Çoğu indica türünün tam olgunluğa erişmesi ne kadar sürer?

Sordu: Anyelina Urdillo | Son Güncelleme: 12 Mart 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları arıcılık
4.3/5 (1.273 Görüntüleme . 41 Oy)
Sativas ve indicas, farklı çiçeklenme dönemlerine ve hasat sürelerine sahiptir. Indica bitkilere kıyasla, Sativa bitkiler üretmek tomurcukları onların olgun yüksekliğe ulaşmak için büyümeye çok zaman alır. Daha az yaprak, daha az klorofil anlamına gelir. Indicas'ın çiçeklenmeyi bitirmesi genellikle 45 ila 60 gün sürer .

Benzer şekilde, Indica'nın tomurcuklanması ne kadar sürer?

Genel olarak, iç mekanda otomatik çiçek açan bitkiler, dişileştirilmiş türler için yaklaşık 3 veya 4 hafta (21 ila 25 gün) ve yaklaşık 6 ila 8 hafta, belki daha fazla sürer. Açık havada normal ve dişileştirilmiş tohumlar yaklaşık 8 ila 9 hafta sürer, ancak içeride yetiştirerek daha erken çiçeklenmeye başlamalarını sağlamak için zamanlamalarla uğraşabilirsiniz.

Ek olarak, Indica veya Sativa'nın çiçek açması daha uzun sürer mi? Sativa , daha az klorofil kullanan daha uzun bir bitkidir ve bu nedenle, genellikle 10 ila 16 hafta arasında çiçek açması daha uzun sürer . Indica , genellikle 7 ila 9 hafta arasında çiçek açan daha hızlı büyüyen bir türdür. Kısa ancak yoğun yapıları nedeniyle iç mekan yetiştiriciliği için çok uygundurlar.

İkincisi, indica bitkileri ne kadar uzar?

yaklaşık 3-6 metre boyunda

Hasattan önce sulamayı ne zaman bırakmalıyım?

Hasattan 1-3 Gün Önce Sulamayı Durdurun – Yıkamadan sonra, hasatın son günlerinde sulamayı durdurarak bitkilerinizi daha fazla strese sokabilirsiniz. Bitkinin sadece küçük bir miktar solmaya başlamasına izin vermek istiyorsunuz, çünkü o zaman bitki ölmekte olduğunu “düşünüyor” ve son bir çaba olarak reçine gelişimini artıracaktır.

21 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Tomurcuklar beyaz tüylerden ne kadar sonra çıkar?

Beyaz tüyler veya ercik, çiçek büyüme döngüsünün başlangıcıdır. Tüm tomurcuklar o saçtan başlayacak ve dikey veya ışığa doğru büyüyecek . Çiçeklenme başladıktan ve kesintisiz olarak DEVAM ETTİĞİNDE, teklifin tamamlanıp hasat edilmesine kadar yaklaşık 8-12 haftanız olacak ..

Çiçeklenmenin ilk belirtisi nedir?

Kalikslerde beyaz tüyler oluşacaktır, ilk beyaz saç çiçeklenmenin ilk işaretini temsil eder ve haftaları saymaya başlayabileceğiniz anlamına gelir. Tepelerde, yaprakların boyutunda ve renginde bir değişiklik fark etmeye başlayacaksınız, bu aynı zamanda çiçeklenmeyi temsil eder ve tomurcuklanma belirtileri gösterir.

Tomurcuklar en çok hangi hafta çiçek açar?

Kenevir bitkinizin tomurcuklarının hızla büyümeye başladığı dönem, çiçeklenme dönemindeki en önemli dönemdir. Zorlamaya bağlı olarak, bu genellikle yaklaşık 3 ila 5 hafta sonra olur. O zamana kadar bitkinize ilaçlamaya devam edebilirsiniz çünkü tomurcuklar henüz sert ve kompakt hale gelmemiştir, ancak bundan sonra yapmamalısınız.

Çiçeklenme sırasında gerilmeyi nasıl durdurabilirim?

Antrenman bitkileri - büyümenin ilk haftasından itibaren, LST (düşük kuvvet antrenmanı), uzuvları medyaya yakın olacak şekilde bağlayarak ve uzuvları alçakta kalacak şekilde eğitin. Sonra çiçeklenme aşamasına gelin, uzuvların ışığa doğru büyümesine izin verin, tomurcuklar geliştirin ve doldurun.

Tomurcuklar neye benziyor?

Bitkinizde ilk tomurcuklar göründüğünde, küçük yuvarlak saç tutamları gibi görünürler. Her tomurcuk, dümdüz yapışan birçok beyaz tüyden ("pistils") oluşur.

Erkek bitki dişiye dönüşebilir mi?

Hermafrodit Esrar
Çift cinsiyetli onlar tomurcukları üretecek ancak aynı zamanda bu tomurcukları ve bitkilerin dinlenme tozlaşmak böylece, hem erkek hem de dişi çiçekleri içeren bitki türüdür. Bitkiler doğal olarak çift cinsiyetli hale gelebilir veya stres nedeniyle birine dönüştürülebilir. Hem dişi hem de erkek bitkiler dönebilir .

