Yeni bir buzdolabı filtresinden geçirmek için ne kadar suya ihtiyacım var?

Sordu: Halil Barturen | Son Güncelleme: 1 Şubat 2020
Kategori: ev ve bahçe ev aletleri
4.3/5 (2.150 Görüntüleme. 21 Oy)
Her zaman düzgün tüm kurulum ve set-up takip ediyor emin olmak için özel buzdolabı su filtresi için kullanım kılavuzu kontrol etmelidir. Pek çok üretici Eğer tüketim önce buzdolabınızın su filtresinden su üç ila beş galon arasında çalıştırmanızı öneririz.

Ayrıca, yeni su filtremi yıkamam gerekir mi?

Buzdolabınızın su filtresini değiştirirken , kullanmadan önce daima “ yıkamanız ” tavsiye edilir. Filtre aracı yıkanması tüketim için filtre kullanmadan önce içinden birkaç kez su çalıştırmak için. Tek ihtiyacınız olan , buzdolabınızın su pınarına uyan bir kap.

Ayrıca biliyor musunuz, filtreyi değiştirdikten sonra su neden bulanık? Bulutlu görünüm, sudaki çok küçük hava kabarcıklarından kaynaklanmaktadır. Su içmek için mükemmel. Sudaki hava soluduğunuz havanın aynısıdır. Bu " bulanıklık ", yeni su filtresi kartuşu üretildiğinde filtrenin suyla değil havayla dolu olması nedeniyle olur.

Ayrıca şunu da bilin ki, yeni buzdolabımın suyunun tadı neden kötü?

Buz makinesi, birçok yeni buzdolabında standart olan bir kolaylıktır. Bu buz makinesi su beslenmesi yeni plastik hatlar kaynaklanır. Tüm safsızlıkları gidermek ve hoş olmayan tattan kurtulmak için çizgileri yıkayarak bu sorunu hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Su filtrenizi değiştirmezseniz ne olur?

Değişmeyen bir su filtresi, kötü kokulu veya garip bir tada sahip su üretebilir. Kirli veya tıkalı bir su filtresi , buz kaynağının yanı sıra içme suyu kaynağını da etkileyebilir. Eğer buzdolabı su filtresi değiştirmeye karar verirseniz siz de buzdolabına hasara neden olabilir.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Neden yeni bir su filtresini yıkamanız gerekiyor?

Yeni Filtre yıkayın
Su yeni bir filtreden ilk kez aktığında, karbonun bir kısmını dışarı atar ve suyun içinde bazı siyah lekeler veya genel olarak gri bir renk vardır. Bu içmek zararlı değildir, ama muhtemelen siyah benekli gri su veya buz bir bardak istemiyoruz.

Buzdolabından su içmek güvenli midir?

Filtresi çalışmayan buzdolabından su içmek kesinlikle zararlıdır. Kirleticilerden arınmış su elde etmek için buzdolabı filtresinin 6 ay sonra değiştirilmesi önerilir .

Su filtremi ne zaman değiştireceğimi nasıl bilebilirim?

Değiştirilmesi Gereken İşaretler
Suda bir koku algılarsanız veya hoş olmayan bir tat alırsanız, büyük olasılıkla su filtrenizi değiştirme zamanı gelmiştir. Su basıncında kademeli bir düşüş de olabilir, bu da yenisine ihtiyaç olduğunu gösterir.

Buzdolabı su filtresi tıkayabilir mi?

Sert suyunuz varsa , su filtreniz zamanla mineral birikintileriyle tıkanmaya özellikle eğilimli olacaktır . Eğer güzel yumuşak su olsa bile, filtre sizin suyun filtre edilir çok unsurlarla zaman içinde tıkanabilir.

Buzdolabımın suyunun tadı neden kimyasal gibi?

Evinize bağlı musluk suyu kirlilik ile kusurlu ise, hoş olmayan koku ve tat neden olabilir. Çoğu belediye su sistemleri mineraller, klor ve diğer kimyasalların seviyelerini ayrıntıları (aynı zamanda Tüketici Güven Raporu olarak da bilinir) yıllık su raporuna müşterilerine sunmak.

