Aşırı tohumladığımda gübrelemeli miyim?

Sordu: Ruslana Cardena | Son Güncelleme: 9 Haziran 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4.6/5 (166 Görüntüleme . 24 Oy)
Çim tohumunu yaymadan hemen önce veya sonra gübreleyebilirsiniz . Çimler filizlenene kadar alanı nemli tutun ve ardından sulama sıklığını yavaşça azaltın.

İnsanlar ayrıca soruyorlar, aşırıya kaçtığımda gübrelemem gerekiyor mu?

Overseeding çimler zaman Starter Gübre kullanarak, gerekli öncesinde veya doğrudan ekim sonrasında bir başlangıç gübre uygulamak yararlı olabilir. Bu, özellikle bir toprak testi toprağınızın Fosforunun (P) düşük olduğunu söylüyorsa geçerlidir.

Ayrıca, ekimden sonra gübreleme yapabilir misiniz? Yaklaşık 4 ila 6 haftada tohum sonra filizlenen ağırlıklı azot olan bir yüksek kaliteli çim gübre ile çim döller. Çim 4 ila 6 haftalık veya daha büyük olduğunda, sağlıklı ve çekici bir çim standı için azot en önemli besin maddesidir.

Bu nedenle, aynı anda hem gübreleme hem de aşırı tohumlama yapabilir misiniz?

Yeni bir çimi tohumlamakla aynı anda bir başlangıç gübresi uygulamak, ortaya çıkan çim saplarının büyümelerini hızlandırmak için ihtiyaç duydukları besin maddelerine sahip olmasını sağlayacaktır. Bir çim ekim zaman, gübre ve tohum buluşmanızı uygulamak asla.

Aşırı tohumlama yaparken ne tür gübre kullanmalıyım?

Aşırı Tohumlu Alanları Gübreleyin Yabani ot ve yem ürünlerinden kaçının; önceden ortaya çıkan herbisitler tohum çimlenmesini engeller. Pennington Ultragreen Başlangıç Gübresi 12-22-8 gibi başlangıç gübresi , yeni çimler için gerekli besinleri sağlar. Fosfor güçlü kök gelişimini desteklerken, nitrojen en üst düzeyde büyümeyi ve yeşillenmeyi sağlar.

32 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çok fazla çim tohumu koyabilir misin?

Çim bitkileri de dahil olmak üzere tüm bitkiler, köklerinin yayılması ve gelişmesi için yeterli toprak alanına ihtiyaç duyar. Çok fazla ot tohumu aşağı koyarsanız aşırı güneş ışığına maruz için rekabet, toprak besinler ve su olacak, çünkü çimlenme sonrası mücadelesine sizin çim fide neden olacaktır rekabeti teşvik edecektir.

Çim tohumunu çimlere serpebilir misin?

Varolan çim üzerinde çim tohumu uygulayarak, çıplak sıralarda dolgu yardımcı ve çim canlandıracak olabilir. Hava, çocuklar ve evcil hayvanlar çimler üzerinde zor olabilir . Su, çok fazla ısı, giyim & gözyaşı eksikliği ve diğer problemler de yıpranmış ve ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Aşırı tohumlama yaparak çimlerinizi canlandırmaya yardımcı olabilirsiniz .

Çimlerimi nasıl daha kalın ve yeşil yapabilirim?

  1. Toprağınızı İyileştirin. Daha kalın bir çim için her adımdan en iyi şekilde yararlanmak için çim uzmanlarından bir ipucu alın ve toprağınızı test edin.
  2. Aşırı tohum. Aşırı tohumlama, ince çimleri kalınlaştırmak veya incelmelerini önlemek için mevcut çimlere çim tohumu ekmektir.
  3. Gübreleyin.
  4. Çimlerinizi Güçlendirin.
  5. Sulayın.
  6. Düzgün Biç.
  7. Yabani otları kontrol et.

Sadece yere atarsan çim tohumu büyür mü?

Çim tohumu rastgele kir üzerine atıldı, bunlar nedeniyle tohumların kötü konumlandırma ve tohumlar büyümesi bekleniyor nerede kötü durumu, filiz verebilir, onların çimlenme oranı azalacaktır. Çim tohumu büyümeye için, onlar çimlenmeye onları yardımcı toprak ile doğrudan temas gerektirir.

