Mobilya cilasının kürlenmesi ne kadar sürer?

Sordu: Zachary Falke | Son Güncelleme: 15 Ocak 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları mum ve sabun yapımı
3.9/5 (1.666 Görüntüleme . 12 Oy)
Balmumu dokunulduğunda çok çabuk kurur , ancak sertleşmesi veya ' kürlenmesi ' daha uzun sürer . 'Kürleme' süreci ortam sıcaklığına bağlı olarak 5 – 21 gün sürebilir . Gerçekten iyi bir parlaklık elde etmek istiyorsanız, cilalamadan önce yaklaşık 24 saat bekleyin.

Bu nedenle, mobilya cilası bozulur mu?

Balmumunuz iyi olmalı. Şimdi çok uzun bir süre için JPW kullandım ve "feci" gitmek bir kutu yoktu. Bu çok uzun zaman sürer ve araçları yanı sıra mobilya parçaları üzerinde çok iyi yapar. :NS.

Ayrıca, tebeşir boyasını cilalamazsanız ne olur? Balmumu ile ilgili bir sorun olmayan bir poli cilanın potansiyel bir dezavantajı vardır. Poli son katlar bazen gözenekli tebeşir boyası yoluyla ahşaptan tanenleri çekerek sarımsı (veya bazen pembe) lekeler oluşturabilir. Balmumu , ahşapla bir poli ile aynı şekilde reaksiyona girmez, bu nedenle balmumu ile bu olmaz .

Bu şekilde, cilayı mobilyalara nasıl yapıştırırsınız?

Sızdırmazlık maddesi tamamen kuruduğunda, ahşabı damar boyunca No. 0000 çelik yünü ile ovalayın; ardından mobilya parçasını yapışkan bir bezle iyice temizleyin. Düzgün bir kaplama, bir yüzeyde bir yay hareketi ile balmumu sürtünme temiz, tüysüz bir bez pedi ile idareli macun mumu uygulanır. Bir seferde küçük bir alan üzerinde çalışın.

Tebeşir boyasını açık bırakabilir misiniz?

Sizin için en iyi olanı ve parçanıza uygun olanı kullanın. Çoğu tebeşir boya markaları Eğer çok mühürsüz bırakmayı tercih söylüyorlar, ama bunu tavsiye etmiyoruz. Tebeşir boya Çok gözenekli ve bir konuda mühürlerim yoksa lekeleri alıp hiçbir zaman bir karmaşa bakacağız.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Macun cilası mobilyaları korur mu?

Macun cilası , ahşap mobilyalara sızdırmazlık sağlamak, korumak ve parlaklık kazandırmak için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Macun cilası sert, ancak çok ince, koruyucu bir yüzey elde edene kadar kurur ve bu da onu tamamen bitmiş mobilyaların bakımı için en iyi seçim haline getirir. Macun cilası , ahşap mobilyaları kurutabilecek hiçbir kimyasal içermez.

Mobilyaları neden cilalıyorsunuz?

Hem tebeşirle hem de sütle boyanmış mobilyalar doğada gözenekli olduğu için balmumu yüzeye kolayca emilir. Balmumu sertleştiğinde, boyalı yüzeyi güzel, doğal görünümlü yumuşak bir parlaklıkla kaplar.

Mobilya için en iyi macun nedir?

Mart 2020'de En İyi Ahşap Mumlar
Balmumu
1 Howard Citrus Shield Editörün Seçimi Fiyatı kontrol et
2 Minwax Yapıştır Balmumu Fiyatı kontrol et
3 ZIMBA Karnauba Yapıştır Mumu Fiyatı kontrol et
4 Watco Bitirme Balmumu Fiyatı kontrol et

Neden tebeşir boyayı cilalıyorsunuz?

Çünkü kendine özgü gözenekli yapısı ™ Boya Chalk vücudunuzda kaliteli cilt losyonu irade gibi in- ıslatmak balmumu verir. Bu nedenle Chalk Paint ™ ve Annie Sloan mumları birbirleriyle mükemmel bir şekilde birleşirler - bunu yapmak için yaratılmışlardır ve başka hiçbir ürün karışımı aynı sonuçları vermez.

Annie Sloan ağdam neden çizgili?

Kişisel Tebeşir Boya ® & Wax bir Lekeli Görünüm kaçının. Kapalı balmumu silerek ve bazı alanlarda buffed ve diğer alanlarda değil gibi görünüyor neden üzerinde - Bir lekeli görünüm bölümlerde ağda ve bazen son aşamada ya alanları karıştırma değil, fakir bir boyama işi ya gelebilir.

Annie Sloan şeffaf mumu lekeli ahşap üzerinde kullanabilir miyim?

