Ohio bir alıcı dikkatli devlet mi?

Sordu: Carmita Devin | Son Güncelleme: 23 Mart 2020
Kategori: gayrimenkul gayrimenkul alım satımı
5/5 (256 Görüntüleme. 32 Oy)
İhtar etme doktrini (“ alıcının dikkatine izin verin”) Ohio'da hala canlı ve iyi durumda olup, genellikle bir alıcının bir mülkün kusurlu durumuyla ilgili bir satıcıya karşı bir davada tazminini aşağıdaki durumlarda engellemektedir: alıcının kusurlu durumu inceleme fırsatına sahip olması bina; ve.

Bunu göz önünde bulundurarak, Ohio tam bir açıklama durumu mu?

Ohio ifşa yasası, satıcıların yalnızca gerçekten bildikleri ürünleri ifşa etmelerini gerektirir. Bu, formu doldurmak için bağımsız bir denetimden geçmeniz gerekmediği anlamına gelir - yalnızca orada yaşayarak ve onunla ilgilenerek ev hakkında gerçekten öğrendiklerinizi ve gözlemlediklerinizi listelemek için.

Bir de sorabilirsiniz, ev aldığınız birine dava açar mısınız? Sen bilerek ciddi sorunlarla sana ev satan birilerini dava etme haklar içinde (muhtemelen) bulunmaktadır. "Birçok ABD eyaleti, bir satıcının evdeki farkında oldukları kusurları ifşa etmesini gerektiren bir ev satıcısı ifşa yasasına sahiptir.

Aynı şekilde, bir satıcı bir ifşada yalan söylerse ne olur?

Alıcımızın acentesini aradık ve satıcının acentesine gitti. Görünüşe göre, bize yanlış açıklama beyanı verdiler. Ve, bir satıcının yalanlarla eğer, alıcı zararlardan satıcının çünkü alıcıya verilen açıklama bildiriminde bir ihmal sürekli peşine hakkına sahiptir.

Bir evde maddi kusur nedir?

1.2. Maddi kusur , bir konut mülkünün sistemi veya bileşeniyle ilgili, mülkün değeri üzerinde önemli, olumsuz bir etkisi olabilecek veya insanlar için makul olmayan bir risk oluşturan belirli bir sorundur.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Ohio'da bir evde ölümü ifşa etmek zorunda mısın?

Ohio, devlet hukuku cinayet mi yoksa intihar sattıkları ya da perili olduğuna inanılan eğer edilir bir özelliğinde olduysa ifşa Emlakçılar gerektirmez. Bu , alıcıların pazarlık ettiklerinden daha fazlasını almaları için kapıyı açabilir.

Satıcı ifşa etmezse ne olur?

Bir satıcı önemli, gizli bir kusuru ifşa etmediğinde, bu satıcı , alıcının durumu düzeltmek için ödemesi gereken tüm masraflardan sorumludur. Bu sorumluluk, listeleme acentesine kadar uzanır. Alıcının müfettiş denetim sırasında kusur (lar) keşfetmek olmasa bile sahibi ve ajan yükümlü kalabilir.

Mülkiyet ifşası nedir?

Satıcı, bu iki sayfalık belge aracılığıyla bilinen herhangi bir kusuru potansiyel bir alıcıya açıklamakla yükümlüdür. İmar ve su haklarından sıhhi tesisat, çatı kaplama ve yapısal hasara kadar, bir mülk ifşa beyanı, alıcıyı gelecekte pişmanlık duymaya karşı korumak için tasarlanmıştır.

Ohio'daki evimi kendim nasıl satarım?

Ohio'da Sahibinden Bir Ev Satıyorsanız Bu 10 İpucunu Takip Edin
  1. Yarışmayı Kapsama Alın (Meraklı Komşu Olun)
  2. Ohio Alıcılarına İstediklerini Verin.
  3. Doğru Liste Fiyatı için Ohio'nun Emlak Piyasası Verilerini Analiz Edin.
  4. Emlak Fotoğraflarınızın Kötü Olmadığından Emin Olun.
  5. Gizli Silahınız (Ohio Sabit Ücret MLS Listeleme Şirketleri)

Bir satıcının ifşası neleri içermelidir?

