Plitvice Milli Parkı'nda ne kadar zamana ihtiyacınız var?

Sordu: Xiufeng Pechilas | Son Güncelleme: 30 Mart 2020
Kategori: etkinlikler ve turistik yerler alışveriş merkezleri ve alışveriş merkezleri
4.9/5 (308 Görüntüleme . 19 Oy)
Parkın içinde doğru şekilde eğlenmek için 6 ila 8 saat bekleyin.

Bununla ilgili olarak, Plitvice Milli Parkı'nda ne kadar zamana ihtiyacınız var?

3 ila 5 saat

Ayrıca bilin, Plitvice görülmeye değer mi? Plitvice gölleri kesinlikle görülmeye değer, ama micdev önceden söylendiği gibi, erken oraya daha iyi olduğunu ve yaklaşık 4 saat sonra bütün tur yapmak mümkün olmalıdır.

Bunu göz önünde bulundurarak, Plitvice Göllerini dolaşmak ne kadar sürer?

iki buçuk ila yaklaşık sekiz saat

Plitvice Gölleri için bir tur rehberine mi ihtiyacınız var?

Bir rehber için ödeme yapmanıza gerek yok! Biz Zagreb'den geldik ve internette bulabildiğimiz tek şey , günlük gezi deneyimini yaklaşık 70 €'ya satan tur şirketleriydi. İçin ödenen tüm iki kişi için, yaklaşık 35 € toplamda otobüs ve giriş ücreti oldu. Bir kılavuz gerek yok, iyi terminalini ve kesinlikle harika manzarası var.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Hangisi daha iyi Krka veya Plitvice?

Plitvice Gölleri daha büyüktür ve bu nedenle görülecek daha çok yeri vardır, ancak daha iç kesimlerdedir ve Dubrovnik veya Split'te kalıyorsanız Krka Gölleri'nden daha uzun sürer. Krka Park'a Zadar ve Split'ten çok daha erişilebilir, ancak daha küçüktür, ancak burada Plitvice Göllerinin aksine yüzebilirsiniz.

Plitvice için en iyi giriş hangisi?

Plitvice gölleri girişi 1 olarak bilinen kuzey girişi aşağı göllerin hemen üzerindedir, güney girişi Plitvice gölleri girişi 2 ise Yukarı Göller'in yanındadır. Araba ile seyahat ediyorsanız, yüksek sezonda bile park yerlerinin bol olduğunu bilmek isteyeceksiniz.

Plitvice Göllerine ne giyersiniz?

Tişört ve şort gibi hafif giysiler , şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi kadar olmazsa olmazdır. Güneş tepelerin ve dağların arkasından batar batmaz akşamlar serinler. Günün o kısmı için hafif rüzgar/yağmurluk ve pantolonlar çok önemlidir. Ayakkabı önemlidir: Asla parmak arası terliklerle dolaşmayın!

Plitvice Ulusal Parkı'nı nasıl gezersiniz?

Plitvice Gölleri Milli Parkı 73.000 dönümlük bir alanı kaplamaktadır. Parkı gezmek için 7 farklı rotada düzenlenmiş dört yürüyüş parkuru var. Yürüyüş dışında, ayrıca tekne ile ve servisle etrafında alabilirsiniz (ayrıca panoramik tren olarak adlandırılır). Parkı üç farklı bölümde düşünmek en kolayı.

Plitvice'de yüzebilir misin?

Yüzme ! Aslında kesinlikle Plitvice yasak olduğundan Krka en göllerde yüzebilir. Eğer 'harcanan zaman yüzme ve güneşte yatan ettik sonra (onlar şelalenin altında yüzme kendilerini tutmak. Yapmama rağmen), yollar keşfetmek için zaman ayırın.

Plitvice Gölleri'ni ziyaret ederken nerede kalmalıyım?

Parkın dışında kalmak
Zagreb veya Zadar yönünden Plitvice Gölleri'ne giden yol boyunca birçok köy var. En yakınları Plitvica Selo ve Jezerce'dir. Grabovac ve Korana Plitvice Lakes bir gecelik konaklama için diğer popüler yerlerdir.

Plitvice Gölleri'nde ne yapılır?

 • Yukarı Göller. 107 İnceleme. Plitvicka Jezera, Plitvica, Plitvice Gölleri Milli Parkı 53231 Hırvatistan.
 • Sastavcı. 150 İnceleme.
 • Aşağı Göller. 524 İnceleme.
 • Veliki Tokat. 655 İnceleme.
 • Veliki Prstavac. 19 İnceleme.
 • Gradinsko Gölü. 169 İnceleme.
 • Konjicki Klub Rakovica. 41 İnceleme.
 • Baraceve Spilje'nin fotoğrafı. 156 İnceleme.

