Radon Maine'de yaygın mı?

Sordu: Emese Schrievers | Son Güncelleme: 12 Nisan 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.3/5 (71 Görüntüleme . 28 Oy)
Radon , Maine'in HER YERİNDE yüksek seviyelerde (4 pCi/l'lik eylem seviyesinden daha yüksek) bulunabilir. Aslında, eyaletteki ortalama konut radon seviyesi 4.1 pCi/l'dir ve güney kesimde daha da yüksektir. Evinizin havasındaki radon bazen toprak gazlarından, bazen de sudan gelir.

Ayrıca bilmek, radon Maine'de bir sorun mu?

Maine'de yüksek seviyelerde bulunan doğal olarak oluşan bir radyoaktif gaz olan radon , temel çatlakları, boşluklar ve bodrum drenajları yoluyla zeminden binalara yavaş yavaş sızabilir. Radonun akciğer kanserine neden olduğu kanıtlanmış olsa da, sağlık uzmanları gazın kaç akciğer kanseri ölümüne katkıda bulunduğunu şiddetle tartışıyor, dedi Dr.

Ek olarak, radon gerçekten önemli mi? Radon radyoaktif bir gazdır ve ona maruz kalmak yılda 21.000 akciğer kanseri ölümüne neden olur - sadece sigara içmek daha fazlasına neden olur. Radonu göremediğiniz, koklayamadığınız veya tadamadığınız için evinizdeki havayı periyodik olarak test etmek önemlidir. Eğer radon etkilenmeyen bir bölgede yaşayan inanan sadece bu ölümcül gaz hakkında mitlerden biridir.

Ayrıca, çoğu evde radon var mı?

Cevap: Evlerin her türlü bodrumlarda olmadan bodrum ve evlerde ile Radon sorunlar yaşındaki evleri, yeni evleri, cereyanlı evleri, yalıtılmış evleri, evleri olabilir. İnşaat malzemeleri ve ev de radon seviyelerini etkileyebilir inşa edilmiştir yolu, ama bu nadirdir.

Radon yılın hangi zamanında en yüksektir?

Radon seviyeleri mevsime göre değişebilir, en yüksek seviyeler genellikle evlerimizi ısıttığımız aylarda meydana gelir. Evinizin radon sıcak aylarda hava litre başına 4,0 picocuries EPA'nın önerilen eylem seviyesinin altında bile olsa Yani, kış aylarında bu seviyenin üstünde olabilir.

39 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Evimdeki radon hakkında endişelenmeli miyim?

Ortalama bir evde yaklaşık 1.3 pCi/L radon bulunur . Böyle seviyeleri hakkında endişe için yeterli değildir, ama doğru koşullarda, onlar hasta edebilir. EPA'ya göre, yaşam boyu ortalama radon seviyelerine maruz kalan sigara içmeyen bir kişinin akciğer kanseri geliştirme riski 500'de 1'dir.

Evinizde radon varsa ne yaparsınız?

Evinizde yüksek seviyeler varsa ne yapmalısınız?
 1. Girebilecek radon miktarını azaltmaya yardımcı olmak için temel çatlaklarını ve açıklıklarını kapatın ve kalafatlayın.
 2. Havalandırma borusu ve fan sistemi olarak da bilinen bir toprak emme radon azaltma sistemi kurun.
 3. Döşeme veya döşemenin altında gaz geçirgen bir tabaka oluşturun.
 4. Plastik kaplama takın.

Pencereleri açarak radonu azaltabilir misiniz?

Pencereleri açma hava sirkülasyonu ve havalandırma, evden dışarı hareket radon yardım ve kapalı hava ile radon -ücretsiz dışında havayı karıştırma geliştirir. Bodrum pencereleri açma temiz açık hava ile Radon seyrelterek, negatif hava basıncı azaltmaya yardımcı olur.

Radon azaltma sistemi olan bir evde yaşamak güvenli midir?

EPA, bir radon temizleme sisteminin ortalama bir ev için yaklaşık 1.200 dolara mal olduğunu tahmin ediyor. Kurulduktan sonra, bir takip radon testi yapılır. Son derece yüksek radon seviyelerine sahip evlerde bile, güvenli kabul edilen seviyelere bir düşüş bekleyebilirsiniz.

Radon giysilere yapışır mı?

Bozunma ürünleri kurşun, ancak bunlardan fiili radon seviyeleri onlar da herhangi bir kimyasal kirlenme riski teşkil olmadığını, bu nedenle düşüktür. Bu nedenle, yüksek radon içeriğine sahip bir bodrum katında giysi veya mobilya depolayan tipik senaryoda, endişelenmek için hiçbir neden yoktur.

