Tekne tabanını değiştirmenin maliyeti nedir?

Soruldu: Yani Wesolek | Son Güncelleme: 30 Ocak 2020
Kategori: spor balıkçılığı sporları
4/5 (2.860 Görüntüleme. 16 Oy)
Bunu söyledikten sonra, zeminin kendisi kendiniz değiştirilebilir. Yapısal elemanlar da ancak gerekli malzemelerin oldukça pahalı olduğunu unutmayın. Sadece zemin için sadece ahşap size 200 $ artıya mal olacak ve sonra fiberglasa ihtiyacınız olacak. Sadece zemini değiştirmek için 500 dolar rakamı .

Bununla ilgili olarak, bir tekneyi tamir etmenin maliyeti nedir?

Gördüğünüz gibi, bir kullanıcı teknesi için bile tam bir restorasyon 3000 $/foot'a mal olabilir .

Ek olarak, bir tekne zemini için en iyi malzeme nedir? Pek çok tekne üreticisine göre, sağlamlığı ve esnekliği, dayanıklılığı ve suya dayanıklılık özellikleri nedeniyle ideal bir seçim meşedir. Biraz yağlı olabilir, bu da epoksi uygulamasını zorlaştırır.

Aynı şekilde, insanlar soruyor, bir tekne motorunu değiştirmenin maliyeti nedir?

1980'lerden 2000'e kadar 90 ila 115 beygir gücü arasında yeniden inşa edilmiş tipik bir orta boy dıştan takmalı motor , bir indirimli satıcıdan satın alınırsa en az 3.500 $'a mal olacaktır; Yerel bir tam hizmet satıcısından satın alınırsa, muhtemelen yaklaşık 4.500 dolara mal olacaktır. Motorunuzu yeniden inşa etmek yaklaşık 2.500 dolara mal olacak.

Bir teknede fiberglas tamiri ne kadardır?

Herhangi bir türden kiralanan onarımların çoğu, kabaca yüzde 50 işçilik ve yüzde 50 malzemedir. Bu düzeltme ile öyle değil - gövde onarımları tamamen işçilikle ilgilidir. Bu teknedeki onarımlar bir dükkanda yaklaşık 3.000 dolara mal olacak. Ama materyaller yalnızca yaklaşık 250 $ ve 150 $ hakkında tampon mal!

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir motoru yeniden inşa etmek veya değiştirmek daha mı ucuz?

Motor değişimi, bir araçtaki en pahalı onarımlardan biridir, kendiniz yeniden inşa etseniz bile. Pek çok insan arabalarını parça karşılığı satmayı ve yeni bir tane almayı ya da muhtemelen vergi indirimi olarak bağışlamayı tercih eder. Bir motoru yeniden inşa etmek, çok paraya ek olarak çok fazla iş gerektirebilir.

Bir teknede jelkot nasıl restore edilir?

Jelkot Restorasyonunda Dört Adım
  1. Birinci adım: Tüm yüzey kirlerini temizleyin. Yüzeydeki kiri çıkarmak için, suda seyreltilmiş deniz botu sabunu ile gövdenizi ve bordalarınızı yıkayın.
  2. İkinci adım: Lekeleri çıkarın.
  3. Üçüncü adım: Oksidasyonu giderin ve parlaklığı geri yükleyin.
  4. Dördüncü adım: Parlamayı bir ağda ile koruyun.

Fiberglas bir tekneyi nasıl yenilersiniz?

Eğer fiberglas tekne tamir bitirdikten sonra, tekne gövde denizci türü bir kat boya uygulayabilirsiniz. Üreticinin tavsiyelerini kullanarak bu boyayı tüm yüzeye uygulayın. Ardından bir kat fiberglas mumu uygulayın ve cilalayın.

Tekneleri restore ederek para kazanabilir misin?

Evleri çevirmek, kar getirmede bir trend haline geldi. Sen, düşük maliyetle bir emlak satın yenilenmiş ve onarılmasını ve sonra çok daha yüksek bir fiyata satmak. Ama bir kenara evlerden, ayrıca tekneler çevirebilirsiniz. Tekneler evler gibi çevirmek için ortak olarak olmasa da, saygısız tekneler hala size para kazanabilirsiniz.

Bir tekneye herhangi bir motor koyabilir misin?

Cevap: Bir otomotiv dizel bir teknede cezası çalışacak böylece Prensip olarak, bir dizel motor, bir dizel motordur. Ve aslında, birçok deniz dizel motoru "marine edilmiş" araba veya kamyon motorlarından başka bir şey değildir. Bununla birlikte, bir teknede bir araba veya kamyon motoru kullanırken, marine etme işlemi bazen karmaşıktır.

Tekne motoru ile araba motoru arasındaki fark nedir?

Deniz Motorları Ağır Hizmettir
Bir araba motoru , yolda yeterli bir hızı korumak için genellikle beygir gücünün yalnızca bir kısmını kullanır. Esasen, bir deniz motorunun , bir araba motorunun sahip olduğu dört veya daha fazla vitese kıyasla yalnızca bir vitesi vardır. Bu, deniz motorları ile araba motorları arasındaki bir diğer önemli farktır .

