.NET 4.0 hala destekleniyor mu?

Sordu: Mansur Torrero | Son Güncelleme: 2 Mart 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem programlama dilleri
4.3/5 (432 Görüntüleme. 13 Oy)
NET Framework 4.0 , 4.5 ve 4.5. Salı günü 1. Bir haftadan kısa bir süre içinde Microsoft, 4.0 , 4.5 ve 4.5 sürümleri için desteği resmi olarak sonlandıracaktır.

Aynı şekilde insanlar soruyor, .NET çerçevesi ne kadar süre desteklenecek?

Şimdi yeni bir projeye başlarken, bu Çerçeve muhtemelen önümüzdeki 20 + yıldır, desteklenmeye devam ederken, son ve en büyük özellikleri Çekirdek platformunda görünür gerçeği hakkında değerinde düşünme kesinlikle.

Ayrıca Bilin, .NET çerçevesi kaldırılacak mı? NET Framework 4.8 son ana sürüm olacak. NET Framework'ü seçin ." Tipik Microsoft şekilde, aslında yazılım devi desteklemeye devam edecektir olarak, iyi uzağa gitmeyecek. NET Framework'ün uzun yıllar boyunca

Bunun yanında hangi .NET sürümleri destekleniyor?

. .NET Framework 3.5, Windows 8 başlayarak Windows XP, Server 2003, Vista Server 2008, 7, Server 2008 R2, 8, Server 2012, 8.1, Server 2012 R2, 10 ve Sunucu 2016 tarihinde desteklenmektedir.

.NET çerçevesi 3.5 hala destekleniyor mu?

NET Framework 3.5 resmi olarak desteklenecektir . O İşletim Sistemi bileşeni olarak kabul edilir gibi biz varsayarak olduğunu Windows Server 2008R2 SP1 için genişletilmiş destek (2020/01/14) ile aynı zamanda uzatılmış destek uçları.

33 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

C# ölmekte olan bir dil mi?

Muhtemelen, C# sadece ölmekle kalmıyor, aslında bir rönesansın tadını çıkarıyor. C# , Windows uygulamaları oluşturma yeteneğinin çok ötesinde benimsenmiştir. Unity - özellikle komut dosyası dili olarak C# kullanan bağımsız geliştiriciler arasında en popüler oyun motorlarından biri.

.NET güncel değil mi?

NET Framework, Evet'ten daha eskidir ve ASP kullanıyor olmalısınız. NET | için açık kaynaklı web çerçevesi. NET Çekirdeği. ASP. NET | için açık kaynaklı web çerçevesi. NET Framework, yıllar önce Web'in karanlık günlerinde piyasaya sürüldü ve yalnızca tescilli kapalı kaynaklı Windows'a dayanıyor.

.NET, Java'dan daha mı iyi?

Ortak Dil Çalışma Zamanı . Net , JVM'den daha iyidir , çünkü JVM, kodu temel alınan işletim sistemleri için bayt koduna dönüştürür. Bu işlem makineleri için yönlendirilmiş ve biraz daha yavaş CLR daha değildir. Java , programlaması için Eclipse, NetBeans, vb. gibi birçok IDE'ye sahiptir. Öte yandan Net , bir Visual Studio'ya sahiptir.

.NET ölmekte olan bir teknoloji mi?

Numara. . NET ölmüyor . Uzun bir süre kalacak. Zengin özelliklerle kolayca geliştirilebilen harika bir çerçevedir.

.NET'in bir geleceği var mı?

Evet, . NET'in önünde çok ilginç bir gelecek var .

.NET çekirdeği öğrenmeye değer mi?

Microsoft ASP. NET çekirdeği öğrenmeye değer çünkü ASP. NET Site Core , ücretsiz ve açık kaynaklı bir web çerçevesi ve yeni nesil ASP'dir. NET , Microsoft ve topluluk tarafından geliştirildi. Her ikisinde de çalışan modüler bir çerçevedir. NET Framework, Windows ve çapraz platform .

.NET Standard öldü mü?

NET Standard kesinlikle henüz ölmedi : kodu birkaç . NET lezzetleri. Ancak bu birleşme süreci ile geleceğin . NET Standard'ın güvenliği ihlal edildi.