Buzdolabı su filtrelerini temizleyip yeniden kullanabilir misiniz?

Ya yeni bir filtreye koymak veya çok ileri gitti değilse eskisini temizleyebilir. Eski filtredeki tüm kalıntıları bir torbaya boşalttıktan sonra, filtreyi ovma alkolü, sirke veya sıvı sabun gibi yumuşak bir temizleyiciye batırın. Gerçekten pislik doluysa, 10 dakika kadar ıslanmasına izin verin.

Buz yapıcı için su filtreden geçer mi?

Evet, buz yapıcıya su ilk su filtreden geçer. Bu model hem dağıtıcıyı hem de buz yapıcıyı filtreler (resme bakın).

Buzdolabı su hatlarını nasıl yıkarsınız?

İlk olarak, buz yapıcı hattını temiz suyla boşaltın ve ardından yeniden takın. Ardından, sirkeyi su hattından su pınarına ve bir kovaya kadar akıtın. Buz yapıcı kutusunu alın ve ılık, sirkeli suda yıkayın . Buzdolabına geri koymadan önce durulayın ve kurulayın.

LG buzdolabımdaki suyun tadı neden kötü?

Kaynaktan gelen kirlilikler.
Su filtresi zaten içilebilir musluk suyu kalitesinin iyileştirilmesi sadece yeteneğine sahiptir. Musluk suyu tüketilebilir ise, tadı buzdolabına giden su besleme hatlarından kaynaklanabilir. Bağlantısını keserek ve kaynağından gelen suyu tadarak su besleme hattını kontrol etmeye çalışın.

Buzdolabı suyu sizi hasta edebilir mi?

Buzdolabınız kirlenmiş olabilir
Semptomlar 100F yüksek ateş, kusma ve ishali içerir. Ek olarak, buzdolabındaki herhangi bir öğe küflenirse veya E. coli barındırırsa, bakterilerin su kaynağının kendisini kirletme riski vardır.

Buz küplerimin tadı neden plastik gibi?

Buz Küplerinizin Tadı Plastik Gibi Olduğunda
Buzda tat gibi - Bazı durumlarda, ayrı bir plastik vardır. Bu , özellikle yeni buz yapıcılarda yaygın bir sorun olabilir . Bu sorunun ana nedeni buz makinesi kullanılmayan olmasıdır. Buz yapıcınızı ne kadar çok kullanırsanız, tadı eninde sonunda kaybolur.

Yeni bir buzdolabından boşaltmak için ne kadar buz gerekir?

Buzdolabınızı kurduktan sonra, buzdolabı- dondurucunun buz makinesinin buz üretmesi 6 ila 12 saat sürecektir. Kullandığınız tüm buz küplerinin temiz sudan yapıldığından emin olmak için buz yapıcının verdiği ilk üç buz küpünü (yaklaşık 30 küp) atmalısınız.

Buz makinemden aldığım buzun tadı neden tuhaf geliyor?

#1: Kirli Su Filtresi
Buzdolabınızın buz yapma makinesi tadı kötü buz üretiyorsa, kontrol etmeniz gereken ilk şeylerden biri su filtresidir. Bu filtre, temiz, taze buz küpleri oluşturan suyun arıtılmasından sorumludur. Kirliyse, buzunuz kirli olacak ve yıldızdan biraz daha az tadı olacak.

Buzdolabımın suyunun tadı neden metal gibi?

Buzdolabından geldiğinde tadı metal gibi olan suyun keskin ve acı bir tadı vardır. Su kaynağınızdaki yüksek demir içeriği, kuyu suyu kullandığınızda bu soruna katkıda bulunabilir. Ancak belediyeye ait bir kaynaktan su alıyorsanız, sorun buzdolabınızı besleyen hatta olabilir.

Bir su sebilinden plastik tadı nasıl alırsınız?

Tat kurtulmak için, ılık su yolu ve kabartma tozu ve içindekiler bir saate kadar yaklaşık 40 dakika boyunca oturup izin vermenin bir çorba kaşığı 3/4 dolum öneriyoruz. Duruladıktan sonra, şişeniz tatsız ve kullanıma hazır olmalıdır.