Şimşir çalı dökmeyen mi?

Sordu: Aventina Lindeza | Son Güncelleme: 2 Şubat 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.8/5 (247 Görüntüleme . 36 Oy)
Şimşir bitkileri (Buxus), genellikle zarif ve resmi manzaralara dikilen yoğun, yaprak dökmeyen çalılardır . Şimşir bitkilerinin birçok çeşidi ve çeşidi mevcuttur. Şimşirler , çiçekleri önemsiz olduğu için yeşillik için yetiştirilir.

Basitçe söylemek gerekirse, şimşir ağaçları yıl boyunca yeşil kalır mı?

Şimşir sadece klasik alçak çitler yapmakla kalmaz - getirdikleri yapı ile manzara boyunca yön ve hareketi yönetir - bunu yıl boyunca yaparlar çünkü yıl boyunca yeşil kalırlar .

Şunu da bilin, şimşirler yapraklarını kaybeder mi? Şimşir yaprakları , tam güneşte yetiştirilirse kış aylarında yeşil renklerini kaybedebilir . Ancak sıcaklıklar ilkbaharda tekrar ısıtmak zaman, ya normal yeşil rengini alacaktır. Şimşirinizi gölgelemek için yakına bir ağaç dikmek bu sorunu önleyebilir, ancak genellikle bitki sağlığına zararlı değildir.

Buna göre, şimşir çalıları ne kadar büyür?

En Uzun Şimşirler ABD Tarım Bakanlığı'ndaki Hardy bitki sertlik bölgeleri 5 ila 8 - yine çeşidine bağlı olarak - olgun yaygın şimşir bitkileri maksimum ortalama 20 fit yüksekliğe ulaşabilir. Bununla birlikte, daha yaygın olarak, 10 ila 15 fit yüksekliğe kadar büyürler .

Bir şimşir çalısı neye benziyor?

Yaprakları oval, üstte orman yeşili ve altta sarımsı yeşil ve yaklaşık 1 inç uzunluğundadır. Littleleaf şimşir daha küçüktür ve yaprakları genellikle yaygın şimşir ağacının yarısı kadardır. Bu şimşir çeşidi tipik olarak 4 fit yüksekliğe ve 4 fit genişliğe kadar büyür, bu da onu düşük bir çit için mükemmel bir seçim haline getirir.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Şimşirlerimi kışın örtmeli miyim?

Şimşir gibi yaprak dökmeyen bitkiler , kışın yapraklarındaki nemi, köklerinin donmuş topraktan değiştirebileceğinden daha hızlı kaybedebilir. Özellikle donma sıcaklıklarında ve soğuk rüzgarlarda kurumaya karşı hassastırlar. Bazı durumlar dışında genellikle şimşirleri çuval bezi ile korumaya gerek yoktur .

Şimşirleri kışa nasıl hazırlarsınız?

Şimşir ağaçlarının çok derine dikilmemesini veya tabanda malçla kaplanmamasını sağlamak için uygun dikim tekniklerini kullanın. Kış boyunca yalıtkan neme yardımcı olmak için sonbaharda çalıların etrafına malç uygulayın. Şimşir çalılarının etrafındaki toprağı alkalize etmek için kireç uygulayın. Yılda bir kez çalıların etrafına 1 inç kompost uygulayın.

Şimşir çalılarının çok suya ihtiyacı var mı?

Şimşir Çalılarının Sulanması
Bu süreden sonra, su düzenli bitki yerleşinceye kadar. Genel bir kural olarak, bitkinin ilk yılında haftada bir veya iki derin sulama boldur , çalının ikinci büyüme mevsiminde haftada bire düşer.

Hangi Çitler tüm yıl yeşil kalır?

Leylandi ( Yeşil )
Her yıl budanır ise, Leylandii bir Yew çit benzer resmi bir koyu yeşil yaprak dökmeyen ekranı veya kutu şeklinde çit, yaratacaktır. Yılda bir veya iki kez budamak şartıyla Leylandii herhangi bir yükseklikte tutulabilir. 25 yılı aşkın bir süredir bir Leylandii Hedge'i 4 ft boyunda tuttuk.

Hangi çalılar yıl boyunca yeşil kalır?

Dökmeyen Çalılar Kesintisiz Renk Getiriyor
 • Alacalı Kış Defne. Kışın sonunu ve ilkbaharın başını defnenin tatlı kokusuyla doldurun.
 • Kuş Yuvası Ladin.
 • Ekim Sihirli Yakut Kamelya.
 • İngiliz lavanta.
 • Sprinter Şimşir.
 • Kramer'in Kızıl Kış Heath'i.
 • Dağ Defne.
 • Romeo Clera.

Şimşir ağaçları tam güneşi tolere edebilir mi?

