Isıtmasız ev kiralamak suç mu?

Soruldu: Khalida Nienkirchen | Son Güncelleme: 2 Mart 2020
Kategori: gayrimenkul gayrimenkul kiralama ve leasing
4/5 (68 Görüntüleme . 19 Oy)
Kiralık Birimler Yaşanabilir Olmalıdır
Ve ısı sağlamak bunlardan biridir. Örneğin California'da , California Tüketici İşleri Departmanına göre, kiralık bir birimin "yasal olarak yaşanabilir" kabul edilmesi için işleyen bir ısı sistemi gereklidir. Kaliforniya'da ısı bir gereklilik olsa da, klima öyle değildir.

Aynı şekilde kalorifersiz ev kiralamak caiz mi diye soruluyor.

Kiralık Birimler Yaşanabilir Olmalıdır Tüm eyaletlerde kiralık konut mülklerinde güvenli, yaşanabilir yaşam koşulları sağlamak için yasa ve yönetmelikler vardır. Ve ısı sağlamak bunlardan biridir. Ancak, taşındığınızda ev sahibi ünitenize bir klima dahil ettiyse, ev sahibi sözleşmeye göre çalışmasını sağlamakla yükümlüdür.

Benzer şekilde, bir ev sahibi sizi ne kadar süre ısıtmadan bırakabilir? Diğerleri sadece bu tür ısı veya akan su yokluğu gibi ciddi sorunlardan ötürü üç ila yedi gün izin vermekle birlikte bir çok eyalet, bir sorunu çözmek için 30 gün ev sahibine sağlayacaktır.

Basitçe, ısıtmanız yoksa kira ödemeyi reddedebilir misiniz?

Hiçbir ısı sorunları hala çözülmemiş iseniz, kira kesintisi veya sözleşmeyi iptal edebilir. Yerel yasalara göre buna ısı da dahildir. Ev sahipleri kodları bina uymak ve gerektiğinde onarımları yapmak zorundadır.

Ev sahibimin hayatını nasıl mahvedebilirim?

Kötü Bir Ev Sahibiyle Dövüşmek ve Dövüşmek İçin 7 Adım

 1. Yazılı bir kayıt başlatın. Ev sahibimle olan sorunlar, ben taşındıktan hemen sonra başladı.
 2. Kira sözleşmenizi kontrol edin. Ev sahibiniz kira sözleşmenizde bir şeyi kabul ettiyse, buna uymak zorundadır.
 3. Yazılı istekler gönderin.
 4. Bir davanız olup olmadığına karar verin.
 5. Hukuki yardım isteyin.
 6. Sivil dava açın.
 7. Ayrımcılıkla mücadele edin.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Bir evin yaşanmaz hale gelmesine ne denir?

Yaşanamaz yaşam koşulları terimi için katı yasal tanımlar yoktur. Genel olarak konuşursak, bir evde veya binada yaşamayı imkansız kılan bir durumdur. Çirkin bir boya rengi veya yıpranmış halı gibi estetik, genellikle bir mülkü yaşanmaz hale getirmez.

Bir ev sahibi ne yapabilir ve yapamaz?

Bir ev sahibi, korunan bir sınıftaki kişilere kiralamayı reddedemez. Bir ev sahibi, korunan bir sınıftaki kiracılara farklı hizmetler veya olanaklar sağlayamaz veya daha büyük bir depozito talep edemez veya geç kira ödemelerini farklı şekilde ele alamaz . Bir ev sahibi, ayrımcı bir nedenle kiracılığını sona erdiremez. Bir ev sahibi sizi taciz edemez .

Ev sahibime ısınmadığı için dava açabilir miyim?

Birim Is Yaşanamaz: sizin ev sahibinin sağlık ve güvenliğini etkileyebilecek onarım yapmak için reddederse bir dava açabilir. Örneğin, size ısı kışın çalışmıyor, akan su yoksa veya bir kalıp sorun veya kurşun boya tehlikesi var.

Ev sahibiniz sizi ne için dava edebilir?

Bir ev sahibinin bir kiracıyı dava etmesinin daha yaygın nedenlerinden bazıları şunlardır: Güvenlik depozitosu masrafları karşılamak için yeterli değilse, geri kalanını geri almak için küçük talep mahkemesinde dava açabilirsiniz . Mülke Zarar Verilmesi: Kiracı mülke zarar vermişse, bir ev sahibi kiracıya dava açabilir .

Kira sözleşmesinden nasıl çıkabilirim?

Kira sözleşmenizden çıkmak
 1. Break cümlesi. Sözleşme bir mola maddesi içeriyorsa, kiracılığınızı erken sonlandırabilirsiniz.
 2. Kira sözleşmenizden pazarlık yapın. Ev sahibiyle neden mülkten ayrılmak istediğinizi konuşun.
 3. Kira sözleşmesinin feshi.
 4. Ev sahibi sözleşmeyi ihlal ediyor.

AC'nin olmaması acil durum olarak kabul edilir mi?

