Özel dolaplar inşa etmenin maliyeti nedir?

Sordu: Aroua Perçin | Son Güncelleme: 24 Mayıs 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.9/5 (77 Görüntüleme . 24 Oy)
Özel Mutfak Dolaplarının Maliyeti
Özel mutfak dolapları , 500 ila 1.200 ABD Doları veya daha yüksek arasında değişmektedir. Tek sınırlayıcı faktör, evinizin büyüklüğü ve bütçenizdir. Çoğu kurulum için ek 200 ila 450 dolar veya daha fazla işçilikle, malzemeler için 300 ila 750 dolar veya daha fazla herhangi bir yerde ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz.

Buna göre, dolap satın almak veya inşa etmek daha mı ucuz?

Üye. Hayır, ticari olarak tam olarak istediğiniz şeyin hazır bir versiyonu varsa, kendi dolaplarınızı inşa etmek her zaman daha ucuz değildir. Herhangi bir yerde bulunmayan belirli bir şey istediğinizde maliyet tasarrufu devreye girer.

Ayrıca, özel dolaplar buna değer mi? Özel mutfak dolapları , buna değer oldukları için popülerdir. Eklemlerden tutamaçlara kadar, özel dolaplar dayanacak şekilde üretilmiştir. Özel dolaplar söz konusu olduğunda boşa alan yoktur. Özel dolaplar mutfağınızın boyutlarına uyacak şekilde tasarlanırken, stok dolaplar değildir.

Benzer şekilde, özel yapımların maliyeti ne kadar diye sorabilirsiniz.

Dolaplarında - Ortalama olarak, ev sahibi inşa setine 2500 $ harcama. Bununla birlikte, birçok faktöre bağlı olarak, çoğu insan 500 ila 10.000 ABD Doları arasında bir yerde ödeme yapar, ancak profesyoneller tarafından kurulduğunda ortalama fiyat aralığı 1.000 ila 4.000 ABD Doları arasındadır.

Bir dolap inşa etmenin maliyeti nedir?

Bir dolap inşa etmenin ortalama maliyeti yaklaşık 2.012$'dır, ancak maliyetleri etkileyebilecek birkaç ek faktör vardır. Dolap kurmayı düşünürken akılda tutulması gereken bazı önemli faktörler.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kabine kurmak zor mu?

Mutfak dolapları bina aşırı zor olmasa da, büyük bir iş bile deneyimli bir marangoz olabilir. Ayrıca, önceden var olan dolap çekmecelerini ve kapılarını kullanmayı veya zaman ve temel marangozluk becerileriniz eksikse, eski mutfak dolaplarını yenileriyle değiştirmeyi düşünün.

Dolaplar neden bu kadar pahalı?

Dolapların bu kadar pahalı olmasının bir başka nedeni de genellikle bayilerden ve aracılardan geçerek fiyatları her seferinde artırmasıdır. Bölgenizde bağımsız mutfak dolabı mağazaları arayın çünkü çoğu zaman daha iyi bir ürünü çok daha ucuza sunabilirler.

Özel dolaplarda nasıl tasarruf edebilirim?

Yeni Mutfak Dolaplarında Nasıl Tasarruf Edilir
 1. Kapı stillerini karşılaştırın.
 2. Duvar dolaplarını açık raflarla değiştirin.
 3. Uygun fiyatlı bir ağaç türü seçin.
 4. Termofoil veya laminat düşünün.
 5. Yavaş kapanan çekmeceler ve tam açılır sürgüler olmadan yapın.
 6. Çekilişlere hayır deyin.
 7. Daha az özelleştirin.
 8. Boyanıza veya lekenize sır eklemeyin.

Bir kabine inşa etmek ne kadar sürer?

Siparişi onayladığınız andan itibaren özel dolapların inşa edilmesi ve evinize gönderilmesi üç ila dört ay sürebilir . Yarı özel dolaplar dört ila sekiz hafta sürer ve hazır dolaplar sipariş verildikten sonraki birkaç gün içinde yerinde olabilir.

Kendi mutfak dolaplarınızı yaparak ne kadar tasarruf edebilirsiniz?

Sen arasında 200 $ ve kabin başına 1.000 $ mal olacak olan mağazada satın alabilirsiniz. Eğer kabine malzemeye bağlı olarak aralarında 1.500 $ ve 9.000 $, maliyetlerinizi dolapları, rektifiyesi olabilir. Son olarak, dolapları Refinish. Dolapları yenilemek için fiyat 1.800 $ 2.800 arasında değişmektedir.

Dolap yapmak için ne kadar kontrplağa ihtiyacım var?

30 inç derinliğinde, 36 inç yüksekliğinde ve 8 fit uzunluğunda çalışan taban dolapları için beş yaprak kontrplak satın alın. Tabanın üzerindeki duvar dolapları için beş sayfa daha satın alın. Kapılar monte edilmeden önce bu levhaların dolap çerçevesine çivilenmesi veya yapıştırılması ve iyice zımparalanması gerekecektir.

