Kuzey Carolina bir alıcı dikkatli devlet mi?

Sordu: Benaisa Loiti | Son Güncelleme: 3 Nisan 2020
Kategori: gayrimenkul gayrimenkul alım satımı
4.5/5 (999 Görüntüleme. 34 Oy)
North Carolina bir ' Alıcı Dikkat ' eyaletidir , yani durum tespiti yapmak ve satın aldığınız ürünle ilgili mümkün olan her şeyi bilmek bir alıcı olarak sizin sorumluluğunuzdadır… satıcı, NC Satın Alma sözleşmemize dayanarak herhangi bir onarım yapma yükümlülüğü altında değildir. . Mülkler, aksi müzakere edilmediği sürece 'Olduğu Gibi' satılır.

İnsanlar ayrıca şunu soruyor, Kuzey Carolina bir ifşa durumu mu?

Kuzey Carolina , aracıların ticari, endüstriyel veya askeri kaynaklardan gelen ve mülkü etkileyen sesleri, kokuları, dumanı veya diğer rahatsızlıkları ifşa etmesini şart koşar. Bir evde ölen birinin satış sırasında ifşa edilmesi gerekmez: intiharlar, kazalar veya şiddet suçları dahil (evet, cinayet olsa bile).

Ayrıca, gayrimenkulde temsil edilmemesi ne anlama gelir? Bu noktada, “ temsil yok ” seçeneğinin seçilmesi, satıcının, mülkün şartlarını veya özelliklerini, fiilen bilgisi olsa veya bilmesi gerektiği halde ifşa etmemeyi seçmesi anlamına gelir.

Bunu göz önünde bulundurarak, NC'de bir ev satın almak için bir avukata ihtiyacınız var mı?

Birçok eyaletten farklı olarak, Kuzey Carolina yasaları, satıcıların ev kapanışına ve emlak işleminin diğer yönlerine bir avukat dahil etmesini gerektirir.

Evimi NC'de sahibinden nasıl satarım?

Kuzey Carolina'da Sahibinden Bir Ev Satıyorsanız Bu 10 İpucunu Takip Edin

 1. Yarışmayı Kapsama Alın (Meraklı Komşu Olun)
 2. Kuzey Carolina Alıcılarına İstediklerini Verin.
 3. Doğru Liste Fiyatı için Kuzey Karolina'nın Emlak Piyasası Verilerini Analiz Edin.
 4. Emlak Fotoğraflarınızın Kötü Olmadığından Emin Olun.

23 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Satıcı irtifak hakkını ifşa etmek zorunda mı?

Cevap: Bazı eyaletler, ev satıcılarının mülk üzerinde herhangi bir irtifak hakkı olup olmadığı da dahil olmak üzere bir dizi şeyi açıklamasını gerektirir. Öte yandan, poliçe irtifak hakkını özel olarak listeliyorsa, anlaşmayı yapan şirkete (veya avukata) karşı olası bir hak talebiniz var demektir .

Konut mülkiyeti açıklama formu nedir?

Bilgilendirme Formunun Amacı : Sahibi tarafından fiilen bilinen mülke ilişkin belirli koşulların ve bilgilerin beyanıdır . Potansiyel alıcıya aksi bildirilmedikçe, mal sahibi mülkün genel olarak erişilemeyen alanlarında herhangi bir inceleme yapmamıştır.

Satıcı ifşadan muaf ne anlama geliyor?

" Satıcı Açıklaması Yok", satıcının , alıcının bilinçli bir karar vermesi için gerekli olabilecek herhangi bir kusur veya gerçekleri açıklamadan mülkü sattığı anlamına gelir . Bir alıcı, alıcının eşyalarını getirmek için yazılı izin almalıdır.

Mülkiyet açıklamalarını nerede bulabilirim?

Eyaletinizin yasasını bulmak için emlakçınızla veya eyalet düzenleyici kurumla görüşün. Devlet emlak acentenizi Emlak Ruhsat Hukuku Yetkilileri Derneği web sitesinde bulabilirsiniz. Veya çevrimiçi olarak “gayrimenkul ifşası ”, “ ifşa formu” veya “ ifşa beyanı” ve eyaletinizin adını arayın.

Bir ev satarken bir yangını ifşa etmek zorunda mısınız?

Birçok eyaletin ifşa yasaları, önceden bilinen yangın hasarını ifşa etmenizi zorunlu kılar, ancak ihtar (“alıcı dikkat”) eyaletlerinde bile, Darden gibi emlakçılar bu konuda açık olmanızı tavsiye eder. “Çoğu insan evin yandığını öğrenecek veya bilecek” dedi.

Radon maddi bir kusur mudur?

PRO İPUCU: yüksek radon seviyeleri, gizli bir kusur ve/veya bilinen bir malzeme kusuru olarak kabul edilebilir .