.NET çerçevesinin hangi sürümünün yüklü olduğunu nasıl anlarım?

nasıl kontrol edilir. NET Framework sürümü
 1. Başlat menüsünde Çalıştır'ı seçin.
 2. Aç kutusuna regedit.exe yazın. Regedit.exe'yi çalıştırmak için yönetici kimlik bilgileriniz olmalıdır.
 3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde aşağıdaki alt anahtarı açın: HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftNET Framework SetupNDP. Yüklü sürümler, NDP alt anahtarının altında listelenir.

NET Framework'ün birden çok sürümünü yükleyebilir misiniz?

NET çerçevesi tek bir bilgisayarda? Microsoft tasarladı. NET Framework böylece çerçevenin birden çok sürümü yüklü ve aynı zamanda kullanılabileceğini. Bu, birden çok uygulamanın farklı sürümlerini yüklemesi durumunda çakışma olmayacağı anlamına gelir.

En son .NET çerçevesi nedir?

NET Framework 4.8'in en son sürümüdür. NET Framework'e sahiptir ve gelecekteki Windows sürümleriyle dağıtılmaya devam edecektir. Desteklenen bir Windows sürümünde yüklü olduğu sürece, . NET Framework 4.8 de desteklenmeye devam edecektir.

Hangi .NET çerçevesini hedeflemeliyim?

'e taşınmasını tavsiye ederim. Net 4.0 Müşteri Profili. Henüz geniş bir yükleme tabanına sahip olmamasına rağmen, kullanıcılarınızın kolayca yükleyebileceği küçük bir indirmedir. Kullanıcılarınızın çerçeveyi indirmesini istemiyorsanız, çoğu insanın zaten sahip olduğu 3.5'i hedeflemelisiniz .

.NET geriye dönük uyumlu mu?

NET Framework 4, .NET Framework 4 ile oluşturulmuş uygulamalarla geriye dönük olarak uyumludur . NET Framework sürüm 1.1, 2.0, 3.0 ve 3.5. Diğer bir deyişle, önceki sürümleriyle oluşturulmuş uygulamalar ve bileşenler. NET Framework üzerinde çalışacaktır.

Microsoft .NET çerçevesine ihtiyacım var mı?

NET Framework uygulamaları gelecekte çıkacak. Çoğunlukla profesyonel şirketler tarafından yazılmış daha eski yazılımlara sahipseniz, *.xml dosyasına ihtiyacınız olmayabilir. NET Framework'e sahip değildir , ancak daha yeni yazılımınız (ister profesyoneller ister acemiler tarafından yazılmış olsun) veya paylaşılan yazılım (son birkaç yılda yazılmış) varsa, buna ihtiyacınız olabilir.

.NET çerçeve sürümünü nasıl değiştiririm?

Hedef çerçeveyi değiştir
 1. Solution Explorer'da, değiştirmek istediğiniz proje için sağ tıklama menüsünü açın ve ardından Özellikler'i seçin.
 2. Özellikler penceresinin sol sütununda Uygulama sekmesini seçin.
 3. Hedef Çerçeve listesinde istediğiniz sürümü seçin.

.NET core'un en son sürümü nedir?

NET Core 2.0, 14 Ağustos 2017'de Visual Studio 2017 15.3, ASP ile birlikte yayımlandı. NET Core 2.0 ve Entity Framework Core 2.0. . NET Core 2.1, 30 Mayıs 2018'de yayınlandı. NET Core 2.2, 4 Aralık 2018'de yayınlandı.

.NET CLR sürümü nedir?

Ortak Dil Çalışma Zamanı ( CLR ), Microsoft'un sanal makine bileşeni. NET çerçevesinin yürütülmesini yönetir. NET programları. Tam zamanında derleme, yönetilen kodu (derlenmiş ara dil kodu), daha sonra bilgisayarın CPU'sunda yürütülen makine talimatlarına dönüştürür.

.NET Core'u ne zaman kullanmamalısınız?

Ne Zaman Kullanılmamalı. NET Çekirdeği
 1. Windows Forms ve WPF uygulamaları desteklenmez.
 2. ASP.NET WebForms mevcut değil.
 3. Bir WCF hizmeti oluşturmanız gerekir. .
 4. 3. taraf kitaplık desteği eksik. .
 5. Eksik .
 6. Windows'a özel API'lere erişmeniz gerekir.
 7. VB.NET ve F# için kısmi destek.
 8. SignalR desteklenmiyor.