Çok amaçlı derz bileşiminin kuruması ne kadar sürer?

Sordu: Lena Bailly | Son Güncelleme: 15 Mart 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.2/5 (1.057 Görüntüleme . 25 Oy)
Derz dolgu macunu katlar arasında ve zımpara, boyama veya astarlamadan önce genellikle 24 saat kurumaya bırakılmalıdır. Bununla birlikte, yüksek nem seviyeleri ve sıcak sıcaklıklar kuruma sürelerini uzatır.

Ayrıca sorulmuş, ortak bileşiğin daha hızlı kurumasını nasıl sağlayabilirim?

Fırın Best Way Dry Alçıpan Çamur açın, mümkünse Heat Is sağlanması. Değilse, sıcaklığı yükseltmek için yeni bantlanmış odaya alan ısıtıcıları koyun. Aynı şekilde, bir çamaşır kurutma makinesi bir yükü "Sıcak" modda "Soğuk" moddan daha hızlı kurutur, bu nedenle sıcak hava, birleşik bileşik kuruma süresini hızlandırır.

İkincisi, bir saç kurutma makinesi ile derz bileşiğini kurutabilir miyim? Cevap: Evet daha hızlı alçıpan onarım çamur kurutmak için saç kurutma makinesi veya ısı tabancası kullanabilirsiniz. Alçıpan çamur (ya da ortak bir bileşik) kurutur zaman biraz büzülür ve çok hızlı kurutun bazen çatlaklara yol açabilir. Bu normaldir ve bir şey zarar vermez, ancak daha çamurla çatlak doldurmak zorunda olacağı anlamına gelmez.

Benzer şekilde, alçıpan çamurunu ne kadar süre kurumaya bırakmalısınız?

24 saat

Kaç kat alçıpan çamuruna ihtiyacım var?

Duvarınızda belirgin çatlaklar, çatlaklar veya dokulu alanlar varsa veya alçıpan çamuru markanız yeterli kapsama alanı sunmuyorsa, birkaç kat daha bileşik uygulamanız gerekebilir. Ancak genel olarak, sen bantlama sonra dikişleri ve üç tane daha kat doldurmak için bir kat gerekir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Doğrudan eklem bileşiğinin üzerine boyayabilir misiniz?

Profesyoneller duvarları boyamadan önce, derz dolgu macunu ile delikleri doldurur ve çatlakları kapatırlar . Ancak doğrudan üzerine boyarsanız, bileşik boyadaki nemi emecek ve boyaya düz, donuk bir görünüm verecektir ("yanıp sönme" olarak adlandırılan bir sorun). Bu noktalar duvarın geri kalanından daha belirgin farklı görünecektir.

Alçıpan çamuru katları arasında zımparalamalı mıyım?

2 Cevap. Evet, katlar arasındaki tüm pürüzleri giderin , ancak mükemmelleştirmeye gerek yok. Bir direğin ucundaki bir elek zımparası bu iş için en iyi araçtır. Ve daha sonra zımparalamak zorunda kalmamak için çamur hala kururken tümsekleri en aza indirmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok.

Hızlı kuruyan bir alçıpan bileşiği var mı?

Genellikle "sıcak çamur " olarak adlandırılan hızlı sertleşen bileşik , bir işi çabucak bitirmeniz gerektiğinde veya aynı gün içinde birden fazla kat uygulamak istediğinizde idealdir. Bazen basitçe "ayar bileşiği " olarak adlandırılan bu form, aynı zamanda, kuruma süresinin bir sorun haline gelebileceği alçıpan ve sıvadaki derin çatlakları ve delikleri doldurmak için de yararlıdır.

Alçı kurumasını nasıl hızlandırabilirim?

Süreci hızlandırmanın birkaç yolu var. Bazıları tavsiyedir, bazıları ise bitmiş ürününüze gerçekten zarar verebilir. En iyi yol ısıtıcı kullanmaktır. Duvarlarınızın daha hızlı kurumasını istiyorsanız, çalışma alanının etrafına birkaç ısıtıcı yerleştirin ve sıvanın doğal olarak kurumasını bekleyin.

Önceden karıştırılmış derz bileşiğine ne kadar su ekliyorsunuz?

Az önce bir kova açtıysanız, suya yer açmak için ortak bileşiğin yaklaşık dörtte birini çıkarın. Ardından yaklaşık iki veya üç bardak su ekleyin ve bileşimi karıştırmaya başlayın. Profesyoneller güçlü bir 1/2-in kullanır.

Kalın derz bileşiği kurur mu?

