Ön portiko ne kadara mal olur?

Sorulan: Vladislao Veprentsev | Son Güncelleme: 25 Mayıs 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.1/5 (1.956 Görüntüleme. 36 Oy)
Tipik bir ön revak ne kadara mal olur ? Portiko maliyeti tasarıma, malzemelere, aydınlatma özelliklerine vb. bağlı olarak değişebilir. Tasarım danışmanınız, maksimum dış mekan keyfi için tam olarak doğru ön portikoyu seçmenize yardımcı olacaktır. Fiyatlar , isteklerinize ve bütçenize bağlı olarak 3.500-4.500 $ veya daha fazla arasında değişebilir.

Basitçe, bir portiko değer katar mı?

Portikolar Değer Katıyor. Bir revak , ön kapıyı ve sundurmayı, kapılara, sert ağaçlara ve evin içindeki ve dışındaki birçok şeye zarar verecek zararlı UV ışınlarından korur. Bu size uzun vadede tasarruf sağlayacaktır. Ek olarak, evinize dağınık ve zararlı su ve kiri sokma olasılığınız daha düşüktür.

İkincisi, bir ön sundurma eklemenin maliyeti nedir? Zaten bir sundurma varsa, sundurma ekrana arasında 2.000 $ ve 4.000 $ mal olabilir, ama bir festivalde de sıfırdan inşa sundurma arasında 15.000 $ ve $ 30.400 mal olabilir.

Ayrıca bilin, revak için izne ihtiyacım var mı?

evet, izin için başvurmanız gerekecek .

Bir eve portiko nasıl takılır?

2 x 6 inç kirişleri 16 inç merkeze ve eve paralel olarak yerleştirin; 16 kuruşluk çivi kullanın. Çatıyı oluşturmak için kirişlere 1/2-inç kılıf takın . Çatı kaplama malzemesini uygulayınız. Ev ve revak arasındaki tüm derzleri kapatmak için kalafat kullanın.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kapalı araba yoluna ne denir?

isim. Bir porte cochère'nin tanımı, bir avlunun geniş bir giriş yolu veya bir sundurma veya araba yolu örtüsüdür. Bir porte cochère örneği, bir malikanenin girişinin dışındaki, yağmur sırasında arabalarını terk eden ve içeri giren insanları korumak için kullanılan üstü kapalı alandır.

Bir portikonun amacı nedir?

Portiko , bir binanın girişine açılan veya sütunlarla desteklenen veya duvarlarla çevrili bir geçit üzerinde bir çatı yapısına sahip bir sütunlu olarak uzatılan bir sundurmadır. Bu fikir antik Yunanistan'da yaygın olarak kullanılmış ve çoğu Batı kültürü de dahil olmak üzere birçok kültürü etkilemiştir.

Hangi tadilatları yapmaya değer?

Buna Değer: Size Geri Ödeyen 8 Yenileme
 • Harika Garajlar. 1/9. Bazen en iyi frenleme temyiz yükseltmeleri en basit olanlardır.
 • Yeni Bir Destenin Keyfini Çıkarın. 2/9.
 • Evin Her Yeri. 3/9.
 • Tavan Arası Retreat. 4/9.
 • Mutfağınızı Güncelleyin. 5/9.
 • Açıkça Görmek. 6/9.
 • Altında. 7/9.
 • Yedekleme Planına Sahip Olmak. 8/9.

Hangi ev geliştirmeleri en fazla değeri katıyor?

İşte odaklanmanız gereken 6 iyileştirme.
 • Lüks garaj kapısı değişimi.
 • Dış cephede taş kaplama yapılmıştır.
 • Ahşap güverte ilavesi.
 • Mutfak (gerekçe dahilinde)
 • Dış cephe kaplaması ve vinil pencere değiştirmeleri.
 • Banyo tadilatı.

Ön revak nedir?

Ön kapı alanınızı dönüştürmek, evinizin kaldırım çekiciliğini artırmak veya evinize yaratıcı ve davetkar bir giriş yapmak istiyorsanız, bir revak ekleyin. Portiko , sütun destekli bir çatı ile korunan küçük bir sundurmadır . Düşük bakım gerektiren ahşap ikameleri arasında taş iskeleler, kompozit zemin kaplaması ve fiberglas kolonlar bulunur.

Bir revak ne kadar geniş olmalıdır?

Portiko ne kadar büyük olursa, o kadar fazla koruma ve çoğu durumda çok daha dramatik bir görünüm. Popüler bir boyut 5 fit x 8 fit'tir (40 sqft), ancak aynı zamanda istenen sütun sayısı gibi faktörlere de bağlıdır.

