Yıllık yakıt kullanım verimliliği AFUE verimlilik derecesi nasıl belirlenir?

Sordu: Yujie Zollikofer | Son Güncelleme: 21 Şubat 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.8/5 (239 Görüntüleme . 41 Oy)
Yıllık Yakıt Kullanım Verimliliği ( AFUE )
Fırınlar, tüketilen her bir dolar yakıt için üretilen ısının yüzdesi olan Yıllık Yakıt Kullanım Verimliliği ( AFUE ) oranına göre derecelendirilir . Arabanla üzerindeki mil başına galon değerlendirmesi gibi, daha yüksek AFUE derecesi, düşük yakıt maliyetleri.

Burada, AFUE derecesi nasıl hesaplanır?

AFUE yüzdesi, ısıtıcıya sağlanan yakıt miktarının ünite tarafından üretilen ısı miktarına (genellikle Btu cinsinden) bölünmesiyle hesaplanır . AFUE'niz %80 ise, yakıt enerjisinin %80'i ısıtma için kullanılırken kalan %20'si bacalara, verimsiz brülörlere ve başka yerlere kaybolur.

Yukarıdakilerin yanı sıra fırın verimliliği nasıl ölçülür? Fırın enerji verimliliği AFUE standardı ile ölçülür . AFUE, Yıllık Yakıt Kullanım Verimliliği anlamına gelir ve ısıya dönüştürülen enerji girdisinin (BTU'lar) yüzdesini hesaplayan bir ölçümdür . Yüzde ne kadar yüksek olursa, fırın o kadar verimli olur.

Benzer şekilde, iyi bir AFUE derecesi nedir diye sorabilirsiniz.

Daha yüksek bir AFUE derecesi , daha fazla enerji verimliliği anlamına gelir. Yeni fırınlar için minimum standart AFUE yüzde 78'dir. Bir yüksek verimli ünitesi 90 ve yüzde 97 arasında bir puana sahip olurken bir orta verimli fırın genellikle 80 ve 85 ila yüzde bir AFUE puana sahip.

AFUE ne anlama gelmektedir?

Yıllık Yakıt Kullanım Verimliliği

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

30 yıllık fırınımı değiştirmeli miyim?

İzlediğiniz mantık ne olursa olsun, 30 yıl işareti, fırınınızdan beklemeniz gereken maksimum kullanım ömründe veya buna yakındır. Fırınlar 30 yıl veya daha uzun süre dayanabilse de çoğu uzman, mevcut üniteniz 15 yaşında olduğunda yeni bir fırın için alışverişe başlamanızı tavsiye eder.

95 verimli bir fırın buna değer mi?

Standart verimli bir fırın , yıllık %80 yakıt kullanım verimliliği ( AFUE ) sağlar. Bu tip fırınlarda doğal gazın ürettiği enerjinin %20'si egzoz olarak dışarı atılır. Bu günlerde % 95 AFUE , yeni gazla çalışan fırınlar arasında yaygın bir derecelendirmedir. Yani% 95 fırın% 80 fırın daha etkilidir.

Yüksek verimli bir kazan ne kadar tasarruf edecek?

Enerji Bakanlığı'na göre, yüksek verimli bir fırın, faturaları yüzde 50 oranında önemli ölçüde azaltabilir. Mevcut fırınınız yüzde 70 AFUE'de çalışıyorsa ve onu yüzde 95 verimlilik modeliyle değiştirirseniz, bu, enerji verimliliğinde yüzde 26'nın üzerinde bir artışı temsil eder.

20 yıllık bir fırın ne kadar verimli?

20 - yıl - eski fırınları ABD Enerji Bakanlığı'na göre% 78 veya daha az bir yıllık yakıt kullanım verimliliğini veya AFUE var. AFUE, HVAC endüstrisinde kullanılan temel enerji verimliliği derecelendirme sistemidir.

Enerji tasarrufunu nasıl hesaplarsınız?

Toplam enerji tasarrufu , toplam kilovat saat veya kWh olarak hesaplanır - elektrik şirketinizin enerji tüketiminizi izlemek için kullandığı ölçüm. Tasarruf edilen watt'ı tasarruf edilen kilowatt'a dönüştürmek için 1.000'e böleceğiz, böylece enerji hesaplaması daha kolay olacaktır.

