Bir yumurtanın yerini ne kadar yoğurt alır?

Sordu: Llacolen | Son Güncelleme: 11 Haziran 2020
Kategori: yiyecek ve içecek tatlıları ve fırıncılık
5/5 (2.422 Görüntüleme. 37 Oy)
Bir pişirme tarifinde bir yumurta için 1/4 fincan sade yoğurdu değiştirin . Yoğurt , özellikle kalın veya tıknaz ise biraz su ile inceltin.

Ayrıca 2 yumurta için ne kadar yoğurt gerekiyor?

Yoğurt tereyağı yerine zaman 1/2 ile tereyağı 1/2 yerine çok yoğurt olarak (böylece 1 su bardağı tereyağı için bir reçete sesli aramalara 1/2 su bardağı tereyağı artı 1/4 fincan yoğurt kullanmak istiyorsunuz varsa). Pişirirken, bir yumurtayı 1/4 fincan yoğurtla değiştirebilirsiniz .

Yukarıdakilerin yanında, kek karışımındaki yumurtaları değiştirebilir miyim? Bir kek karışımı bir yumurtayı değiştirmek için, sadece ¼ fincan şekersiz elma püresi kullanabilirsiniz. Kek karışımı bir yumurta cümledeki olarak elma kullanırken, daha o 1 bardak kullanın (veya 4 yumurta değiştirin) elma ile veya kek bir lastik dokusu olabilir asla.

Ayrıca yumurta yerine ne kullanılabilir?

Neyse ki, bol miktarda yumurta alternatifi var.

 • Elma püresi. Elma püresi, pişmiş elmalardan yapılan bir püredir.
 • Muz püresi. Muz püresi, yumurtaların bir başka popüler ikamesidir.
 • Öğütülmüş Keten Tohumu veya Chia Tohumu.
 • Ticari Yumurta Değiştirici.
 • İpeksi tofu.
 • Sirke ve kabartma tozu.
 • Yoğurt veya ayran.
 • Ararot tozu.

Yoğurt fırında nelerin yerini alır?

Sen Yunan kullanabilirsiniz, sade, yağsız veya az yağlı yoğurt zaman yağı, kısalma, tereyağı, süt ve hatta ekşi krema için favori pişirme tarifi aramaları. Aguirre, Yunan yoğurdunun sade yoğurttan daha keskin olduğunu unutmayın. "Yani sade yoğurt , fırınlamada bir yedek olarak iyi çalışma eğilimindedir" diyor.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Yumurta yerine yağ kullansak olur mu?

Pişirirken bir yumurtayı değiştirmek için 1/4 fincan bitkisel yağ için bahar. Gerçekten bir cazibe gibi çalışır. Eğer 'tarifi başına birden fazla yumurta ihtiyaç duyacaksınız Eğer' Ancak, yumurta için farklı bir yerine denemek isteyeceksiniz. (Hatta sağlıklı çeşitli) çok fazla yağ kullanma tarifi çok yağlı veya yağlı yapabilirsiniz.

Bir yumurtanın yerini ne kadar süt alır?

Bir tarifteki her yumurtayı değiştirmek için 1/4 fincan şekerli yoğunlaştırılmış süt kullanılır.

Yumurta yerine mayonez kullanabilir miyiz?

Eğer yumurta dışında ve bir pişirme tarifi için bir yerine gerekiyorsa, mayonez kullanabilirsiniz. Tarifinizdeki her yumurta için 3 yemek kaşığı mayonez ölçün. Islak ve kuru malzemeleri birleştirmeden önce mayonezi ıslak malzemelerle iyice karıştırın.

Yumurta yerine yoğurt kullanabilir miyim?

İster tarifin ortasında yumurtanız bitti ister vegan olun, Yunan yoğurdu harika bir yumurta ikamesidir . Yunan yoğurdu eklemek, pişmiş ürüne nemli ama lezzetli bir tat verir. Tarifi sade Yunan yoğurt 1/4 fincan için arama yaptığı her yumurta değiştirin.

Keklerde tereyağı yerine yoğurt kullanabilir miyim?

Pişirme tariflerinde tereyağı yerine yoğurt kullanırken 1:1 oranını takip etmek en iyisidir. Tarifi tereyağı 1 fincan ararsa, yoğurt 1 fincan değiştirebilirsiniz. Yunan yoğurdu çok daha yoğundur ve erimeden ziyade katı tereyağına daha yakın bir kıvama sahiptir.

Muffinlerde yumurta yerine ne kullanabilirim?

Elma püresi. Çoğu pişirme tarifinde bir yumurta yerine çeyrek fincan şekersiz elma püresi kullanın . Bazı kaynaklar, yarım çay kaşığı kabartma tozu ile karıştırıldığını söylüyor. Sahip olduğunuz tek şey şekerli elma püresiyse, tarifteki şeker miktarını azaltmanız yeterlidir.

Pastada yumurta yerine ne kullanabiliriz?

