Standart bir mutfak lavabosu ne kadardır?

Soruldu: Evencio Kreffter | Son Güncelleme: 14 Şubat 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.4/5 (78 Görüntüleme . 15 Oy)
Ortalama bir mutfak lavabosu 22'ye 30 inç boyutundadır . Çoğu tezgah ve dolabın boyutu nedeniyle lavabonun önden arkaya boyutları standart kalırken, farklı tipteki lavaboların genişliği önemli ölçüde değişebilir.

Sonuç olarak, mutfak ne kadar geriye gitmeli?

1 1/2 inç

Ayrıca, 36 inçlik bir kabine 30 inçlik bir lavabo koyabilir misiniz? Alt kabin boyutu, baz dolap için maksimum lavabo boyutunu belirlemek için, kabinin iç kısmına ölçer ve her boyut iki ya da üç inç çıkarınız. Bir 36 en lavabo "temel dolap 33 işleyebilir"; 30kabine 27 ″ genişliğinden daha büyük olmayan bir lavabo takılmalıdır.

Bunu göz önünde bulundurarak, standart bir çift mutfak lavabosunun boyutu nedir?

Çift çanak lavabo için standart genişlik 22 inçtir . Ancak, çift çanak evyeler 48 inç genişliğe kadar olabilir. Kaseler eşit boyutta olabilir veya lavabo, diğer lavabodan birkaç inç daha geniş olan bir lavabodan oluşabilir.

Lavabo için minimum dolap boyutu ne anlama geliyor?

Çoğu mutfak lavabosu , ortalama 24 inçlik bir dolap derinliğine sığabilir, ancak her bir mutfak lavabosunun , uygun şekilde oturması için minimum bir dolap boyutu gereksinimi vardır. Bir lavabonun minimum dolap boyutu , lavabonun düzgün oturması için gereken en az dolap altı ve tezgah üstü alanı gösteren bir ölçüdür.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir mutfak lavabosu nereye yerleştirilmelidir?

Lavabo ve muslukları yerleştirmek için mükemmel konum, akan suyu gösterdikleri için kuzeydoğu yönüdür. Ayrıca, su ve ateş iki zıt unsur olduğundan, lavabo ve muslukların pişirme gazından uzak tutulması sağlanmalıdır.

Lavabonun önünde ne kadar boşluk olmalı?

ADA düzenlemeleri, bir banyo lavabosunun veya makyaj masasının önünde 30 inç derinliğinde ( lavabodan diğer herhangi bir armatüre veya karşı duvara) ve 48 inç genişliğinde (yan yana) açık bir zemin alanı gerektirir.

Bir prizin lavabodan ne kadar uzakta olması gerekir?

Elektrik priz veya anahtarları güvenli bir mesafeden monte edilmelidir elektrik ile temas eden suyun şansını önlemek için bir lavabo dan (yatay azından 30cm de önerilir). Soketler de kolayca erişilebilir olmalıdır .

Bir musluk için lavabonun arkasında ne kadar alana ihtiyacınız var?

Undermount ve Musluk Boyutlandırma
Alttan monteli lavabo boyutu, bir ya da iki kaseyi içerir ve boyları bir yandan diğer yana 8 ila 20 inç arasında ve lavabonun önünden arkasına 18 inç arasında değişir. Bu, lavabonun önünde bir inç ve musluk için lavabonun arkasında 3 inç boşluk bırakır.

Bir mutfak lavabosu tezgahı nasıl kesilir?

Lavabo için Tezgahta Bir Delik Kesme
  1. Kesme çizgisinin hemen içinde karşılıklı köşelerde iki başlangıç ​​deliği açın. 3/4 inçlik bir kürek ucu kullanın ve laminat ile alt tabakayı delin.
  2. Dekupaj testeresinin bıçağını başlangıç ​​deliğine yerleştirin ve bıçağı tam olarak kesme çizgisine hizalayın.
  3. Çizgi boyunca yavaşça kesin.

Tek veya çift mutfak lavabosu daha mı iyi?

Bu nedenle, daha küçük mutfaklar veya köşe lavabo montajı olan mutfaklar için, popüler D-şekilli çanak gibi tek çanak lavabo daha uygun olabilir. Bir çift çanak lavabo lavabo nasıl kullanılacağı için daha fazla seçenek varken nedenle, tek kase lavabolar, yıkama büyük tencere veya bebekler gibi şeyler için daha yararlıdır.

