9 inçlik bir pastadan kaç dilim alabilirsin?

Sordu: Dany Sklarski | Son Güncelleme: 11 Şubat 2020
Kategori: yiyecek ve içecek tatlıları ve fırıncılık
4.4/5 (3.041 Görüntüleme. 35 Oy)
Pasta daha ağırsa veya yoğun dolguyla doluysa, sekiz parçaya gitmek isteyebilirsiniz. Aksi takdirde, çoğu 9 inçlik turta için altı dilim standarttır. Tava turtaları için, en sevdiğimiz tatlı ve tuzlu dilim turtalar gibi, tabak başına 12 parça alabilirsiniz.

Burada, 9 inçlik bir pasta kaç kişiyi besleyebilir?

Böylece, misafirlerinizin tatlıyı ne kadar sevdiğine bağlı olarak, iki veya üç adet 9 inçlik turta 25 kişilik bir kalabalığa hizmet edecektir . Sadece üç turta yapmak ... Düşününce gel.

Ayrıca, bir pastayı nasıl eşit şekilde kesersiniz? Adım 1 — Kremalı turtalar her zaman buzdolabında saklanmalıdır, bu nedenle dilimlemeye hazır olana kadar buzdolabında saklayın. Adım 2 — Pastanın üzerine uzun tırtıklı bir bıçak yerleştirin ve kabuğun kenarlarını kesmek için hafifçe bastırın. Sadece değil tüm yol boyunca kesme, pasta puanlama ve üst işaretliyorsanız.

Ayrıca bilmek, bir dilim turta ne kadar büyük?

Uygun bir porsiyon boyutu , 9 inç çapında bir pastanın sekizde biri veya 8 inç çapında bir pastanın altıda biri kadardır. Bir dilim, pastanın boyutuna bağlı olarak 277 ila 296 kalori içerir.

10 inçlik bir pastada kaç parça var?

Küçük 8-10 inçlik pizza başına her boyutta 6 dilimle birlikte kaç dilim bulunduğunu onaylayın . 12 inç pizza başına 8 dilim (orta) 14 inç pizza başına 10 dilim (büyük) 16-18 inç pizza başına 12 dilim (ekstra büyük)

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

9 inçlik bir cheesecake'de kaç dilim var?

Çizkek. Cheesecake'ler incedir ve 9 veya 10 inçlik pasta tabaklarında pişirilir. Standart porsiyon boyutu, cheesecake'i 12 eşit dilime keser. Onları biraz daha ince kesebilir ve bir cheesecake'den 16 dilime kadar çıkabilirsiniz.

6 inçlik bir pasta kaç kişiye hizmet eder?

İşte size yardımcı olacak bazı bağlantılar! 6 " yuvarlak 12 hizmet vermektedir.

Kişi başı ne kadar pastaya ihtiyacım var?

Çorbalar, mezeler, ana yemekler ve tatlılar için miktar planlaması
Garnitür Kişi başına 25 kişilik kalabalık
Koçanı üzerinde mısır (açık büfe servis yapılırken ikiye bölünmüş) 1 kulak 20 kulak
makarna (pişmiş) 2 ila 3 ons 3 1/2 pound
Patates ve patates 1 (orta) 6 pound
Pirinç ve tahıllar (pişmiş) 1 1/2 ons 2 1/2 pound

Bir pastayı 6 parçaya nasıl bölersiniz?

Bir daireyi 6 eşit parçaya bölmek için, dairenin merkezinden, kenar boyunca herhangi bir noktadan başlayan ve karşı kenarda biten bir çizgi çizerek başlayın. Ardından, dairenin yarısını üç parçaya bölen iki çizgi daha çizin ve bölümlerin mümkün olduğunca eşit olduğundan emin olun.

50 kişi için kaç turtaya ihtiyacım var?

Bu yiyecek miktarı tablosunu kullanmak için:
Gıda Türü 50 Porsiyon İçin Yaklaşık Miktar Kişi Başına Servis Büyüklüğü
Turtalar, 8-9 inç 7-8 turta 1 normal dilim
Kurabiye pkg ile belirlenir. boy 2-3 kurabiye
Dondurma, Şerbet 2 ½ galon 1/2 bardak
Satın Alınan Tatlılar pkg ile belirlenir. boy 1/2 bardak veya 3-4

Bir pastayı 8 parçaya nasıl bölersiniz?

 1. Pastayı ikiye keserek ortasından düz bir kesim yapın.
 2. İki yarıyı üst üste istifleyin ve ardından 2 numaralı kesimle 4 eşit parçaya kesin.
 3. Bu 4 parça turtayı üst üste istifleyin ve üçüncü kesiminizi yapın, hepsini 8 eşit, ancak dağınık, 3 kesimli turta parçaları için ikiye bölün.

