Kapanış tarihi ile sahip olma tarihi aynı mı?

Sorne: Sorne Vonderach | Son Güncelleme: 29 Nisan 2020
Kategori: gayrimenkul gayrimenkul alım satımı
4.9/5 (543 Görüntüleme. 17 Oy)
Kapanış (veya tamamlanma) tarihi , alıcının avukatından/noterinden satıcının avukatına/noterine para ödemesiyle birlikte evin mülkiyetinin ve mülkiyetinin devredildiği tarihtir . Mülkiyet tarihi , alıcının ev/mülkün fiziksel mülkiyetini almaya yetkili olduğu tarihtir .

Aynı şekilde, insanlar soruyor, kapanış tarihi ile taşınma tarihi aynı mı?

Teklif sadece kapanış tarihinizi değil, aynı zamanda doluluk tarihinizi de belirleyecektir . Bazı durumlarda, satıcılar müstakbel evlerini satın alırken kapanıştan sonra evde daha fazla zamana ihtiyaç duyabilirler. Sözleşme şartları, kapanıştan sonra ne zaman taşınabileceğinizi belirleyecektir.

İkincisi, kapattıktan sonra ne zaman sahip olabilirsiniz? Ülkenin bazı bölgelerinde, satıcının mülkiyeti kapattıktan sonra üç ila beş gün veya daha uzun süre ücretsiz olarak elinde tutması gelenekseldir. Brokeriniz veya emlak avukatınız size yerel gelenekler hakkında tavsiyede bulunabilmelidir. Bununla birlikte, yerel geleneklerin her zaman takip edilmesi gerekmediğini unutmayın.

Bununla ilgili olarak, kapanışta sahip olmak ne anlama geliyor?

" Mülkiyet : Escrow'un Kapatılması", mülkiyetin satıcıdan alıcıya devrini ifade eder. Bu tür bir transfer , çoğu ev satışında normdur. Mülkiyet tarihinin satış kapanışından önce veya sonra olması hem alıcılar hem de satıcılar için bazı yasal durumlara neden olabilir.

Bitiş tarihi ne anlama geliyor?

Basitçe söylemek gerekirse, tamamlanma tarihi hareket günüdür. Bu, satıcının mülkü boşaltması gereken ve alıcının anahtarları alıp taşınabileceği tarihtir . Temelde, tamamlandığında , alıcı, avukatı aracılığıyla mülkü satın almak için gereken kalan tüm parayı teslim etmelidir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir evi kapatmak için neden 3 gün beklemek zorundasın?

Eğer 'üç iş günü kapanış önce yeni, daha kolay kullanımlı kapanış belgesi, Kapanış Açıklaması, alacaksınız bu kural araçlarının önemli gerekliliklerinden biri. Bu borçlu önce bildiğiniz böylece, size ipotek şart ve maliyetleri anlamak için daha fazla zaman verecektir.

Kapatmak için ne getireyim?

Al ve git: Satıcıların kapanışa ne getirmesi gerekiyor?
 1. Evin anahtarları, kodları ve garaj kapısı açıcıları.
 2. Kapanış masrafları ve onarım kredileri için kasiyer çekleri.
 3. Kişisel çek defteri.
 4. Kapanış saati, tarihi ve yeri.
 5. Devlet tarafından verilen kimlik.
 6. Yazı elin (ve belki şanslı kalemin)

Bir ev satın aldığınızda size anahtarları kim verir?

Yani artık resmen alıcının evi ve alıcı anahtarları alabilir! Ayrıca, satıcının devam edip anahtarları kapanışta veya daha önce alıcıya vereceği durumlar vardır. Buna rağmen, buna güvenmeyin. Satıcılar, alıcıların tapuyu kaydetmeden önce hareket etmelerine izin vererek risk alıyor.

Bir evi kapatmadan önce ne yapmamalısınız?

İşte konut kredinizi kapatmadan önce yapmaktan kaçınmanız gereken 10 şey.
 1. Büyük bir bilet satın alın: bir araba, bir tekne, pahalı bir mobilya parçası.
 2. İşinizi bırakın veya değiştirin.
 3. Herhangi bir kredi limitini açın veya kapatın.
 4. Faturaları geç ödeyin.
 5. Borç vereninizden veya komisyoncunuzdan gelen soruları görmezden gelin.
 6. Birinin sizin üzerinizde kredi kontrolü yapmasına izin verin.

Kapatmak için ne giymeli?

Bir ev kapanışı için uygun kıyafet söz konusu olduğunda gerçekten sadece iki kural vardır: 1) Emlakçılar ve diğer profesyoneller (kapananlar ve borç verenler) resmi iş kıyafetleri giymelidir (üzgünüz, “gündelik iş” değil); 2) müşteriler ne isterlerse giyebilirler .

Kimler son yürüyüşe katılır?