En popüler mutfak lavabosu stili nedir?

Paslanmaz çelik, porselen ve emaye dökme demir olarak mevcuttur, kendinden kenarlı veya gömme eviyeler en popüler lavabo tipidir ve kurulumu en kolay olanıdır .

Bir mutfak lavabosu için iyi bir derinlik nedir?

8 inç derinliğe sahip lavabolar , 5 fit 5 inç boyunda veya daha kısa olanlar için idealdir . Bunun nedeni, bu seçeneğin sırt gerginliğini azaltmasıdır. Sığ modellerin bir özelliği, altlarındaki dolapta daha fazla depolama alanına izin vermeleri ve bir çöp imhasına kolayca uyum sağlayabilmeleridir.

Hangi boyutta lavabo satın alacağımı nasıl bilebilirim?

Boy
  1. Lavabo dolabının iç genişliği, lavabonuz için maksimum boyutları belirler.
  2. Çoğu taban dolabı 36 ila 42 inç yüksekliğinde ve 25-1/4 ila 26 inç genişliğindedir. Tipik bir 33 x 22 inçlik lavabo, 36 inçlik bir taban dolabını dolduracaktır.

Hangisi daha iyi undermount veya Overmount lavabo?

Bir overmount mutfak lavabosu daha ucuz ve bir undermount evye daha yüklemek kolaydır. Pek çok kişi, örneğin granit gibi yüksek kaliteli bir malzemeden yapılmış bir tezgah üzerinde kullanıldığında, bu malzemenin kenarlarını kapladığından, bunların çekici olmadığına inanır.

Tüm mutfak lavabo giderleri aynı boyutta mı?

Evye Drenaj Boyutları
Bugün tüm mutfak lavaboları , 3 1/2 inç olan ve 1 1/4 inç boyutundaki bir banyo giderinden daha büyük olan aynı çapta gidere sahiptir. Bununla birlikte, tipik bir standart duş gideri ile aynı boyuttadır .

Hangi marka mutfak lavabosu daha iyidir?

En Popüler Mutfak Lavabo Markaları
  • KOHLER – Ürünlerinin kalitesiyle dünya çapında tanınan KOHLER, en iyi mutfak ve banyo armatürleri üreticilerinden biridir.
  • Kraus – Kraus, dünyanın önde gelen armatür üreticilerinden biridir.
  • Moen – Moen bir başka tanınmış armatür üreticisidir.
  • Kuğutaşı –

Çift lavabonun maliyeti nedir?

Tek hazneli bir lavabo kurmak için ortalama maliyet 360 dolar civarındayken, aynı boyuttaki çift hazneli bir lavabo yaklaşık 470 dolar. Üçlü bir kase, yaklaşık 600 $ maliyetle daha da pahalıdır.

30 inçlik bir lavabo 30 inçlik bir kabine sığar mı?

Bir 36 en lavabo "temel dolap 33 işleyebilir"; 30kabine 27 ″ genişliğinden daha büyük olmayan bir lavabo takılmalıdır.

33 inçlik bir lavabo 33 inçlik bir kabine sığar mı?

En yaygın lavabo boyutu yaklaşık 30 inçtir . Tek kase kare, tek kase orca ve çift kase: 30- inç genişliğinde, bir şekillerin geniş bir çeşitlilik görmeye başlayacaktır. Genişliğinde 30 santim olan Lavabo en az 33 inç bir taban kabine oturmak gerekir. Daha büyük mutfaklar 33 inç ve 36 inçlik lavaboları barındırabilir .

Alttan monteli bir lavabo değişimi için nasıl ölçüm yapabilirim?

Düz kenarlı cetvelinizi veya seviyenizi lavabonuzun üst kısmına yerleştirin. Lavabonuzun en derin kısmını cetvelin alt kenarına kadar ölçmek için şerit metrenizi kullanın. Derinliği yazın. Bir undermount lavabo varsa, lavabo tezgah yüksekliği ölçmek için emin olun.

36 inçlik bir kabine hangi boyutta lavabo gider?

Lavabo kabinesinin iç genişlik lavabo için maksimum boyutları belirler. Çoğu taban dolabı 36 ila 42 inç yüksekliğinde ve 25-1/4 ila 26 inç genişliğindedir. Tipik bir 33'e 22 inçlik evye , 36 inçlik bir taban kabinini dolduracaktır.