Yeni mutfak dolapları ne kadar?

Sordu: Estitxu Farooq | Son Güncelleme: 26 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.1/5 (57 Görüntüleme. 31 Oy)
Ortalama Mutfak Dolabı Maliyetleri. Mutfak dolapları , lineer ayak başına 100 ila 1.200 dolar arasında değişmektedir. Tipik bir 10'a 10 fitlik bir mutfak , çoğu 4.000 ila 13.000 ABD Doları arasında düşse de, 2.000 ila 24.000 ABD Doları arasında herhangi bir yerde çalışır.

Aynı şekilde mutfak dolaplarını değiştirmenin maliyeti ne kadar diye soruluyor.

Küçük mutfak değişimleri, türe, tasarıma ve malzeme seçeneklerine bağlı olarak 1.000 ila 9.000 ABD Doları arasında değişebilir. Projenin ortalaması 2.000 ila 4.000 $ aralığında olacak.

Daha sonra soru şu ki, mutfak dolapları inşa etmenin ortalama maliyeti nedir? Ortalama bir ev sahibi, özel dolaplar için lineer ayak başına 500 ila 1.200 dolar veya 25 lineer ayaklı ortalama mutfak için 12.500 ila 30.000 dolar ödemeyi bekleyebilir. Bir banyo veya ofis, 4.000 ila 10.000 ABD Doları veya daha fazla tutar.

Peki, 10x10'luk bir mutfağı yeniden şekillendirmenin maliyeti nedir?

10x10 Mutfak Tadilat Maliyetleri Örneğin, orta büyüklükte bir alan tipik olarak 75 ila 100+ fit kare arasında bir alan olarak tanımlanır ve maliyeti 15.000 ila 30.000 ABD Doları arasındadır. Ortalama büyüklükte olan 150 ila 175 fit kare arasındaki 12 'x 12' mutfaklar için tadilatlar 20.000 ila 45.000 ABD Doları arasında değişmektedir.

Mutfak dolaplarını boyamak ne kadara mal olur?

Profesyonel Mutfak Dolabı Boyama Maliyeti Dolapları boyamak için ortalama maliyet, tüm malzemeler ve profesyonel işçilik için metrekare başına 3 ila 10 ABD Doları veya doğrusal ayak başına 30 ila 60 ABD Dolarıdır. Boya müteahhitleri genellikle kapı başına 50 ila 100 dolar, dolap başına 120 ila 170 dolar ve çekmece başına 20 ila 30 dolar arasında ücret alırlar.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir mutfak tadilatının en pahalı kısmı nedir?

Herhangi bir mutfak tadilatının en pahalı unsuru, genellikle ortalama olarak 15.000 dolardan fazlaya mal olan dolaplardır. İkinci sırada, ortalama maliyeti yaklaşık 8.200 dolar olan yeni cihazlar yer alıyor. Tezgahlar, genellikle 6.000 doların hemen altında olan bir sonraki en büyük giderdir.

Mutfak dolapları neden bu kadar pahalı?

Dolapların bu kadar pahalı olmasının bir başka nedeni de genellikle bayilerden ve aracılardan geçerek fiyatları her seferinde artırmasıdır. Bölgenizde bağımsız mutfak dolabı mağazalarına bakın çünkü çoğu zaman çok daha ucuza daha iyi bir ürün sunabilirler.

Mutfak tadilatı için ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Ortalama olarak , bir mutfak tadilatı metrekare başına 25.093 dolar veya 150 dolar. Çoğu ev sahibi, metrekare başına 13.164 ila 37.026 dolar veya 75 ila 250 dolar arasında harcama yapıyor. Toplam masraf, alanın büyüklüğüne, malzemelerin kalitesine ve odanın düzenini değiştirip değiştirmediğinize bağlı olarak değişir.

Mutfak dolapları için ne kadar ödemeyi beklemeliyim?

HGTV'ye göre, özel dolaplar için lineer ayak başına yaklaşık 500 $ ve 1.200 $ ödemeyi bekleyebilirsiniz , ortalama özel mutfak dolabı ünitesi 800 $ civarındadır. En uygun fiyatlı seçeneği arıyorsanız, o zaman en iyi seçiminiz stok dolaplarıdır .

Mutfak tadilatı 2019 ne kadar?

Ortalama büyüklükteki mutfağınız için mutfak tadilatının ortalama maliyeti 20.000 doların üzerinde olacaktır. Nihai maliyet, mutfağınızın boyutuna ve ne kadar lüks dolaplar veya cihazlar kurmak istediğinize bağlı olacaktır. Büyük bir mutfak tadilatı size 40.000 ila 70.000 $ arasında herhangi bir yere mal olabilir.

Ikea bir mutfak kurmak için ne kadar ücret alıyor?

IKEA dolap kurulum maliyeti 2.500-3.500 $ arasında değişecektir.

