Seramik fren balataları ne kadar dayanır?

Sordu: Suzette Martagon | Son Güncelleme: 7 Mart 2020
Kategori: otomotiv otomobil parçaları
4.2/5 (2.701 Görüntüleme . 38 Oy)
Genel bir kural olarak, Seramik pedler 70.000 mil kadar dayanır.

Ayrıca bilmek, seramik fren balatalarının rotorları daha hızlı aşındırdığıdır.

TOM: Ancak bildiğimiz kadarıyla seramik pedler eğrilmeyi engellemiyor. Frenlerinizi yanlış kullanırsanız veya aşırı ısıtırsanız , rotorlar yine de bükülecektir. Seramik pedlerin geliştirilmiş ısı dağıtma niteliklerinin bir dereceye kadar bükülmeyi önlemeye yardımcı olması mümkündür, ancak çarpık rotorlardan bağışık olmayacaksınız.

Daha sonra soru şu ki, seramik frenler ne sıklıkla değiştirilmelidir? Karbon seramik fren diskleri, dayanıklı değilse hiçbir şey değildir. Onların diskleri olması gerekir geleneksel çelik frenler, her 15.000 ila 70.000 mil yerini aksine Onlar, aracın tüm ömrü boyunca son şekilde tasarlanmıştır. Bunlar, silikon karbid kristalin molekül yapısının bu kadar uzun bir süre boyunca sürmesi mümkündür.

Ayrıca soru şu ki, seramik pedler daha uzun süre dayanır mı?

Seramik fren balataları biraz daha pahalı olsa da, genellikle yarı metalik fren balatalarından daha uzun süre dayanır ve ağır miktarda dur-kalk sürüşüne dayanabilir. Onlar da fren balataları diğer türleri olduğu kadar fren toz olarak oluşturmayın.

Ne tür fren balataları en uzun süre dayanır?

Daha Uzun Ömür. Yarı metalik, tamamen metalik ve seramik fren balataları , tipik olarak mevcut en uzun ömürlü fren balatalarıdır , ancak organik fren balataları , rotorlarınızı ve disklerinizi diğer malzemelerden daha yavaş aşındırma eğilimindedir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Hangisi daha iyi yarı metalik veya seramik fren balataları?

Seramik bileşikler ve bakır fiberler, seramik balataların daha az ısı kaybıyla daha yüksek fren sıcaklıklarıyla başa çıkmasına, duruştan sonra daha hızlı toparlanma sağlamasına ve daha az toz üretmesine olanak tanır. Yarı metalik pedlerden daha az toz üreterek tekerleklerin daha temiz olmasını sağlar. Geliştirilmiş dayanıklılık nedeniyle yarı metalik pedlerden daha uzun ömürlüdür.

Daha iyi karbon metalik veya seramik fren balataları nedir?

Düşük metalik , ağırlıkça yüzde 30'dan daha az metal içerir. Premium yarı metalik pedler , Seramik pedlere kıyasla sıcaklık solmasına karşı daha fazla direnç sağlar. Ancak Yarı metalik pedler Seramik pedlerden daha fazla toz oluşturur.

Delikli ve oluklu rotorlar daha mı iyi çalışır?

Oluklu rotorlar herhangi bir ısı transferini iyileştirmez. Bununla birlikte, yuvalar, balata ve rotor arasında sıkışan gaz ve tozu kaldırarak fren çıkışını iyileştirebilir. Matkap delikleri ve yuvaları arasındaki seçim göz önüne alındığında, matkap delikleri daha iyi, normal şehir / otoban sürüş için yuvaları üzerinde güç frenleme verecektir.

Seramik fren balataları buna değer mi?

Aşınma ve Yıpranma Kalıntısı: Organik fren balataları ile karşılaştırıldığında, seramik fren balataları aşındıkça zamanla daha az toz ve diğer parçacıklar üretme eğilimindedir. Sıcaklık ve Sürüş Koşulları: Organik fren balatalarıyla karşılaştırıldığında, seramik fren balataları daha geniş sıcaklık ve sürüş koşullarında daha güvenilir olabilir.

Seramik fren balataları gıcırdıyor mu?

Seramik frenlerin gıcırdamasının nedeni, fren balatasının arkasının kaliper tertibatına karşı titreşmesidir. Cızırtılı normal ped pergeli temas fren balatası arka üzerinde yeterli bir anti-ihbar yağlayıcı koyarak bir fren balatası şimi kullanarak veya değil sonucudur.

Seramik fren balataları için özel rotorlara ihtiyacım var mı?

Hem seramik hem de yarı metalik OEM fren balataları , diğer tiplere göre belirli avantajlar sunar. Yumuşak oldukları için, seramik balatalar rotorlara zarar vermez ve frenleme sırasında pürüzsüz, eşit sürtünme sağlar. Seramik pedler de temizdir ve yıprandıkça daha az toz üretir.

OEM fren balataları satış sonrası pazardan daha mı iyi?

