Jira bir endüstri standardı mı?

Sordu: Jo Bumedien | Son Güncelleme: 8 Şubat 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem ve internet desteği
5/5 (85 Görüntüleme . 27 Oy)
Dünya çapında 50.000'den fazla işletme bu amaç için Atlassian Jira'yı kullanıyor ve yeni işe alınanlardan en azından temel bilgilerini talep ediyor. Bu nedenle, bu yazılım sonunda tartışılmaz bir BT endüstri standardı haline geldi ve şimdi kişisel kullanımın yanı sıra teknik olmayan ekiplere de aktif olarak genişliyor.

Ayrıca Jira'ya benzer olan nedir?

Trello. JIRA'dan daha basit bir pano görünümüne ihtiyacınız varsa ancak kartlar ve durum güncellemelerini beğendiyseniz , belki Trello'yu deneyebilirsiniz. İlginçtir ki Trello da Atlassian- JIRA sahibi aynı şirket aittir.

Ayrıca bilin, jira neden bu kadar popüler? Sanırım JIRA popüler çünkü proje görevlerini yönetmekten hataları izlemeye, müşteri desteği yapmaya kadar çeşitli kullanım durumları için kullanılabiliyor. JIRA , daha küçük ekipler için olduğu kadar daha büyük ekipler için de harika çalışır. Özellikle yeni bir işe başlarken JIRA , iş büyüdüğünde ölçeklenebilir olduğundan süper yararlı olabilir.

Ayrıca Jira nasıl bir alet?

JIRA , Avustralya Şirketi Atlassian tarafından geliştirilen bir araçtır . Hata takibi, sorun takibi ve proje yönetimi için kullanılır. " JIRA " adı, aslında "Godzilla" anlamına gelen Japonca "Gojira" kelimesinden türetilmiştir. Bu aracın temel kullanımı, yazılımınız ve Mobil uygulamalarınızla ilgili sorunları ve hataları izlemektir.

Jira iyi mi?

JIRA , mikro parçaları yönetmede iyidir . Ama makro için başka bir şeye ihtiyacınız var. (Ve hayır , tıklanabilir bir prototip yeterli değildir; bunlar önemlidir, ancak onlar da açıklayıcı bağlam gerektirir.) Şok edici ve devrim niteliğinde bir şey önermeme izin verin: nesir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Jira bir Microsoft ürünü mü?

JIRA | Microsoft Güç Otomatikleştirme. JIRA , çevik ekiplerin birinci sınıf yazılımları planlaması, izlemesi ve yayınlaması için bir yazılım geliştirme aracıdır. JIRA sorunlarını diğer araçlarınızla ilişkilendirmek, engelleri aşmanıza ve ekibinizin potansiyelini açığa çıkarmanıza yardımcı olur.

Jira'nın maliyeti nedir?

Bulut içinde dağıtma eğer Jira aracı için Portföy (ya tek başına ya da JIRA Yazılımı ile birlikte kullanıldığında), 11 ila 100 kullanıcıları için kullanıcı başına 10 kullanıcı up ve aylık $ 3.50, için ayda 10 $ sabit ücret maliyeti. Onun içi sürüm 10 kullanıcıyla up için 10 $ kerelik ödeme maliyeti.

Jira çeviklik için iyi mi?

Jira Software, herhangi bir çevik metodolojiyi destekleyen çevik bir proje yönetim aracıdır, ister scrum, kanban veya kendi benzersiz tarzınız olsun. Çevik panolardan raporlara kadar tüm çevik yazılım geliştirme projelerinizi tek bir araçtan planlayabilir, takip edebilir ve yönetebilirsiniz.

Jira ücretsiz bir araç mı?

Atlassian açık kaynak projelerine ücretsiz ve, siyasi olmayan, sivil toplum, ticari olmayan, akademik olmayan kar amacı gütmeyen ve laik olan kuruluşlara belirli kriterleri karşılayan için Jira sağlar. Akademik ve ticari müşteriler için tam kaynak kodu, geliştirici kaynak lisansı altında mevcuttur.

Jira'yı ücretsiz alabilir miyim?

Ücretsiz olarak 30 gün boyunca kendi donanım üzerinde JIRA Yazılımı tamamen işlevsel bir kopya barındırabilir. Başlamak için Jira Yazılımını indirmeniz yeterlidir. Jira Yazılım lisansları çevrimiçi satın alınabilir.

Google Jira'yı kullanıyor mu?

Jira Studio artık Google Apps ile entegredir ve Google Apps Marketplace'ten edinilebilir. Google Apps kullanan dünya çapında 2 milyondan fazla işletme ve kabaca 3,000 yenileri kaydolma Google Apps için her gün vardır.