Bir teknede gaz kelebeği kablosunu değiştirmenin maliyeti nedir?

Tipik olarak gaz kelebeği kabloları, değiştirilmesi gerekecek kadar elemanlara maruz kalmaz. Bir bayiye giderseniz, maliyetle ilgili tahminim şu olacaktır (toplam 760 $): Kablo başına 80 $ (toplam 160 $) - Yamahasportsplaza'dan - Bir bayiden bana bunun iki katını teklif etmiştim!

Tekne marş motorunu değiştirmenin maliyeti nedir?

Tekne Marş Motorunu Değiştirmenin Maliyeti Ne Kadardır ? İçten takmalı motor (ve jeneratör) marş motorlarının maliyeti, motora bağlı olarak 40 dolardan 1.000 doların üzerindedir. Dıştan takmalı motorlar yaklaşık 100 - 500 dolar arasında değişiyor. Nitelikli deniz teknisyenleri saatte 75 - 150 dolar arasında ücret alırlar.

İçten takmalı bir tekne motorunu nasıl çıkarırsınız?

Bir İçten Takma Dıştan Takmalı Motor Nasıl Çıkarılır
  1. Teknenin vites kolunu ileri vitese alın.
  2. Yatırma/trim silindirlerinin bağlantısını keserek, dıştan tahriki mafsallıya bağlayan somunları sökerek ve ardından dıştan tahriki ve tahrik milini teknenin arkasından çekerek dış tahrik ünitesini teknenin arkasından çıkarın.

Bir teknede kafa contasını değiştirmenin maliyeti nedir?

Mercury Mariner kafa contası değişiminin ortalama maliyeti 1.130 ile 1.456 dolar arasındadır. İşçilik maliyetleri 981 ile 1238 dolar arasında, parçalar ise 149 ile 218 dolar arasında fiyatlandırılıyor.

Bir tekne motorunu yeniden inşa etmenin maliyeti nedir?

Bir mağazanın motorunuzu yeniden inşa etmesi , genellikle yenilenmiş bir motor satın almaktan daha ucuzdur. Grannis, “Bir V-6 dıştan takmalı güç kafasını yeniden inşa etmek için genellikle 2.000 ila 3.000 dolar arasında ücret alırdım” diyor. “Ama yenilenmiş bir güç kafası sipariş edersem, yaklaşık 3.000 ila 4.000 dolar arasında olur.”

Volvo Penta motor ne kadar?

Yelkenli veya Outdrives ile Yeni Volvo Penta Dizel Motor Paketleri
Model / Broşür Açıklama Perakende Fiyatı (ABD Doları)
D1-30 130S Paketli Motor 12.850$
D2-40 130s Paketli Motor 13.750$
D2-55 130s Paketli Motor 15.319 dolar
D2-75A 150S Paketli Motor $18.745

Mercruiser 350'yi yeniden inşa etmenin maliyeti nedir?

Kısa bloğu onlara götürürseniz, basit yeniden oluşturma size muhtemelen 500,00 - 800,00 $ 'a mal olacak. Eğer marina yoluna gitmeniz gerekiyorsa, bu BÜYÜK olacaktır $$$ Sadece dükkana bunun bir deniz motoru olduğunu söylemeyi unutmayın, VEYA sadece kısa blok ise, pirinç donma tapaları kullanmalarını ve mümkünse kamı yeniden kullanmalarını sağlayın.

Teknemin zemini için kaç kat fiberglasa ihtiyacım var?

Bir uzman üç katmanı üst üste koyabilir, çoğumuz amatörler bunu beceremiyoruz! Bu nedenle, katmanları bir arada tutmak için iyi bir mekanik bağa güvenin. Fiberglas /reçine işinin güzel yanı, kuruduktan sonra hatalarınızı düzeltebilmenizdir.

Teknemin tabanının çürük olup olmadığını nasıl anlarım?

O boyalı olmasaydı hiçbir jelkot ve çürüme cam arkasında koyu ya da siyah ahşap gibi görünecektir yoktur flaş ışığı ile iç tekneden gövde parçaları aracılığıyla ile vasistas ve diğer alanlarda bakmak deneyin. Gövde bağlantılarından sızan siyah veya koyu kahverengi su lekeleri de görebilirsiniz.

Kontrplak bir tekne zemininde ne kadar kalın olmalıdır?

İyi bir kalite 1/2 ila 5/8 kontrplak kullanın (3/4 kullandım) alt tarafı fiberglas bezle örtmelisiniz, bezinizi yere koymadan önce ahşabı pürüzlendirmek için 24 ila 36 ızgara ped kullandığınızdan emin olun. .

Tekne zemininde normal kontrplak kullanabilir misiniz?

Deniz kontrplak kolayca el testereleri ve temel güç araçları ikisini de kullanarak kesilebilir büyük tabaka malzemesidir. Deniz kontrplak genellikle tekne içlerini inşa etmek ve tekne tadilatları sırasında döşemeyi değiştirmek için kullanılır. Tekne şu anda gevşek bir BMC 1.5 motorundan başka hiçbir şeye sahip olmayan hayalet gibi boş bir kabuktur.