Bir eve sahip olmak için ne kadar zamana ihtiyacınız var?

Sordu: Abdelhakem Rettich | Son Güncelleme: 28 Mart 2020
Kategori: gayrimenkul gayrimenkul alım satımı
4.5/5 (53 Görüntüleme . 26 Oy)
Sadece siz değil gayrimenkul piyasasında herhangi düşüşleri atlatmayı yeterince uzun tutmak isteyeceksiniz ama genellikle sahip ve bir ev satan, sadece satın alma maliyetleri ile bile kırmak için 5-7 yıl sürmesi ve bazı konut piyasalarında olabilir , çok daha uzun sürebilir.

Ayrıca, bir ev için bile ne kadar kırmaya ihtiyacın var?

Gerçek Başa Baş Fiyatı Hesaplama Son olarak, sahip olma maliyetindeki 85.000 ABD Dolarına satış giderlerini 25.000 ABD Doları ekleyin ve size toplam 110.000 ABD Doları maliyet rakamı verin. 300.000 ABD Doları ipotek ve 110.000 ABD Doları maliyetle 250.000 ABD Doları değerinde bir evde , başabaş satış fiyatınız 410.000 ABD Dolarıdır (300,00 ABD Doları ipotek + 110.000 ABD Doları maliyet).

Ayrıca Bilirsin, bir evde bile kırmak ne demek? Anlamak Molası - Örneğin bile Fiyat, kırılma - Bir evin hatta fiyat sahibinin evin satın alma fiyatını, ipotek, tehlike sigorta, emlak vergileri, bakım, iyileştirmeler, kapanış maliyetleri üzerinde ödenen faiz kapak olabilir hangi satış fiyatı olurdu ve gayrimenkul satış komisyonları.

Ayrıca, satın almaya değer olması için bir evde ne kadar yaşamanız gerekiyor?

Beş yıl

3 yıllığına ev almaya değer mi?

Satın alırsanız , emlak vergisi ödemeniz gerekecektir. 3 yılda bir ev Satış genellikle çeşitli kapanış maliyetleri (Emlakçı komisyonu, değerlendirme, başlık sigorta, vs.) her 3 yılda bir ödeme yapacak demektir. Bu, ipotekte kazanacağınız herhangi bir öz sermayeyi tüketecektir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

5 yılda 2 kuralı nedir?

2 - 5 Dışında - Yıl Kuralı
Hemen satış tarihinden önceki son beş yıl ikisinde en az evde yaşamış olması gerekir. Daha sonra 12 ay boyunca geri hareket, bir yıl boyunca evde yaşayan üç yıl için kiraya olabilir.

Evimin değerini nasıl tahmin edebilirim?

Bir evin değeri nasıl bulunur
 1. Çevrimiçi değerleme araçlarını kullanın. "Evim ne kadar eder?" çevrimiçi, düzinelerce ev değeri tahmincisi ortaya koyuyor.
 2. Karşılaştırmalı bir piyasa analizi yapın.
 3. FHFA Konut Fiyat Endeksi Hesaplayıcıyı kullanın.
 4. Profesyonel bir değerleme uzmanı işe alın.
 5. Karşılaştırılabilir özellikleri değerlendirin.

Bir ev satarken ne kadar kar elde etmelisiniz?

Emlak danışmanınızın yüzde 6'lık bir komisyonu kabul ettiğini varsayarsak, genellikle bunun yüzde 3'ünü alır ve alıcının emlakçısı da yüzde 3 alır. Eğer $ 400,000 için ev satarsanız siz de bu maliyetin bazı ödemek için alıcı ile müzakere sürece, 'Emlakçılar $ 24,000 öderim.

Evimi nasıl satıp başka bir ev satın alabilirim?

Mevcut evinizi satmadan önce nasıl ev alacağınızı öğrenmek istiyorsanız şu adımları izleyin:
 1. Hemen ev aramaya başlayın.
 2. Hayalinizdeki eve bir teklif yapın ve daha uzun bir kapanış talep edin.
 3. Birikiminiz varsa, bunu ev satın almak için kullanabilirsiniz.
 4. Yeni evde kapatın.
 5. Eski evinizi satana kadar kiralamayı düşünün.

Evimi kiralamak mantıklı mı?

Sen Cover İpotek Ödeme ve giderlerine Yeter Eviniz kira miyim? Yapabiliyorsanız , evinizi tutmak emekliliğinize fon sağlamanın akıllı bir yolu olabilir . Kiracılarınız her ay kira ödüyor. Bunu dengelemek için yeterli gideriniz varsa (ipotek faizi ve onarım masrafları gibi) bu gelir için büyük olasılıkla vergi ödemezsiniz.

Evinizi sattığınızda öz sermayeye ne olur?

Bir ev kapanış gittiğinde, peşinat ve mortgage kredisi arasındaki alıcı, ev satış fiyatı eşit yerleşim fon getiriyor. İpotek kalan miktar: Bu fonlar daha sonra şunları ödemek için kullanılır. Herhangi ev özkaynak kredileri veya HELOCs olabilecek söyledi.