Dış panjurlar ev değerini arttırır mı?

Craig Mastrangelo, Re/Max Allegiance: "Bir alıcı evin dışını rakiplerinden daha çekici bulursa, dış panjurlar algılanan değer sağlayabilir." “Pencerelerle ilgili güncel bir trend, pencere çerçevelerinin üzerinde yatay bir pencere olan vasistastır.

Arka bahçenize beton dökmek için izne ihtiyacınız var mı?

Bir izin bir veranda oluşturmak için gereklidir olmadığı konusunda yerel otorite ile kontrol edin. Beton , tuğla veya başka herhangi bir malzeme olsun, aynı seviyede bir veranda inşa etmek için otomatik olarak bir izin gerekli değildir. Gereksinimler, yerel yönetimlerde, gevşekten sıkıya kadar geniş ölçüde değişiklik gösterir.

Ehliyet alamazsam ne olur?

Bina izinsiz oluşursa Para cezaları değerlendirilebilir. Bir ev cezası için bir müfettiş bir mahalle ile sürücüler ve iş görür izinsiz tamamlanmasını her zaman etiketlenebilir. Bu nedenle, ev sahiplerinin evlerinde herhangi bir inşaat projesine başlamadan önce izin almaları çok önemlidir.

İzinsiz bir veranda inşa ederseniz ne olur?

İzin almak için başarısız potansiyel sonucu yeni inşaat yırtarak ve sıfırdan başlıyor. Aslında, birçok kişi izinsiz yapılan bu çalışma yasadışı olarak kabul edilir dikkate almadan dışındaki bir garaj, pergola ya veranda inşa etmek için bir arkadaş veya aile üyesi işe.

İzinsiz bir carport yapabilir miyim?

Evet, bir carport yapısı inşa etmek için bir inşaat ruhsatı gereklidir. Yanları açık garaj bağlanırsa, önerilen yeni bir çalışma sonucunda, mevcut bina veya yapı çalışmaları yürütülmekte eskisinden daha tehlikeli hale edilmeyecektir.

Ön kapının üstündeki çatıya ne denir?

portiko nedir? Bir revak, düzenli aralıklarla yerleştirilmiş dekoratif sütunlarla desteklenen bir binaya kapalı bir giriştir . Temel sütunlar ve küçük bir çatı ile basit olabilirler veya süslü sütunlar ve parantezlerle süslü olabilirler. Portiko, ön sundurmadan farklıdır.

Ön kapımı değiştirmek için izne ihtiyacım var mı?

Garaj kapısını , dış kapıyı veya pencereleri değiştirmek için izne ihtiyacım var mı? Evet. Bir izni üreticinin yükleme işlemleri takip ve Florida Bina Kanunu ile uyum içinde olduğunu doğrulamak için gereklidir. Konut iç kapı değişimi izin gerektirmez .

Ruhsatsız ev yapılabilir mi?

Yapı ruhsatı olmayan yapı
Kendi mülkünüzde olduğu sürece, istediğiniz her şeyi (risk size ait olmak üzere) inşa edebilirsiniz. İzinsiz Bina absoultely yaygındı. Tek istisna, şehir ve hükümete ait alanlar ve sıkı güvenlik kurallarına tabi olan kamu binalarıydı.

Planlama izni olmadan hangi boyutta bir sundurma inşa edebilirim?

Aşağıdaki durumlarda bir sundurma için planlama izni gerekli değildir:
 • Zemin alanı 3 metrekareden fazla değildir (harici olarak ölçülür).
 • Sundurmanın herhangi bir kısmı geçmez-
 • Sundurmanın herhangi bir kısmı, yol veya patika ile herhangi bir sınıra 2 metreden daha yakın olmamalıdır.

Tuvaleti değiştirmek için izne ihtiyacınız var mı?

Eğer böyle zaten başka tuvalet var bir tuvalet yerine olarak konut armatürleri, mevcut değiştirecekseniz, o zaman izin gerekmez. Eğer tesisat alt arazi veya evin içine gelen boru nasıl kendisi için işi yapıyorsanız, izin ve muhtemelen birden fazla ihtiyacımız olacak.

Bir sundurma inşa etmek için izne ihtiyacım var mı?

Sizin sundurma tasarımı izin gerekmeyebilir - sundurma aşar az 30 santim ise bazı şehirler sana bir çıkış yolu verir - ama olursa, onu inşa eden önemli değildir. Eğer bir sözleşme olmadan, hafta sonları üzerinde çalışmaya karar verir ve yapar bile, yine de izne ihtiyacı vardır.