Florida avokado ağacının meyve vermesi ne kadar sürer?

Sordu: Liberta Toaquiza | Son Güncelleme: 27 Mayıs 2020
Kategori: yiyecek ve içecek vejetaryen diyetleri
4.5/5 (878 Görüntüleme . 45 Oy)
Ağacınızı bir avokado çekirdeğinden büyüttüyseniz, en az 10 yaşına kadar meyve vermez ve 15 yıla kadar beklemeniz gerekebilir. Eğer bir kreş veya bahçe merkezinden bir ağaç dikti Öte yandan, ağaç üç ya da dört yıl sonra bir ürün üretmek için başlamalıdır.

Aynı şekilde tohumdan yetiştirilen avokado ağaçları da meyve verir mi?

CEVAP: Avokado yetiştirmek zor değildir. İnsanlar avokado ağaçlarını çukurlardan başlatır veya fidanlıkta aşılı adlandırılmış çeşitler satın alır. Tohumdan başlayan ağaçlar meyve verebilir . Aşılı ağaçlar, tohumla yetiştirilen türlere göre daha erken ve genellikle daha kaliteli meyve üretecektir .

Ayrıca avokado ağacımın meyve verip vermeyeceğini nasıl bilebilirim? Ocak ayından Mart ayına kadar avokado ağacının dallarında görünen küçük, yeşilimsi sarı çiçekleri arayın. Çiçekler iki gün içinde açılıp kapanır ve ağacınızın meyve vermeye hazır olduğunun iyi bir göstergesidir. Ağaç çiçeklerinin etrafındaki arı aktivitesine dikkat edin.

Ayrıca Florida'da avokado ağaçlarının yılın hangi zamanında meyve verdiği de sorulabilir.

Birkaç çeşit avokado sonbahar ve kış aylarında olgunlaşır. Booth, Monroe Hall Lula, Taylor ve Choquette avokadolar Şubat ile Ekim hasat edilir. Avokado meyveleri ağaçta olgunlaşmaz. Olgun meyve , toplandıktan sonra üç ila sekiz gün içinde olgunlaşır.

Avokado ağacım neden meyve vermiyor?

Bu nedenle, bir avokadonun meyve vermemesinin bir nedeni, olgun aşılanmış bir çeşit olmamasıdır . Ayrıca, USDA bölgeleri 9-11 ekilen avokado meyve verebileceğini, ancak bir serindir bölgede ise, ağaç hayatta ama asla set meyve verebilir. Avokado ağacında meyve olmamasının en olası nedeni çiçek açma şeklidir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Meyve almak için 2 avokado ağacına ihtiyacım var mı?

Avokado Tozlaşması
En iyi meyve verimi için iki avokado ağacı gereklidir. Her iki ağaç da aynı bahçede büyüyorsa , toplam verim , tek başına büyüyen iki ağaçtan daha yüksek olmalıdır . Bununla birlikte, bazı çeşitler doğal olarak sadece iki yılda bir meyve verir .

Bir avokado ağacı yılda kaç kez meyve verir?

Olgun bir ağaç bir yılda kaç meyve verir ? O yaş 5-7 yıl yaklaşık bir kez bir avokado ağacı ağaç başına 200 ila 300 meyve üretmek için mümkündür. Avokado ağacı, ancak, alternatiflerini taşıyan. Ağaç sonra büyük bir mahsul bir yıl üretmek gösterebileceğini Bu araçlar ertesi yıl küçük bir ürün üretmek.

Avokado tohumunu toprağa ekebilir misin?

Toprakta Yayılma
Sen avokado çukur başlatmak için bir 6 inçlik 1-galon için kapsayıcı kullanmak, ama emin konteyner en az bir alt drenaj deliği vardır veya tohum çürüyecek yapabilirsiniz. Bir Saksılama ile konteyner iyi ki Kanalizasyona karıştırın doldurun ve su çukuru dikim öncesi toprak yerleşmek.

Mağazadan satın alınan avokadolardan bir avokado ağacı yetiştirebilir miyim?

Teknik olarak, Evet. Mağazadaki çukurlar - satın alınan avokadolar filizlenir, böylece sadece küçük bir çukurdan kendi avokado ağacınızı yetiştirebilirsiniz . Fasulye bitkilerinin veya patates gözlerinin filizlenmesi gibi, bir avokado bitkisini başlatmak sadece birkaç malzeme gerektirir. Çekirdeği temizleyin ve üç kürdan ile delin.

Avokado tohumumu toprağa ne zaman ekebilirim?

4: 2-6 hafta içinde tohumdan kökler ve bir gövde filizlenir. Kök uzun altı santim hakkında olduğunda, ortadan ikiye kesin. 5: Kök daha yapraklar zaman, gevşek, kumlu toprak ile bir pota fide nakli. Fide kökünü , çukurun üst yarısını topraktan dışarı çıkacak şekilde aşağıya doğru dikin .