Satmadan önce ne kadar hisseye sahip olmalısınız?

Öz sermayeniz , evinizin değeri eksi herhangi bir ev kredisidir. Mülkünüzün değerinde 250.000 $ ve ipotek dengesi 200.000 $ ise Yani, kontrol gücü 50.000 $ gerekirmiş.

Ev satabilir ve ipotek tutabilir miyim?

Üzerinde ipotek bulunan bir mülkü satarsanız (hangi türden olursa olsun), satıştan elde edilen gelir krediyi ödemek için kullanılmalıdır. Ancak, bir mülkü satar ve hemen başka bir mülk satın alırsanız, yeni mülkte yeni kredi için eski mülkte olduğu gibi aynı ipotek koşullarını tutabilirsiniz .

İlk evinizde ne kadar yaşamalısınız?

Tekrar hareket Ama önce ideal olarak en az üç ila beş yıl için ilk evde kalmalıdır. Genellikle ipotek bile kırmak için bu kadar uzun süre kalmak gerekir. Eğer yeni bir alana transfer edilecek veya bir yıl içinde daha büyük bir eve taşımak istediğiniz biliyorsanız, bir ev satın almak için beklemek daha iyi olabilir.

Önce araba mı almalıyım yoksa ev mi?

Geçiminizi sağlamak için bir arabaya ihtiyacınız varsa, o zaman ilk önceliğiniz bu olmalıdır . Eğer bir araba olmadan istihdam kazanabilir, o zaman ilk ev satın. Arabayı almaya karar verirseniz, ihtiyacınız olan ulaşımı güvenilir bir şekilde sağlayacak en ucuz KULLANILMIŞ arabayı satın alın .

25 yaşında ev almalı mıyım?

Herhangi bir yaştan önce bir ev satın almak gerekli değildir. Yetişkinler her yaşta ev satın alır . Bir ev satın almak genellikle 30-40 yıllık bir ipotek içerir. 25 yaşında başlamak, emeklilik sırasında keyfini çıkarmak için tam zamanında, 55-65 yaşına kadar borçsuz olmanızı sağlayacaktır.

Neden bazı evler sadece nakit alıcıdır?

' Yalnızca nakit alıcılar ' ne anlama geliyor? Bir emlakçı bir evi " sadece nakit alıcılar " olarak ilan ederse, bu , alıcının satışı tamamlamak için ipotek talep etmesi durumunda kimsenin teklifte bulunmasını istemediği anlamına gelir. Onlar sadece nakit için neden istendiği satıcı sormak emin olun.

20 yıllık ev almalı mıyım?

Ulusal Emlakçılar Birliği'ne göre, ortalama bir ev alıcısı gibiyseniz, muhtemelen yaklaşık 20 yaşında bir ev düşünüyorsunuz. A 20 - yıl - bakımlı oldu eski ev sağlam bir yatırım olabilir. Ancak birkaç on yıl sonra bir evin yaşı kendini göstermeye başlayabilir.

60 yaşında ev almalı mıyım?

Üzerinde oldukça büyük bir özkaynak ile varolan ev varsa yeni bir ev satın almak iyidir. 50'li veya 60'lı yaşlarında bir ev sahibiyseniz, muhtemelen mülkünüzde bir miktar hisseniz vardır. Evinizin öz sermayesi hala sağlamsa ve yeni ev için ödeme yapmanıza yardımcı olabilirse - bu yapmak için iyi bir hamle.

Satmadan önce bir eve ne kadar süre sahip olmalısınız?

Ne olursa olsun diğer faktörler nedeniyle, satış öncesi iki yıllık bir asgari evde yaşamak en iyisidir. Beş yıl önce satışa en az ikisi için birincil konut olarak evinizdeki yaşıyorsanız, sizin satıştan kâr 250.000 $ (evli çiftler için 500.000 $) hariç tutabilirsiniz.

İlk evimi satın almak için neye ihtiyacım var?

Kapat ve İçeri Taşı
 1. Bir Ev Satın Almaya Hazır olup olmadığınızı belirleyin.
 2. Kredi için Alışverişe Başlayın.
 3. En İyi Ödeme Seçeneklerini ve Kredi Türlerini Bulun.
 4. Peşinat Hazır Olsun.
 5. Ödeyebilecekleriniz Konusunda Dürüst Olun.
 6. İyi Bir Emlakçı Bulun.
 7. Ev Denetimi İsteyin.
 8. Escrow Sırasında Sabırlı Olun.

Evimi satarken para kaybeder miyim?

Eğer bir ev satın aldığınızda, zaman içinde değeri artacak bir yatırım olmasını bekliyoruz. Emlak piyasası düşerse, ancak ödediğiniz miktar için evinizi satmak zordur. Ne yazık ki, evinizin satışında para kaybetseniz bile, çok az sayıda vergi mükellefi bu tür kayıpları mahsup etme hakkına sahiptir.