USG Durock su geçirmez mi?

Sordu: Godfrey Galbiati | Son Güncelleme: 1 Mart 2020
Kategori: ev ve bahçe iç çevre kalitesi
4.2/5 (356 Görüntüleme . 44 Oy)
USG DUROCK Su Yalıtım Membranı, USG DUROCK Marka Duş Sistemi ile kullanım için bükülebilir, levha uygulanan su geçirmez bir membran ve buhar geciktiricidir. Aynı zamanda son derece düşük bir geçirgenlik derecesine sahiptir, bu da onu sürekli kullanımlı buhar duşları da dahil olmak üzere ıslak alanlar için ideal kılar.

Aynı şekilde Durock çimento levha su geçirmez mi?

” Pekala, işte bazı üreticilerin su yalıtımı hakkında söyleyecekleri : PermaBase (Ulusal Alçı): PermaBase PLus bir su bariyeri değildir. Durock (USG): “ Su yalıtımı isteniyorsa USG Durock ™ Karo Membran veya USG Durock ™ Marka Su Yalıtım Membranı kullanın.”

Ayrıca, duş zemini için durock kullanabilir misiniz? Foam Tile Backer Boards Son zamanlarda USG Durock köpük board, Laticrete Hydroban Board ve Johns Manville GoBoard piyasaya çıktı. Duşlar için bu panellere bazı büyük avantajları vardır: Bunlar hafif ve ev ve üst kat içine taşırken duvarları zarar vermeyin.

Basitçe, duşta su geçirmez çimento levhaya ihtiyacınız var mı?

Bugün piyasada bulunan beton destek levhalarının çoğu suya dayanıklı değildir, ancak hepsi su geçirmezdir . Birçok kişi terimleri karıştırdığından, bunun duş veya küvet alanında kullanım için en iyi malzeme olduğu yaygın bir yanılgıdır.

Durock'u mühürlemeniz mi gerekiyor?

Merhaba Matt. Herhangi bir çimento levha ürünü ile bir nem bariyeri gereklidir . Eğer plastik yoksa veya arkasında hissetti Çatı, daha sonra bir sıvı-uygulamalı zar sırada bulunuyor. Durock gerçekten su geçirmezdir , yani sudan zarar görmez.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Döşemeden önce Hardibacker'ı mühürlemeniz gerekiyor mu?

Mühürlemek veya Mühürlememek
Popüler düşüncenin aksine, fayans ve harç su geçirmez değildir ve dolgu macunu kullanılsa bile bir miktar nem nüfuz eder. Bu yolu karar verirseniz, hiçbir dolgu su yalıtımı iki katı arasında bu olabilir gizli nem nedeniyle, backerboard üstüne uygulanır gerekecektir.

Çimento levhanın ıslanması uygun mudur?

Su direnci
Bu Portland çimentosu esaslı ürünler, alçı öz esaslı ürünlere kıyasla boyut olarak daha küçüktür. Çimento levhalar , alçı çekirdek destek levhaları ile karıştırılmamalıdır. Alçı çekirdek destek levhaları sudan etkilenir ve ıslak maruz kalma alanlarında kullanılmamalıdır.

Durock çimento levhası dışarıda kullanılabilir mi?

USG Durock ® çimento levha , yalnızca karo, ince tuğla ve dış sıva kaplamaları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Çimento levhanın arkasında bir buhar bariyerine mi ihtiyacınız var?

Bu durumda bariyer kurulu arkasında gidebilir rağmen hala, çimento kurulu ile bir buhar bariyeri gerekir. Çimento levha , nemi sorunsuz bir şekilde alacak kadar ağır ve nefes alabilir. Buhar bariyerini çimento levhanın arkasına yerleştirerek nemin duvara daha fazla girmesini engellersiniz .

Fayans döşemeden önce çimento levhayı bantlamanız gerekiyor mu?

2 Cevap. İnce set ve ağ bant , dikişleri güçlendirmek içindir. Eğer çimento levha üzerinde döşemek için gidiyoruz varsa, dikişler kasete gerekir. Sadece o dikiş bir karonun merkezi bölünmüş olmaz, çünkü muhtemelen iyi olacağına işlenmemiş köşeleri bırakmak istiyorum.

Fayans döşemeden önce duş duvarlarını su geçirmez hale getirmem gerekir mi?

