Yer üstü bir havuz için beton levha ne kadar kalın olmalıdır?

Sorulan: Jawad Llerena | Son Güncelleme: 25 Mayıs 2020
Kategori: spor bilardo ve bilardo ve bilardo
3.9/5 (2.431 Görüntüleme . 20 Oy)
Beton levhalar 4 ila 8 inç kalınlığında değişir. Düşük mukavemetli, 4 inçlik bir beton levha bile santimetre kare başına 1.700 kilogram veya inç kare başına 24.123 pound ağırlığa dayanabilir. Bu, 18 fit x 4 fit derinliğindeki yuvarlak bir havuzu desteklemek için yeterince güçlüdür.

Basitçe, beton üzerine bir yer üstü havuzunun altına ne koyarsınız?

Katı Köpük Havuz pedleri için yumuşak döşeme köpüğü değil, sert üretan köpük levhalar kullanın. Katı köpük yalıtımı, beton bir yüzeyde ideal olabilir. Katı köpük yalıtımın faydalarından biri, polistiren veya poliüretandan yapılmış olması ve bu nedenle kolayca kesilip şekillendirilebilmesidir.

Ayrıca, beton zemin ne kadar ağırlık taşıyabilir? (Hatta berbat beton 1-2000 lbs dayanabilir çünkü betonun hakkında çok endişelenmeyin. İnç kare başına.) Ancak, toprak sadece 1500 lbs dayanabilir. benim gibi bir bataklıkta yaşamıyorsanız, metrekare başına.

Burada, bir yer üstü havuzunun altına koymak için en iyi şey nedir?

Kum Pedi. Havuz alanınıza yayılan kum, yer üstü havuzu kurmanın geleneksel bir yöntemidir. Tıpkı ticari pedler gibi, kumu tek başına kullanabilir veya betonun üzerine yerleştirebilirsiniz. Ancak, kumun, betonun üzerindeyken havuzunuzu dengesiz hale getirebileceğini unutmamalısınız.

Havuz için bir goril pedi nedir?

Gorilla Pedleri , yer üstü havuzlarının altını korumak ve tamponlamak için tasarlanmış önceden kesilmiş zemin pedleridir . Zemin üstü havuz astarınızın altındaki çimenler, kökler veya kayalar tarafından kolayca kesilebilen veya delinebilen eski havuz köpüğü dolgusunun aksine, Gorilla Alt havuz zemin dolgusu neredeyse her türlü keskin nesneye karşı dayanıklıdır.

27 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Yerüstü havuzunun altına muşamba koymalı mısınız?

Kumun altında bir muşamba kullanmak sorun değil, onun yerine değil. Bir muşamba , bir kir tabanının tüm topaklarının ve tümseklerinin havuzunuzun tabanına girmesine izin verecektir. Sadece bir muşamba ile havuzun güvenli olması için hala bir koya sahip olmanız gerekir. Koy kir, kum veya köpük olabilir ama orada olması gerekir.

Yer üstü bir havuz için zemini nasıl hazırlarsınız?

Avlu Hazırlığı
  1. Adım 1: Yerleştirme. İlk adım, yüzme havuzunu arka bahçede nereye yerleştirmek istediğinize karar vermektir.
  2. Adım 2: Alanı Temizleyin. Havuz için uygun bir temel sağlamayı zorlaştırabilecek tüm öğeleri kaldırın.
  3. Adım 3: Ölçün.
  4. Adım 4: Kazmaya Başlayın.
  5. Adım 5: Havuz Deliğini Seviyelendirin.
  6. Adım 6: 24 saat bekleyin.

Beton üzerine yer üstü havuzu koymak uygun mudur?

Zemin havuzu - Sürece düz ve seviye var gibi bir beton yastık üstünde bir için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Bu havuzlardan birini kurmayı seçen ev sahipleri, genellikle onu doğrudan yere kurarlar , ancak onu beton bir zemin üzerine yerleştirmek daha iyi bir fikirdir.

Çimlerin üzerine havuz koyabilir misin?

Doğal çim çim bir yerüstü havuzu takma yılın kısmı için havuz aşağı alarak planı, özellikle iyi bir fikir değildir. Doğal çim çamurlu olduğundan ve ıslandığında oldukça kaygan olabildiğinden , güvenlik ve tabii ki evin içine çamur ve ıslak çim girmesiyle ilgili sorunlar da vardır.

Intex havuzu için zemini nasıl hazırlarsınız?

Havuzun etrafındaki 12-36 noktada seviyeyi ölçmek için ip üzerinde bir çizgi seviyesi kullanın. Çimi çıkarmak ve yüksek noktaları indirmek için düz kürekler veya çim biçme makinesi kullanın. Bir inç kum tabakası ekleyin. Yanlış Yol: Seviyeyi kontrol etmeden kum ekleyerek alçak noktaları yükseltin.

Intex havuzları beton üzerine konulabilir mi?