Kararlı durum verimliliği nedir?

Kararlı hal verimliliği , bir fırın çalışırken ne kadar kullanılabilir ısı yaratıldığını ifade eder. Geleneksel gaz ve petrol fırınları, kabaca yüzde seksen sabit durum verimliliğine sahiptir. Termostat ısı gerektirdiğinde devreye girer ve termostat tatmin olduğunda kapanır.

AC'de Seer nedir?

SEER , yaygın olarak [yanlış] olarak "Mevsimsel Enerji Verimliliği Derecelendirmesi" olarak anılan "Mevsimsel Enerji Verimliliği Oranı" anlamına gelir. SEER derecesi, bir klimanın tipik bir soğutma mevsimi boyunca soğutma çıktısının, Watt-Saat olarak tükettiği enerjiye bölünmesiyle elde edilen orandır.

Fırınımın AFUE'si nedir?

Fırın verimliliğiniz AFUE olarak etiketlenmiştir veya buna göre bir % görebilirsiniz. Senin fırın bir% 75 AFUE ise bu sizin fırın evinizi ısıtmak için yakıtını% 75'ini kullanır ve bağlı yanma sürecinde enerji kaybı% 25 atık anlamına gelir. AFUE ne kadar yüksek olursa fırın o kadar verimli olur.

80 verimli fırın iyi midir?

Standart verimli % 80'lik bir fırında , doğal gazın içerdiği ısının %20'si fırın havalandırmasına atılır. AFUE'si %90 veya üzerinde olan bir yoğuşmalı fırın , kaybedilen ısıyı geri kazanmak için ikincil bir ısı eşanjörü içerir. Bir fırın ne kadar verimli olursa, ısıtma için enerji faturanız o kadar düşük olur.

96 fırın ekstra paraya değer mi?

% 96'lık bir AFUE gazlı fırın , hattın en iyisidir, güçlü ve verimlidir. Tipik bir gaz fırını yaklaşık %80 verimlidir. Bu bonus %16 ekstra paraya değer mi? Sonuçta,% 80 AFUE gaz fırını ve bir% 96 AFUE gaz fırını arasındaki fiyat farkı bir şey değildir.

Değişken hızlı bir fırın ekstra paraya değer mi?

En iyi haber… Değişken hızlı bir fırın motoru, standart bir fırın motorundan %80-85 daha verimlidir. Bu nedenle, %90'dan %96 verimli bir fırına yükseltecekseniz, değişken hızlı bir fırın motoruna sahip olduğundan emin olun ve yılda 400$'a varan enerji tasarrufunun keyfini çıkarın. Aksi takdirde yatırım yapmaya değmez .

SEER'in açılımı nedir?

Mevsimsel Enerji Verimliliği Oranı

Hangi marka fırın daha iyidir?

İşte bugün piyasadaki en iyi fırın markalarından bazılarının hızlı bir özeti:
  • Amerikan Standart Fırınlar. American Standard fırın üniteleri, sektördeki en güvenilir markalardan biridir.
  • Amana Gaz Ocağı Üniteleri.
  • Bryant Fırınları.
  • Taşıyıcı Fırınlar.
  • Daikin Fırınları.
  • Goodman Gaz Fırınları.
  • Lennox Fırınları.
  • Reem Fırınları.

En verimli fırın hangisidir?

Rheem'in en verimli gaz ocağı olan Prestige Serisi R98V, yüzde 98,7'ye varan bir AFUE derecesine sahiptir ve bu da onu araştırmamız sırasında karşılaştığımız en verimli model haline getirir.

2 aşamalı bir fırın gerçekten tasarruf sağlıyor mu?

İki kademeli fırınınız fazla yakıt yakmadığından enerji maliyetlerinden tasarruf sağlar. İki aşamalı fırınınız gaz tasarrufu sağlar çünkü dışarısı orta derecede soğukken ısı eşanjörüne o kadar fazla yakıt boşaltmaz.

2 kademeli fırınlar daha mı verimli?

İki aşamalı bir fırın çoğu zaman ısıtırken %70 kapasitede çalışır. Bu size daha iyi verimlilik sağlar . Isı döngüsü daha uzundur, ancak daha tutarlıdır. En verimli iki aşamalı fırınlar %95 ila %97 verimlidir .