Açısal öğrenmek kolay mı?

Sordu: Qiong Akarregi | Son Güncelleme: 7 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem web geliştirme
4.3/5 (218 Görüntüleme. 33 Oy)
Kolay ve zor olana gelmek. Şahsen JavaScript, CSS ve HTML iyi bilgiye sahip olmadığını, Açısal öğrenmek kolaydır, düşünün. İşin iyi yanı, tamamen yeni Angular'ı öğrenmek için herhangi bir Angular JS arka plan bilgisine ihtiyacınız yok. Geçenlerde açısal yeni başlayanlar için yeni bir sen tüp serisi başladı.

Bununla ilgili olarak, açısal öğrenmek zor mu?

Eğik 2 (aka Açısal 1) angularjs daha fazla bilgi edinmek için zor öğretme ve daha zordur. Bu sürpriz değil. Angular 2, bir uygulamayı başlatmak için "hızlı kazançlar" sağlamayı amaçlamaz, ancak büyük ve karmaşık uygulamaları sürdürülebilir bir şekilde uygulamak için tasarlanmıştır. AngularJS ile başlamak çok kolaydır.

Bir de sorabilir, 2019'da açısal öğrenmeye değer mi? Yani evet , 2019'da Angular'ı öğrenmeyi planlıyorsanız, bunun için gidin! Diğer herhangi bir ön uç çerçevesine kıyasla geliştirmede çok daha fazla fırsatınız olacak. Burada, bazı zorlu ön uç projeleri üzerinde çalışırken Angular kullanarak tam ön uç geliştirmeyi öğrenebilirsiniz .

Ek olarak, hangisi açısal öğrenmek veya tepki vermek daha kolaydır?

React'i öğrenmek , Angular'dan veya bu konuda başka herhangi bir çerçeveden çok daha kolaydır . Bu, kullanımının daha kolay olduğu anlamına gelmez. React'in güzel olduğunu düşünüyorum çünkü tüm görüntüleme mantığınız hakkında tek bir yerde akıl yürütmenize izin veriyor. Ancak, başvurunuz yeterince büyüdüğünde, devlet yönetimi konusunda endişelenmeniz gerekir.

Açısal öğrenmeye değer mi?

Angular , Tek Sayfalı Uygulamaları destekler SPA'lar, hiç kimse tam web sayfasının yeniden yüklenmesi için çok uzun süre beklemeyi sevmediği için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Angular , SPA'ların gelişimini destekler ve bu nedenle öğrenmeye değer !

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Açısal öğrenmek ne kadar sürer?

Eğer açısal öğrenmeye günlük en az 2-3 saat geçirmek için hazırsanız o zaman etrafında 2-3 ay yeterlidir.

Google'ın açısal sahibi var mı?

AngularJS, tek sayfalık uygulamalar geliştirmede karşılaşılan birçok zorluğun üstesinden gelmek için çoğunlukla Google ve bireyler ve şirketler topluluğu tarafından sağlanan JavaScript tabanlı bir açık kaynaklı ön uç web çerçevesidir.

Açısal neden bu kadar popüler?

AngularJS'nin dik bir öğrenme eğrisine sahip olduğu bilinmesine rağmen, birkaç nedenden dolayı geliştiriciler arasında popüler olmaya devam etmektedir. Angular gibi tamamen ücretsiz bir çerçeve, HTML'yi bir şablon dili olarak kullanmaya yardımcı olur, ZENGİN İnternet Uygulaması oluşturur ve geliştiricilerine istemci tarafı bir uygulama sunar.

Tepki neden açısaldan daha iyidir?

Hem Angular hem de React , bileşen tabanlı mimariye sahiptir; bu, uyumlu, yeniden kullanılabilir ve modüler bileşenlere sahip oldukları anlamına gelir. Ancak, fark teknoloji yığını noktasında ortaya çıkıyor. React JavaScript'i kullanırken Angular , web geliştirme için daha kompakt ve hatasız TypeScript ile birlikte çalışıyor.

Açısal 8'i doğrudan öğrenebilir miyim?

İlk ders ile gidebilirsiniz. Eğik 8 basitçe Açısal çerçevenin son sürümünü ve sadece bir güncelleme açısal 2. Bu ders size modülleri direktifleri, bileşenler, veri bağlama, yönlendirme, HTTP erişimi ve çok daha fazlası hakkında tüm temellerini öğretecek olan!

Açısal öğrenmek için JavaScript bilmem gerekir mi?

Öncelikle JavaScript'i Bilmeniz Gerekiyor
En azından temel bir JavaScript anlayışı olmadan Angular öğrenmeyi önermiyorum. Görev, en hafif tabirle, JavaScript bilmiyorsanız 100 kat daha zor olacaktır. Örneğin, jQuery daha karmaşık JavaScript kavramlarından bazılarını kullanıcılarından gizler.

