r11 veya r13 yalıtımı daha mı iyi?

Soruldu: Benedetto Aranzarte | Son Güncelleme: 24 Ocak 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.9/5 (1.103 Görüntüleme. 14 Oy)
Daha büyük R değeri, daha iyi yalıtım, ısı transferini yavaşlama yer almaktadır. R19 R13 daha iyi yalıtım ve So R30 R19 daha iyidir. R değeri ne kadar büyük olursa, yalıtım değeri o kadar iyi olur. 2x4'ün derinliği 3,5 inç olup, R11 veya R13 yalıtımını barındırır .

Bu nedenle, r13 yalıtımı r11'den daha mı iyidir?

R11 ses içindir ve asla dış duvarlar için kullanılmamalıdır. Olabilir, ancak çok az fayda ile para harcıyorsunuz. R13 standart 2x4 izolasyondur . R13 ayrıca daha yüksek yoğunluklu bir keçe olarak kabul edilir, eğer 2'ye ( r11 ve r13 ) bakar ve hissederseniz, büyük bir fark vardır.

Ek olarak, r13 yalıtımı ne kadar iyi? İki bileşenli kapalı hücreli sprey poliüretan köpük yalıtımı , kalınlık başına 6,5 ​​kadar yüksek R değerleri sağlar, bu da 2,0 inç kadar ince bir alanda R-13 elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca hava kaçaklarını ve cereyanları diğer yalıtım malzemelerine göre daha iyi engeller.

Yukarıdakilerin yanında, r13 veya r15 yalıtımı daha mı iyidir?

R15 , duvarda biraz R13'ten daha iyi olmalıdır. Ahşap yerine çelik saplamalarınız varsa, çeliğin yüksek iletkenliği nedeniyle R15 ve R13 duvarları yaklaşık olarak aynı olacaktır. Kompozit sistem olarak test edilmişse, asla R15 izolasyonlu bir R15 duvar elde edemezsiniz .

R 11 yalıtımı ne anlama geliyor?

R - 11 kraft yüzlü Batt yalıtımı , evinizdeki kirişler ve kirişler arasına sığacak şekilde önceden kesilmiş genişliklerden oluşur. Owens Corning EcoTouch yalıtımı yumuşaktır, kesilmesi ve takılması kolaydır. Ayrıca EcoTouch yalıtımı konfor sağlar - evlerin yazın daha serin, kışın daha sıcak kalmasına yardımcı olur.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

2x4 duvarlara r19 koyabilir misin?

2 × 6 duvarında R19 Gerçekten bir R19 duvarı vermez. Çünkü saplamalar ile “termal kısa devre” nin feect bir R16, duvar ile ilgilidir. Bir 6 "çelik saplama duvarı ise, bir R11 duvar gibi düşük olabilir.

Dış duvarlar için R değeri ne olmalıdır?

Dış duvarlar için tipik öneriler R -13 ila R -23 arasındadır, R -30, R -38 ve R -49 ise tavanlar ve çatı katları için ortaktır. Aşağıdaki önerilen yalıtım seviyeleri için Enerji Bakanlığı'nın (DOE) aralıklarına bakın.

r13 yalıtımı ses yalıtımı için iyi midir?

İnşaat veya tadilat sırasında, duvarların ve tavanların ses geçirmezlik performansını iyileştirmenin etkili ve uygun maliyetli bir yolu, dikmeler veya kirişler arasına keçe veya battaniye yalıtımı koymaktır. Çoğu, R-11 veya R-13 yalıtım keçeleri ile aynıdır.

Yalıtımın üzerine plastik koymalı mıyım?

Geri yıl önce, her zaman buna oda neden olur, sen asmak karar alçıpan ya da her türlü malzemeyi asılı veya bir sera gibi davranmaya oluşturmadan önce yalıtım üzerine bir plastik buhar bariyeri koymak DEĞİL söyleniyordu.

r19 yalıtımı dış duvarlar için iyi midir?

R-19 . ABD Enerji Bakanlığı, R-13 yalıtımını ülkenin güney bölgelerindeki duvarlarda kullanım için " iyi " olarak değerlendirse de, R-19 yalıtımını daha yüksek olarak değerlendirerek onu " harika " olarak nitelendiriyor. Bunun nedeni, R-19 yalıtımının R-13'ten daha fazla ısı yalıtımı sağlamasıdır.

Dış duvarlar için en iyi yalıtım nedir?

Dış Duvarlar İçin En İyi Yalıtım Nedir?
  • Fiberglas, onlarca yıldır ev yalıtım malzemesi olarak kullanılmaktadır. Uygun fiyatlı ve etkilidir, bu da onu birçok ev inşaatçısı ve müteahhit için ilk tercih haline getirir.
  • Selüloz, mevcut kapalı bir duvarı minimum yıkımla yalıtmak için mükemmel bir seçimdir.
  • Sprey köpük ıslak olarak uygulanır ve genişleyerek kalın, sert köpüğe dönüşür.