C: OEM , "orijinal ekipman üreticisi" anlamına gelir, bu nedenle OEM fren balataları araçla birlikte verilenlerle aynıdır. Fren balatalarındaki sürtünme malzemesi organik, yarı metalik veya seramik olabilir. Markalı satış sonrası pedler OEM kadar iyidir ve bazen daha iyidir .

Hangi marka fren balataları en iyisidir?

2019 İçin Markaya Göre En İyi 6 Fren Balatası
 1. StopTech Performans Fren Balataları.
 2. Akebono Premium Otomotiv Fren Balataları.
 3. Raybestos Premium Sınıf Otomotiv Fren Balataları.
 4. Bosch Premium Otomotiv Fren Balataları.
 5. Wagner Otomotiv Fren Balataları.
 6. ACDelco Yüksek Dereceli Araç Fren Balataları.

Seramik fren balatalarının avantajı nedir?

Seramik fren balataları , daha sessiz olmanın yanı sıra, son derece yüksek sıcaklıkları çok az solma ile işleyerek, hızlı bir şekilde toparlanmalarını ve rotorlara daha az zarar vermelerini sağlar. Ayrıca seramik fren balataları aşındığında yarı metalik balatalardan daha ince, daha hafif bir toz oluşturur ve toz tekerleklere yapışmaz.

Seramik fren balatalarında nasıl uyuyorsunuz?

Seramik Fren Balataları Nasıl Yatılır
 1. Kurulum sırasında yeni seramik fren balataları alacak her tekerleğin rotorunu çıkarın.
 2. Disk fren kaliperlerine yeni seramik fren balataları takın ve işlenmiş rotoru, frenleri ve tekerleği birleştirin.
 3. Aracı, trafiğin olmadığı veya seyrek trafik akışının olduğu tanıdık bir yolda sürün.

Karbon seramik frenler neden bu kadar pahalı?

Karbon Seramik Disk Frenler Delicesine Pahalıdır . Karbon seramik frenler , dökme demir ve çelik muadillerinden çok daha fazla ısıya dayanabildiği için seçilirler. Frenleme sırasında, sürtünme malzemesi rotorlara sürtündüğü için çok fazla ısı üretilecek ve aracı yavaşlatacaktır.

Premium fren balataları buna değer mi?

Ancak, birinci sınıf fren balataları bazı alanlarda onlardan daha iyi performans gösterecektir. Premium balatalar , durma gücünde bir artışa ve fren zayıflamasında bir azalmaya sahip olabilir. Bu, tekrarlayan frenleme nedeniyle fren sıcaklığı arttığında bile fren performansının sabit kalacağı anlamına gelir.

Seramik fren balataları çekme için iyi midir?

Bu tip balata , ağır iş kamyonları, çekme uygulamaları, performans araçları, Avrupa araçları ve aşırı ısı nedeniyle fren rotoru/diskleri çarpılmış olan tüm araçlar için şiddetle tavsiye edilir. Bu pedler , yüksek sıcaklık solma direnci ve yüksek sürtünme seviyesi ile üretilmektedir.

Delinmiş ve oluklu rotorlar daha uzun süre dayanır mı?

Onlar bunları istediğiniz geçen sürece olmaz ve size olacak sadece yarıklı olanlara göre çok daha performans vermeyecektir. Oluklu rotorlar , fren tozunun ve benzerinin balatadan uzaklaştırılmasına izin vermek için alan sağlayacaktır, bu da onu temiz ve rotorla daha iyi bir şekilde bütünlüğünü korur.

Hangi frenler daha uzun süre dayanır seramik veya yarı metalik?

Yarı metalik pedler , organik pedlerden daha uzun süre dayanır , ancak seramikler kadar uzun değildir ve bunlar arasında bir yerde fiyatlandırılırlar. Yarı metalik fren balatalarının daha yüksek performans özellikleri, bir ödünleşim sunar. Diğer balatalara göre daha agresiftirler ve fren rotorlarında daha fazla aşınmaya neden olurlar.

Fren diskleri kaç km sürmeli?

Genel bir kural olarak, oyunda yaklaşık 40.000 mil menzil var. Ortalama fren balatası ömrü 25.000 ila 65.000 mil civarındadır . Bununla birlikte, birçok insan, 80.000 mil eşiğinin ötesinde bile 70.000 milden fazla süren fren balatalarını duymuştur. Hatta süper uzun fren balatası aşınmasını kendiniz deneyimlemiş olabilirsiniz.

En iyi seramik frenleri kim yapar?

En İyi 10 Seramik Fren Balatası – İncelemeler
 • Wagner ThermoQuiet QC1083 (Evrensel Uyum ve Kurulumu Kolay)
 • Bosch BC905 QuietCast (Mükemmel Fiyat/Performans Oranı)
 • ACDelco 17D1367CH (Kalın ve Titreşimleri Sınırlar)
 • Akebono ACT787 ProACT (Verimli ve Uzun Ömürlü)
 • ACDelco 14D785CH (Ekonomik ve Performanslı)