Süper güverte boyasının kuruması ne kadar sürer?

Sordu: Hanna Ziegelmeir | Son Güncelleme: 6 Ocak 2020
Kategori: hobiler ve ilgi alanları ağaç işleri
4.1/5 (588 Görüntüleme . 18 Oy)
KURU SÜRE @ 77°F:
Dokunmak için 1 Saat. Yeniden kaplama yapmadan önce yüzeyin üzerinde hafifçe yürünebilecek hale gelene kadar ( 2-4 saat ) kurumasını bekleyin. Son kat uygulandıktan sonra, normal yaya trafiği için 24-48 saat kurumaya bırakın. Kuruma süresi sıcaklık ve nemden etkilenebilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, taze güverte lekesine yağmur yağarsa ne olur?

Lekeyi uyguladıktan sonra 48 saat içinde yağmur yağarsa , su ahşabın gözeneklerine nüfuz edecek ve lekeyi yerinden çıkarmaya çalışacaktır. Bu, eşit bir ton yerine lekeli bir yüzey ile sonuçlanacaktır. Lekeyi uyguladıktan hemen sonra yağmur yağarsa leke soyulacak ve pul pul dökülecektir.

Ayrıca bilin, süper güverte lekesini nasıl kullanıyorsunuz? Ahşap tahıl ile çalışırken, 4 inçlik bir fırça kullanarak eşit bir kat leke uygulayın . Ayrıca, önce lekeyi uygulamak için bir rulo kullanabilir ve ardından fırçanızla ahşaba işleyebilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için gün ortasında veya doğrudan güneş ışığında lekelenmeyi önleyin.

Aynı şekilde, insanlar soruyor, güvertemin lekelenecek kadar kuru olup olmadığını nasıl anlarım?

Güvertenin boyama için yeterince kuru olup olmadığını ölçmenin bir yolu nem ölçer kullanmaktır. Bir nem ölçer, ahşaptaki nem miktarını ölçer. Metre üzerinde, size bir okuma yapmak için ahşaba yapışan bir ila iki prob vardır. Bu yöntem kullanılarak, bir kaç noktalar nem seviyesini kontrol etmek için emin olun.

Güverte boyasının yağmurdan önce ne kadar kuruması gerekir?

Lateks kullanıyorsanız, hafif bir yağmurdan 4 ila 6 saat önce giyebilirseniz, lekelenmeden hayatta kalabilecek kadar kurumuş olacaktır. Yağ bazlı, sıcaklığa bağlı olarak kurulması gerçekten 12 ila 24 saate ihtiyaç duyar. Kürlenme süresi çok daha uzundur, ancak yağsız kurutma, lateks için yağdan çok daha hızlıdır.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Güverte boyamadan sonra yağmur yağarsa sorun olur mu?

Tamam , güverteniz temizlendi, parlatıldı ve lekelenmeye hazır. İlk olarak, güvertenin tamamen kuru olduğundan emin olun. 24 saat boyama projeden sonra leke ve hiçbir yağmur uygulamadan önce hiçbir yağmur, 24 saat unutmayın. Güvertenin kuru ve leke için susuz olduğunu varsayarsak, güvertenizi harika hale getirmenin zamanı geldi.

Kaç kat güverte boyası kullanmalıyım?

Genel kural, yalnızca ahşabın emebileceği kadar güverte lekesi uygulamaktır. Sadece 1 kat ahşap lekesini absorbe edebilen aşırı yoğun sert ağaçlarla uğraşmadığınız sürece, bu tipik olarak 2 kat olacaktır. Kaç kat leke uygulanacağına dair daha fazla ipucu görmek için bu videoyu izleyin.

Islak ahşabı boyarsanız ne olur?

numara. Çoğu ahşap lekesi yağ bazlıdır ve bu nedenle ıslak bir yüzeye iyi yapışmaz. Islak ormanda müracaat ederse leke ince olacak ve sonunda birkaç büyükçe yağmurlar sonrasında yıkayın olacaktır. Bazı su bazlı lekeleri daha etkili olacaktır, ancak kuru odun uygulanan leke ile karşılaştırıldığında daha düşük sonuçlar doğurur.