Karanlık Tebeşir ahşap yüzeyi üzerinde cömertçe ® Wax Boya uygulamak için küçük Tebeşir Paint ® Wax Fırçası'nı kullanın. Hala ıslakken balmumu üzerinde çalışmaya devam edin. Fazla balmumu çıkarmak için bir bez kullanın . *Opsiyonel: Maun lekesinin daha koyu olmasını istiyorsanız ikinci kat cila uygulayın.

Balmumu ahşapta ne kadar sürer?

Balmumu bazı dezavantajları:
**Yeniden uygulama sıklığı, ürünün kullanımına bağlı olarak değişir, ancak genellikle parçalar her 6 ayda bir ila yılda bir yeni bir uygulama için fayda sağlar.

Mobilyaları nasıl mühürlersiniz?

Minwax Polycrylic – Boyalı mobilyaların sızdırmazlığını sağlamak için kullanılacak en iyi su bazlı polidir. Ucuz ve harika çalışıyor. Kaliteli bir fırça ve/veya yuvarlak uçlu köpük floklu rulo kullandığınızda yanlış uygulama yapmış olursunuz. Hafif katlar halinde uygulayın, başka bir hafif kat uygulamadan önce her katın kurumasını bekleyin.

Balmumu üzerine vernik koyabilir misin?

Evet. Balmumu leke, yağ, vernik ve boya içeren hemen hemen tüm diğer ahşap kaplama üzerine uygulanabilir. Biz her zaman bir test alanı tavsiye edersiniz rağmen size sonuçtan memnun olmasını sağlamak için.

Araba cilasını mobilyalarda kullanabilir misin?

Korumak ve parlaklık eklemek için metal, plastik veya kalıplanmış mobilyalara bir kat araba cilası uygulayın . Onlar zamanla size çok para kurtarabilecek balmumu ek koruma ile çok daha uzun ömürlü olacak!

Ham ahşabı cilalayabilir misin?

Başka bir deyişle, Ahşap üzerine net bir mum kuruduğunda bir kat kez taze kesilmiş, ama bitmemiş, ahşap gibi görünecektir. Başka bitirmek üzerinde balmumu uygulayabilir, his Yüzeye yumuşak parlaklık vermek ve pürüzsüz, ancak balmumu üzerinde diğer cilalar koymayın. Balmumu sıvı uygulamak veya yapıştırmak için, sadece üzerinde ovmak ve silip.

Balmumu üzerine kapatıcı koyabilir misin?

Balmumu üzerine mastik
Balmumu o kadar bozulmayacaktır, ancak dolgu macununun altındaki balmumu ile yapışması zor olacaktır . Dolgu macununun normalden daha erken yeniden uygulanması gerekir.

Tebeşir boya üzerine balmumu veya poliüretan kullanmalı mıyım?

Tebeşir Boya SSS
Hayır, maalesef orada üzerine tutması poli için başka bir şey değildir ve kurutun ve kür asla çünkü. Ancak, poli üzerinde balmumu uygulayabilirsiniz! Sadece balmumunun son olduğunu unutmayın!

Sır üzerine ağda yapabilir misin?

Dolgu karşı temel teknik kaplamak için olan, parçanın yüzeyi sır veya Sıraltı, sıvı balmumu tabakası sır üzerinde karşı veya Sıraltı boya mum yoluyla tasarım çizilmeye ve daha sonra bir sır ikinci renk fırça ya da üzerinde Sıraltı oyulmuş tasarım.

Kontrplak cilalayabilir misin?

Kontrplak yapımını içeren diğer projeler, çalışma tezgahları veya masalar gibi çalışma alanlarıdır. Tezgahınızı daha fazla korumak ve biraz ekstra parlaklık vermek için, karışıma balmumu veya karnauba mumu ekleyin ve karışım kuruduktan sonra parlatın.

Boyadıktan sonra mobilyaları cilalamam gerekir mi?

Evet. Eğer dışarıdan bir şey boyamak, o zaman, balmumu o gerekmez aslında, gerçekten çok balmumu bu olmamalıdır. Eğer böyle o zaman balmumu o gerekmez bir aydınlatma donanımı, dekorasyon vb kadar 'dokunaklı' almaz bir şey boya varsa, sadece biraz daha zor toza bu.

Ahşaptan balmumu nasıl çıkar?

Dikkatli davranırsanız, cilayı masayı çizmeden veya oymadan çıkarabilirsiniz.
  1. Kurutulmuş balmumu orta ateşte bir fön makinesi ile yumuşatın.
  2. Yumuşatılmış balmumu yumuşak, beyaz bir bezle kurulayın.
  3. 1/2 bardak beyaz sirkeyi 1 bardak suya karıştırın.
  4. Bezi sirke karışımına batırın ve kalan balmumunu silin.