Bir Intex Pool , beton üzerine güzelce kurulur , tek ihtiyacınız olan, onu yerleştirmek için bir çeşit havuz pedi olacaktır. Tek sorun alanı seviyeye Aklıma hiçbir şekilde olmasıdır. Düz olmayan beton üzerine zemin havuzunun üzerine standart bir çelik duvar monte etmek oldukça kolaydır.

Yerüstü havuzunun altına kum koymanız mı gerekiyor?

Kum , bir yer üstü havuzunun üzerine oturması gereken önerilen temel malzemedir. Havuzun vinil astarını, astarı yırtabilecek kayalardan ve nesnelerden korumak için yer üstü havuzunun altında kum kullanılır. Ayrıca, yer üstü havuzunun altındaki kum , zemini için yastıklama görevi görerek ayaklar için daha rahat olmasını sağlar.

Intex havuzumun altına kum koymalı mıyım?

Tabanı yumuşatmak için Intex havuzlarının altında biraz kum kullanıyorum, ancak tesviye için değil. O zaman sadece kir üzerinde bir zemin bez kullanabilir veya kum bir inç kadar olan bölgeyi kapsar. Yirmi dört ayaklık bir havuz muhtemelen yaklaşık 3 ton kum kullanır .

15 ayaklık bir havuz için kaç torba kuma ihtiyacım var?

15 ft x 15 ft olan bir havuz için. hangi 225 metrekare için her kum santim için, 225 feet kare olduğu ortaya çalışır. ft. alan, 38, 50 lb kum torbasına ihtiyacınız olacak.

Yerüstü havuzunun altına kontrplak koyabilir misin?

Kontrplak . Doğrudan tüm havuzun altına yerleştirmek için yeterli kontrplak satın almak maliyetlidir. Ayrıca havuz astar delinmesiyle bir odun kıymık riski doğurur. Bunun yerine, bacaklar altında doğrudan oturabilir havuzun bacak destekleri ve kesilmiş kontrplak parçaları boyutunu ölçmek.

Havuzun altında çim büyümesini nasıl engellerim?

Astar yoluyla büyüyen çim
  1. Havuzun altındaki alanı tüm çimlerden temizleyin, bitki örtüsünün havuzunuzun altında büyümesini önlemek için havuzun iki veya üç inç ötesinde bunu yapmanıza yardımcı olur.
  2. Havuz zemin bezi gibi bir tür havuz altı bariyeri kullanın.
  3. Ek öneriler için yerel bir havuz mağazasında bir uzmanla konuşun.

Goril pedi nedir?

Gorilla Pad , yüksek kaliteli havuz zemin dolgusu, yüzme havuzu astarınızın altını korur. Gorilla Pad keçe malzeme gibi görünse de, cam, çimen ve kayaların yer üstü havuz astarınıza gelmesini etkili bir şekilde engeller. Gorilla Pad, vinil havuz astarı alt sızıntılarını neredeyse tamamen ortadan kaldırır.

Bir zemin çok fazla ağırlıktan çökebilir mi?

Cevap, ağırlığın kesinlikle bir zeminin çökmesine neden olabileceğidir. Bir zemin içinde bile, ağırlık limitlerinde büyük farklılıklar vardır. Örneğin, zemin, kirişler arasında taşıyabileceğinden çok daha fazla ağırlığı doğrudan kiriş üzerinde kaldırabilir . Zemin , bir duvara bağlandığı yerde de daha güçlüdür.

Zeminim 55 galonluk bir akvaryumu destekleyebilir mi?

55 galona kadar olan akvaryumlar , neredeyse hiç endişe duymadan neredeyse her yere yerleştirilebilir. 55 galondan büyük ve 125 galondan fazla olmayan birçok tank , iyi bir yapısal konuma yerleştirilirse ve zemin çerçevenizde önemli kusurlar yoksa sorun olmaz.

2x8 kiriş ne kadar ağırlık taşıyabilir?

bazıları doğası gereği oldukça teknik hale gelir ve çoğunlukla pound / fit kare yükleme ile ilgilidir. 2x6s genellikle @ oc ve reallllly kısa açıklıklı sadece (5 veya 6 fit). Çoğu zemin yükleri 2X8 minimum olurdu 16" 24" dedi esp beri, tavan kirişlerinin için kullanılan oc ve en preferbaly 2x10 edilir.

3000 psi ve 4000 psi beton arasındaki fark nedir?

3000 Psi beton VS 4000 Psi beton arasındaki fark nedir? ANA fark, kullanılan çimento miktardadır. İster 3000 psi ister 4000 psi olsun, bir metreküp beton , yaklaşık 4000 pound ağırlığındadır (suyun ağırlığını eklediğinizde).

Zeminim 75 galonluk bir akvaryumu destekleyebilir mi?

En azından yayılan edecek kirişlerine 3 kirişler Faili çalıştırırken. Bir 75 48" olan geniş, Tank veya 700 £ üzerinde yakın baskı oluşturacaktır. Çoğu zeminler yeni evlerde veya daha büyük olanlar herhangi bir sorun olmadan 75 galon tankı tutmak gerekir!