Boyamadan sonra ne kadar süre güverteden uzak kalınır?

Yeni Boyanmış veya Lekeli Güverteden Uzak Durun
Ortalama koşullarda boyanız veya lekeniz 1-2 saat içinde dokunulmayacak kadar kuru olacaktır ancak muhtemelen 4-6 saat üzerinde yürümemelisiniz . Soğuk havalarda veya yüksek nem dönemlerinde bundan daha uzun süre beklemeniz gerekecektir.

Güverte boyamadan sonra neden hala yapışkan?

" Yapışkan veya yapışkan bir güverte genellikle aşırı uygulama veya ahşabın yüzeyindeki fazla lekenin silinmemesinden kaynaklanır. Bir bahçe hortumu ve püskürtme başlığı ile iyice durulayın ve ahşabı kurumaya bırakın. Bu, herhangi bir yapışkanlığı veya kalıntıyı giderir."

Thompson's Water Seal uyguladıktan sonra yağmur yağarsa ne olur?

Yağmur, içinde keten tohumu yağı veya mineral yağ bulunan herhangi bir ıslak kapatıcının cilasına zarar verir. Bir kaplama oluşturduğundan, "kuruması" (kuruması) birkaç saat sürer ve bu süre zarfında sızdırmazlık maddesi savunmasızdır. Yüzey dokunmak yeterli kurutulmuş ve yağmur nazik olsaydı, hiç sorun bulabilir.

Bir güverteyi boyamak veya mühürlemek daha mı iyi?

Güverte , ahşap dış cephe kaplaması, çitler vb. gibi yüzeyler, çok hızlı hava koşullarına karşı korunmak için koruyucu bir kaplamaya ihtiyaç duyar. Bir güverte kapatıcı, tipik olarak, ahşaba nüfuz eden veya üstte şeffaf bir film oluşturan şeffaf veya şeffaf bir kaplamadır. Bir güverte lekesi , bir güverte kapatıcının sahip olduğu aynı suya dayanıklı niteliklere sahiptir.

Bir gece önce yağmur yağdıysa güverteyi boyayabilir misin?

Her zaman boyama başlamadan önce emin güverte temiz ve kuru olduğundan emin olun. Güvertenizi yıkadıktan sonra leke uygulamak için en az 24 saat bekleyin. Ayrıca, yağmur yağmadan hemen önce güvertenizi lekelememeye çalışın. Çoğu lekenin kuruması için en az 2-3 saat gerekir.

Su boncuğu lekeli güverte olmalı mı?

Öyle olmalı . İpe güvertenizde (veya bu konuda herhangi bir güvertede ) su toplandığında, bu, kaplamanın nemi uzaklaştırdığı ve işini yaptığı anlamına gelir. Güvertenizdeki kaplama, ahşabı koruma sürecinde kendisini elementlere feda eder.

Kullanılacak en iyi güverte lekesi nedir?

Aşağıdaki en iyi 10 güverte lekesi, yukarıda belirtilen tüketici kriterlerine göre bir ila beş yıldız arasında derecelendirilmiştir.
  1. Sikkens Cetol Dek Finish.
  2. Cabot Decking Leke 1480.
  3. Sikkens Cetol SRD.
  4. Cabot Yarı Şeffaf Güverte ve Dış Cephe Boyası 6300.
  5. Wolman Duratain'in fotoğrafı.
  6. DEFY Epoksi Güçlendirilmiş Ahşap Boyası.
  7. Superdeck Yarı Şeffaf Güverte Lekesi.

Yağ bazlı leke ne kadar sürede kurur?

İç mekanlarda: Yağ bazlı lekelerin çoğu 1-2 saat içinde dokunulamayacak kadar kurur ve genellikle yaklaşık 2 saat içinde bir tekrar kat uygulanabilir. Son kat uygulamadan önce önerilen süre (en az) 8 saat önerilir.

Leke katları arasında ne kadar beklersiniz?

Yüksek emiş gücüne sahip ormanda için, daha sonra ikinci bir kat, bekleme uygulamak ve yine aşırı uzak silebilir. Lekeyi uygulamadan önce ön lekenin 30 dakika kurumasını bekleyin , ancak 2 saatten fazla sürmeyin.