Duş karosu hazırlama , alçıpan karo hazırlamadan farklıdır. Duş , ıslak bir uygulama olarak kabul edilir, bu nedenle bu talimatlarda nasıl yapılacağını öğreneceğiniz temeli su geçirmez hale getirmeniz gerekir . Su yalıtımı adımından sonra, talimatlar, alçıpan üzerine fayans döşer gibi aynıdır.

Durock'un bir buhar bariyerine ihtiyacı var mı?

Durock çimento levhası Next Gen'in üreticisi USG'yi aradım ve duvar boşluğunun nefes alabilmesi ve herhangi bir nemin buharlaşmasına izin verebilmesi için buhar bariyeri kullanılmamasını tavsiye ettiler. Çevrimiçi talimatları/şemaları, bir buhar bariyerinin kullanılmadığını gösterir .

En iyi duş su yalıtım sistemi nedir?

En iyi bilinen örnek, Schluter Systems'ın Kerdi Duş sistemi olacaktır. Ama başka birçok ürün var - Laticrete'in Hydroban levha membranlı duş su yalıtım sistemi var ve USG Durock Duş sistemi var .

Küvetin altına çimento levha koymalı mısınız?

Sen küvet altında herhangi bir çimento panel gerekmez. Küvetin altında sağlam bir kat tabakası olması çok daha önemlidir.

Hangisi daha iyi Hardie tahtası veya durock?

Durock , cam ağ içeren güvenilir bir çimento ürünüdür. İki malzemeden daha ağır olanıdır, yani kullanımı ve manevrası daha zordur. HardieBacker çok daha hafiftir ve aynı zamanda mevcut en çok satan çimento levha markasıdır. İçinde cam olmadığı için çok daha temizdir.

Durock duş teknesinin altına girmeli mi?

(Ben çimento pano Alt zemini düzeyinde bile) duş tava zaten harç ayarlanabilir mıdır? Gerçekten tava altında çimento panel gerekmez, ancak bir seviye katı yüzeye gerekiyor. Tesviye çimentosu gerekli olan tek şey olacaktır, ancak 1/2" den daha kalın olmalıdır .

Thinset'i durock'un altına koymak zorunda mısın?

Thinset , bir zeminde destek tahtasının altında kesinlikle gereklidir . Ayrıca, destek tahtası hiçbir yapısal güç sağlamaz. Bir 1x alt zemin üzerinde doğrudan yükleyemezsiniz; bu çok ince ve sapacak. Kaliteli fikirli bir müteahhitiniz varmış gibi gelmiyor .

Durock'un hangi tarafı dışarı çıkıyor?

Tahtayı yerine vidalayın
kenarlardan uzak tutun. Çimento levhanın düz bir yüzü ve pürüzlü bir yüzü vardır . Eğer lateks mastik kullanıyor olacağız eğer karo fakat düz tarafını yüklemek için ince ayarlı harç yapıştırıcı kullanılarak edilecektir kaba tarafını Face.

Duşta fayansın arkasında ne var?

Duşlar olarak, standart substrat seramik arka, ayrıca çimento veya çimento şilte denilen olduğunu.

Duş zemini için çimento levha kullanabilir miyim?

Burada duş zemininde çimento levha kullanan var mı? Bunun üstesinden aşağı su geçirmez membran koymak ve emin çimento derece sağlam destek derini olduğunu yapmak ettikleri sürece katta çimento paneli kullanabilirsiniz.

Durock'u kontrplakta nasıl sabitlersiniz?

Destek tahtası ile duvarlar arasında 1/4 "boşluk ve destek tahtası levhaları arasında 1/16" boşluk bırakın. Karıştırın ve kontrplak alt zeminin yeterince geniş bir alanına 1/4 "x 1/4" çentikli mala kullanarak destek tahtasının her bir parçasını kaplayacak şekilde değiştirilmiş bir tinset uygulayın.

Durock alt zemin olarak kullanılabilir mi?

Durock , Hardiebacker ve WonderBoard gibi ticari isimler altında yaygın olarak satılan çimento levha, artık ince harç yapıştırıcı ile döşenen seramik, porselen veya taş karo için kullanılan standart altlıktır. Çimento levha üzerine serilmiş seramik karo, kurabileceğiniz en dayanıklı zemin veya duvar yüzeylerinden biridir.