Akrilik polikarbonat arka panelden daha mı iyidir?

Sordu: Beate Fierro | Son Güncelleme: 16 Mart 2020
Kategori: spor basketbolu
4.1/5 (664 Görüntüleme . 17 Oy)
Polikarbonat: Polikarbonat daha dayanıklı akrilik Arkalıktaki aşıyor. Bu akrilik gibi hissediyor ve hatta akrilik gibi davranır ama bir basketbol pürüzlü oyunu alabilir, akrilik gibi görünüyor. Bu sizin akrilik göre sadece güçlüdür. Fiyatı akrilik arka panele çok benzer.

Ayrıca, bir dış mekan basketbol potası için en iyi malzeme nedir?

Temperli Cam Arkalık Genellikle NBA Arkalık, temperli Cam malzemelerdir. Yüksek kaliteli performans ve rebouche sağlar. Basketbol oyununu ciddiye alıyorsanız, o zaman temperli sizin için en iyi seçimdir. Ancak problem Akrilik ve polikarbonattan daha az dayanıklıdır.

Bir de sorabilirsiniz, hangi arka tahta en iyisidir? En sık kullanılan yüksek kaliteli arkalık malzemesi temperli camdır . Temperli cam arkalıklar, diğer arkalık malzemelerinden daha sert olmaları nedeniyle tipik olarak en çok tercih edilenlerdir. Daha sert his, top arkalıktan sektiğinde daha iyi bir geri tepme sağlar.

Ayrıca, akrilik veya cam arkalık daha mı iyi?

Cam aksine, akrilik arkalıklar çok daha böyle vs. kaya atma gibi vandalizm gelince bağışlayıcı olan akrilik fazla olasılıkla sadece yola çıkma olacak akrilik sedyeye atılan temperli cam, kaya veya başka sert bir cisimle daha yumuşak bir malzeme olduğu için zarar yok denecek kadar az.

Polikarbonat akrilik ile aynı mıdır?

Levha sınıfı polikarbonat (diğer adıyla Lexan veya Makrolon) ve akrilik levha (diğer adıyla Lucite), en sık kullanılan şeffaf plastiklerden ikisidir. Akrilik daha parlak ve polikarb daha güçlüdür. Akrilik daha ucuzdur ancak çatlaması daha kolaydır. Polikarb darbelere karşı daha dayanıklıdır ancak çizilmesi daha kolaydır.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Ne kadar büyük bir arka tahtaya ihtiyacım var?

Arkalık
İyi bir kural, oyun alanınızın boyutuna göre bir arkalık boyutu seçmektir. Bir ev kortunuz veya büyük bir araba yolunuz varsa, 72” - 60” arkalıklara gidin . Tek araçlık bir sürüş yoluna koymak için bir hedef arıyorsanız, 54” - 44” aralığında çekim yapın.

Basketbol potası alırken nelere dikkat etmeliyim?

Basketbol Potası Satın Almadan Önce Bilmeniz Gereken 5 Şey
 1. Konum - Satın almadan önce oynamak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun.
 2. Portatif veya Yer İçi - Portatif bir basketbol potası, farklı bir alana yuvarlama esnekliği sağlayan veya hareket ederseniz yanınıza alma esnekliği sağlayan tekerlekli büyük bir plastik tabana sahiptir.

NBA arka tahtaları hangi malzemeden yapılmıştır?

Bir çemberden asılı bir ağdan oluşan bağlı bir sepete sahip yükseltilmiş dikey bir tahtadır. Yanlışlıkla kırıldığında güvenlik camı özelliklerine de sahip olan, genellikle pleksiglas veya temperli camdan düz, sert bir parçadan yapılmıştır. NBA, NCAA ve uluslararası basketbolda kullanıldığı gibi genellikle dikdörtgen şeklindedir.

Basketbol potaları neden camdan yapılmıştır?

Temperli cam , daha ağır ve daha sert olduğu için üst düzey basketbol potalarında kullanılır ve daha iyi sıçrama özelliği sağlar. Daha ucuz plastik arkalıklar , top da geri sıçramadığından, onlardan bir top sektirdiğinizde gümbürtü, düz bir his verme eğiliminde olacaktır.

Kontrplaktan basketbol potası nasıl yapılır?

İŞLEM
 1. Kontrplak panelleri, arkalık için aynı boyutta kesin.
 2. (1) 2 x 8 parça kesin, böylece uzunluk arkalığın genişliği ile aynı olur.
 3. 1 ve 1/4” vidaları kullanarak kontrplak panelleri yapıştırın, sıkıştırın ve vidalayın.
 4. Her iki panelin de düzgün ve sürekli olması için arkalığın kenarlarını zımparalayın.

