Agapanthus tohum başları çıkarılmalı mı?

Sordu: Toncho Taisma | Son Güncelleme: 8 Şubat 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.7/5 (1.072 Görüntüleme . 21 Oy)
Agapanthus giriş kartı için, sadece bitkinin tabanında soluk çiçek ve sapı kaldırmak için pruners veya bahçe makası kullanın. Yaşadığınız yerde durum buysa, tohum başlarını geliştirmeye ve tohumları rüzgarda dağıtmaya zamanları olmadan önce çiçekleri çıkarmak çok önemlidir.

Ayrıca, agapanthus'tan ölü çiçekleri kesmeli miyim?

Bitkiler sadece hafif budama gerektirir ama onlar kalabalık hale ve ihtiyaç bölünecek zaman daha ağır bir kırpma tahammül. Çiçekler solmaya sonra eski çiçek diken kes ve onlar başlamadan önce kurumaya ve set tohumlar için. Ölü veya hasarlı yaprakları istediğiniz zaman temiz bir makasla budayın.

Yukarıda, agapanthus'tan tohum alabilir misin? Agapanthus tohumdan büyümeye kolaydır ve iki yıl gibi kısa bir sürede çiçekli bitkiler alabilirsiniz. Hava soğuyorsa, tohumları erken toplayabilir ve tüm tohum kafasını bir kağıt torbada saklayabilirsiniz, ancak tohumun bitki üzerinde olgunlaşmasına izin vermek tercih edilir.

Burada, agapanthus tohum başlarını kurutabilir misin?

Bir kağıt torba içinde bitki, yer onları dan agapanthus tohum kabukları çıkarılmış ve bölmeler açık bölünmüş kadar kuru bir yerde saklayın sonra. Bölünmüş bölmelerdeki tohumları çıkarın. Tohumları kapalı bir kaba koyun ve ilkbahara kadar serin ve kuru bir yerde saklayın.

Agapanthus'tan nasıl kurtulursunuz?

Agapanthus kontrolü için duruma bağlı olarak 3 seçenek vardır:

  1. Seçenek 1 - Ekstra Güçlü Ot Silahı (artı Kiwicare Boya ve Çubuk) ile Sprey veya Kullanıma Hazır Ot Silah Hızlı Eylem.
  2. Seçenek 2 - Agapanthus bitkilerini kesin ve kütüğü hemen kalın bir Weed Weapon Invade Gel tabakasıyla boyayın.

35 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Agapanthus'un çiçek açmasını nasıl sağlarsınız?

Çiçek açmayan bir agapanthus bitkisinin gübreye ihtiyacı olabilir - ama çok fazla değil. İlkbaharda, çiçek açan bitkiler için suda çözünür bir gübre kullanarak bitkiyi ayda iki kez beslemeyi deneyin ve ardından bitki çiçeklenmeye başladığında ayda bir kez kesin. Bitki çiçeklenmeyi bıraktığında, genellikle sonbaharın başlarında gübrelemeyi bırakın.

Agapanthus'tan çiçek başlarını ne zaman kesmeliyim?

Geri Agapanthus Kesme: Nasıl Erik Agapanthus için
Yaprak döken çeşitleri - Geri agapanthus Kes çiçeklenme sezon sonunda yerden yaklaşık 4 inç kaynaklanıyor. Ancak, harcanan bitkilerin kış manzarasına sağladığı doku ve yapıyı seviyorsanız, agapanthus'u kesmek erken ilkbahara kadar bekleyebilir.

Çiçeklenmeyi bitirdiklerinde zambaklarla ne yapmalı?

Zambak çiçekleri sonra ayrıca sadece kendini kök kaldırabilirsiniz. Onlar öldü ve sonbaharda kahverengi açana dek Ancak, yaprakları SÖKMEY. Yaprakları mevsim sonuna kadar kesmemek çok önemlidir çünkü gelecek sezonun çiçek açması için ampulün beslenmesine yardımcı olur.

Agapanthus saksıda büyüyebilir mi?

Containers'da Agapanthus Dikim
Agapanthus'un hayatta kalabilmesi için son derece iyi drene olan, ancak biraz su tutan toprağa ihtiyacı vardır. Bahçenizde bunu başarmak zor olabilir, bu yüzden saksılarda agapanthus yetiştirmek çok iyi bir fikirdir. Normal saksı toprağı yerine toprak bazlı bir kompost karışımı seçin.

Agapanthus'a kışın nasıl bakarsınız?

Agapanthus'un Kışın Dış Mekan Bakımı
Öldüğü zaman geri süt yaprakları ve en az 3 inç kadar bir derinliğe kadar bitki üzerinde malç. Yeni büyüme ile itmek için izin bahar aylarında biraz malç uzak çekin. Kuru bir bölgede yaşıyorsanız, yaprak dökmeyen bitkilerin kış aylarında ara sıra suya ihtiyacı olacaktır.