Nötr ila hafif alkali olan iyi drene edilmiş toprağı tercih ederler. Toprağı serin tutmaya yardımcı olmak için bir inç kadar doğranmış yaprakla malçlayın (ancak saplara karşı malç yığmayın). Oluşturulunca, şimşir çalılar kuraklığa karşı çok dayanıklıdır. Çeşitlerin çoğu tam güneşte yarım gün gölgede büyür .

Dikmek için en iyi şimşir nedir?

Yürüyüş yolunuz, çit hattınız veya dikim yataklarınız boyunca vurgu veya sınır görevi gören bir çit oluşturmak için küçük, kompakt, düşük büyüyen bir çalı istiyorsanız, cüce şimşir çeşitleri en iyi seçimdir. "Cüce İngiliz" şimşir ağacı ( Buxus sempervirens “Suffruticosa”) yaklaşık 1 ila 2 fit yüksekliğinde bir sınır çiti oluşturur.

Şimşir çalılarını ne zaman dikmelisiniz?

Şimşir dikmek için ideal zaman sonbahar sonu, kış sonu veya ilkbaharın ilk yarısıdır . Sıcaklıkların en aşırı olduğu yılın zamanlarında ekim yapmaktan kaçının.

Şimşir yayılır mı?

Yaygın veya Amerikan şimşir (B. sempervirens), yoğun, yaprak dökmeyen yaprakları olan, geniş yayılan bir çalı veya küçük ağaçtır. Bitkiler 10 ila 15 feet yüksekliğe kadar büyür. microphylla), sadece 4 fit yüksekliğe ve 4 fit yayılıma ulaşan, düşük büyüyen, yaprak dökmeyen bir çalıdır.

Evden ne kadar uzağa çalı dikmelisiniz?

Küçük çalılar bir evin temelinden en az 2 metre uzağa, orta çalılar yaklaşık 3 metre ve uzun çalılar 4 ila 5 metre uzağa dikilmelidir. Altı fitlik bir çalının yanındaki 8 fitlik bir çalı, yaklaşık 7 fit aralıklarla yerleştirilmelidir .

Şimşirleri ne kadar uzağa dikmelisiniz?

Şimşirleri sonbaharda ekin , böylece çalılar kış boyunca yeni kökler üretebilir. Şimşir çitlerin Dikim delikleri birbirinden iki üç ayak olmalı ve her delik kök topu kadar geniş iki kat derin gibi olacaktır ve olmalıdır.

Bir şimşir çitini büyütmek ne kadar sürer?

Şimşir çitinizin doldurulması 3-5 yıl sürecektir .

Şimşirler hızlı büyüyor mu?

ABD Tarım Bakanlığı bitki sertlik bölgeleri 5 ila 8'i tercih eden bu yaprak dökmeyen bitkiler, çeşitliliğe bağlı olarak 2 ila 20 fit arasında büyür . Şimşir ağaçlarının kırpılması istenen şekli korur, ancak daha hızlı büyümeyi teşvik etmez.

En hızlı büyüyen çalı nedir?

Hızlı büyüyen çalılar güçlü yetiştiricilerdir ve erken çiçek vermelidir.
 • Ortanca.
 • Lavater.
 • Bambu.
 • Buddleja.
 • Photinia x fraseri 'Kırmızı Robin'
 • Euphorbia characias subsp. wulfennii.
 • Rosa 'Rambling Rektörü'
 • Cornus alba.

Şimşirler köpekler için zehirli midir?

Ağacın tamamı hem ağızdan hem de topikal olarak zehirlidir , bu yüzden köpeğinizin olacağı herhangi bir yerde onları bulundurmamak en iyisidir. Şimşir Ağacı, Buxaceae bitki ailesindendir ve köpekler için toksik olan alkaloidler içerir. Bütün bitki zehirli olmakla birlikte, yapraklar köpekler ve diğer küçük hayvanlar için özellikle zehirlidir.

En küçük şimşir ağaçları nelerdir?

Buxus sempervirens 'Suffruticosa'
Budanmadan bırakılırsa bir buluta benzeyen büyüme kümeleri oluşturan küçük, yuvarlak yaprak dökmeyen bir çalı. Yavaş büyüyen cüce formu, patikalar boyunca veya çiçek tarhları çevresinde kenar ve bordürler için idealdir.

Şimşir çalıları gölgede büyüyebilir mi?

Şimşir tam güneşte büyüyecek olsa da, bazı çeşitler yeşil renklerini kaybetmeye meyillidir. Şimşir ağaçlarının çoğu, sarkan yapraklardan parlayan benekli ışık veya sabah veya öğleden sonra birkaç saat doğrudan güneş ışığı gibi kısmi gölgede büyümeyi tercih eder. Bazı çeşitleri ağır gölge tahammül.