Satış sonrası veya özel egzoz daha mı iyi?

Sordu: Renita Qwert | Son Güncelleme: 28 Nisan 2020
Kategori: otomotiv otomobil parçaları
4.7/5 (864 Görüntüleme . 17 Oy)
Düşük maliyetli bir egzoz istediğinizde özel iyidir. Seslerin nasıl olduğunu, ne kadar yüksek olduğunu veya ne kadar güç yaptığını bilemezsiniz. Satış sonrası (Stillen, Motordyne, vb. gibi) daha pahalıya mal olur, ancak saatlerce Ar-Ge, maksimum kazanç için dyno testi ve genellikle daha iyi yapı kalitesi ve teçhizatı vardır.

Burada, satış sonrası egzoz bir fark yaratır mı?

Satış sonrası performans egzozu , motorunuzdaki gücün bir kısmını serbest bırakabilir. Bu, motorunuzun daha iyi "nefes aldığı" anlamına gelir, bu nedenle kullanılmış yakıt ve hava yanma odalarından daha hızlı çıkar. Bu, daha fazla güç oluşturmak için daha fazla yakıt ve havanın yakılabileceği anlamına gelir.

Aynı şekilde, özel egzozlar daha mı ucuz? Yaygın bir efsane, özel egzozların cıvatalardan daha ucuz olmasıdır . Bu, vakaların büyük çoğunluğunda doğru değildir. Bir mağazanın stok susturucularını 2 ucuz düşük kaliteli “ özel ” susturucu (100$) ile değiştirmesi ve ardından 100$'lık bir kaynak işi gerçekleştirmesi kulağa hoş gelebilir, ancak herhangi bir performans artışı beklememelisiniz.

Bunun yanında, buna değer bir satış sonrası egzoz mu?

Bir satış sonrası egzoz için Artıları - egzoz uygun büyüklük ise Egzoz sistemleri daha iyi araç görünüm yapacak. Arabanızı yolda kullanırsanız, satış sonrası egzoz ağırlığı azaltabilir. Güç artışına ağırlık azaltmayı ekleyin ve sistem buna kolayca değer gibi görünüyor.

Hangi satış sonrası egzoz en iyisidir?

En İyi 10 Egzoz Sistemi: En Yüksek Oy Alan Satış Sonrası Egzoz (İncelemeler)

 1. MagnaFlow Egzoz Sistemi.
 2. Flowmaster Amerikan Thunder Egzoz Sistemi.
 3. Heartthrob Egzoz Sistemi.
 4. Borla Egzoz Sistemi.
 5. MBRP Egzoz Sistemi.
 6. Corsa Egzoz Sistemi.
 7. PaceSetter Monza Egzoz Sistemi.
 8. JBA Performans Egzoz Sistemi.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Düz boru beygir gücü ekler mi?

Özünde, düzgün ayarlanmış ve tasarlanmış düz borulu egzoz, yarış motoruna daha fazla beygir gücü ve daha fazla tork sağlayabilir.

Bir kedi arka egzozu HP ekler mi?

KEDİ - GERİ EGZOZ
Yeni bir egzoz sistemi yalnızca araba veya kamyon sesini daha iyi hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda beygir gücü kazanımlarını da fark edeceksiniz. Yeni egzozunuzu bir dizi satış sonrası başlık ile birleştirin ve performans kazanımlarınızın çatıdan geçtiğini görebilirsiniz.

Satış sonrası egzoz motor için kötü mü?

Hayır, ne yaptığını bilen biri tarafından tasarlanmışsa motora zarar vermez. Bununla birlikte, bir satış sonrası egzozu taktığınızda , muhtemelen motor yakıt sistemini yeniden püskürtmeniz veya yeniden haritalandırmanız gerekecektir.

Susturucu silme HP'yi artırır mı?

Bu nedenle çoğu araba için susturucu silme herhangi bir güç eklemeyecektir. Bazı arabalar biraz güç kazanacak, ancak genellikle çok fazla değil, genellikle 5 beygir gücünün altında. Ancak, daha fazla güç için modifiye edilmiş bir arabanız varsa ve hala stok susturucuları varsa, o zaman daha fazla kazancınız olur.

MagnaFlow beygir gücü ekler mi?

Aracınızın susturucusunu tek başına değiştirmek, kısıtlayıcı egzoz sistemini açmak ve performansı artıran ekstra hava akışına izin vermek için yeterli değildir. Satış sonrası egzoz üreticisi MagnaFlow , müşterilerinin yaklaşık yüzde 10 beygir gücü kazanımı bekleyebileceğini söylüyor (ki bu oldukça yaygın bir rakamdır).

Ayarlama ne kadar HP ekler?

