Büyük bir blok küçük bir bloktan daha mı iyidir?

Sorulan: Ponç Miceli | Son Güncelleme: 8 Mart 2020
Kategori: video oyunu strateji video oyunları
4.1/5 (559 Görüntüleme. 34 Oy)
Büyük blok motoru küçük bloktan daha boyut olarak fiziksel büyüktür. Küçük blok motor, büyük blok karşılığına göre daha küçük bir deliğe ( veya pistonun çapına) sahiptir . Büyük blok çok daha ağırdır. Büyük blok küçük blok motoru daha uzun ve kalındır.

O halde, küçük blok mu yoksa büyük blok mu daha iyi?

Büyük blok motorlar, küçük blok kardeşlerinden önemli ölçüde daha büyük olsa da, bu ikisi arasındaki gerçek fark, kesinlikle boyuttan ziyade yer değiştirme, delik ve strok ile ilgilidir. Tipik olarak, büyük blok motorların yer değiştirmeleri 400 inç küpten büyük ve küçük blok motorların yer değiştirmesi daha küçüktür.

Ayrıca bilin, 400 küçük blok 350'den daha mı iyi? Chevy 350 kübik inç motor 4 inç iç çapa sahipken, 400 kübik inç motor 4.125 inç iç çapa sahiptir. 350 çubuk 5.7 inç, 400 çubuk ise 5.565 inç çubuklara sahiptir. Bir motor bu şekilde stroklanır - krank mili strokunu uzatarak ve çubuğu aynı miktarda kısaltarak.

Benzer şekilde, en iyi büyük blok motor hangisidir?

Tüm Zamanların En İyi 5 Büyük Blok Chevy'si

  • 396 L78. Bu, Chevrolet'in orijinal fabrika büyük blok Mark IV motorudur.
  • 427 Üçlü Güç. 427 büyük blok, 1966 yılında tam boyutlu Chevrolet ve Corvette'ler için bir üretim motoru olarak tanıtıldı.
  • 454 LS6.

327 ve 350 blok aynı mı?

Yer değiştirmedeki fark, krank mili strokundan gelir. 327 , 3,25 inçlik bir vuruş kullanır, burada 350 , daha uzun bir 3,48 inçlik vuruş kullanır (bu, onu daha büyük yapan şeydir). Blok yılına bağlı olarak, bloğun kendisindeki en büyük fark, ana dergi boyutudur.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Büyük bir bloğu büyük bir blok yapan nedir?

Kesinlikle, büyük blok motor genel olarak daha büyüktür. Fiziksel olarak daha büyüktür, daha ağırdır ve valf delikleri daha büyüktür. Ayrıca, büyük blok hem 2 cıvatalı hem de 4 cıvatalı şebekede gelir. Ancak “inç küp”ü (yer değiştirmede olduğu gibi) motorun fiziksel boyutuyla karıştırmayın.

En büyük küçük blok nedir?

GM tarafından şimdiye kadar üretilmiş en büyük deplasmanlı küçük bloklar, Chevrolet Performance tarafından 454 inç küp (7.4L) ile sunulan LSX454/LSX454R kasa motorlarıdır; Bir üretim aracı için en büyük yer değiştirme küçük blok Corvette Z06 şu anda kullanılan 427 kübik inç (7.0L) LS7 olup.

Strok motorunun faydası nedir?

Bir strok , pistonun silindir deliği içindeki kat ettiği mesafe olan dahili motor strokunu arttırır. Piston tarafından kapsanan artan mesafe ile bu, krank milinin daha hızlı dönmesini sağlar.

6.2 Büyük bir blok mu?

6.2'yi farklı kılan, 115 mm (4,53 inç) delik aralığıdır. 6.2'de bu 4.02 inçlik bir deliğe dönüşüyor. 6.2 litreyi büyük blok modüler olarak düşünmeye başladık. Tabii ki, 6.2'ye ulaşan tek modüler mimari, muf yuvası cıvata düzenidir.