Avokado çekirdeğinin hangi ucu suya girer?

Ardından, avokadoyu kurutun ve çekirdeğin üstteki dar ucuna üç ila dört kürdan sokun ve altını veya geniş ucunu küçük bir bardak oda sıcaklığında suya daldırın . Su , kazmaların hemen altına gelmelidir.

Evde avokado ağacı yetiştirebilir misin?

Avokado yetiştiriciliği iç mekanda bir çukurla başlayabilir, ancak en başarılı olanı sağlıklı aşılanmış bir bodur ağaçtır . Yetiştirilen avokadolar uyumlu anaçlardan yetiştirilir . Bir tohumdan üretilen bir bitki üretmek meyve olasılığı daha düşüktür, ancak güzel bir ağaç yapacaktır. Olgun bir avokadodan çekirdeği çıkarın ve fazla eti durulayın.

Cüce avokado ağacı diye bir şey var mı?

Wurtz olarak veya takma tarafından bilinen avokado ağacının, sadece bir gerçek cüce çeşitli olduğunu "Küçük Cado." Guatemala ve Meksika çeşitlerinin bir melezidir. Wurtz avokado ağacı , gök yüksekliğindeki normal avokado ağaçlarına kıyasla oldukça küçüktür ve vade sonunda sadece 8 ila 10 fit yüksekliğe ulaşır.

Avokado ağaçları için en iyi gübre hangisidir?

Avokado ağacının ihtiyaç duyduğu başlıca besinler Azot - Fosfor - Potasyum (gübre ambalaj etiketinde NPK) ve Çinko'dur (Zn ). Genç avokado ağaçları için tavsiye, ağaç başına yılda 1/2 ila 1 pound gerçek Azot'tur .

Florida'da Hass avokado yetiştirebilir misin?

Avokadonun birçok çeşidi vardır. Güney Florida'da yetişmek için en iyi çeşitlere genellikle Florida avokadoları veya yeşil kabuklu avokadolar denir. Bunlar Kaliforniya'da yetişen koyu yeşil ' Hass ' avokadoları değil ; Florida avokadoları parlak yeşildir ve Kaliforniya'daki muadillerinden daha düşük yağ ve kaloriye sahiptir.

Florida'da bir avokado ağacına nasıl bakarsınız?

Toprak: Avokado ağaçları çok iyi drene toprak ağacınızı bitki emin olun, değil ıslak ayak gibi yapın. Uygun drenajı sağlamak için ağaçlar da bir höyük üzerine dikilebilir. Florida'nın yerli toprağı başarılı bir büyüme için uygundur .

Bir avokado ağacının ne kadar alana ihtiyacı vardır?

Avokado Ağacı Aralığı
Eğer boşluk yoksa 15 fit kabul edilebilir olmasına rağmen, Tarım ve Doğal Kaynaklar (UCDANR) Kaliforniya Üniversitesi, göre, ideal 20 feet uzaklıkta senin avokado ağaçları aralık (referans 6 bakınız).

Avokado hangi ayda olgunlaşır?

Avokado meyvesi genellikle Eylül ayında hasat edilmeye hazırdır, bu yüzden şimdi biraz meyve toplama zamanı. En büyük meyvelerden bir veya ikisini hasat edin ve yaklaşık bir hafta boyunca tezgahta oturmalarına izin verin. Hasat için hazırlarsa, uygun şekilde olgunlaşacak ve yumuşayacak ve yemeye hazır hale gelecektir.

Bir avokado ağacının ortalama verimi nedir?

Tek bir ağaç, 500 avokado üreten bir yıl içinde, 200 pound ağırlığında kapasitesine sahip olmasına rağmen Kaliforniya Avokado Komisyonu, avokado 60 pound tutarında bir yıl o halde ortalama bir ağaç genellikle ortalama 150 avokadolar söylüyor.

Avokado ağacımı ne zaman beslemeliyim?

Genç Ağaçlar için Gübre
Bir kez dikildikten sonra, avokado ağacınızı ilk yıl içinde bir kez Mart ayında, bir kez Temmuz ayında ve bir kez Ekim ayında olmak üzere üç kez gübreleyin. Ağacın kışın atıl gidecek ve eğer Kasım sonrasında döllenmenin olmamalıdır.

Avokado ağacının çiçek açmasını nasıl sağlarsınız?

Genç avokado ağaçlarının birinci, hatta ikinci yıllarında çiçek bırakması son derece doğaldır. Avokado, çiçeklenmeyi ve meyveyi teşvik etmek için bir soğutma dönemine ihtiyaç duyar. Uyku sırasında 32 ila 45 derece Fahrenheit (0 ila 7 C) arasındaki sıcaklıkları deneyimlemeleri gerekir.