J/c'yi çok kalın uygulamış olsanız bile, şimdiye kadar kurumuş olması gerekirdi. Hazır karışım j / c çok kalın uygulanır Genellikle zaman kuruyacak ama çekme nedeniyle çamur içinde bazı çatlaklar olacaktır. Soğuk ve / veya nemli hava kurutma süresini yavaşlatacaktır, Temiz hava sirkülasyonu bunu biraz hızlandıracaktır.

Ortak bileşiğin üzerini boyayabilir misiniz?

Duvarın astarlanması, duvarın geri kalanından farklı bir dokuya sahip olan ve alçıpandan daha fazla boya emen derz dolgusunu kapatır. Astarlama, derz dolgu macunu ve alçıpanı karıştırır, böylece yüzey düzgün olur. Boyalı duvarlar için tasarlanmış bir astar kullanın. Bir boya rulosu ile uygulanır ve daha küçük alanlar için bir fırça kullanılır.

İnsan 8 saatte ne kadar alçıpan asabilir?

Her insan 35 ila 40 sayfaları sekiz saatlik gün asmak gerekir.

Skim coat'dan ne kadar süre sonra boyayabilirim?

Çoğu durumda, ince tabakanın zımparalanmasından sonra 24 saat beklerim. Temiz up sonra düz beyaz boya ile duvarları asal (aslında astar daha yanıp sönen önlemek için daha iyi çalışır) olacaktır. Ardından, işaret edilmesi gereken alanlar için duvarları kontrol edebilirsiniz.

Çamur ve alçıpan bantlamanın maliyeti nedir?

Bant ve Çamur Alçıpan Maliyeti
Alçıpan Malzemeleri Ortalama tutar
13 Tüp Alçıpan Yapıştırıcı @ her biri 4 $ 52 $
3 Rulo Derz Bandı @ her biri 3 ABD Doları (528 sqft + 1 ekstra rulo için 97 fit bant gerekir) 9 dolar
İki adet 3,5 galonluk Kutu Çamur ve Ortak Bileşik @ her biri 8 $ (kutu başına 350 fit kare) 16 dolar
4 Kutu Alçıpan Vidası @ her biri 7 $ (kutu başına 180) 28 $

Eklem bileşiğim neden çatlıyor?

Taze alçıpanınızdaki çamur çatlıyorsa , sorunun üzerini boyamak yalnızca çatlakları daha belirgin hale getirmeye yarar. Alçıpan çamuru genellikle çok çabuk kuruduğu için veya uygulama çok kalın olduğu için çatlar . Bunun yerine, çamur kuruduktan sonra çatlamış alanı yamalayabilirsiniz.

Alçıpan çamuru ne kadar kalın uygulanabilir?

Uçlardan başlayarak normal hafif bileşik içeren ilk üst kat, yaklaşık 8 mil olan bant kalınlığına kadar aynı hizada olacaktır . Çamur , bandın her iki tarafında birikmiştir. 1 popo üst kat girintiler ve açıları çok daha geniş olacak, ama hepsi aynı 8 mil kalınlığı olacaktır.

Alçıpan çamuru boyaya yapışır mı?

Hemen hemen tüm alçıpan onarımları için alçıpan derz bileşiği kullanıyorsunuz. Ne yazık ki, parlak veya yarı parlak boyaya iyi yapışmaz . Bir kat astar gerekli yapışmayı sağlar, diğeri ise boyamadan önce. Kağıdın bir boya kazıyıcı ile ayrıldığı dikiş yerlerindeki gevşek alçıpan çamurunu ufalayın.

Alçıpanın çamurlanması ve bantlanması ne kadar sürer?

Bundan sonra bantlama 15 dakika sürecek ve her kat ve zımparalama 20 dakika sürecektir . Sağ yüklenici bir gün içinde odaların çoğunda kurulum bakabilirim. Ancak, odanın etrafındaki çıkışları, dolapları ve diğer nesneleri hareket ettirmesi ve yerleştirmesi gerekecektir.

Ortak bileşik sert kurur mu?

Alçıpan bileşiklerinin ayarlanması, gerektiğinde su ile karıştırılan kuru tozlardır. Torbanın üzerinde belirtilen sürede sertleşirler. Toz halinde gelir - çoğunlukla Paris sıvası - ihtiyacınız olduğunda suyla karıştırırsınız. Çabuk sertleşir (45 dakikada tahmin etmişsinizdir), çok az büzülür ve kaya gibi sert kurur.

Duvar dolgularını nasıl daha hızlı kurutursunuz?

Spatula ile deliğe ahşap dolgu uygulayın ve bölgeye sıkıca dolguyu basın. Daha hızlı kuruması yapmak için ince kaplama olarak katmanları uygulayın. Eğer katmanları yapmak daha kalın, daha çok su kuruma sürelerini uzatır, hangi absorbe edilecek yoktur.