Bodrumdaki radon gazından nasıl kurtulursunuz?

Bir tarama alanınız yoksa , evinizin döşeme veya döşeme sisteminin altına dört inç çakıl gibi gaz geçirgen bir agrega tabakası yerleştirin. O seviyede geçmiş ve evinize hareket etmesini radon gazı durdurmak için bu katmanı veya plastik kaplama ile içi vb zemin örtün.

Gerçekten bir radon azaltma sistemine ihtiyacım var mı?

Radon azaltma sistemleri , radonu dışarıda tutmak için mükemmel bir iş çıkarır. Giderek daha fazla ev alıcısı, radon çözümleri olan evler arıyor. Bir radon azaltma sistemi , ev için bir gelişmedir. Radon azaltma sistemi olan bir eve sahip olmak ve seviyeleri düşük tutmak, akciğer kanseri riskini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Bodrum yoksa radon denetimine ihtiyacım var mı?

Radon Test Sen Do değil bir Bodrum eğer Kritik bile olduğunu. Birçok kişi evlerinin sonra bodrum yoksa onlar gaza duyarlı olmadıklarını yalanına inanmak; ancak Ohio'daki tüm evler toprak nedeniyle radon gazı riski altındadır.

Radonlu ev satmak zor mu?

Denver, Colorado bölgesinde 16 yıllık deneyime sahip en iyi emlakçı Brian Thomas, diyor ki, potansiyel alıcıları uyarmanız ve sorunu azaltmanız şartıyla radonlu bir ev satmak zor değil. " Radon'un neden olduğu kadar korku ve belirsizlik için kolay bir düzeltme var."

Radon en çok nerede bulunur?

Radon , evler, okullar ve işyerleri gibi kapalı ortamlarda bulunabilen , doğal olarak oluşan bir radyoaktif gazdır. Radon , akciğer kanserinin sigaradan sonra en önemli nedenidir.

En çok radon hangi eyaletlerde bulunur?

En yüksek radon seviyesine sahip on eyalet:
 • Alaska.
 • Güney Dakota.
 • Pensilvanya.
 • Ohio.
 • Washington.
 • Montana.
 • Kentucky.
 • Idaho.

Radonu yüksek bir ev almalı mıyım?

EPA TAVSİYELER: satın alırken veya bir ev satan varsa o radon için test var. Yeni bir ev için, radon dirençli yapı özelliklerinin kullanılıp kullanılmadığını ve evin test edilip edilmediğini sorun. Radon seviyesi litre başına 4 piko (pCi/L) veya daha yüksekse evi düzeltin.

Radonu nasıl yok edersiniz?

Tüm radon giderme sistemi ihtiyaçlarına uyan tek bir yöntem yoktur. Yaygın teknikler şunları içerir: Emme borularının zeminden veya beton döşemeden evin altındaki beton döşemeye yerleştirildiği alt döşeme basınçsızlaştırma. Bir radon havalandırma fanı daha sonra radon gazını dışarı çeker ve dışarıdaki havaya bırakır.

Radondan kurtulmanın maliyeti nedir?

Radon temizleme maliyeti, evinizin özelliklerine bağlı olsa da, tipik bir radon sisteminin maliyeti 800 ila 2000 dolar arasındadır. Pasif boru tesisatı olan yeni bir evse, daha az olabilir.

Evim radondan etkilenen bir bölgede mi?

Evinizin dışında, düşük seviyelerde kalır ve nispeten zararsızdır. Kapalı ortamda ciğerlerinize zarar verir. Radon , akciğer kanserine neden olan bir kanserojendir. Herhangi bir evin altındaki toprakta artan radon seviyeleri meydana gelebilirken, ülkenin daha yüksek risk altında olan belirli bölgeleri vardır.

Evlerde radon gazı ne kadar yaygındır?

Radon , ülke genelindeki evlerde yaygın bir sorundur - EPA'ya göre, 15 ABD evinden birinde yüksek düzeyde radon bulunur . Ancak belirli coğrafi bölgelerin etkilenme olasılığı daha yüksektir.

Evinizde radon belirtileri nelerdir?

Olası semptomlar arasında nefes darlığı (nefes almada zorluk), yeni veya kötüleşen öksürük, göğüste ağrı veya sıkışma, ses kısıklığı veya yutma güçlüğü sayılabilir. Sigara içiyorsanız ve yüksek düzeyde radon gazına maruz kaldığınızı biliyorsanız, sigarayı bırakmak çok önemlidir.