En şişmanlatıcı turta hangisidir?

Pekan Pastası . Cevizli turta yapmak için, temel olarak bir miktar tereyağı alın, biraz mısır şurubu ve cevizleri karıştırın ve sertleşene kadar pişirin. Lezzetli ama aynı zamanda delice şişmanlatıyor. Örneğin Texas merkezli Goode Co. tarafından satılan cevizli turta , bir dilimde 23 gram yağ içeriyor.

Hangi pasta en sağlıklısı?

Kabak turtası daha iyi bir seçimdir. Genellikle elmalı turta kadar gösterişli bir şekilde süslenmez , bu nedenle meyvenin besin maddelerinden daha fazlasını alırsınız - A ve C vitaminleri, demir ve kalsiyum gibi antioksidanlar. Her parça elmalı turtadan 43 gram daha az şeker ve şaşırtıcı bir şekilde beş gram protein içerir.

Bir dilim pasta ne kadar?

Grafik: Dilim Başına Ev Yapımı Pasta Maliyeti
# dilim 6 bütün turta
EB ile yaban mersini $2,63 15.77 $
Miyoko ile elma $1.64 $9.83
EB ile elma $1.21 $7.23
Miyoko ile kabuk 0,94 ABD doları $5.65

Elmalı turta şişmanlatır mı?

Elmalı Turta daki Kaloriler
Tedavi ayrıca yaklaşık 14 gram yağ ve 20 gram şeker sağlar. Bir restoranda elmalı turta yemeye, kolayca daha fazla yağ ve kalori tüketmek olabilir. Aynı zamanda cömert krem şanti veya dondurma gibi yüksek yağ ve yüksek kalorili soslar yardım içerebilir.

Bir pastayı nasıl dilimlersiniz?

 1. Küçük, keskin, tırtıklı bir bıçak kullanın. İyi pasta hamuru gevrek ve lapa lapadır ve böyle bir kabuk kör bir bıçakla kesilmeyecektir.
 2. Örnek bir dilim çıkarın.
 3. Bıçağınızı birkaç kez çalıştırın.
 4. Alt kabuğunuzun iyice piştiğinden emin olun.
 5. Fırınlamadan önce kalıbınıza dikkat edin.
 6. Pastayı tamamen soğutun.

Büyük bir pasta nasıl kesilir?

Pasta kesmek için büyük bir keskin, tırtıklı bıçağı kullanın. Tırtıklı bir kenar, kabuğun kesilmesine yardımcı olur. Senin pasta tabanını pişirilir nasıl anlatmak için bir cam pasta tabağı kullanmayı deneyin. Cam plakalar, pastanın alt tarafına bakmanıza ve rengin altın kahverengi olduğundan emin olmak için kontrol etmenize olanak tanır.

Bir dilimi nasıl düzgün bir şekilde kesersiniz?

Dilimleri Kesmek İçin 5 Temel İpucu
 1. Pişirme Tenekesini Pişirme Kağıdı İle Doldurun.
 2. Diliminizi Kesmeden Önce Bir Gece Bırakın.
 3. Doğru Bıçağı Seçin.
 4. Dilimleri Uzun Şeritler ve Daha Sonra Daha Küçük Parçalar halinde kesin.
 5. Bıçağınızı Temizleyin.

Bir turtadan kaç dilim çıkabilir?

Pasta daha ağırsa veya yoğun dolguyla doluysa, sekiz parçaya gitmek isteyebilirsiniz. Aksi takdirde, çoğu 9 inçlik turta için altı dilim standarttır. Tava turtaları için, en sevdiğimiz tatlı ve tuzlu dilim turtalar gibi, tabak başına 12 parça alabilirsiniz.

Bir pastayı nasıl kesersin?

Bunu yapmak için, önce keseceğiniz yeri bıçakla hafifçe işaretleyerek dilimleri çizin . Kat kat kekleri dilimlemek için uzun, ince uçlu bir bıçak kullanın ve yumuşak bir testere hareketiyle kesin . Melek maması veya şifon gibi kabarık kekleri dilimlemek için, tırtıklı bir bıçak kullanın ve pastayı havadarlığını kaybetmeden kesmek için çok nazikçe kesin .

8 inçlik bir pastadan kaç dilim alırsınız?

8 inçlik kekler, her dilimi arkadan yaklaşık 2 1⁄4 inç kesen 14 kişiye makul bir şekilde servis edilebilir. 2 1⁄4 inç , bir yemek kaşığının kaşık kısmının uzunluğu ile ilgilidir. 8 inçlik kekler de olay stilinde kesilebilir. 8 inçlik bir pasta olayı stilini kesmek 24 kişiye kadar hizmet verebilir.