MacBook'um çift çekirdekli mi yoksa dört çekirdekli mi?

Soruldu: Rostyslav Ingenleuf | Son Güncelleme: 27 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem dizüstü bilgisayarları
4/5 (688 Görüntüleme . 39 Oy)
Apple , Mac'te kullandığı Intel CPU'ları Core i5 ve Core i7 olarak etiketliyor ve GHz hızına göre ayırıyor. Diğer fark, CPU'daki çekirdek sayısı ve Mac'teki CPU sayısıdır. Bu nedenle, kabaca konuşursak, dört çekirdekli bir işlemci, talimatları çift çekirdekli bir CPU'nun iki katı oranında işleyebilmelidir.

Aynen öyle, hangisi daha iyi çift çekirdekli veya dört çekirdekli?

Genel olarak, dört çekirdekli bir işlemci , genel bilgi işlem için çift ​​çekirdekli bir işlemciden daha hızlı performans gösterecek. Açtığınız her program kendi çekirdeğinde çalışacaktır yani görevler paylaşılırsa hızlar daha iyi olur .

Ayrıca, MacBook Air'in dört çekirdeği var mı? Geçen sonbaharda Apple , MacBook Air'i daha küçük bir gövde, daha keskin Retina ekran, daha büyük izleme dörtgeni ve Touch ID ile güncelledi. 2019 MacBook Air'in çift çekirdekli işlemcisi, dört çekirdekli 13 inç MacBook Pro'lara ve diğer Windows dizüstü bilgisayarlara kıyasla hala yetersiz.

Bu bağlamda hangi MacBook Pro dört çekirdeğe sahiptir?

Touch Bar ve Touch ID serisine sahip MacBook Pro , hem 13 inç hem de 15 inç modeller için en yeni nesil Coffe Lake işlemcilere sahiptir. 2,8 GHz dörtlü çekirdek Core i5 veya configurableup - - 13 inç modeli a2.4GHz dört ile başlar çekirdek Core i7 işlemci ve EDRAM 128MB.

MacBook Pro'mda kaç çekirdek var?

Apple, 2018 için MacBook Pro Ailesini Güncelliyor: Daha Fazla CPU Çekirdeği, DDR4 ve Aynı Form Faktörleri

MacBook Pro 13-İnç Dokunmatik Çubuklu (Temel Model)
modeli 2018 13-İnç
İşlemci 2.3GHz Core i5-8259U 4 CPU Çekirdeği (Kahve Gölü)
GPU Intel Iris Plus 655 (128MB eDRAM)
Görüntülemek 13" 2560 x 1600 IPS LCD DCI-P3 Gamut True Tone

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

İyi bir işlemci hızı nedir?

3.5 GHz 4.0 GHz bir saat hızı oyun için iyi bir saat hızı generallyconsidered ama it'smore önemli iyi tek iplik performansa sahip olmak. Thismeans CPU tek görevleri andcompleting anlamakta iyi bir iş yapar.

Dört çekirdek, çift çekirdekten iki kat daha hızlı mı?

Ancak, PowerPC G5 Quad gibi bazı üst düzey makineler, tek bir işlemcinin dört katına kadar performans sağlayan iki ayrı çift çekirdekli işlemciyi birlikte kullanır . Çift çekirdekli bir sistem, tek işlemcili bir makinenin iki katı işlem gücüne sahip olsa da, her zaman iki kat daha hızlı çalışmaz .

Kaç CPU çekirdeğine ihtiyacım var?

Modern CPU'lar iki ila 32 çekirdeğe sahiptir ve çoğu işlemci dört ila sekiz içerir. Her biri kendi görevlerini yerine getirme yeteneğine sahiptir. Bir pazarlık avcısı değilseniz, en az dört çekirdek istersiniz.

Dizüstü bilgisayar için en iyi işlemci hangisidir?

TLDR; Hangi CPU'ya İhtiyacım Var?
Amaç Önerilen CPU Tipik Pil Ömrü
Süper İnce (Orta Performans) Intel Core m / Core i5 / i7 Y Serisi 5 ila 9 saat
Bütçe Dizüstü Bilgisayarlar, Düşük Performans Intel Celeron, Pentium 4 ila 6 saat
Süper Ucuz, En Kötü Performans Intel Atom Serisi 7 ila 12 saat

Dört çekirdekli ve sekiz çekirdekli nedir?

Sekiz çekirdekli ve dört çekirdekli terimleri, bir CPU'daki işlemci çekirdeklerinin sayısını belirtir. Octa sekiz, dörtlü dört. Şimdiye kadar, bariz. Ancak ikisi arasındaki temel fark - en azından 2015'teki mobil çiplerden bahsederken - bu işlemci çekirdeklerinin nasıl kurulduğudur.

Çift çekirdekli dizüstü bilgisayarlar iyi mi?

Bu nedenle çok çekirdekli işlemciler, modern dizüstü bilgisayarların ince, hafif ve iyi pil ömrüne sahipken daha da güçlü olmasına izin verdiği için dizüstü bilgisayarlar için çok uygundur. Bu nedenle, işlemci ne kadar çok çekirdeğe sahipse, çoklu görevde o kadar iyidir ve dizüstü bilgisayar ne kadar güçlü ve hızlı olur.