4 cıvata ana ne anlama geliyor?

4 cıvatalı bir ana , ana yatak kapaklarını içten yanmalı bir motorun bloğuna bağlayan cıvataların sayısını ifade eder. Dört cıvatalı şebeke, yüksek performanslı kullanım için 2 cıvatalı bir ana şebekeden çok daha güçlü olarak kabul edilir.

Kısa blok ve uzun blok arasındaki fark nedir?

Onlar sadece taşıdıkları bileşenler farklıdır. Kısa blok paketi tipik olarak motor bloğu , krank ve pistonları içerir. Uzun blok motor, kısa blok paketinin tüm parçalarına sahiptir. Kısa blok olan iskelete bir silindir kafası, eksantrik mili ve supap takımı ekler.

Tüm LS blokları aynı mı?

LS motorlarında alüminyum veya demir blok olabilir . LS motorlarının TÜMÜ küçük bloklar olarak kabul edilir. Bazı LSX 454 kasası motoru gibi bir büyük-blok yer değiştirme, (durum büyük bir blok 8.1 Vortec olmak üzere) sahip olsa da. LS motorunun, Gen III ve Gen IV olmak üzere iki çok farklı nesli vardır.

Büyük Blok ne anlama geliyor?

Büyük blok motor nedir? Büyük bir blok motoru fiziksel olarak daha büyüktür ve küçük bir bloktan daha ağırdır. [4] Daha büyük delikler, uzun zamanlı, daha büyük vanalar ve bağlantı noktaları gerçek şaşırtıcı güç üretimine yol açabilir.

454 iyi bir motor mu?

Performans araçları için özel olarak tasarlanmış büyük bir kübik inçlik büyük bloğu tanıtmak için ideal bir zaman değildi, ancak Chevy 454 yine de oldukça iyi bir izlenim bıraktı. Chevrolet 454'ün 1970 versiyonları en güçlüsüydü, LS5 yaklaşık 360 beygir gücü ve LS6 yaklaşık 450 beygir gücü üretiyordu.

427 A küçük blok mu?

Modern 427 , mevcut LS serisi motorların bir türevidir ve temel tasarım aynı olduğundan büyük/ küçük blok gösterimleri yoktur. AMA bugünlerde LS7 de 427 inç küp ve küçük blok boyutunda.

454 büyük bloğun ne kadar beygir gücü var?

454 Big Block Performans Özellikleri
Orijinal LS5 motoru 390 hp ve 500 lb-ft tork ile piyasaya sürüldü, LS6 ise 450 hp olarak derecelendirildi.

kısa blok ne demek?

Kısa blok, silindir bloğunun kafa contasının altındaki, ancak yağ karterinin üzerindeki kısmını içeren bir motor alt grubudur. Blok içi kam motoru, eksantrik milini, zamanlama dişlisini ve herhangi bir denge milini içerir. Üstten kam motorları bu parçaları içermez.

454 büyük blok ne kadar?

Gerçekten motorla ne kadar geldiğine bağlı. Halihazırda büyük bir bloğunuz yoksa, alternatör vb. için tüm braketlere ihtiyacınız vardır. Buralarda tipik çıplak motorlar 1000$-1500$ aralığındadır. Sadece blok 500 dolar değerinde.

502 büyük bloğun ne kadar beygir gücü var?

Büyük - Blok performansı
461 beygir gücü ve 558 lb. -ft ile. 502 HO kasalı motorumuz , 69 model Chevelle'den daha yeni bir Suburban'a kadar her ihtiyaca uygun güce sahiptir .

En güçlü Chevy motoru nedir?

GM'in şimdiye kadar ürettiği en güçlü araba 2015 Chevy Corvette. 6.2 litrelik V-8 süperşarjlı motoruyla bu kötü çocuk 650 beygir güç üretiyor. Chevy mühendisleri, LT1'e benzer boyutta bir motorla bu başarıya ulaştı ve onu 650hp üretebilen en küçük kompakt motorlardan biri haline getirdi.