Bir performans ayarı ile A/F oranı genellikle 13.2:1 ila 12.5:1 civarındadır, bu daha zengindir ancak en iyi performans kazanımlarını sağlar. RE: Bir melodiden ne kadar beygir gücü bekleyebilirim?

Daha büyük egzoz daha fazla güç verir mi?

Maksimum tork ve düşük devir performansı tercih edilir, çünkü normal günlük sürüş için en büyük etkiyi yapan budur. Daha büyük bir egzoz , güç eğrisinin şeklini değiştirir. Onu daha pik yapar, ancak eğrinin altındaki alan azalır. Ortalama güç daha azdır, ancak tepe gücü daha fazladır .

Başlıklar ne kadar HP ekler?

Genel olarak, kaliteli bir başlık seti, yaklaşık 10-20 beygir gücünde bir artış sağlamalıdır ve sağ ayağınızla kısıtlanırsanız, yakıt kilometresinde bir artış bile görebilirsiniz.

En iyi egzoz sistemi nedir?

Genel olarak en iyisi : MagnaFlow Paslanmaz Çelik Performans Egzoz Sistemi Kiti. Düz bir tasarıma sahip olduğundan, bu MagnaFlow performans egzoz sistemi daha fazla güç ve daha iyi ses sağlayabilir. Sistem paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve mandrel bükülmüş boruya sahiptir.

Egzozunuzu yükseltmek ne işe yarar?

Yükseltme daha hızlı hava akışını sağlamak ve buna karşılık, aracın motorunun üst seviye gücünü arttırır olabilir. Bu değişiklikler motor daha kolay bir az şey nefes ve daha fazla beygir gücü ve tork bırakın yardımcı olabilir. Performans artışları arabanın türüne bağlı olarak ve almak yükseltme değişir.

Satış sonrası egzozun faydaları nelerdir?

Satış sonrası bir egzoz sistemi aslında birkaç farklı fayda sağlayabilir.
 • Daha fazla güç. Arabanıza satış sonrası egzoz eklemenin en ilginç yanlarından biri, daha fazla güç ve performans sunabilmesidir.
 • Geliştirilmiş yakıt ekonomisi.
 • Ses.
 • Sisteminizi seçmek.

Çift egzoz ne kadar beygir gücü ekler?

Motora ve yeni egzoz sisteminin tasarımına bağlı olarak 0 ila belki %4 arasında herhangi bir yerde. Çift egzoz genellikle tekliden daha ağırdır, bu nedenle bu bir performans dezavantajıdır.

Satış sonrası egzoz yakıt ekonomisini iyileştirir mi?

Açıkçası, yakıt ekonomisini 2 mpg artırmak, yeni bir egzoz sisteminin oldukça hızlı bir şekilde ödenmesine yardımcı olacak. Sonuç: Pazar sonrası performans susturucu veya egzoz sistemi eklemek, motor verimliliğini %2-10 arasında artıracaktır . Verimliliğin artması ya artış beygir için kullanılan ya da yakıt ekonomisini geliştirmek edilebilir.

Performans egzozunun maliyeti nedir?

Yüksek performanslı susturucular – 75-300 $ – Susturucunun içindeki malzemelerin kalitesi, kullanılan çelik türü ve kalınlık, nihai fiyatı etkiler. Egzoz sistemi uçları – uç başına 25-150$ – Hemen hemen tüm kedi arkası veya dingil arkası sistemleri kaliteli bir egzoz ucu içerir.

Egzoz performansı artırır mı?

Ekstra güç eklemeyebilir, ancak yeni bir egzoz sistemi aracınızın performansını artıracaktır . Aracın egzoz sisteminin verimliliğini iyileştirerek, aracınızın gücünü artırabilir. Bununla birlikte, egzoz gazlarını ideal olandan daha küçük bir delikten veya delikten çıkmaya zorlayarak otomobilin performansını da azaltırlar.

Kedi sırt egzozları performansı artırır mı?

Kedi arka egzoz veya katalitik konvertör arka egzoz sistemi motorun hem beygir gücünü hem de yakıt verimliliğini artırır , ancak daha yüksek sesli egzoz ve daha stilize bir görünüm gibi birçok kozmetik fayda da vardır. Geleneksel egzoz sistemleri düşük anahtar olacak şekilde tasarlanmıştır: sessiz, alçakgönüllü ve kısıtlayıcı.

Susturucuyu kaynaklayabilir misin?

Kaynaklar Oldukça hızlı paslanır. Sadece değiştirin. Susturucunun egzoz sisteminin son parçası olup olmadığına veya ondan sonra daha fazla boru olup olmadığına bağlıdır. Son parçası ve İsterseniz en az, 1 kesme ve 1 kaynak normalde 50 $ hakkında çalışır.