Home Depot kabine yenileme maliyeti ne kadardır?

Bir kabine yenileme projesinin ortalama maliyeti yaklaşık 13.000$'dır. Bu maliyet tahmini, malzemeleri, sertifikalı ve sigortalı montajcıları ve proje yönetimini içerir. Bu tahmin, 30 doğrusal ayaklı dolaplara (200 fit kare mutfak) dayanmaktadır.

Mutfak tadilatımda nasıl tasarruf edebilirim?

 1. Montaja hazır dolaplarla gidin.
 2. Mümkünse mevcut dolapları saklayın.
 3. Mümkünse açık rafları seçin.
 4. Alternatif tezgah malzemeleri düşünün.
 5. Aletleri bulundukları yerde tutun.
 6. Adalar için farklı seçeneklere bakın.
 7. Bir duvarı kaldırmak yerine bir kesmeyi tercih edin.
 8. Gömme aydınlatma yerine ray aydınlatmasını deneyin.

Bir mutfağın maliyetini nasıl tahmin edebilirim?

Genellikle mutfak fiyatları fit kare (sft) hesaplandıktan sonra verilir. Bu, birimin fit cinsinden genişliğini alıp fit cinsinden yükseklikle çarparak hesaplanır. Derinlik genellikle standart 22 inç olarak alınır.

Tipik bir Ikea Mutfak Maliyeti ne kadardır?

" Ortalama Ikea mutfağı 25.000 dolardan fazla." İnsanların unutmaya meyilli olduğu yeni bir mutfağın son faturasının diğer unsurları: Emek. Teslimat, montaj ve kurulum için Ikea ödeme kabine maliyetlerine yüzde 200 ekler Grote diyor.

Home Depot'un mutfak dolapları kurmasının maliyeti nedir?

Home Depot'taki fiyatlar , montaja hazır (RTA) seçeneklerle mi yoksa kabin başına 100 $ ile 3.000 $ arasında değişebilen önceden monte edilmiş stok dolaplarıyla mı gittiğinize bağlıdır. Özel seçenekler daha da pahalıya mal olacak. IKEA dolapları 75 dolardan başlıyor ve 1.600 dolardan başlıyor ve büyük kısmı 200 ila 300 dolar arasında değişiyor.

Dolap satın almak veya inşa etmek daha mı ucuz?

Üye. Hayır, ticari olarak tam olarak istediğiniz şeyin hazır bir versiyonu varsa, kendi dolaplarınızı inşa etmek her zaman daha ucuz değildir. Herhangi bir yerde bulunmayan belirli bir şey istediğinizde maliyet tasarrufu devreye girer.

Bitmemiş dolaplar satın almak daha mı ucuz?

Masif ahşap dolaplardan tasarruf etmek isteyenler için bitmemiş dolaplar gitmenin yolu. Sunta veya kontrplak bitmemiş stok dolaplarından daha pahalı olacaklar, ancak zaten bitmiş masif ahşap dolaplardan önemli ölçüde daha ucuz olacaklar.

Özel mutfak dolapları fiyata değer mi?

Mutfağınızda sınırlı alan, çok fazla alan veya sıra dışı bir düzen varsa, özel dolaplar düşündüğünüzden daha ucuz olabilir. Eğer fit her şeyi daha yaratıcı emek gerekir çünkü sıkı bir mutfakta, standart boyutlarda stok ve fabrikasyon öncesi dolapları değerinde başlangıç malzeme tasarrufu olmayabilir.

Mutfak dolapları yapmak zor mu?

Mutfak dolapları yapmak çok zor olmasa da deneyimli bir marangoz için bile büyük bir iş olabilir. Ayrıca, önceden var olan dolap çekmecelerini ve kapılarını kullanmayı veya zaman ve temel marangozluk becerileriniz eksikse, eski mutfak dolaplarını yenileriyle değiştirmeyi düşünün.

Bir mutfak dolabı yapmak ne kadar sürer?

Uzun Teslim Süreli Malzemeler ve Ürünler
Siparişi onayladığınız andan itibaren özel dolapların inşa edilmesi ve evinize gönderilmesi üç ila dört ay sürebilir . Yarı özel dolaplar dört ila sekiz hafta sürer ve hazır dolaplar sipariş verildikten sonraki birkaç gün içinde yerinde olabilir.

Özel dolaplarda nasıl tasarruf edebilirim?

 1. Kapı stillerini karşılaştırın.
 2. Duvar dolaplarını açık raflarla değiştirin.
 3. Uygun fiyatlı bir ağaç türü seçin.
 4. Termofoil veya laminat düşünün.
 5. Yavaş kapanan çekmeceler ve tam açılır sürgüler olmadan yapın.
 6. Çekilişlere hayır deyin.
 7. Daha az özelleştirin.
 8. Boyanıza veya lekenize sır eklemeyin.