Google Cloud çalışmıyor mu?

Soruldu: Josephina Patsiorkovsky | Son Güncelleme: 7 Ocak 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.3/5 (582 Görüntüleme. 40 Oy)
Google bulutu çöktü , çok sayıda uygulamayı ve hizmeti etkiliyor. Bir Google Cloud kesintisi şu anda Snap ve Discord'un yanı sıra Gmail, Nest ve diğerleri gibi Google hizmetleri de dahil olmak üzere Google paketinin içindeki ve dışındaki bir dizi hizmeti etkiliyor.

Bu nedenle, Google bulut hizmetleri kapalı mı?

Google Cloud Platform (GCP) hizmetleri çalışmıyor . Küresel ölçekte yayınlayın. Google Cloud Platform (GCP), Cloud Dataflow, AppEngine, Compute Engine, Cloud Storage , Dataflow, Dataproc, Pub/Sub, BigQuery, Networking gibi hizmetlerde "önemli bir sorun" yaşandığını ve bugün 09:14 (BST) itibarıyla başarısız olduğunu söylüyor.

Yukarıda, Google bulutumu nasıl bulabilirim? Adım 1: Web tarayıcı pencerenizin üst kısmındaki adres çubuğunun içine tıklayın, sürücü yazın. google .com'a gidin, ardından klavyenizde Enter tuşuna basın. Adım 2: Pencerenin sağ üst köşesindeki mavi renkli 5 GB ücretsiz ile başlayın düğmesine tıklayın. Adım 3: Bu sizi, üzerinde bir açılır pencere bulunan yeni bir Web sayfasına götürecektir.

Bu şekilde, bulutta bir sorun mu var?

Bulut bilişimin karşılaştığı temel sorunlar , veri güvenliğine yardımcı olarak verilerin gizliliğini ve bütünlüğünü korumaktır. Bu sorunların birincil çözümü, bulutta depolanan verilerin şifrelenmesidir. Ancak verilerin şifrelenmesi yeni sorunları da beraberinde getiriyor.

Google Bulut nasıl çalışır?

Google Cloud Platform, esas olarak, hizmetleri müşterilere hizmet bileşenleri yoluyla, kullanım sırasında esasına göre teslim edilen, genel bulut tabanlı bir makinedir. Genel bulut , oluşturduğunuz uygulamaları güçlendirmek ve daha geniş bir müşteri tabanına ulaşmak için kaynaklarından yararlanmanıza olanak tanır.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Google herkes için mi yoksa sadece benim için mi kapalı?

Google Chrome Yeni " Herkese Ya Da Sadece Bana " Bir siteye girdiniz; düştü . Oraya gidin, bir URL girin ve dünyadaki diğer insanların da siteye erişmekte sorun yaşayıp yaşamadığını görün. Ancak, Rudefox blogunun bugün işaret ettiği gibi, Chrome'un en son sürümü şimdi sizin için aynı şeyi yapıyor gibi görünüyor.

Google Haritalar'da bir sorun mu var?

Google Haritalar çalışmıyorsa, genellikle birkaç farklı şekilde sorununuzu çözebilir. Google Haritalar uygulamanızı güncellemeniz, daha güçlü bir Wi-Fi sinyaline bağlanmanız , uygulamayı yeniden kalibre etmeniz veya konum hizmetlerinizi kontrol etmeniz gerekebilir.

G Suite kontrol paneli nedir?

Gmail, Google Takvim ve Hangouts Meet gibi temel G Suite hizmetlerinin mevcut durumunu kontrol etmek için G Suite Durum Kontrol Panelini kullanabilirsiniz. Pano , her hizmetin mevcut durumunu ve son zamanlardaki kesintileri veya kesintileri gösterir.

Kubernetes motoru nedir?

Google Kubernetes Engine (GKE), Google'ın genel bulut hizmetlerinde çalışan Docker kapsayıcı ve kapsayıcı kümeleri için bir yönetim ve düzenleme sistemidir. Google Kubernetes Engine , Google'ın açık kaynaklı kapsayıcı yönetim sistemi olan Kubernetes'i temel alır.

Uyuşmazlık Ddosed ediliyor mu?

Discord , tüm sesli ve yazılı iletişim için bir istemci-sunucu mimarisi kullandığından, IP'niz güvenli bir şekilde kilitlenir ve kötü adamlardan uzak tutulur. Bu, DDOS saldırılarına karşı güvende olduğunuz anlamına gelir.

Gmail'im neden çalışmıyor?

Gmail uygulamasını açın ve sol üst köşedeki menü düğmesine -> Ayarlar. Gmail uygulama verilerinizi temizleyin. Cihazınızın Ayarlar uygulamasını açın -> Uygulamalar ve Bildirimler -> Uygulama Bilgileri -> Gmail -> Depolama -> Verileri Temizle -> Tamam. Bunu işlemi tamamlandıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın ve bu numarayı yaptıysam bakın.

YouTube çalışmıyor mu?

