Şimşir herdem yeşil midir?

Sordu: Jeni Hagmans | Son Güncelleme: 14 Mart 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.4/5 (214 Görüntüleme . 36 Oy)
Şimşir bitkileri ( Buxus ) genellikle zarif ve resmi manzaralara dikilen yoğun, yaprak dökmeyen çalılardır. Şimşir bitkilerinin birçok çeşidi ve çeşidi mevcuttur. Şimşirler , çiçekleri önemsiz olduğu için yeşillik için yetiştirilir.

Buna göre şimşirler kışın yapraklarını tutar mı?

Onlar tam güneş yetiştirilen eğer Şimşir yapraklar kışın yeşil rengini kaybedebilir. Ancak sıcaklıklar ilkbaharda tekrar ısıtmak zaman, ya normal yeşil rengini alacaktır. Şimşirinizi gölgelemek için yakına bir ağaç dikmek bu sorunu önleyebilir, ancak genellikle bitki sağlığına zararlı değildir.

Ayrıca, şimşir ağaçları ne kadar hızlı büyür? Aslında, "Compacta" son derece yavaş bir büyüme oranına sahiptir ve yaklaşık 10 inç yüksekliğe ulaşması 15 yıl alabilir. Öte yandan, daha uzun çeşitler daha hızlı büyür . Çoğu yılda 3 ve 6 inç arası, ortalama olarak, büyümek, ama şimşiri "Highlander" Yılda 24 inç şaşırtıcı bir hızda büyür.

İkincisi, şimşir ağaçları tüm yıl boyunca yeşil kalır mı?

Çoğu şimşir Şimşir yeşil yapraklar kışın mor sarı-kahverengi çevirmek sezon rengini sağlar koreanes, kısmi güneş tam tercih ve çoğu Diğerlerinin aksine 9'a 5 bölgeleri yetiştirilebilir. Şimşir kış yeşili , tüm yıl boyunca koyu renklerini koruyan koyu yeşil yapraklarla 3 ila 4 metre yüksekliğinde büyür.

Ne tür şimşir dikmeliyim?

Birincisi, genellikle cüce formlarında bulunan ve yavaş yavaş sadece birkaç fit yüksekliğe kadar büyüyen Japon Şimşir , Buxus microphylla'dır. Küçük yapraklı şimşir olarak da bilinir ve sıcak alanlar için en güvenilir formdur, 9. ve 10. bölgelerde iyi yetişir, ancak 6. bölgeye de dayanıklıdır.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Şimşirler geri gelir mi?

Şimşir ağaçları şiddetli budamaya iyi yanıt vermez . Ayrıca, uygun olmayan ekim ve yetiştirme koşullarına atfedilen bir hastalık olan şimşir ağacının azalmasına da maruz kalırlar. Ancak, onu toprağa kestikten sonra, çalı, yeni filizlerin düzenli olarak çıkarılmasını gerektirecek olan kütükten tekrar büyümeye başlayabilir.

Şimşirleri kışa nasıl hazırlarsınız?

Şimşir ağaçlarının çok derine dikilmemesini veya tabanda malçla kaplanmamasını sağlamak için uygun dikim tekniklerini kullanın. Kış boyunca yalıtkan neme yardımcı olmak için sonbaharda çalıların etrafına malç uygulayın. Şimşir çalılarının etrafındaki toprağı alkalize etmek için kireç uygulayın. Yılda bir kez çalıların etrafına 1 inç kompost uygulayın.

Şimşirleri ne zaman gübrelemelisiniz?

Yaz sonunda Gübreleme, serin sonbahar sıcaklıkları önce, sadece kış soğuk ve uyuşukluk önce yeni yaprak büyümesini zorlayarak bitkiyi zarar verebilir. Yavaş salınan, dengeli gübreler şimşir için en iyisidir ve granül bir üre gübresi 10-6-4 önerilir.

Şimşirler kışın kahverengiye döner mi?

Kış , en dayanıklı bitkiler için bile zor olabilir ve uyku hali onların hayatta kalmasına yardımcı olur. Şimşir , sonbaharın sonlarında ve kışın başlarında, günler kısaldığında ve sıcaklıklar soğuduğunda uyku moduna girer. Şimşir ağacının tamamı kahverengiye veya sadece bir kısmına dönüşebilir .

Şimşirler kışın büyür mü?

Buxus ' Kış Mücevheri' gibi bazı çeşitler hava koşullarına oldukça dayanıklı olsa da, çoğu şimşir ağacı soğuk rüzgarlara ve kış güneş yanığına karşı hassastır ve en soğuk mevsimlerde ekstra koruma kullanabilir.

Şimşir tencerelerde kışın hayatta kalabilir mi?

Şimşirler saksılara dikilebilir mi? Kesinlikle! Onlar mükemmel bir konteyner tesisi. Neredeyse hiç bakım gerektirmeyen, çok yavaş büyüyen ve tüm kış boyunca yeşil ve sağlıklı görünen kaplardaki şimşir çalıları, soğuk ve kasvetli aylarda evinizin etrafında biraz renk tutmak için harikadır.