Klima olmaması
Dışarısı 90 derecenin üzerindeyse, arızalı bir klima bir apartman bakım acil durumu olarak kabul edilir , bu yüzden devam edin ve aramayı yapın.

Ev sahibiniz sizi ne kadar süre duş almadan bırakabilir?

Yasanın genel hatlarıyla düzeltme şeye ev sahipleri için zamanın 30 gün uygun miktarda düşünmesine rağmen böyle su veya elektrik çalışmaması gibi, bir şey daha acil ise, aynı zamanda sorunları daha kısa sürede giderilecektir bekliyor.

Kaloriferim çalışmıyorsa kira ödemek zorunda mıyım?

Isı bozuldu çünkü basitçe kira kesintisi olamaz. Bunun yerine, sorunu çözmek için ev sahibi "makul süre" vermek zorunda. Her eyalet ve belediyenin makul süreyi belirlemek için farklı bir değerlendirme listesi vardır.

gecekondular yasadışı mı?

Temel onarımların yapılmaması: Güvenilmez ısı, kırık borular, içilebilir su eksikliği ve standartların altında veya açıkta kalan kablolar elverişsiz olmanın ötesinde, yasa dışıdır .

Bir ev sahibi ısı sağlamak zorunda mı?

Çoğu yerel konut ve kiralama kuralları, ev sahiplerini ısı sağlamaya yönlendirir. Kurallar sıcaklık, yılın ve günün saatine zamanına kadar değişir ama mevcut olamayacağı. İçerideki sıcaklık 18.00 ile 22.00 arasında 68 dereceye ulaşmalı Gece geç saatlerde, kiralık ünite en az 55 dereceye ulaşmalıdır.

Ev sahibimi siyah küf için dava edebilir miyim?

Bu, kiracıların , yaşamaya 'elverişsiz' olarak kabul edilirlerse, mülklerini düzgün bir şekilde koruyamadıkları için ev sahiplerini dava edebilecekleri anlamına geliyor. Ev sahipleri , yetersiz havalandırma ve ışık ve yapısal sorunlardan kaynaklanan ciddi küf ve rutubet dahil olmak üzere 29'dan fazla tehlikeyi artık mahkemeye verebiliyor .

Küf bir evi yaşanmaz hale getirir mi?

Bir birimdeki ortam kişinin sağlığına zararlı hale geldiğinde, kiralamanın yaşanmaz olduğu kabul edilir. Küf ve asbest gibi diğer sağlık riskleri, solunum problemlerine ve ciddi hastalıklara neden olarak bir birimi yaşanmaz hale getirebilir .

Bir daireyi yasal yapan nedir?

Yeni başlayanlar için, alan inşaat ruhsatının belirttiğinin ötesinde bir şekilde kullanılıyorsa daire yasa dışıdır. Örneğin, ticari olarak imarlı birimler konut alanı olarak kiralanamaz. Genellikle müstakil evlerde bulunan mahzenler, konut olarak imarlı değildir ve bu nedenle kiralanması yasa dışıdır.

Bir Slumlord ile nasıl başa çıkıyorsunuz?

Uygun Adımlar
 1. İrtibat kurun (ve belgeleyin) Sorunu fark ettiğiniz anda ev sahibinizle iletişime geçin.
 2. Onaylı Bir Mektup Gönderin. İlk isteğinize yanıt vermezlerse ev sahibinize onaylı bir mektup gönderin.
 3. Beklemek.
 4. Erişime izin vermek.
 5. “Onar ve Kesinti” yapmayı deneyin
 6. Yetkilileri arayın.
 7. Kirayı Durdurun.
 8. Kirayı Kırın.

Fareler için kirayı durdurabilir miyim?

Kiracı Olarak Beklentileriniz
Bir ev sahibinin farelerin raporlarına yanıt verme sorumluluğu konusunda yasalar değişiklik gösterir, ancak harekete geçmedikleri için sert para cezaları ve hatta davalarla karşı karşıya kalmaları nadir değildir. Bazı kiracılar, tüm eyaletlerde yasal olmasa da, kirayı durdurmayı veya kiralarını erken feshetmeyi tercih eder.

Küf varsa kira ödemeyi reddedebilir miyim?

Bir kiralık mülkteki küf sorunu, tüm kiracılar için otomatik olarak ücretsiz kirayı tetiklemez. Ayrıca, hem onarım ve kesinti hem de kira stopajı yasaları eyaletten eyalete farklılık gösterse de, genellikle bir kiracının önce size bir küf sorunu hakkında bilgi vermesi ve bu sorunu çözmeniz için size makul bir süre vermesi gerekir.

Isıtma olmadığı için kirayı durdurabilir miyim?

Şey ısının yetersizliği veya roach istila gibi, daire ile ciddi yanlış olup olmadığını yasal olarak New York'ta kira saklayabilirim. Ev sahibiniz onarım yapana kadar sürece siz (veya misafir) şimdi sabitleme ihtiyacı olduğunu büyük bir sorun neden olmadı gibi, sen durdurabileceğimizi kira izin verilir.