Curry, LeBron James'ten daha mı iyi?

Sordu: Mandiaye Gölub | Son Güncelleme: 5 Şubat 2020
Kategori: spor basketbolu
5/5 (596 Görüntüleme. 37 Oy)
Lebron James , Curry'den sadece daha iyi değil, çok daha iyi . Ama onu kırdığınızda, şut çekmenin dışında, Curry kelimenin tam anlamıyla sadece top çalmada daha iyidir . Lebron , pas dahil her kategoride onu yendi. Lebron, Curry'nin daha iyi şutör olmasına rağmen daha fazla puan ortalamasına sahip.

Peki, LeBron James neden Stephen Curry'den daha iyi?

LeBron James , Steph Curry'den daha büyük çünkü aksi takdirde daha düşük bir takımı taşımak için olağanüstü bir yeteneğe sahip. Birkaç yıl sonra, James Miami Heat'e katıldı ve 2014'te Cavs'e dönmeden önce orada üç NBA şampiyonluğundan ikisini kazandı ve 2016'da üçüncü şampiyonluğunu kazandı.

Yukarıdakilerin yanında, Stephen Curry tüm zamanların en iyi oyuncusu mu? Steph Curry , herhangi bir aktif NBA oyuncusunun en iyi vurgulama kasetlerinden birine sahiptir. Curry yıllardır ligin en iyi oyun kurucularından biri olduğunu kanıtladı. 9 - O 73 gidiş NBA tarihinin en iyi normal sezon kaydında da Golden State Warriors lideri olduktan sonra 2016 yılında NBA birinci şimdiye oybirliği MVP oldu.

Aynı şekilde, insanlar kim daha iyi sertleşir veya körlenir?

James Harden ile Stephen Curry Harden'ı karşılaştırın, maç başına 30.4 sayı ile NBA'de lider durumda. Curry 26.4 ile 6. sırada yer alıyor. Harden daha Curry daha maç başına 2,7 asist ortalamasıyla, daha kolaylaştırıcı olduğunu. Ortalamaları birbirine yakın, ancak Harden birkaç ribaund daha alarak Curry'nin maç başına toplamını 0.3 ribaund ile geride bıraktı.

Michael Jordan, LeBron James'ten daha mı iyi?

" LeBron James , Michael Jordan'dan daha iyi ." “ LeBron ve Michael , 31 yaşında aynı sayıda şampiyonluğa sahipler. LeBron ayrıca çok daha fazla finale çıktı. Ama asıl önemli nokta şu: LeBron argümanı daha çok LeBron James'in Michael Jordan'ın daha gelişmiş bir versiyonu olması üzerine inşa ediliyor.

34 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Kim daha iyi Kobe veya LeBron?

Sonuç: LeBron , Kobe'den çok daha fazla bir takım oyuncusu olmasına ve daha baskın olmasına ve daha iyi istatistiklere sahip olmasına rağmen, Kobe daha çok yönlü ve eksiksiz bir oyuncu, inanılmaz becerilere ve savunma yeteneklerine sahip bir virtüözdü.

Kim daha iyi LeBron veya KD?

Başka yılın aksine, tek bu o sezon Durant LeBron üzerinde daha iyi savunma oyuncusu olmuştur durumunda yapabilirsiniz. Bu sezon kesinlikle Kevin Durant , LeBron James'e kıyasla genel olarak üstün bir oyuncu gibi görünüyor. LeBron , biri KD'den Thunder'a karşı olmak üzere iki NBA Finali kazandı.

Steph Curry, Kobe Bryant'tan daha mı iyi?

Kobe olağanüstü bir oyuncu ve kültürel bir ikondu. Dağlarca puan aldı ama kazanmayı Curry kadar etkilemedi. Curry'nin kariyeri boyunca, Warriors'ın net reytingi, sahadayken 11,5 puan daha iyi : 8,92'den eksi 2,58'e.

Tüm zamanların en iyi basketbolcusu kim?

Bill Russell için şampiyonluk yüzüklerine, Wilt Chamberlain'in istatistiksel baskınlığa ve Kareem Abdul-Jabbar'ın uzun ömürlülüğüne dayanan davalar yapılabilirken, fikir birliği açıktı: Jordan gelmiş geçmiş en büyük basketbolcuydu.

NBA'in en iyi oyuncusu kim?

NBA'deki en iyi oyuncular kimler?
oyuncu Önceki Sıra 2018-19 Normal Sezon
1. Kawhi Leonard 6. 26.6 PTS, 7.3 REB, 3.3 AST
2. Giannis Antetokounmpo 4. 27,7 Puan, 12,5 REB, 5,9 AST
3. LeBron James 1 inci 27.4 PTS, 8.5 REB, 8.3 AST
4. Kevin Durant 2. 26.0 PTS, 6.4 REB, 5.9 AST

Lebron James ve Stephen Curry'nin en iyisi kim?