Kuzey Carolina'da kapanış masraflarını kim ödüyor?

Kapanış Maliyetleri , bir mülkün satışında hem alıcı hem de satıcının ödediği ücretlerdir. Teklif kabul edildikten sonra alıcı kredi sürecini başlattığından, bunlar genellikle alıcı maliyetleriyle ilişkilendirilir. Aslında satıcı genellikle alıcıdan daha fazla öder , ancak bu bir kesinti olarak görünür.

Kapanış avukatını kim seçer?

Gayrimenkul alım satımı söz konusu olduğunda, bir emlak avukatı alıcıyı veya satıcıyı temsil edebilir. Bir avukat ikisini birden yapamaz. Ve alıcının ipotek için borç para alması gerektiğinde, kapanışı yapan emlak avukatı , alıcıyı veya satıcıyı değil, borç vereni temsil eder.

NC'de tapu hazırlığı için kim ödeme yapar?

Kuzey Karolina'da , satıcı , anlaşmasına göre komisyon ödemekten ve standart Satın Alma Teklifi ve Sözleşme uyarınca tapu ve damga pullarının hazırlanmasından sorumludur .

Kuzey Carolina'da bir evin kapanış maliyetleri ne kadardır?

Kuzey Carolina'da kapanış maliyeti istatistikleri
Eyalet genelinde, ortalama bir ev 200.000 ila 300.000 ABD Doları arasında satılmaktadır. Bu aralıkta bir mülk satın alırsanız, vergilerden sonra kapanış maliyetlerinde 1.578 ile 3.550,50 dolar arasında ödeme yapmayı bekleyin.

NC Bir unvan mı yoksa avukatlık durumu mu?

Kuzey Carolina bir avukat devleti olmasına rağmen, başlık şirketi kapanışta çok önemli bir rol oynamaktadır. Avukat , mülkün tapu sigortası alabilmesi için tapu işini tapu şirketine teslim eder.

Kuzey Carolina bir başlık kapatma durumu mu?

Kuzey Carolina'da Emlak Kapanışları . Kuzey Karolina'da kapanışlar genellikle gayrimenkul konusunda uzmanlaşmış avukatlar tarafından yapılır. Diğer birçok eyalette , kapanışlar tapu veya emanet şirketleri tarafından yapılır; ve bu eyaletlerde , tapu araması avukatlara veya emlak avukatlarına yönlendirilebilir.

NC bir kapanış avukatı gerektiriyor mu?

Başka bir görüşe göre, North Carolina Eyalet Barosu önceki pozisyonunu yeniden gözden geçirdi ve konut amaçlı gayrimenkul alımı veya yeniden finansmanı için bir kapanışta bir avukatın fiziksel varlığının gerekli olmadığına karar verdi.

NC'de bir ev satın almak için neye ihtiyacım var?

İşte 12 kolay adımda Kuzey Carolina'da nasıl ev satın alacağınıza dair eksiksiz bir rehber.
 • REALTOR'unuza Ulaşmak?
 • İhtiyaçlarınızı ve Önceliklerinizi Belirleyin.
 • İpoteğiniz İçin Ön Onay Alın.
 • En İyi Evinizi Arayın.
 • Listeyi analiz edin.
 • Satın Alma Teklifi Verin.
 • Satıcılarla Pazarlık Yapın.
 • Tüm Olası Durumları Karşılayın.

Kuzey Carolina'da bir evi kapatmak ne kadar sürer?

Çoğu kapanış işlemleri oldukça hızlı ve bir saat artık 30 dakikadan fazla sürer. Anahtarlarınızı aldıktan sonra, Kuzey Carolina'daki yeni yerinizin keyfini çıkarmaya hazırsınız. Eğer süreci hakkında net olması, böylece kapanış önce, emlakçı veya borç veren herhangi bir soru sormak.

Bir emlak beyanını nasıl doldurursunuz?

Yöntem 1 Satıcı Olarak Gayrimenkul Açıklama Formu Kullanmak
 1. Evinizdeki bilinen herhangi bir kusur hakkında acentenizle konuşun.
 2. Eyaletinizin gerektirdiği açıklama formunu alın.
 3. Bilgilendirme formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
 4. Bir muayene olun.
 5. Liberal bir açıklama yapın.

Satıcı açıklama bildirimi nedir?

C: Satıcı Açıklama Bildirimleri , konut alıcılarının satın almadan önce mülkün durumu hakkında mümkün olduğunca fazla bilgiye sahip olmasının bir yoludur. Bu açıklamalar , satıcının bilinen tüm kusurları veya arızaları ve ayrıca bakım geçmişini bilgisi dahilinde en iyi şekilde belgelemesini gerektirir.