Tomurcuklarımın şişmesini nasıl sağlarım?

Eğer tomurcukları büyük almak istiyorsanız o zaman bir kızılötesi termometre ile yaprak temps izlemek zorundadır. Yaprak sıcaklıklarınızın 80 derece Fahrenheit'i aşmasına izin vermemelisiniz. Yaprak sıcaklıklarınızı doğru bir şekilde yönetirseniz ve bitkilerinizi dengede tutacak kadar beslerseniz, o zaman ve sadece onlar bu tomurcuklar büyür ve şişer .

Lolipop yapmak verimi arttırır mı?

Ayrıca lolipoplama , klon yapmak için bir fırsattır. Bu, verim için başlı başına bir oyun değiştirici değildir, ancak dipleri budayıp üstleri eğitirseniz, kola başına birkaç gr daha fazla itmeye yardımcı olacaktır.

Indica veya Sativa yetiştirmek için hangisi daha kolay?

Çoğu sativa suşu, uzun çiçeklenme süreleri ve yukarı doğru gerilmeleri nedeniyle büyümek zor olsa da, Green Crack yönetilebilir. Onun sativa özellikleri suşun iyimser etkilerin güçlü durmak, ama onun indica genetik it a hızlı çiçekli zaman ve geliştirilmiş verim verir.

Dış mekan için hangi tür en iyisidir?

En İyi Açık Hava Esrar Suşları
  • California Indica by Sensi Seeds: Bu, en sıcak dış mekan büyümesi için bir Indica suşudur; bu türün doğru şekilde gelişmesi için güzel ve güneşli bir iklime ihtiyacı vardır.
  • Hollanda Tutkusu tarafından Hollanda'nın Umudu:
  • Green House'dan Arjan's Haze 1:
  • Dutch Passion tarafından Şaman:
  • Uçan Hollandalılar tarafından Blueberry Skunk:
  • Positronics tarafından Somango #47:

Endika bitkilerini üstlenmeli misiniz?

Tepedeki bitkilerin en azından geçici olarak büyümelerini engelleyeceğini unutmayın, bu yüzden bunu denkleminizin bir parçası olarak düşünün. Sadece bitki başına verim, aynı zamanda birim zamanda bitki başına verim değil Onun bu hususlar 'eğer büyüyen iç mekanlarda yeniden. Genel olarak, bitkilerinizin ne kadar büyük olmasına izin verirseniz , o kadar çok ürün verirler.

Çiçeklenmeden önce ne kadar uzun olmalısın?

Genel bir kural, bir iç mekan bitkisinin boyutunu iki katına hatta üç katına çıkarmasıdır. Bir sayı elde etmek için 1/2 kez giderim. Örnek, ben çiçek eğer 14 inç bir bitki, benim bitiş hedef yüksekliği 35 inç.

Bitkim Indica mı yoksa Sativa mı?

Indica ve sativa bitkileri sadece fizyolojik etkilerinde değil, aynı zamanda görünümlerinde de farklılık gösterir. Indica bitkileri kısa ve tıknazdır, geniş ve "tıknaz" yapraklara sahiptir. Sativa bitkileri daha uzun ve daha sıska olma eğilimindedir ve hatta ince ve sivri yaprakları ile görünüşte ince olabilir.

4 metrelik bir bitki ne kadar verir?

4 x 4 x 8 ft boyutlarında bir yetiştirme odasında 600 watt'lık bir HPS lambasıyla ortalama 5,0 ila 10 oz (deneyimli yetiştiriciler için 21). 5 x 5 x 8 ft boyutlarında bir yetiştirme odasında 1000 watt'lık bir HPS lambasıyla ortalama 9,0 ila 18 oz (deneyimli yetiştiriciler için 36). Şimdiye kadar, iki şeyi anlamalıydın.

Çiçeklenme sırasında üst yapabilir misin?

Eğer varsa zaman çiçek sırasında top olabilir, ama ben isteyeyim herhangi Tepesi veya başlamıştır 12/12 2. haftasından önce yapılan düzeltici. herhangi bir tepeleme fimming veya kırpma en iyi anahtardan önce yapılır. 12/12'de bir kez, eğer onu bükerseniz veya eğitirseniz, bitki için çok daha sağlıklı olur .

Tomurcuklarınızın çiçeklenme döneminde büyümesini nasıl sağlarsınız?

Toprakta büyüyorsanız, vejetatif büyümeden çiçeklenmeye geçerken, bitkinizi diğer besinleri sıvı olarak beslerken fosfor seviyelerini arttırmanın harika bir yolu olarak toprağı yarasa guano veya solucan gübresi ile süsleyin. Daha büyük tomurcuklar yetiştirmek için başka bir ipucu, toprağınıza düzenli olarak kompost çayı vermeyi içerir.