etti.

Nasıl renklendirirsiniz?

adımlar
  1. Temiz, kuru bir çalışma alanı bulun.
  2. Pencerelerdeki tüm çıkartmaları veya yapıştırıcıları çıkarın.
  3. Camları sabunlu su ve 1" tıraş bıçağı kullanarak temizleyin.
  4. Temiz bir bez alın ve pencereyi kurulayın.
  5. Başlamadan önce camı tekrar açın, ancak arabanızı açık bırakın.
  6. Renk tonunun hangi tarafının yapışkan olduğunu belirleyin.