Yerleşik yapılar buna değer mi?

Dalmaya başlamadan önce düşünmeye değer , çünkü oldukça maliyetli olabilirler ve onları neden istediğinize bağlı olarak, aynı istenen etkiyi elde etmek için daha ucuz yollar olabilir. İns - sadece daha fazla depolama, uzay ekran öğelere veya ev ekipmana oda gerekiyorsa, yerleşik bakmak anlaşılabilir.

Yerleşik yapılar ev değerini artırır mı?

Onlar ev ya hareket sattığınızda mobilya genellikle ev sahibi ile yaprakları Oysa inşa ins kalır. Bu yüzden ev değerini artırabilirler . Raflarında Dahili da eş zamanlı olarak satmak için nötr bir zemin korurken evde çok yaratıcı ve kişisel tasarım öğeleri dahil etmek için harika bir yoldur.

Ankastre dolaplar ne kadar derin olmalıdır?

Standart Mutfak Dolabı Ölçüleri
Derinlik genellikle yüz çerçevesi ve arka kısım dahil 24" dir. Ben popo eklemlerle bir kabine, bir yüz çerçevesi ve kabine (değil dados içine set) arkasına doğrudan bağlı bir arka inşa ediyorum, ben derin "23 benim yanlarını ve raflar kesti.

Özel bir duvar ünitesinin maliyeti nedir?

Maliyet dökümü
Çoğu durumda, ön ölçümler, toplantılar ve tasarımlar yaklaşık bir hafta sürer (20-35 çalışma saati - 1400-2450$). Malzemeler: meşe ağacına 1000-1500$ harcamayı bekleyin. Özel dolaplar genelde $ 500- doğrusal ayak başına 1200 $ maliyet. İşçilik: marangozlar saatte ortalama 70 dolar alıyorlar.

Özel raflar nasıl yapılır?

Temel kutu şeklini ahşap tutkalı ve çivi ile birleştirin.
 1. Raflar ve Destek ekleyin. Rafları ve arkalığı temel kutuya tutturmak için ahşap tutkalı ve çivi kullanın.
 2. Düzeltin ve Boyayın.
 3. dwsp311_3fa.
 4. Mutfak Rafları: Bir Tasarım Çizin.
 5. Odun kes.
 6. Kenarları Takın.
 7. Yuvarlak Rafları kesin.
 8. Rafları takın.

Kitap rafları ne kadar derin olmalı?

Raf derinliği, genellikle 6 ila 24 inç aralığında, saklanacak öğelerin boyutuna göre belirlenir. Genel amaçlı bir kitaplık için raf derinliği genellikle 10 ila 12 inçtir. Raf aralığı genellikle 7 ila 15 inç arasında değişir ve kitap rafları için yaygın olan 8 ila 12 inç arasındadır.

Yerleşik yapılar için hangi malzeme kullanılır?

Sert ağaç kontrplak , yumuşak ağaç türünden, yüzünün ve arka kaplamalarının kızıl meşe veya akçaağaç gibi bir sert ağaç türünden olması bakımından farklıdır. Ayrıca tahılı en iyi şekilde gösterecek şekilde monte edilmiştir ve kesinlikle iç kullanım içindir.

Stok dolapları kaliteli mi?

Stok dolapları sınırlı seçeneklere sahiptir. Stok dolabının en büyük avantajları zaman ve paradır: Hemen temin edilemezlerse, hızlı bir şekilde gönderilirler ve maliyet açısından rakipsizdirler.

Ikea dolapları Home Depot'tan daha mı ucuz?

1) Ikea Dolap Kalitesi Fiyatına Göre En İyisidir
Home Depot ile Ikea dolaplarını karşılaştırırken, Home Depot dolapları çok daha ucuz hissetti ve onlar da yapılmadı. Tabanları o kadar kalın ya da dayanıklı değildi. Lowe, Ikea'nın kalitesine benzer bazı dolaplara sahipti , ancak iki katı maliyetle.

Ikea mutfak dolapları kaliteli mi?

IKEA'nın kapı ve çekmece cephelerini satın almak zorunda değilsiniz.
IKEA'nın ucuz, iyi yapılmış dolaplarını ve çekmecelerini satın alabilir ve daha az paraya gerçekten özel, lüks bir görünüm yaratmak için üzerlerine özel cepheler yerleştirebilirsiniz. Gerçek ahşap kaplama ve ayrıca bazı dolaplar için özel bir renk istedim. ( IKEA dolaplarını iyi boyamak zordur.)

Masif ahşap dolaplar paraya değer mi?

Değer – Masif ahşaptan yapılan mobilyalar, mühendislik ahşaptan yapılanlardan daha fazla değere sahip olma eğilimindedir, ancak bazı durumlarda MDF mobilyalar oldukça pahalı olabilir. Evleri için daha iyi bir fiyat elde etmek isteyen ev sahipleri için masif ahşap unsurlar eklemek fiyat etiketini artırabilir.