Kuşlar Agapanthus tohumlarını yer mi?

Bir kez kurulduktan sonra, agapanthus tohumla yavaşça yayılır. Cotoneaster gibi dut üreten yabani ot bitkilerinin aksine, agapanthus kuşlar tarafından yayılmaz. Bunun yerine tohumlar kümenin etrafına düşer ve yokuş aşağı sürüklenebilir.

Agapanthus'um neden ölüyor?

Çürük. Ampul çürümesi ve kök çürümesi, yeraltında başlayan agapanthus sorunlarıdır. Sarı, solmuş yapraklarda ve bazen bodur bitkilerde kendilerini yer üstünde gösterirler. Köklerin etrafını kazın ve onları yerden kaldırarak mümkün olduğu kadar etraflarındaki toprağı temizleyin.

Agapanthus tohumlarını ne zaman ekmeliyim?

Tohumu kuruyana kadar açık kağıt (polietilen değil) torbalara koyun ve ardından şimdi kapalı torbalarda serin ve kuru bir yerde Mart veya Nisan ayına kadar saklayın. Uzay ekmek daha kompost kum, ince bir tabaka ile cesur bir gübre ve kapağın yüzeyi üzerinde ses tohumu.

Agapanthus'u bölebilir misin?

Saksı agapanthus'u ya sonbaharın başlarında yapraklar ölmeden önce ya da ilkbaharın sonlarında onlar büyümeye başlamadan hemen önce bölebilirsiniz (her bölümün bir veya iki büyüme noktası olduğundan emin olun).

Agapanthus nasıl yayılır?

Agapanthus iki şekilde yayılır - tohumla veya kümenin bölünmesiyle. Bir kez kurulduktan sonra, agapanthus tohumla yavaşça yayılabilir . Kurtçuk veya cotoneaster gibi dut üreten yabani ot bitkilerinin aksine, agapanthus kuşlar tarafından yayılmaz . Bunun yerine, tohumlar kümenin etrafına düşer ve yokuş aşağı kayma eğilimi gösterir.

Bir çiçek nasıl kurutulur?

Tavan arası veya kullanılmayan dolap gibi iyi sirkülasyonu olan karanlık ve kuru bir alan bulun. Tatlandırılmamış diş ipi ile, çiçeklerin saplarının alt kısımlarını bir askıya sabitleyin, böylece kurumaları için baş aşağı asılırlar . Çiçekleri tamamen kuruyana kadar iki ila üç hafta bekletin .

Nil tohumlarından zambak nasıl ekilir?

Ekim yaparken , Nil Zambak tohumlarını hafifçe örtün, nemi yüksek tutun ve sıcaklıkları 72 - 75F'de tutun. Çimlenme 21 - 35 gün arasında sürer. Genç Afrika Zambak bitkilerini tam güneşte (veya iç mekanlarda çok parlak ışıkta) bahçede 18 inç aralıklarla büyütmeye devam edin.

Agapanthus soğanlarını ne zaman dikmeliyim?

Soğuk İklimlerde Dikim
Kış aylarında donun yaygın olduğu USDA bölgesi 8 gibi iklimlerde, agapanthus soğanları dikmek için en iyi zaman Mart'tır . Tüm don tehlikesi geçene ve toprak 50 derece Fahrenheit'e ısınana kadar bekleyin.

Agapanthus nasıl yetiştirilir?

Ekim
  1. Toprak ve Site. Agapanthus, iyi drene edilmiş toprakta, günün büyük bölümünde güneş alan güneşli bir yerde en iyi şekilde büyür.
  2. Boşluk. 30 cm aralıklarla ve yerden 5 cm (2 inç) aşağıda kronlarla.
  3. Bahçede. Agapanthus'un etli kökleri ve yaprakları vardır ve bu onları don hasarına eğilimli hale getirebilir.
  4. Konteynerler için.
  5. Çiçekleri kesin.

Agapanthus ne kadar hızlı büyür?

Sen yaz sonunda veya sonbaharda tohumlarını ekmek ve bunlar altı ila sekiz hafta içinde filiz. Genellikle tepsilerde yetiştirilirler , sonra saksıya alınır ve üçüncü yılda bahçeye nakledilirler. Genellikle tohumdan yetiştirilen agapanthus üç ila dört yıl içinde olgunluğa erişecek ve çiçek açacaktır.

Agapanthus herdem yeşil midir?

Agapanthus africanus, dar yaprakları, belirgin mavimsi anterlere sahip koyu mavi çiçekleri ve sapları 18 inçten fazla olmayan yüksekliklere ulaşan, yaprak dökmeyen bir çeşittir.