Braun ThermoScan doğruluğu mu?

Sorulan: Olimpiu Undabarrena | Son Güncelleme: 22 Mayıs 2020
Kategori: tıbbi sağlık tıbbi testleri
4.9/5 (289 Görüntüleme . 20 Oy)
Braun ThermoScan ® 5 Kulak termometresi
Braun ThermoScan ® 5'in en telaşlı çocuklar için bile süper hızlı okuma özelliğiyle alın veya rektal ölçümden daha doğru olduğu kanıtlanmıştır.

Bunu göz önünde bulundurarak, Braun kulak termometresi ne kadar doğru?

Yalnızca 97.9 ve 98.6° arasında kayıt yapmakla kalmadı, aynı zamanda tutarlı bir şekilde yaptı ve çalışan bir sekme tuttu. Aslında, 3 dereceye kadar kapalı olan eski oral termometreden daha doğruydu (belki cıva yorgundur, ancak daha büyük olasılıkla, bir okuma almak için katlanılabilir olan 3-5 dakika ile değişti).

Ayrıca, en doğru termometre türü hangisidir? Yeni araştırmalar, bir temporal arter termometresinin de yenidoğan için doğru okumalar sağlayabileceğini öne sürüyor. Ek araştırmalar, bir çocuğun ateşini ölçmek için temporal arter termometrelerinin rektal dijital termometrelere en doğru alternatif olduğunu göstermektedir.

Ayrıca bilin, kulaktan ateş alırken derece eklemem gerekir mi?

Hayır, kulak termometresine bir derece eklemeniz gerekmez . Doktorlar , kullanılan termometre tipi için sıcaklığın yüksek olup olmadığını belirlemek için yukarıdaki gibi bir çizelgeye sahiptir .

Daha doğru kulak veya ağız termometresi nedir?

Rektal sıcaklık , oral sıcaklıktan 0,5°F (0,3°C) ila 1°F (0,6°C) daha yüksektir. Kulak (timpanik) sıcaklığı , ağız sıcaklığından 0,5°F (0,3°C) ila 1°F (0,6°C) daha yüksektir.

36 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kulak termometresi daha yüksek mi okuyor?

Çalışmalar, kulak termometre sıcaklıklarının rektal sıcaklıklarla karşılaştırılabilir olduğunu göstermektedir. Timpanik sıcaklık okumaları ortalama olarak rektal ile aynı. Sıcaklığı her iki kulaktan da alın ve siz veya çocuğunuz o kulağın üzerine yatmadığınız sürece en yüksek değeri kullanın.

Normal kulak sıcaklığı nedir?

Yetişkinler için normal kulak sıcaklığı 99,5° F (37,5° C)'dir.

Kulak termometresi ile ateş nedir?

Çocuğunuzun ateşi varsa: Rektal , kulak veya temporal arter sıcaklığı 100,4 F (38 C ) veya daha yüksekse. 100 F (37.8 C ) veya daha yüksek bir ağız sıcaklığına sahiptir. 99 F (37.2 C ) veya daha yüksek bir koltuk altı sıcaklığına sahiptir.

Kulak termometresi neden her kulakta farklı okuyor?

Genellikle kulak sıcaklıkları arasında önemli bir fark vardır. İyi olduğunuzda ateş ölçümü alıştırmanızı yapmanızı, sizin ve aileniz için normal sıcaklıkları belirlemenizi ve size daha yüksek bir değer veren kulağınızı kullanmanızı tavsiye ettik.

Doktorlar hangi termometreyi önerir?

Oral /rektal/aksiller termometre arıyorsanız, en iyi seçimimiz Vicks ComfortFlex'tir. Bir kulak veya alın termometresi arıyorsanız, çift işlevli iProven DMT-489'u öneririz.

En iyi Braun kulak termometresi nedir?

Braun IRT6500US Kulak Termometresi
Braun'un bu kulak termometresi şu anda en çok satandır. Şaşırtıcı bir şekilde, bu markanın modellerinin çoğundan çok daha ucuz ama en güvenilir ve doğru sonuçları sunuyor. Termometre , yerinde kolayca bulunabilen ve uygun fiyatlı 2 adet AA pil ile kullanıma hazır olarak gelir.

