Indiana bir alıcı dikkatli devlet mi?

Sordu: Collette Echechiquia | Son Güncelleme: 22 Nisan 2020
Kategori: gayrimenkul gayrimenkul alım satımı
4.2/5 (389 Görüntüleme. 34 Oy)
Indiana'da ev satıcıları : Evinizin durumu hakkında alıcılara yapılan açıklamalarla ilgili eyaletinizin yasası hakkında bilmeniz gerekenler. Tarihsel olarak, yasa her zaman " alıcının dikkat etmesine izin ver" demiştir ve alıcıyı satın almadan önce mülkle ilgili herhangi bir sorunu keşfetmekten alıcı sorumlu kılmıştır.

Benzer şekilde, Indiana'da bir evde bir ölümü ifşa etmek zorunda mısınız diye sorabilirsiniz.

Indiana eyaletinde, size bir evin perili olduğunu düşünüyorsanız ifşa gerektiren veya gerektirmeyen birisi evinde öldü ama potansiyel alıcı sorar eğer yanlış veya yalan değil miyim. Indiana'nın Konut Gayrimenkul Açıklama Yasası, Ind.

Aynı şekilde, Indiana'da sahibinden bir ev nasıl satarsınız? Indiana'da Sahibinden Bir Ev Satıyorsanız Bu 10 İpucunu Takip Edin

 1. Yarışmayı Kapsama Alın (Meraklı Komşu Olun)
 2. Indiana Alıcılarına İstediklerini Verin.
 3. Doğru Liste Fiyatı için Indiana'nın Emlak Piyasası Verilerini Analiz Edin.
 4. Emlak Fotoğraflarınızın Kötü Olmadığından Emin Olun.

Ayrıca, Indiana'da bir ev satın almak için bir avukata ihtiyacınız var mı?

Bazı eyaletlerden farklı olarak Indiana, satıcıların ev satış işlemine bir avukat dahil etmelerini gerektirmez . Bu zorunlu değildir bile, bir noktada bir avukat meşgul karar verebilir süreç-örneğin, nihai sözleşmeyi gözden geçirmesi ve kapanış ayrıntıları ile yardımcı olmak.

Satıcılar radon ifşa etmek zorunda mı?

Radon İfşa Kanunları. Yaklaşık 30-40 eyalette radon ifşa yasaları vardır. Bir gayrimenkul işlemi sırasında, satıcının bilinen radon seviyeleri veya test sonuçlarını her türlü açıklamak zorundadır. Onlar radon varlığı için özellik test asla varsa, o da bir ev satışı sırasında söylemek zorunda hepsi bu.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Indiana ifşa edilmeyen bir eyalet mi?

Sigara - Bilgilendirme Devletler: Bazı eyaletlerde halka mülk satışlarının gerçek değerini açıklamaz. Sigara - açıklama devletler şunlardır: Idaho, Indiana, Kansas, Mississippi, Missouri, Montana, New Mexico, Kuzey Dakota, Güney Dakota, Texas, Utah ve Wyoming.

Kiracılara evde birinin öldüğünü söylemek zorunda mısınız?

Somone'nin Öldüğü Bir Daire Kiralamak
Bazı eyaletlerde, bir ev sahibinin, kiralık mülkte bir ölüm meydana geldiğini potansiyel bir kiracıya ifşa etme görevi yoktur. Diğer eyaletler yasal olarak ev sahibinin potansiyel kiracıya birimde eski bir kiracının veya kiracının öldüğünü ve ölümün nasıl meydana geldiğini açıklamasını ister.

Emlakçılar, bir evde birinin öldürülüp öldürülmediğini size söylemek zorunda mı?

Satıcıların evde bir ölüm ifşa etmek var mı? Phoenix, AZ'deki Wells Law Group avukatı ve emlakçısı ve ortağı Jason Wells, çoğu durumda, birisi bir evde huzur içinde vefat ettiyse , “çoğu eyalette [satıcıların] bunu açıklamasını gerektiren yasal bir zorunluluk yoktur” diyor.

Öldükten sonra evinizi nasıl temizlersiniz?

Öldükten Sonra Sevilen Birinin Evini Temizlemek
 1. Kilitleri Değiştirin ve Postayı Yönlendirin.
 2. Mali ve Hukuki Belgeleri Arayın.
 3. Faturaları Ödemeye Devam Edin.
 4. Kişisel Eşyaları Sıralayın.
 5. Evi Satışa Hazırlayın.

Kurşun boya ile bir ev satabilir miyim?

Kurşun boya, evinizin satılmasını zorlaştırabilir. Kurşun bazlı boyanın varlığı hakkında bildiğiniz tüm bilgiler potansiyel alıcılara açıklanmalıdır. Bazı alışveriş sapabilirsiniz rağmen, kurşun boya açıklanması kanunen gereklidir.

Satıcılar ifşada ne arar?

Tipik Bir İfşa Raporunda Neler Var?
 • aletler.
 • çatı, temel ve diğer yapısal bileşenler.
 • elektrik, su, kanalizasyon, ısıtma ve diğer mekanik sistemler.
 • ağaçlar ve doğal tehlikeler (deprem, sel, kasırgalar)

Emlakçılar diğer teklifler hakkında yalan söyleyebilir mi?