Cihazınızdaki ayarlar menüsünü açın, “Uygulamalar”a dokunun ve YouTube'u seçin. Bir sonraki adım, iki seçeneği getirecek olan “Depolama” yı seçmektir: Verileri temizle ve Önbelleği temizle. Önce önbelleği temizleyin ve YouTube'un artık olması gerektiği gibi çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Olmazsa, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için geri dönün ve verileri de temizleyin.

Bulutun güvenliğini nasıl sağlayabilirsiniz?

Bulut deneyiminizi risksiz hale getirecek birkaç pratik ipucu.
 1. Verileri Yerel Olarak Yedekleyin.
 2. Hassas Bilgileri Saklamaktan Kaçının.
 3. Verileri Şifreleyen Bulut Hizmetlerini Kullanın.
 4. Verilerinizi Şifreleyin.
 5. Anti-virüs Yazılımını yükleyin.
 6. Şifreleri Güçlendirin.
 7. Güvenlik Önlemlerini Yerinde Test Edin.

Bulut hizmetleri ne anlama geliyor?

Bulut hizmeti , bir şirketin kendi şirket içi sunucularından sağlanmak yerine, bir bulut bilgi işlem sağlayıcısının sunucularından İnternet üzerinden talep üzerine kullanıcılara sunulan herhangi bir hizmettir .

Bulut bilişimin dezavantajları nelerdir?

Bulut Bilişim Dezavantajları: Bitmek Üzere
 • Ağ Bağlantısı Bağımlılığı. Bulut bilişimin avantajlarından yararlanmak için işletmenizin her zaman bir internet bağlantısına sahip olması gerekir.
 • Sınırlı Özellikler. Tüm bulut sağlayıcıları eşit olarak oluşturulmaz.
 • Kontrol Kaybı.
 • Güvenlik.
 • Teknik sorunlar.

Bulut hizmetlerinde nasıl sorun gideririm?

Performansı etkileyen birden fazla sorununuz olabilir.
 1. Hem uygulama hem de veri iş yüklerini destekleyen altyapıyı kontrol edin.
 2. Uygulamaların kendilerine bakın.
 3. Performans sorunlarının daha az olası diğer temel nedenlerine bakın.
 4. Bulutun içindeki ve dışındaki bant genişliği kontrolleri dahil olmak üzere ağa geçin.

Bulut bilişim güvenli mi?

Bulut bilişim güvenliği olarak da bilinen bulut güvenliği , bulut tabanlı sistemleri, verileri ve altyapıyı korumak için birlikte çalışan bir dizi politika, kontrol, prosedür ve teknolojiden oluşur. Erişimin doğrulanmasından trafiğin filtrelenmesine kadar, bulut güvenliği işletmenin tam ihtiyaçlarına göre yapılandırılabilir.

Örnek olarak bulut bilişim nedir?

Bulut Bilişim , bir ağ (tipik olarak İnternet) üzerinden bir hizmet sunmak için donanım ve yazılımın kullanılmasıdır. Bulut bilişim ile kullanıcılar, İnternet'e erişebilen herhangi bir cihazdan dosyalara erişebilir ve uygulamaları kullanabilir. Bulut Bilişim sağlayıcısına bir örnek , Google'ın Gmail'idir.

Google dün neden düştü?

YouTube, Snapchat, Gmail, Nest, Discord ve bir dizi başka web hizmeti bugün ABD'de büyük kesintilerden zarar gördü. Temel neden , yalnızca Google'ın kendi web hizmetleri dışındaki uygulamalara güç veren Google'ın Bulut hizmetiyle ilgili sorunlardı. Google , sorunlar için "doğu ABD'deki yüksek düzeyde ağ tıkanıklığını" suçladı.

Bulut tabanlı güvenlik nedir?

Bulut güvenliği , veri uygulamalarını ve bulut sistemi uygulamalarını korumaya yönelik kontroller sağlamak üzere formüle edilmiş çok çeşitli stratejiler ve politikalar anlamına gelir. Bulut tabanlı güvenlik sağlayıcıları, bir müşterinin bilgilerinin ve verilerinin güvende olmasını sağlamak için bulut tabanlı güvenlik çözümleri geliştirmiştir.

Bulut teknolojisinin karşılaştığı bazı zorluklar nelerdir?

Bulut Bilişimin Zorlukları Nelerdir?
 • Güvenlik sorunları.
 • Maliyet yönetimi ve sınırlama.
 • Kaynak/uzmanlık eksikliği.
 • Yönetim/Kontrol.
 • Uyma.
 • Birden çok bulutu yönetme.
 • Verim.
 • Özel bir bulut oluşturma.

Ücretsiz bir Google bulutu var mı?

Google Cloud Ücretsiz Katmanı iki bölümden oluşur: Herhangi bir Google Cloud hizmetiyle kullanmak için 300 ABD doları krediyle 12 aylık ücretsiz deneme. Birçok yaygın Google Cloud kaynağına ücretsiz olarak sınırlı erişim sağlayan Daima Ücretsiz .