Pişirmede Yumurta İkameleri
 • Muz püresi. Muz püresi, muhtemelen bir tarifte yumurta yerine koymak için en iyi seçeneğinizdir.
 • Yoğurt. Bu amaçla vegan yoğurt veya normal yoğurt kullanabilirsiniz.
 • Tatlandırılmış, Yoğunlaştırılmış Süt. Başka bir uygulanabilir ikame yoğunlaştırılmış süttür.
 • Su ile öğütülmüş keten tohumu.
 • Elma püresi.

3 yumurta için ne kadar yoğurt gerekir?

Bir pişirme tarifinde bir yumurta için 1/4 fincan sade yoğurdu değiştirin . Yoğurt , özellikle kalın veya tıknaz ise biraz su ile inceltin.

Yumurtanın alternatifi nedir?

Yumurtaları esas olarak mayalama maddesi olarak kullanan tarifler için, ticari bir yumurta yerine geçen ürünü (yukarıya bakın) veya aşağıdaki karışımı deneyebilirsiniz: 1-1 / 2 yemek kaşığı su ile karıştırılmış 1-1 / 2 yemek kaşığı bitkisel yağ ve 1 çay kaşığı kabartma tozu yumurta . Not: Bu karışım kabartma tozu gerektirir, kabartma tozu değil.

Elma püresi neden yumurta yerine iyi bir alternatiftir?

Bir yumurtayı elma püresi ile değiştirme yeteneği, büyük ölçüde elma püresindeki pektin sayesindedir. Pektin, tıpkı yumurtaların yaptığı gibi bir bağlayıcı görevi görür. Yumurtalar ayrıca undaki glüteni, unlu mamullerin sertleşmesini ve yoğunlaşmasını önleyen geniş ağlar oluşturmasını engeller. Pektinin polisakkarit oluşumları da aynı şeyi yapar.

Krep karışımına yumurta koymak zorunda mıyım?

Ben gözleme karışımları kullanıldığında Evet ben gözleme karışımı içine bir yumurta koyardı. Bazı insanlar karışıma yumurta ekleme zahmetine girmezler . Çoğu insan una karıştırmadan önce biraz katı yağ veya sıvı yağ ekler , ancak bazı insanlar krepleri sadece tereyağında veya sıvı yağda kızartır. Bir su bardağı un ile yaklaşık 8 orta boy pankek çıkacaktır.

Günde 2 yumurta yemek zararlı mı?

Bilim, günde 3 tam yumurtaya kadar sağlıklı insanlar için tamamen güvenli olduğu açıktır. Özet Yumurta, sürekli olarak HDL (" iyi ") kolesterolü yükseltir. İnsanların %70'inde toplam veya LDL kolesterolde artış olmaz. Bazı insanlar, iyi huylu bir LDL alt tipinde hafif bir artış yaşayabilir.

Tereyağı nasıl değiştirebilirim?

Hangi Tereyağı Yerine Kullanmalıyım?
 1. Elma püresi: Tarifte belirtilen tereyağı miktarı kadar elma püresi miktarının yarısını kullanarak, pişirme tariflerindeki tereyağını şekersiz elma püresi ile değiştirebilirsiniz.
 2. Bitkisel Yağ: Her 1 fincan tereyağı için 3/4 fincan bitkisel yağ kullanabilirsiniz.

Pişirmek için sadece yumurta kullanabilir miyiz?

Just Egg kesinlikle bu ideali bünyesinde barındırıyor. Tereyağı veya zeytinyağı ile yağlanmış sıcak bir tavaya döküldüğünde, Just Egg tam olarak dövülmüş bir yumurta gibi tepki verir: İlk başta yumuşak kıvrımlar oluşturur ve sonra hızla sertleşir. Bunu henüz denememiş olmama rağmen, Just Egg görünüşe göre fırıncılıkta yumurta ikamesi olarak da kullanılabilir .

Yumurtasız burgerleri nasıl bağlarsınız?

Yumurta ve diğer dolgu maddeleri olmadan burgerleri bağlamanın sırrı chia tohumlarıdır. Chia tohumunu tatlı tariflerde çok kullandım ama bu, tuzlu bir yemeğe eklenen ilk şeydi ve en iyi burgeri yaptıklarını söyleyebilirim, denedikten sonra geri dönüş yok sanırım. Chia tohumları harika bir yumurta ikamesi olarak çalışır.

Yumurta pişirmede ne işe yarar?

Pişirme Tariflerinde Yumurta Ne Yapar ? Yumurtalar , kekler ve kurabiyelerden bezelere ve pasta kremalarına kadar her şeyde önemli bir rol oynar - bir hamur içinde yapı ve stabilite yaratırlar, sosları ve muhallebileri kalınlaştırmaya ve emülsifiye etmeye yardımcı olurlar, keklere ve diğer unlu mamullere nem katarlar ve hatta yumurta gibi hareket edebilirler. tutkal veya sır.

Yumurtasız kek olur mu?

İyi haber yumurta kullanmadan aynı süngerimsi doku çoğaltmak olabilir. Yumurta püresi muz, elma, soda, yoğurt ve ipek tofu pişirme reçeteye bağlı olarak sirke ile ikame edilmiş olabilir. Yumurtasız kekler yanıltıcı olabilir , ancak her zaman telaşlı veya karmaşık olmaları gerekmez.