En iyi ses yalıtımı nedir?

En iyi ses yalıtımı yalıtım malzemelerinden ikisi, gevşek dolgulu selüloz ve cam elyafıdır. Üflemeli yalıtım , evinize hem yalıtım hem de ses yalıtımı ekleyerek iki kat fayda sağlar. Bu mükemmel bir ikili, çünkü gürültüyü azaltmaya çalışıyorsanız, faturalarınızı da azaltabilirsiniz!

R, yalıtım için ne anlama geliyor?

" R ", ısı akışına direnç anlamına gelir. R değeri ne kadar yüksek olursa, yalıtım gücü o kadar büyük olur. Hemen hemen tüm yalıtım ürünleri size R değerini söylemek zorundadır - tek istisna boru ve kanal yalıtımıdır .

2x4 duvar için ne kadar yalıtıma ihtiyacım var?

2x4 Duvarlar için Yalıtım
Modern iki-dörtler 4 inç olmadığından, duvar boşluğunun gerçek derinliği 3 1/2 inçtir. Çoğu duvar uygulamasında, bu ikiye dört saplama duvarlar için R-13 veya R-15 kraft yüzlü fiberglas yalıtım ruloları kullanacaksınız.

r15 yalıtımı ne kadar iyi?

Daha Düşük Maliyetlerle Maksimum R-Değeri R-15 EcoTouch® yalıtımı , dış duvarlar için önerilen yüksek R değerlerine kolayca ulaşırken daha ince bir dış kaplama kullanımına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. 3½" kalınlığındaki R-15 EcoTouch® yalıtımı , standart R-11 cam elyaf yalıtımına göre %36 daha fazla R değeri sunar.

Hangi duvar yalıtımını kullanmalıyım?

Fiberglas keçeler, köpük ya da selüloz iç duvarlar izole etmek için kullanılabilir. Uygun yalıtım gerektiren üçüncü alan zeminlerdir. Sert köpük levhalar ve geleneksel fiberglas keçeler zeminlerde en iyi sonucu verir. İzole edilecek dördüncü alan, tarama alanlarıdır.

R13 yalıtımı ne için kullanılır?

R-13 Yüzeyli Batt Yalıtımı , evinizdeki kirişler ve kirişler arasına sığacak şekilde önceden kesilmiş genişliklerden oluşur. Owens Corning EcoTouch yalıtımı yumuşaktır, kesilmesi ve takılması kolaydır. Ayrıca EcoTouch yalıtımı konfor sağlar - evlerin yazın daha serin, kışın daha sıcak kalmasına yardımcı olur.

R 15 ne kadar kalın?

Tüm Özellikleri karşılaştırın
Yalıtım Yeri 2x4 Duvar Yalıtım Yeri 2x6 Duvar
Rulo veya Batt Rulo veya Batt Rulo
Ürün Uzunluğu (ft.) 7,75 ft Ürün Uzunluğu (ft.) 32 ft
Yüzlü veya Yüzsüz Yüzlü Yüzlü veya Yüzsüz Yüzlü
Ürün Kalınlığı (inç) 3,5 inç Ürün Kalınlığı (inç) 5.5 inç

r20 yalıtımı nedir?

Bu Johns Manville R20 fiberglas bina yalıtımı formaldehit içermez, yanmaz ve küflenmez. Isı transferine karşı etkin direnç sağlar. 15" x 47" x 6" boyutlarındadır ve 78,33 ft² kapsama alanına sahiptir.

R değeri nasıl çalışır?

Esasen R - değeri , termal direncin bir ölçüsüdür veya ısı transferini önleme yeteneğidir. Sayı ne kadar büyük olursa, yalıtımın ısı iletimini önlemede o kadar zor çalışması olur . Ne kadar az ısı kaybı olursa, enerji faturalarınız o kadar düşük olur. Çatılar için standart R - değeri R -30 veya R -40'tır.

Yalıtımı nasıl ölçersiniz?

Eğer yalıtmak için gereken alanın uzunluğunu ve genişliğini ölçün. Alanın kare görüntülerini belirlemek için uzunluğu genişlikle çarpın. Kullanacağınız yalıtım türüne karar verin. Selüloz yalıtımı , üflenen yalıtımın derinliğine göre hesaplanır.

Yalıtım nasıl kurulur?

Kraft Yüzeyli Yalıtım Nasıl Kurulur
  1. Gerekirse çerçeveleme boşluğunun uzunluğuna uyacak şekilde yalıtım rulosunu veya keçesini kesin.
  2. Yalıtımı, üstten (duvarlar için) veya bir uçtan (tavanlar/zeminler/çatılar için) başlayarak çerçeveleme boşluğuna yerleştirin.
  3. Yalıtımın bir tarafı boyunca kağıt flanşı katlayın.