Satın almak için en iyi basketbol potası nedir?

 • En İyi Basketbol. Wilson Evrimi. Spalding NBA Zi/O. Wilson NCAA Çoğaltma. Baden Crossover Flex. Spalding NBA Varsity. Zırh Altında 395. Erimiş İç Mekan/Dış Mekan. Mikasa BX1000.
 • En İyi Çemberler. Taşınabilir Çemberler. Silverback NXT. Ömür boyu 1221. Spalding Hybrid. Spalding Pro Slam. Ömür boyu 90023. Yer İçi Çemberler.
 • En İyi Eğitim Yardımcıları.

NBA hangi boyutta arka tahta kullanıyor?

NCAA ve NBA düzenleme arkalıkları 72” G x 42” Y'dir. Sporcunuz normal boyutta bir arkalık ile ne kadar çok antrenman yaparsa , sahaya çıktıklarında o kadar iyi hazırlanırlar.

Akrilik ve polikarbonat basketbol sistemleri arasındaki fark nedir?

Polikarbonat : Polikarbonat , akrilik arkalıklardan bile daha dayanıklıdır. Bu akrilik gibi hissediyor ve hatta akrilik gibi davranır ama bir basketbol pürüzlü oyunu alabilir, akrilik gibi görünüyor. Bu sizin akrilik göre sadece güçlüdür. Fiyatı akrilik arka panele çok benzer.

Akrilik temperli camdan daha mı güçlü?

Daha iyi ne olurdu, temperli cam daha ağırdır ve kırılması daha kolaydır, ancak akrilik çizilmelere daha yatkındır. Temel olarak, daha kolay olan, temperli bir camın kırılması veya akrilik bir pencerenin çizilmesidir.

Bir arka tahta ne kadar kalın?

Şeffaf Arkalık Kuralları
Spesifik olarak, arkalık , tahtanın ortasına, halkanın arkasına yerleştirilmiş 2 inç kalınlığında beyaz bir dikdörtgene sahip olmalıdır. Dikdörtgenin boyutları 24 inç genişliğinde ve 18 inç yüksekliğinde olmalıdır.

Backboard nasıl kırılır?

Arkalık parçalanıyor. Arkalığın kırılması, basketbolda bir kaza veya gösteridir. Bir oyuncu topa, arkalığın 1/2" temperli güvenlik camını kıracak kadar sert bir şekilde vurduğunda meydana gelir. Bir arkalığın kırılması son derece tehlikelidir, oyuncuların ve taraftarların üzerinde cam parçaları uçuşmasına neden olur.

Akrilik basketbol potası nasıl temizlenir?

Temiz tutun.
Cam arkalıklar için beyaz sirke ve sudan oluşan bir cam temizleyici harika bir seçimdir. Ancak akrilik için Dawn bulaşık deterjanı gibi daha hafif bir şey tercih edin. Arka tahtanızı yumuşak bir bezle iyice ovduktan sonra, çizikleri gidermek için sedyenizi bir silecekle kurulayın.

Hangi portatif basketbol potası en iyisidir?

Her Bütçeye Uygun En İyi Portatif Basketbol Çemberleri
 • Ömür boyu ???Pro ?Court Portatif Basketbol Sistemi.
 • Ömür Boyu Ön ? Kort Basketbol Golü.
 • Ömür boyu 52" Portatif Basketbol Potası.
 • Spalding Pro Slam.
 • Silverback NXT Akrilik Taşınabilir Basketbol Sistemi.
 • Spalding 54 İnç Cam Pro-Tek Portatif Basketbol Potası Sistemi.

Basketbol potamı değiştirebilir miyim?

Arkalığın ve jantın kalitesini de değiştirebilirsiniz . Bir yedek basketbol sedye satın alırken, Y-braket satın alma dahil değildir unutmayın; Yeni arkalık takmak için geçerli basketbol hedefi üzerinde aynı dizeleme sistemi kullanacak.

Lise basketbol potasının boyutu nedir?

Arkalık ve Jant:
Regülasyon arkalıkları 6 fit genişliğinde (72 inç) ve 42 inç yüksekliğindedir. Tüm basketbol çemberleri ( çemberler ) 18 inç çapındadır. Arkalıktaki iç kare 24 inç genişliğinde ve 18 inç yüksekliğindedir.

Temperli cam nerelerde kullanılır?

Temperli cam fırın, soba ve ısı büyük bir miktarda anlaşma diğer mutfak aletleri kullanılmaktadır. Temperli cam , araç camlarını daha güvenli hale getirir. Temperli cam pencereler kırıldıklarında büyük kırıklar oluşturmak yerine küçük, zararsız parçalara ayrılıyor.