Evet, ara sıra emlakçı bir teklif hakkında yalan söyleyebilir . Ancak, büyük çoğunluk bunu asla yapmazdı. Gayrimenkulde kişisel tavsiyeler ve itibar, başarı için kritik öneme sahiptir. Bir acentenin profesyonel itibarının kaybı ve müteakip işleri üzerindeki etkisi, herhangi bir finansal kazançtan çok daha ağır basacaktır.

Ev satarken küfü ifşa etmek zorunda mısınız?

Birçok eyalet, satıcıların evleriyle ilgili bilinen herhangi bir maddi kusuru, küf veya mantar geçmişi ve profesyonel olarak düzeltilip düzeltilmediği de dahil olmak üzere resmi evraklarla alıcılara ifşa etmelerini ister.

Bir ev satıcısı hangi ücretleri öder?

Emlak komisyonu genellikle bir satıcının ödediği en büyük ücrettir - satış fiyatının yüzde 5 ila yüzde 6'sı. Yani, 250.000 $ için evinizi satıyorsanız, komisyonlara 15.000 $ ödeme ile sonuçlanabilir. Komisyon, satıcının emlakçısı ve alıcının aracısı arasında bölünür.

Neden bir ev satın almak için bir avukata ihtiyacım var?

Çoğu zaman, bir emlakçının yardımı yasal olarak gerekli değildir, ancak acenteler, bir ev satın alma sözleşmesi hazırlamak gibi yasal olanlarla sınırlanan görevlerde size yardımcı olabilir. Ancak bazı eyaletlerde, yalnızca bir avukatın ev satın alma belgelerini hazırlamasına, tapu araştırması yapmasına ve anlaşmayı kapatmasına izin verilmektedir.

Bir emlak avukatı ne kadar?

Gayrimenkul Avukatları : Genel Bir Bakış
Kapanışta, avukat çıkarlarınızı temsil edecek. Çoğu emlak avukatı hizmetleri için saatlik ücret alır, ancak bazıları sabit bir ücret alır. Avukat size bu ücreti önceden bildirecektir. Tipik olarak, aralık saatte 150 ila 350 ABD Doları veya 500 ila 1.500 ABD Doları arasında sabit bir ücrettir.

Indiana'da bir evi kapatmak ne kadar sürer?

Bir evin kapanması için geçen ortalama süre
Fannie Mae'ye göre, yeni bir satın alma için ortalama kapanış süresi 46 gün ve bir ipotek yeniden finansmanı için 49 gündür . Bu, 2016'da bir yıl öncesine göre 3-4 günlük bir artıştır. FHA kredileri ortalama 45-46 gün ile hemen hemen aynı süreyi alır.

Hangi eyaletler emlak işlemleri için bir avukata ihtiyaç duyar?

Bu eyaletler emlak kapanışları sırasında avukatların bulunmasını gerektirir: Alabama , Connecticut, Delaware, District of Columbia, Georgia, Kansas, Kentucky, Maine, Maryland, Massachusetts, Mississippi, New Hampshire, New Jersey, New York, Kuzey Dakota, Pennsylvania, Rhode Island, Güney Karolina, Vermont, Virginia ve

Vekil yerine emlak avukatı kullanabilir miyim?

Ev alıcıları, satın alma acenteleri yerine (veya bunlara ek olarak) bir ev satın alma konusundaki çıkarlarını temsil etmek için emlak avukatları da kullanabilirler. Avukatlar gayrimenkul hukuku uzmanı ve ortaya çıkabilecek hukuki konularda rehberlik sağlayabilir.

Arazi satın almak için bir avukata ihtiyacınız var mı?

Eğer satmak arazi veya mülk satın veya yasal bir bakış açısıyla, bir gayrimenkul avukat tutmak gerekmez. Aslında, sen bile işlemde yer alan diğer tarafla doğrudan yasal bir anlaşma hazırlamak gibi bir emlakçı dahil etmek gerekmez.

Evimi satmak için bir emlak avukatına ihtiyacım var mı?

Eğer kapatma teknikleri için bir gayrimenkul avukat tutmak için gerekli olan birkaç devletler dışında, yardım size bir ajan veya avukat tutmak gerekmez. Veya satış işlerinin çoğunu kendiniz halledebilir ve müzakerelere ve evrakları kapatmaya yardımcı olması için bir avukat tutabilirsiniz.

Indiana'da emlakçı olmadan evimi nasıl satarım?

Indiana'da Emlakçı Olmadan Evinizi Satmak için 5 İpucu
 1. Ne İçin Kaydolduğunuzu Bildiğinizden Emin Olun.
 2. Etkili Onarımlar ve Yenilemeler Yapın.
 3. Indiana Evinizi Rekabetçi Şekilde Fiyatlandırın.
 4. Yerel Alıcıları Çekmek için Evinizi Agresif Bir Şekilde Listeleyin ve Pazarlayın.
 5. Maliyet Tasarruflu, FSBO Alternatiflerini Düşünün.