LeBron James ile Stephen Curry'yi Karşılaştırın
James daha Curry daha oyunda 3 asist ortalamasıyla, daha kolaylaştırıcı olduğunu. James ribaund fazla Curry daha maç başına 3,5 ribaund ortalamalarıyla önemli bir avantaja sahiptir.

Kim daha popüler Lebron veya köri?

Steph Curry'nin geçen sezonun NBA MVP ödülünü kazanırken Golden State Warriors'ı bir şampiyonaya ve bu sezona tarihsel olarak harika bir başlangıç ​​yapmaya götürdüğü büyülü koşusu, profilini çarpıcı bir şekilde yükseltti. Ancak ESPN tarafından yapılan ulusal bir ankete göre ligdeki en popüler oyuncu LeBron James olmaya devam ediyor.

Kim daha iyi Steph Curry veya Kyrie Irving?

Steph daha iyi bir şutör, Kyrie ise daha iyi bir oyun kurucu. Her ikisinin de farklı puanlama yöntemleri vardır ve bu da genel oyun stilleri arasında bir engel oluşturur. Steph , yakala ve vur olmayı tercih ediyor (gerçi sıkı tutuşlarla kendi atışlarını yapabiliyor).

Steph Curry hangi numarayı seçti?

2009 taslağı, ilk kez eski NBA oyuncularının üç oğlunun draftın ilk 15 seçiminden seçildiğini gösterdi. Dell Curry'nin oğlu Stephen Curry, Golden State Warriors tarafından 7. sırada draft edildi. Gerald Henderson'ın oğlu Gerald Henderson Jr., Charlotte Bobcats tarafından 12. sırada draft edildi.

Kim daha iyi köri veya Westbrook?

Golden State Warriors'tan Stephen Curry , kendi başına harika olan Russell Westbrook'tan daha iyi ve daha değerli bir oyuncu. Yıllık Genel Müdürlerin anketinde, ligin GM'lerinin yüzde 62'si Curry'nin ligdeki en iyi oyun kurucu olduğuna oy verdi. Sadece yüzde 28'i Westbrook'a en iyi oyu verdi.

James Harden'dan daha iyi kim var?

Oyuncu Notları
Harden , maç başına 30.4 sayı ile NBA'de lider durumda. James 27.5 ile 3. sırada. Fark yakın, ancak James biraz daha iyi bir pasör, maç başına 0.3 asist ortalamasıyla Harden'dan daha fazla . James'in ribaund konusunda önemli bir avantajı var ve maç başına ortalama 3.2 tahta ortalaması ile Harden'dan daha fazla .

Harden neden 13 aşınıyor?

13 Dion Garsonlarını Reddettikten Sonra. Oklahoma City Thunder, yeni alınan Paul George için şimdiden işe alım sahalarına başladı. Dion Waiters'ın James Harden'ın eski numarasını giyme talebini reddettikten iki yıl sonra Thunder, PG- 13'e verdi . Bu takma ad nedeniyle neredeyse bir zorunluluktu.

En iyi 3 sayılık şutör kim?

NBA'in Tüm Zamanların En İyi 3 Sayılık Şutörleri Sıralaması
 • Stephen Köri (43.6)
 • Jason Kapono (43.4)
 • Steve Novak (43.0)
 • Kyle Korver (42.9)
 • Steve Nash (42.8)
 • Joe Harris (42.7)
 • BJ Armstrong (42.5)
 • Klay Thompson (41.9)

Köri tüm zamanların en iyi 10'u mu?

Bakın: Stephen Curry harika bir oyuncu. NBA'de sınırda en iyi beş oyuncudan biri ve en kötü ihtimalle ilk 10'da . Lig tarihinin en büyük şutörüdür.

Şu anda NBA'deki en iyi oyuncu kim?

2019-20 için NBA'nin En İyi 100 Oyuncusu: İlk 25 Sıralaması
 1. Kawhi Leonard, Los Angeles Clippers.
 2. LeBron James, Los Angeles Lakers.
 3. Giannis Antetokounmpo, Milwaukee.
 4. James Harden, Houston.
 5. Stephen Curry, Golden State.
 6. Anthony Davis, Los Angeles Lakers.
 7. Paul George, Los Angeles Clippers.
 8. Joel Embiid, Philadelphia.

Stephen Curry'yi harika yapan nedir?

Stephen Curry hala NBA'deki en iyi oyunculardan biri. Ona bu unvanı veren yeteneklerden bazıları şut çekme, top sürme ve bitirmedir. Açıkçası, atış oyunun önemli bir yönüdür. Ama Steph 3 noktadan ateş yeteneği ve orta ölçekli onu çok dinamik hale getirir.

Steph Curry'nin sıralaması nedir?

Warriors'tan Steph Curry bundan beş yıl sonra NBA'de 31. oyuncu oldu | NBCS Körfez Bölgesi.