Mobil eve ipotek koymak zor mu?

Sordu: Vasilisa Eliakim | Son Güncelleme: 24 Ocak 2020
Kategori: kişisel finans ev finansmanı
4.2/5 (77 Görüntüleme . 37 Oy)
Mobil veya imal edilmiş bir ev için ipotek almak zor mu? Hayır, ama o farklı. Bazı borç verenler, geleneksel olarak inşa edilmiş evler için standart olan, imal edilmiş evler için uygun ipotekler sunar. FHA kredileri ve ayrıca USDA ve VA'dan finansman, imal edilmiş bir evi finanse etmenin diğer yollarıdır.

Bununla ilgili olarak, mobil ev için kredi almak zor mu?

Finansman, herhangi bir ev sahibi için zorlu bir iştir ve bu, özellikle mobil evler ve bazı imal edilmiş evler söz konusu olduğunda geçerlidir. Bu krediler standart ev kredileri kadar bol değildir, ancak çeşitli kaynaklardan temin edilebilirler ve devlet destekli kredi programları, hak kazanmayı ve maliyetleri düşük tutmayı kolaylaştırabilir.

Bir de sorabilirsiniz, imal edilmiş bir ev için 30 yıl kredi alabilir misiniz? FHA Tarafından Üretilen Konut Kredileri Hakkında Gerçekler . Tipik bir ipotek , 15 yıllık veya 30 yıllık bir maksimum kredi vadesinde gelir, imal edilmiş evler için Başlık I kredilerinin vadeleri daha kısadır - imal edilmiş bir ev veya tek bölümden imal edilmiş bir ev ve arsa üzerindeki bir kredi için maksimum 20 yıl .

Benzer şekilde, imal edilmiş bir ev satın almak için hangi kredi puanının gerekli olduğunu sorabilirsiniz.

Üretilen evler için VA kredileri

Üretilen Konut Kredileri
Peşinat minimum %3 %5
kredi türü Sabit oranlı ve ayarlanabilir oranlı Sabit oranlı ve ayarlanabilir oranlı
Maksimum kredi tutarı Borç veren gereksinimlerine göre Borç veren gereksinimlerine göre değişir
Asgari kredi puanı 620 620

Mobil ev almak için en iyi ay hangisidir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Aralık mobil ev satın almak için harika bir zaman. Bu biraz mantıksız çünkü çoğu insan sıcak mevsimde eve alışverişe gitmeyi ve taşınmayı tercih ediyor. Ancak bu, en iyi satın alma fiyatını dikkate almaktan ziyade bir kolaylık meselesidir.

37 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Mobil ev kredisi almak için hangi kredi puanına ihtiyacınız var?

İyi bir faiz oranı elde etmek için, en iyi oranları için hak kazanmak için bir 750 veya daha yüksek ihtiyaç olacak 'kredi skor en az 700'dür Sen olduğundan emin olmak isteyeceksiniz'.

Hiç para yatırmadan bir mobil ev satın alabilir miyim?

İmal edilen eviniz gayrimenkul olarak sınıflandırılıyorsa ipotek ile finanse edebilirsiniz . USDA (Kırsal Konut) kredileri hiçbir peşinat gerektirir, ancak mamul ev yepyeni olmalı ve borçlular gelir uygunluk kurallarına uygun olmalıdır.

Mobil ev kredisi nasıl onaylanır?

FHA modüler veya üretilmiş ev kredisine hak kazanmak için küçük bir peşinat ödemeniz gerekir. Cascade'in FHA modüler ve üretilmiş ev kredileri , bu miktar yerine %3,5 kadar az peşinat veya arazi öz sermayesi gerektirir. Herhangi bir kredide olduğu gibi, ödemeleri karşılayacak kadar geliriniz olduğunu kanıtlamanız gerekir.

Vanderbilt Mortgage hangi kredi notunu gerektirir?

Gereksinimler Vanderbilt , sayfalarında kredi gereksinimlerini listelemez. Ancak bir FHA kredisine hak kazanmak için en az 580 kredi puanına ve %3,5 peşinat ödemesine sahip olmanız gerekir. Ve çoğu borç veren , geleneksel bir ipotek almaya hak kazanmak için en az 620 kredi puanı isteyecektir .

Bir mobil ev satın alıp birlikte arazi yapabilir misiniz?

Böyle fırsatlar yapılandırılmıştır anladıktan sonra mobil ev veya mamul ev ve arazi satın almak basittir. İki işlem gibi görünebilir. Ancak, ev ve arsayı tek bir kredi veya ipotek altında toplamak mümkündür.