Tipik satıcı açıklama formu birkaç sayfa uzunluğundadır ve satıcıdan evdeki bilinen kusurları bildirmesini ister. Bu, cihazların yanı sıra elektrik, ısıtma, kanalizasyon, su veya diğer mekanik sistemler hakkında bilgileri içerecektir .

Konut mülkiyeti açıklama formu nedir?

KONUT EMLAK AÇIKLAMA FORMU . Bilgilendirme Formunun Amacı : Sahibi tarafından fiilen bilinen mülke ilişkin belirli koşulların ve bilgilerin beyanıdır .

Gayrimenkulde RPD ne anlama geliyor?

Konut Mülkiyeti Açıklaması

Bir Emlakçı sel ifşa etmek zorunda mı?

Onarımlar yapılmışsa, mülkiyet koşulu çözüldüğünü ve önceki sel hiçbir bilinen diğer sorunlar bir özellik koşulu önceden sel ifşa etmek için yasal bir zorunluluk yoktur, mülkiyet vardır.

Kapattıktan sonra satıcılar sorumlu mu?

Kapanıştan sonraki onarımlardan bir satıcıyı sorumlu tutmak için, bir alıcı, satıcının evin durumu hakkında maddi gerçekleri saklamadığını kanıtlamalıdır. Satıcı alıcıya tüm bilinen kusurları ifşa eğer bir satıcı emanet kapanışından sonra onarımlar için sorumlu tutulamaz olası değildir.

Bir alıcı satıcıya ne zaman dava açabilir?

Yanlış Beyan İçin Bir Satıcıya Dava Açmak
Yanlış beyan için bir satıcıya dava açmak mümkündür. Satıcı, bir konunun biliyordum ama kasten alıcıdan sakladı ya da sahip oldukları gerekirken bunu ifşa başarısız nerede Normalde bir dava hileli veya ihmalkar Yanlış beyanda içerecektir.

Alıcı kapandıktan sonra dava açabilir mi?

Uyarı alıcısının yasal kuralı, temel olarak, evi bir kez satın aldığınızda, ödediğinizin ne olursa olsun, sahip olduğunuz şeydir ve alıcıların , keşfedilen herhangi bir kusur için satıcıya dava açma yeteneğinin sınırlı olduğu anlamına gelir. Alıcı kusurları bir denetim ortaya çıkarılmasına karşın eğer kapattıktan sonra gayrimenkul sözleşmeyi iptal edilemez.

Bir satıcının açıklamasını doldurmam gerekiyor mu?

En basit anlamda, bir Satıcının Bilgilendirme potansiyel alıcı özelliği içinde ne koşul bilmek için aldığı bir belgedir. 100 sorular içerir ve tam amacıyla, en az 20-30 dakika sürer. Kendi ana sözleşme altında olana kadar bu belge hazır olması gerekmez ediyoruz.

Neden satıcı açıklaması yok?

" Satıcı Açıklaması Yok ", satıcının , alıcının bilinçli bir karar vermesi için gerekli olabilecek herhangi bir kusur veya gerçekleri açıklamadan mülkü sattığı anlamına gelir.

Satıcı emlakçıya dava açabilir miyim?

Tavsiye ve Tespit Etmeme
Aksi halde alıcı veya satıcı , acenteye davadan doğan zararın tazmini için dava açabilir . Satıcı genellikle ajan dava olurken alıcı girişimleri ona dava etme veya satıcıdan para kazanmak gerektiğinde alıcı onarım kusurları ve hasar para gerekebilir.

Su hasarını açıklamak zorunda mısınız?

Teknik olarak artık su hasarı (veya kurşun boya) olmadığı için ifşa etmenize gerek yok.

Bir satıcı küfü ifşa etmek zorunda mı?

Basitçe çünkü küf sağlığa zararlı olabilir . Bir evde bulunmak , onu sakinleri için güvensiz hale getirebilir. Satıcılar , farkında oldukları takdirde gizli ayıpları açıklamakla yükümlüdürler. Bazı küfler diğerleri kadar tehlikeli olarak kabul edilmez.