Plitvice giriş ücreti ne kadar?

Bilet Fiyatları ve Otopark
Bir günlük yetişkin bilet fiyatları şu şekildedir: kışın 55 kuna (8 USD); Nisan-Haziran ve Eylül-Ekim aylarında 110 kuna (16 USD); ve Temmuz ve Ağustos aylarında 180 kuna (26 USD). Parkın resmi web sitesindeki bilet fiyatları için buraya bakın. Park içindeki tüm otobüs ve vapurlar bilet fiyatına dahildir.

Plitvice Gölleri'ne en yakın şehir hangisidir?

Plitvice Gölleri Milli Parkı , Bosna ile Hırvat sınırına çok yakın bir konumdadır (aşağıdaki haritaya bakın) ve Zagreb veya Adriyatik kıyılarından arabayla sadece birkaç saat uzaklıktadır. Sahildeki Plitvice'ye en yakın büyük kasaba Zadar'dır . Hem Zagreb'den hem de Zadar'dan oraya gitmek için bir otobüse binebilir veya arabayla gidebilirsiniz.

Plitvice Göllerinde kaç şelale var?

Kaybetme Sayısı: 16 Göl ve 90 Şelale
Plitvice Gölleri Milli Parkı , en çok 16 basamaklı gölü ve 90'dan fazla şelalesi ile tanınır. Plitvice sistemindeki en büyük iki göl Prošćansko ve Kozjak'tır. 12 üst göl ve 4 alt göl vardır .

Plitvice göllerinde arabasız nerede kalabilirim?

Plitvice göllerinde arabasız dolaşmak
 • Plitvice Oteli. 660 inceleme. Plitvice Gölleri Ulusal Parkı, Hırvatistan.
 • Krizmanic Ailesi B&B. 62 inceleme.
 • Otel Degenija. 762 inceleme.
 • Etno Garden Exclusive Odalar. 163 inceleme.
 • Plitvice Tatil Köyü. 441 yorum.
 • Konukevi Hoşak. 14 yorum.
 • Jezero Otel. 1.183 inceleme.
 • Bellevue Otel. 417 inceleme.

Plitvice gölleri neden bu kadar mavi?

Rengin kendisi, dağlardan kalker kayaların, yosunların ve alglerin üzerine dökülen Plitvice suyunun ürettiği bir renktir. Bu kayalar daha sonra gölün tabanını beyaz kireçli bir tozla kaplar ve bu da gökyüzünü suya yansıtmaya yardımcı olur.

Plitvice'de kar var mı?

Kışın Hırvatistan'daki Plitvice şelaleleri bir kış harikalar diyarına dönüşüyor. Hırvatistan kışın sıfırın altındaki sıcaklıkları biliyor, bu da Plitvice şelalelerinin (kısmen) donmasına neden oluyor. Harika manzaralar yaratan kar da aşağıdaki fotoğraflara bir göz atabilir. Kışın Plitvice Ulusal Parkı'nda barış.

Plitvice Gölleri çevresinde araba kullanabilir misin?

Tüm Hırvatistan'ı dolaşmak için en iyi seçenek kesinlikle araba kiralamak. Yollar büyük ve bazı gerçekten nefes kesici kıyı görünümleri görmek için olsun! Plitvice Gölleri durumunda da kolaydır; birçok insan bir araba ile geliyor ve her yerde park yerleri var!

Krka Milli Parkı'nda ne kadar zamana ihtiyacınız var?

Yolculuk, hangi otoyolları kullandığınıza bağlı olarak yaklaşık 3,5 saat sürecektir. Zadar'dan Krka'ya geliyorsanız yolculuk yaklaşık bir saat sürecektir.

Plitvice Göllerinde kilitli dolaplar var mı?

Girişte 1 bagaj muhafazası mevcuttur, maliyeti 2 € civarındadır. Parkı ziyaret etmek için 6-8 saatlik bir süre içinde 2-3 saatlik bir süre ile birkaç işaretli parkur mevcuttur.

Plitvice'nin anlamı nedir?

Plitvice Gölleri Ulusal Parkı (Hırvatça: Nacionalni park Plitvička jezera, halk arasında Plitvice olarak telaffuz edilir [plît?itse]) , Hırvatistan'ın en eski ve en büyük milli parklarından biridir. Milli park 1949 yılında kurulan ve Bosna-Hersek sınırında orta Hırvatistan dağlık karst alanındadır edildi.