Şimşirler kışın sararır mı?

Kış rüzgarlar, don ve parlak kış güneşi sarıya yapraklar neden veya bronz ya da turuncu bir hastalıklı gölge açabilirsiniz. Bu özellikle Japon şimşir ağaçlarında yaygındır (Buxus microphylla var. Kışın sararmasına rağmen, bitkiler genellikle ilkbaharda sağlıklı ve yeşil olan yeni büyüme üretirler.

Dikmek için en iyi şimşir nedir?

Yürüyüş yolunuz, çit hattınız veya dikim yataklarınız boyunca vurgu veya sınır görevi gören bir çit oluşturmak için küçük, kompakt, düşük büyüyen bir çalı istiyorsanız, cüce şimşir çeşitleri en iyi seçimdir. "Cüce İngiliz" şimşir ağacı ( Buxus sempervirens “Suffruticosa”) yaklaşık 1 ila 2 fit yüksekliğinde bir sınır çiti oluşturur.

Şimşirleri ne kadar geç ekebilirsin?

Bitki boxwoods için ideal bir zaman geç sonbaharda, kış sonu veya ilkbahar başlarında sırasında. Sıcaklıklar onların en uçta olduğunda yılın zamanlarda dikim kaçının. Bu, şimşir ağacının kış sıcaklıkları düşmeden ve ilkbahar sıcaklıkları yükselmeden önce kurulması için zaman verir.

Şimşir ağaçları tam güneşi tolere edebilir mi?

Nötr ila hafif alkali olan iyi drene edilmiş toprağı tercih ederler. Toprağı serin tutmaya yardımcı olmak için bir inç kadar doğranmış yaprakla malçlayın (ancak saplara karşı malç yığmayın). Oluşturulunca, şimşir çalılar kuraklığa karşı çok dayanıklıdır. Çeşitlerin çoğu tam güneşte yarım gün gölgede büyür .

Şimşir kış yanığından kurtulur mu?

Neyse ki, yaprak dökmeyen bitkilerdeki kış hasarı genellikle gerçekte olduğundan daha kötü görünür ve etkilenen sürgünleri çıkarmak için dikkatli bir budamadan sonra bitkiler sıklıkla iyileşebilir . Şimşir ağaçlarına verilen kış hasarı , şimşir yanıklığı ile karıştırılmamalıdır. Daha yaşlı, olgun şimşir bitkileri, yaprak dökümünden sonra yeniden yaprak vermeye çalışabilir.

Şimşir çalılarının çok suya ihtiyacı var mı?

Şimşir Çalılarının Sulanması
Bu süreden sonra, su düzenli bitki yerleşinceye kadar. Genel bir kural olarak, bitkinin ilk yılında haftada bir veya iki derin sulama boldur , çalının ikinci büyüme mevsiminde haftada bire düşer.

Hangi Çitler tüm yıl yeşil kalır?

Leylandi ( Yeşil )
Her yıl budanır ise, Leylandii bir Yew çit benzer resmi bir koyu yeşil yaprak dökmeyen ekranı veya kutu şeklinde çit, yaratacaktır. Yılda bir veya iki kez budamak şartıyla Leylandii herhangi bir yükseklikte tutulabilir. 25 yılı aşkın bir süredir bir Leylandii Hedge'i 4 ft boyunda tuttuk.

En küçük şimşir ağaçları nelerdir?

Buxus sempervirens 'Suffruticosa'
Budanmadan bırakılırsa bir buluta benzeyen büyüme kümeleri oluşturan küçük, yuvarlak yaprak dökmeyen bir çalı. Yavaş büyüyen cüce formu, patikalar boyunca veya çiçek tarhları çevresinde kenar ve bordürler için idealdir.

En dayanıklı şimşir ağacı nedir?

insularis, tüm şimşir ağaçlarının en dayanıklısı olarak kabul edilir. Buxus semper. virens, ortak kutu, bölge 6'ya dayanıklıdır (Krussmann 1984) ve önceki türlerden daha büyük bir boyuta sahiptir. Büyük, koyu yeşil yapraklar tüm yıl boyunca her zaman yeşil kalır.

Green Mountain şimşir ağaçları ne kadar büyür?

' Yeşil Dağ ', ilk 10 yılda tipik olarak 2-3 'boyunda büyüyen yoğun, dik, yaprak dökmeyen bir şimşir ağacıdır . Bu, sonunda 5-7 'boyunda olgunlaşabilen yavaş büyüyen bir melez çalıdır.

Şimşirleri ne kadar uzağa dikmelisiniz?

Şimşirleri sonbaharda ekin , böylece çalılar kış boyunca yeni kökler üretebilir. Şimşir çitlerin Dikim delikleri birbirinden iki üç ayak olmalı ve her delik kök topu kadar geniş iki kat derin gibi olacaktır ve olmalıdır.