AngularJS mi yoksa açısal mı öğrenmeliyim?

Web geliştirme sektöründe yeniyseniz ve Angular çerçevesini öğrenmek istiyorsanız , Angular 4 veya Angular'ın en son sürümünü öğrenmelisiniz . AngularJS öğrenmenize gerek yok çünkü Angular'ın en son sürümü veya Angular 4, AngularJS'ye kıyasla daha uyumlu.

açısal 6 neden bu kadar popüler?

Angular 6 +'nın Kurumsal Ölçekli Web Uygulamalarının Geleceği Olmasının 3 Nedeni. React'in daha küçük ve orta ölçekli uygulamalar için hala yeri var. Aslında, bu kategoride, React Native aracılığıyla platformlar arası taşınabilirliği ve ayrıca daha kısa bir öğrenme eğrisine sahip bir çerçeve olarak kullanım kolaylığı nedeniyle Angular'ı geride bırakıyor .

Önce açısal mı öğrenmeliyim yoksa tepki mi vermeliyim?

Bir yıl önce yapamadığınız bir şey şimdi React ile mümkün. Ön uç geliştirmede yeniyseniz, önce JavaScript'i öğrenmenizi öneririm. Tepki günümüzde kesinlikle açısal daha çok popüler ama bir kaç yıl Açısal inşa her uygulama için git çerçevesi oldu destekliyor.

Tepki neden bu kadar zor?

İşte React'in bu kadar hızlı popüler olmasının birkaç nedeni: DOM API ile çalışmak zor . İşlemler bu duruma geldiğinde, React buna göre Kullanıcı Arayüzlerini güncellemekle ilgilenir. React sadece JavaScript'tir, öğrenilecek çok küçük bir API vardır, sadece birkaç fonksiyon ve bunların nasıl kullanılacağı.

ReactJS'yi öğrenmek ne kadar sürer?

Kısa cevap Tepki ile yeterli olur öğrenmenin 1-12 ay arasında götürecektir olduğunu. Bu, mevcut yazılım geliştirme tecrübesi, sizin javascript bilgi ve sizi öğrenme yoluna bağlıdır. Yeterlilik elde etmek için, orada öğrenme 4 aşamaları şunlardır biri geçmesi gereken tepki inanıyoruz.

Açısal ile tepki kullanabilir misiniz?

Angular ve React aynı sorunları çözer, ancak farklı şekillerde. İş mantığı katmanınızı Angular modül sistemine bağlamamanın bir yararı, başka bir şeye geçmenin daha kolay olmasıdır. Birçok insan React ile birlikte bir Flux mimarisi kullanır , ancak Flux ile React'e özgü hiçbir şey yoktur.

Hangisi en iyi tepki veya açısal?

Uygulama: Angular , tam gelişmiş çerçeve yapısı nedeniyle en çok video akışı uygulaması veya müzik enstrümanı uygulaması gibi büyük uygulamalar için kullanılır. Öte yandan, ReactJS sadece bir kütüphanedir, bu nedenle SPA (Tek sayfa uygulaması) veya fazla biçimlendirme gerektirmeyen yerler için iyidir .

Hangisi daha güvenli açısal veya tepki?

Veri bağlama için açısal , ngrx'i, tepkime ise Redux'u kullanır. Açısal ölçeklendirmek kolaydır, oysa tepki daha test edilebilir, bu da ölçeklenebilir ancak açısal olarak değil. React , saf JavaScript olduğundan daha iyi 3. taraf kitaplık uyumluluğuna sahipken Angular , her kitaplık için tanım gerektiren TypeScript'tir.

Tepki öğrenmeye nasıl başlarım?

Create- -app tepki kullanarak tepki öğrenin. Komut satırında npm ile bir kez kurmanız gerekir ve basit bir React uygulaması başka bir komut oluşturabilirsiniz: create- reaksiyon -app my-app . Sonra sadece WebPack veya Babel gibi herhangi kalıp konusunda endişelenmeden Tepki içinde ilk öğrendiklerini uygulayabilir.

tepki ve açısal arasındaki fark nedir?

Angular ve React arasındaki temel farklardan bazıları şunlardır. Angular tam bir çerçevedir, React ise bir JavaScript Kitaplığıdır. Angular , Real DOM'yi doğrudan güncellediği, React ise yalnızca Sanal DOM'yi güncellediği ve tek yönlü veri akışıyla ilgilendiği iki yönlü bir veri akışı süreci kullanır.

Tepki açısaldan daha mı hızlı?

Uygulama boyutu ve performansı – Angular'ın küçük bir avantajı var
Sanal DOM sayesinde ReactJS uygulamaları, aynı boyuttaki AngularJS uygulamalarından daha hızlı performans gösterir. Ancak açısal yeni sürümleri freeCodeCamp.org de Jacek Schae araştırmasına göre, biraz daha hızlı tepki ve Redux ile karşılaştırıldığında vardır.