Mobil ev satın almak ne kadar sürer?

Ne kadar mobil ev kredisi onay almak sürer? Tamamlanan yüklenimde kredi 30 gün kadar az kapatılabilir ise belirli kredi ile, ön yeterlilik süreci, Little'ın olarak 24 saat içerisinde gerçekleşebilir.

Üretilmiş bir ev için en iyi temel nedir?

En İyi Üretilen Ev Temelleri Nelerdir?
  • En popüler – İskele ve yer çapa desteği. Üretilen bir ev için en yaygın temel türlerinden biri, bir iskele ve zemin ankraj sistemidir.
  • Kolay erişim ve ekstra depolama – Tarama alanı sistemleri.
  • Uygun fiyatlı ve basit – Düz temeller üzerindeki levhalar.
  • Daha fazla yaşam alanı – Bodrum temeli.

Kredisi kötü olan mobil ev kredisi nasıl alınır?

Bir kredi için asgari gereksinimlerini düşürebilirler. Artık 620 kredi notuna sahip olmanıza gerek yok , kredisi düşük olan kişiler onay alabilir . Bu “ kötü kredili ev kredileri ”, yüksek faizli ipotek olarak bilinir. FHA kredileri , %10'luk düşüşle 500'e kadar düşük kredi puanlarına ve %3,5'lik düşüşle 580 puana izin verir.

Kaç yaşında bir mobil evi finanse edebilirim?

Mobil veya imal edilmiş bir ev satın almak : Finansman seçenekleri
Çift geniş evler için finansman kuralları seçtiğiniz kredi türüne bağlıdır. Geleneksel krediler için Golightly göre "Oldukça birkaç kredi, kendi kendine empoze 15 yaşındaki kural vardır".

Kredisi kötü olan bir römork satın alabilir miyim?

Mobil Evler için En İyi “FHA” Kredileri
Düşük risk nedeniyle, FHA kredileri genellikle, imal edilmiş evler için bile, geleneksel kredilerden çok daha düşük kredi puanı, gelir ve peşinat gereksinimlerine sahiptir.

Modüler ve imal edilmiş bir ev arasındaki fark nedir?

Modüler ve mamul evlerinde arasındaki fark kalıcılığı genellikle. Örneğin modüler evler kalıcı bir temel üzerine oturtulur; treylerler veya imal edilmiş evler , tekerlekler takılı çelik bir şasi üzerine inşa edilir. Bu, römorkun hareket ettirilebilmesi veya çekilebilmesi içindir.

Üretilen bir evde FHA kredisi alabilir misiniz?

FHA kredileri ayrıca mobil evler , imal edilmiş evler ve/veya modüler evler satın almak için de kullanılabilir. FHA ipotek sigortasına hak kazanabilmek için, üretilen evin 15 Haziran 1976'dan sonra inşa edilmiş olması ve bunu kanıtlayacak bir sertifika etiketinin olması gerekir.

Tek geniş mobil evleri kim finanse ediyor?

eLEND aracılığıyla tek bir geniş finansmana hak kazanabilmek için, aşağıdakiler gibi çeşitli gereksinimlerin karşılanması gerekir:
  • Mobil ev 400 metrekareden küçük olmamalıdır.
  • Ev, 15 Haziran 1976'dan sonra inşa edilmelidir.
  • 620 veya daha yüksek bir kredi puanı gereklidir.
  • Kredi, evin oturduğu araziyi de kapsamalıdır.

Quicken Kredileri, imal edilmiş bir evi finanse edecek mi?

Quicken Kredileri şu anda imal edilmiş evler için finansman sunmamaktadır. HUD.gov'a göre, imal edilmiş bir evi finanse etmenin en yaygın yöntemi, perakendecinizden alabileceğiniz bir perakende taksit sözleşmesidir.

Mobil ev sigortası pahalı mı?

Mobil ev sigortası , mobil ve imal edilmiş evlerin sel ve yangın gibi olaylara dayanma kabiliyetinin azalması nedeniyle daha pahalıdır . Mobil evler de hırsızlık ve vandalizm açısından daha yüksek risk altındadır.

Üretilen bir evdeki mevcut faiz oranı nedir?

Birincil/İkincil Konutlar (İnşaat/Kalıcı Dahil)
Ürün Maks. Terim Faiz oranı
10/1 Yıl KOL** 30 yıl %5,375
Sabit Oran 10 yıl 5.250%
Sabit Oran 15 yıl 5.750%
Sabit Oran 20 yıl %6,000