Aracılığıyla - son yürüyüş katılır 2. bilir. Tipik olarak, nihai bir yürüyüş - aracılığıyla satıcının veya satıcının ajan olmaksızın, alıcı ve alıcının ajan katılır. Bu, alıcıya, satıcıdan baskı hissetmeden mülkü boş zamanlarında inceleme özgürlüğü verir.

Alıcı kapanış tarihini seçebilir mi?

Kapanış tarihinin süreç boyunca değişmesi gerekebilir. Böyle bir durumda, satıcı ve alıcı yeni bir kapanış tarihi üzerinde anlaşmalıdır. Borç veren alıcıya nihai onayı verdikten sonra kesin bir kapanış tarihi seçebilirsiniz .

Kapanıştan ne kadar sonra satıcıya ödeme yapılır?

Satıcılar , bir mülkün kapanmasından kısa bir süre sonra paralarını veya satış gelirlerini alırlar . Genellikle bir çek üretmek veya para havalesi emanet hamili için bir iş ya da iki gün sürer. Ancak, kesin dönüş süresi emanet şirketine ve teslim alma yönteminize bağlı olabilir.

Kapatmadan önce birinin evinize girmesine izin vermeli misiniz?

Kapanış tarihinden önce taşınmak , mülkün erkenden alınması olarak da bilinir. Satıcı mülkü zaten boşaltmadıysa, erken taşınmak genellikle mümkün değildir. Kapanış önce mülkiyet içine geçmeye başladıysa Alıcılar özelliğiyle belirli sakıncaları veya sorunları fark edebilir.

Mülkiyet gününde ne olur?

Tipik olarak, sahip olma gerçekleşir - ve alıcı anahtarları alır - sahip olma günü öğlen saatlerinde. Alıcı, Satın Alma Teklifine bir şart olarak bir ön mülkiyet incelemesi eklediyse, emlak uzmanınız bunu alıcının emlak uzmanıyla ayarlayacaktır. Bu, sahip olmayı geciktirebilir.

Satıcılar kapanmadan önce hareket ediyor mu?

Normal koşullar altında, satıcılar özelliğinden kapanma işleminden önceki taşınmasını. Ancak, bunlar hareket olmadığında, yaygın olarak kullanılan terim “holdover satıcı” dir. Temel olarak bu, yeni alıcının, satıcı ayrılmayı reddettiği için satın aldıkları mülkü ele geçiremeyeceği anlamına gelir.

Erken sahip olmak nedir?

Bir Alıcı Bir Evin Erken Mülkiyetini Aldığında
Kapanış sırasında satıcıdan alıcıya genellikle transferleri bir ev bulundurmak, ama bazen homebuyer kapanış oluşmadan önce erken bulundurma izni için satıcı soracaktır.

Bir ev satın alırken hemen sahip olmak ne anlama geliyor?

Acil - avukatları bir kaç gün kadar az olabilir belgeleri yapabileceğimiz zamanda alıcı olduğunca çabuk özelliği olabilir. Bu genellikle evin boş olduğu ve kimsenin toplanıp taşınmak için zamana ihtiyacı olmadığı anlamına gelir - alıcı hemen alabilir.

Kapanış tarihinde ne olur?

Kapanış tarihi , müzakere aşamasında belirlenir ve genellikle teklifin resmi olarak kabul edilmesinden birkaç hafta sonradır. Kapanış tarihinde mülkün mülkiyeti alıcıya geçer. Çoğu yargı bölgesinde, mülkiyet, satıcıdan alıcıya teslim edildiğinde resmi olarak devredilir.

Evinize nasıl sahip çıkıyorsunuz?

Mülkiyete Sahip Çıkmak. Sahiplenmek . Mülk boşsa, satıştan hemen sonra mülkiyeti alın - tapunun kaydedilmesini beklemeyin. Mülk doluysa ve iyi bir anlaşmanız varsa, oturun ve tapu kaydedilinceye kadar mal sahibiyle iletişime geçmeyin.

Kapanış süreci nasıl işliyor?

Kapanış süreci , satıcının satın alma teklifinizi (satın alma sözleşmesi olarak da bilinir) kabul etmesi, imzalaması ve iade etmesiyle resmi olarak başlar. Çoğu durumda, satıcı daha sonra alıcının ciddi para çekini - genellikle satın alma fiyatının % 0,5 ila % 2'sini - bir emanet hesabına yatırır.

Erken kapatabilir misin?

Bir alıcı ve satıcı, satın alma sözleşmesinde daha erken bir kapanış tarihi üzerinde anlaşabilir, ancak borç verenin bu zaman aralığında işlem yapabilmesi gerekir. Borç veren mevcut değilse, kapanış alıcı ve satıcı belirtmek tarihte gerçekleşmez olarak seçilir hangi tarihte önemli değildir.