Kanban süreci nedir?

Kanban , geliştirme ekibine aşırı yük bindirmeden sürekli teslimata vurgu yaparak ürünlerin yaratılmasını yönetmeye yönelik bir yöntemdir. Scrum gibi Kanban da ekiplerin birlikte daha etkin çalışmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir süreçtir .

Jira, Microsoft Project'in yerini alabilir mi?

Jira'nın son kullanıcısı yalnızca verileri güncellemekle kalmaz, tonlarca PM, CRM, satış, İK uzantısının keyfini çıkaramaz, aynı zamanda Jira'nın çok daha nazik öğrenme eğrisinden de yararlanır. Ancak Jira tek başına MS Project'i yenmek için yeterli değil. Bir proje yönetimi eklentisine ihtiyacınız var - BigPicture işi yapacak .

Jira ALM aracı mı?

Atlassian'ın JIRA Yazılımı, çevik ve geliştirme ekipleri tarafından projeleri ve ilgili sorunları planlamak, izlemek için kullanılır. Yukarıdaki 4 yazılımın kombinasyonu, bir ALM aracı olarak tam özellikli bir çözüm sunar.

Jira'da test senaryolarını nasıl yönetirim?

Jira'yı Test Durumlarını Ele Alacak Şekilde Yapılandırma
  1. Adım 1: Özel Sayı Türü.
  2. Adım 2: Özel Alanlar.
  3. Adım 3: Özel Ekran.
  4. Adım 4: Ekran Şeması.
  5. Adım 5: Sorun Tipi Ekran Şeması.
  6. Adım 6: Yapılandırmayı Jira Projenizle İlişkilendirme.
  7. Adım 7: Test Vakası Sorun Türünü ekleyin.
  8. Adım 8: Birkaç test senaryosu oluşturun.

Jira'da Sprint nedir?

Bir sprint - yineleme olarak da bilinir - geliştirme ekibinin ayrı ve potansiyel olarak sevk edilebilir bir uygulama artışını, örneğin çalışan bir dönüm noktası sürümü uyguladığı ve sunduğu kısa bir dönemdir. Jira Yazılımında, sprintleri bir panoda görüntüler ve sprintlere sorunları atarsınız.

Jira İş Akışı Nedir?

Jira iş akışı , bir sorunun yaşam döngüsü boyunca içinden geçtiği bir dizi durum ve geçiştir ve genellikle kuruluşunuzdaki bir süreci temsil eder. İş akışları, bir iş akışı şeması kullanılarak belirli projelerle ve isteğe bağlı olarak belirli sorun türleriyle ilişkilendirilebilir.

Jira en iyi ne için kullanılır?

JIRA , Avustralya Şirketi Atlassian tarafından geliştirilen bir araçtır. Bu hata izleme, sorun izleme ve proje yönetimi için kullanılır. " JIRA " adı, aslında "Godzilla" anlamına gelen Japonca "Gojira" kelimesinden türetilmiştir. Bu aracın temel kullanımı , yazılımınız ve Mobil uygulamalarınızla ilgili sorunları ve hataları izlemektir.

Jira'da bir proje nedir?

Bir Jira projesi , sorunların bir koleksiyonudur. Ekibiniz, gereksinimlerinize bağlı olarak bir ürünün geliştirilmesini koordine etmek, bir projeyi izlemek, bir yardım masasını yönetmek ve daha fazlasını yapmak için bir Jira projesini kullanabilir. Bir Jira projesi , sizin ve ekibinizin ihtiyaçlarına göre yapılandırılabilir ve özelleştirilebilir.

Testte Jira aracı nedir?

JIRA , sorunlar ve hata takip sistemi için kullanılan bir proje yönetim aracıdır . Her tür test için bir sorun izleme aracı olarak yaygın olarak kullanılır.

Scrum ve çevik proje yönetimi nedir?

Scrum proje yönetimi , çevik proje yönetiminin daha geniş şemsiyesi altında gelen yazılım teslimini yönetmek için bir metodolojidir . Yinelemeli ve artımlı uygulamaları kucaklayan hafif bir süreç çerçevesi sağlayarak kuruluşların daha sık çalışan yazılımlar sunmasına yardımcı olur.

Jira öğrenciler için ücretsiz mi?

Atlassian Sınıf Lisansına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz! Atlassian sunucu yazılım ürünleri ve Atlassian yapımı Uygulamalar, öğrenciler ve öğretmenler tarafından sınıf ortamında ücretsiz olarak kullanılabilir. (Sınıf dışı kullanım için akademik kurumlar Akademik Sunucu Lisansları satın alabilir.)