99 ateş midir?

Bilinen 98.6 derece, ağızdan alınan normal bir sıcaklıktır. “Yani yatmadan hemen önce 100 derecelik bir ağız ısısı aslında normal olabilir. Sabah 99 derecelik koltuk altı ateşi ateş başlangıcı olabilir.” 100,4 derece F'nin üzerindeki herhangi bir şey ateş olarak kabul edilir.

Düşük dereceli ateş olarak kabul edilen nedir?

Normalin üzerinde ancak 38 C'nin altında bir sıcaklık bazen düşük dereceli veya hafif ateş olarak kabul edilir . Vücudun bir enfeksiyona tepki verdiği anlamına gelebilir.

99.4 ateş midir?

Vücut sıcaklığı 100,4 F rektal/temporal taramaya (ağız veya kulak termometresiyle 100,0 F; kol altında 99,4 F) eşit veya daha yüksek olduğunda buna ateş diyoruz. Ateş , enfeksiyona normal bir yanıttır ve genellikle endişe nedeni değildir. Uzun süreli yüksek ateşin zarar verebileceğinden endişe duyabilirsiniz.

Bir kulak termometresi ile ateşi nasıl taklit edersiniz?

adımlar
  1. Hızlı bir düzeltme için termometreyi sıcak su altında çalıştırın.
  2. Okumayı artırmak için bir cıva termometresini sallayın.
  3. Ucu parmaklarınız arasında ovalayarak bir dijital termometreyi ısıtın.
  4. Ateşiniz ağızdan alınmadan önce sıcak bir şeyler yiyin veya için.

Kulağa alındığında ateş kaç derecedir?

Çoğu yetişkinde, 37.6°C'nin ( 99.7°F ) üzerinde bir ağız veya koltuk altı ısısı veya 38.1°C'nin ( 100,6°F ) üzerinde rektal veya kulak ısısı ateş olarak kabul edilir. Çocuğun rektal sıcaklığı 38°C ( 100,4°F ) veya daha yüksek olduğunda veya koltuk altı (aksiller) sıcaklığı 37.6°C ( 99,7°F ) veya daha yüksek olduğunda ateşi vardır.

Kulaktan ateş ölçümü doğru mu?

Araştırmacılar, kulak termometresi okumaları ile en doğru ölçüm şekli olan rektal termometre okumaları karşılaştırıldığında, her iki yönde de 1 dereceye kadar sıcaklık farkları buldular.

Kulaktan alındığında ateş nedir?

Aşağıdaki termometre okumaları genellikle bir ateşi gösterir: 100,4 (38 C) veya daha yüksek rektal, kulak veya temporal arter sıcaklığı . 100 F (37.8 C) veya daha yüksek ağız sıcaklığı . 99 F (37.2 C) veya daha yüksek koltuk altı sıcaklığı .

Alın termometresine bir derece ekliyor musunuz?

İnsanların size söylediklerinin aksine, geçici termometre veya kulak termometresi kullanırken bir derece eklemeniz veya çıkarmanız gerekmez. Sıcaklığı çocuk doktoruna bildirmeniz ve kullandığınız termometrenin türünü doktora bildirmeniz yeterlidir.

Neden bir kulak diğerinden daha sıcak?

Kızarma ve kızarma, kırmızı kulakların yaygın nedenleridir. Bölgeye kan akışının artması nedeniyle cildin ani bir şekilde kızarmasına neden olurlar. Kızarıklık, sıcaklıktaki hızlı bir değişiklik, alkol kullanımı ve hormonal değişiklikler nedeniyle de gelişebilir. Kızarma nedeniyle kırmızı kulaklar da kulakların ısınmasına neden olabilir.

Doktorlar hangi kulak termometresini kullanıyor?

Braun, diğer markalar alın okumalarına övgüler yağdırdığında bile, ateşi saptamanın en doğru yolu olarak kulaktan alınan sıcaklık ölçümlerinin yanında duruyor ve kulak zarındaki kan kaynağının beynin sıcaklık kontrol merkezini paylaştığını, dolayısıyla ateşi tespit etmek için en iyi yerin burası olduğunu açıklıyor. olağandışı sıcaklık değişiklikleri.