En iyi Intel işlemci nedir?

2019'un en iyi Intel işlemcileri
  • Çekirdek i5-9400F. En iyi Intel işlemci. Intel'in sıradaki CPU'ları ne kadar harika olursa olsun, 9400F, paranın karşılığını aldığı için yıllardır piyasaya sürdüğü tartışmasız en iyi CPU'dur.
  • Çekirdek i3-8100. En iyi bütçeli Intel işlemci.
  • Çekirdek i7-9700K. En iyi üst düzey Intel işlemci.

1.4 GHz işlemci hızı iyi mi?

İkincisi, GHz bir CPU'nun hızını ölçmek için gerçekten iyi bir yol değildir. 1.4 GHz'lik makine saat hızının yarısına sahip olabilir, ancak döngü başına iki komut çalıştırırsa ve 2.5 GHz makine döngü başına yalnızca bir komut çalıştırırsa, 1.4 GHz neredeyse tek bir çekirdek üzerindeki 2.5 GHz makine kadar hızlı olacaktır.

MacBook profesyonelleri hangi işlemcileri kullanır?

15 inç MacBook Pro artık daha hızlı 6 ve 8 çekirdekli Intel Core işlemcilere sahip ve 5.0 GHz'e kadar Turbo Boost hızları sunarken, Dokunmatik Çubuklu 13 inç MacBook Pro , 4.7 GHz'e kadar TurboBoost hızlarıyla daha hızlı dört çekirdekli işlemcilere sahip.

15 inç MacBook Pro ekstra paraya değer mi?

Ve evet, daha ucuz 13 inç MacBookPro'lar olsa da, daha eski işlemcilere bağlı olarak geçmişten geliyorlar. 15 inç MacBook Pro'nun fiyatı 2,399$'dan 600$ daha fazla , işlemciyi 9. Nesil Intel Core i7 CPU'ya yükseltiyor,iki katına çıkıyor RAM'inizi 16 GB'a yükseltir ve size ayrı bir GPU, Radeon Pro 555X (4 GB belleğe sahip) verir.

Giriş seviyesi MacBook Pro buna değer mi?

Yeni giriş seviyesi MacBook modeli, yenilenmiş dahili parçalar, Touch Bar ve Touch ID desteği ile birlikte gelir ve aynı 1299$ taban fiyatına sahiptir. Güncelleştirme girişini yapar - seviye MacBook Pro, değer dikkate bile kendi ihtiyaçları için toounderpowered edildi önceki modeli keçe olanlar için.

Bir işlemci Mac'te ne yapar?

Basitçe söylemek gerekirse, bir işlemci Mac'inizdeki ' beyin'dir . Nispeten yakın zamana kadar CPU yalnızca girdi almaktan, talimatları yürütmekten ve sonuçları iletmekten sorumluydu. Artık CPU'lar, kendilerine ait kısa süreli belleği ve bazen grafik işlemcilerini veya GPU'ları içerir.

MacBook pro için hangi özellikleri almalıyım?

MacBook Air vs MacBook Pro: Teknik Özellikleri Karşılaştırıldı
Çoğu için en iyisi Çoklu Görev için
Fiyat 1.099 $ 1.799$
İşlemci 1,6 GHz 8. nesil Core i5 2.4 GHz 8. nesil Core i5 dört çekirdekli
Veri deposu 8GB 8GB
Görüntülemek 13,3 inç (2560 x 1600) 13 inç (2560 x 1600)

MacBook Pro en son ne zaman piyasaya sürüldü?

MacBook Pro
2016 Sonu MacBook Pro
Yayın tarihi 10 Ocak 2006 (Orijinal) 21 Mayıs 2019 (Güncel)
İşletim sistemi Mac os işletim sistemi
İşlemci Intel Core i5, i7, i9 (mevcut sürüm)
selefi PowerBook G4

Apple, 2019'da yeni bir MacBook pro mu piyasaya sürüyor?

Ancak Apple , 2020 veya 2021'de tamamen yeni bir model çıkarmayı tercih edebilir. Ne olursa olsun, özellikle ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo'nun Apple'ın piyasaya süreceğini öne süren bazı sızıntılar ürettiğinden , 16 inç MacBook Pro 2019 hala gerçekleşebilir. “Tamamen yeni ” bir tasarıma sahip 16 inç MacBook Pro 2019 .

MacBook Pro'nun işlemci hızı nedir?

Intel Core i9 8950HK işlemcili (altı çekirdekli) 3.099 ABD doları MacBook Pro 15: Bu, 2,9 GHz temel frekansa ve 4,8 GHz'e kadar Turbo Boost'a sahiptir.

MacBook pro'mu nasıl güçlendirebilirim?

Mac'inizi hızlandırmak için beş ipucu
  1. Mac sabit sürücünüzü bir SSD ile değiştirin. Geleneksel dönen sabit sürücüden katı hal sürücüsüne (SSD) geçmek, eskiyen bir MacBook'un performansını artırmak için yapabileceğiniz en iyi şeydir.
  2. Daha fazla bellek ekleyin (RAM)
  3. Mac'inizin sabit sürücüsünü temizleyin.
  4. Giriş öğelerini azaltın.
  5. OS X ile güncel kalın.