Aşırı ekimden sonra çim kupürlerimi torbalamalı mıyım?

çanta yapmayın. Kırpmalarınızı malçlayın . Umduğunuz şey, artık gevşek tohum olmayacak ve biçme makinesine giren hiçbir şey yok olmayacak. Malçlanmış kupürler , bazı besin maddelerinin yanı sıra suda tutmaya ve toprağı gölgelemeye yardımcı olacaktır.

50 lb'lik bir çim tohumu torbası kaç dönümlük bir alanı kaplar?

Örneğin, belirli bir çim karışımı için önerilen tohumlama oranı 1.000 fit kare başına 6 pound ise, 261.36 elde etmek için 6'yı 43.56 ile çarpın. Böylece 1 dönüm için 261 pounddan biraz fazla tohuma ihtiyacınız olacak.

İlk gübre veya çim tohumu ne gelir?

İlk Uygulama. Eğer çim başlattığınızda, çim tohumu ile zemin üzerinde bir marş gübre yayıldı. Sen ayrı bir hemen yanındaki aşağıdaki tohum ve gübre yayınlayabilir ve içeri yayıldı sipariş hangi önemli değil.

Çim tohumu ve çim oluşturucuyu aynı anda koyabilir misiniz?

Plus 2 Weed Control özellikli Scotts Super Turf Builder , çeşitli çim çimenleri üzerinde çalışır. Şirketin web sitesi, ot ve beslemeyi uygulayarak ürünü kullanmadan önce Farklı zaman uzunluğunu bekleyen ilk aracı tohumlama sonra çim tohumu bastırmak için dört hafta bekliyor önerir iken.

Gübre çim tohumunu öldürür mü?

İPUÇLARI: Yeni tohumlu “yabani ot ve yem” gübrelerinden herhangi birini kullanmaktan daima kaçının. Bunlar, yerleşik çimlerde bahar kullanımı için harika olabilir, ancak bu gübrelerde kullanılan kimyasallar, yeni ekilen çimlere kendini kurmaya çalışırken zarar verebilir veya öldürebilir .

Aşırı tohumlamadan sonra ne kadar su içmelisiniz?

Su ağır yarıkların içine çim tohumları yıkamak için: Derhal overseeding sonra. Su hafifçe günlük olarak, toprağın ilk inç iliklerine: çim tohumları filizlenmeye (ilk 10-14 gün) kadar. Çimlenme sonra: Su az sıklıkta fakat toprağın derinlerine Islatma ve penetrasyon için izin verir.

Biçmeden ne kadar süre sonra gübreleyebilirim?

Bir çimi gübrelerken , gübreyi çim biçtikten sonra uygulamak en iyisidir, bu nedenle gübreyi emmesi için birkaç günü vardır. Çimleri gübrelemek için yaz sonunu, sonbaharı veya ilkbaharın başına kadar bekleyin. Bunlar gübre uygulamak için en uygun zamanlardır. Çimleri biçin ve çimlerin üzerine biraz çim kupürleri bırakın.

Yengeç önleyici ve çim tohumunu aynı anda koyabilir miyim?

Bir yengeç otu önleyici kimyasal, çimenin çimlenmesini etkilemeden yengeç otunun çimlenmesini durdurabilen sidurondur (Tüpersan). Şimdi kaydet ve hem tohum olabilir Yani. Bu nedenle, Nisan ayı başlarında uygularsanız , Haziran ayı başlarına kadar hiçbir önleyici etkisi olmadan çim ekebileceksiniz .

Çimlerimi ekime nasıl hazırlarım?

Toprağınızı Hazırlayın
İlk olarak, mevcut çimleri çıkarmak için keskin bir kürek kullanın veya geniş bir alansa, işi daha hızlı yapmak için bir çim biçme makinesi kiralayın. Ardından, etrafta dolaşın ve bölgeyi inceleyin. Büyük kayaları ve molozları kaldırın, alçak noktaları doldurun ve toprağınız sıkıştırılmışsa bir yeke ile çalışın.

Yabani otları nasıl öldürürüm ve çimlerimi nasıl yeniden ekerim?

Yabani otlar ile bir çim reseed için mevcut çim ve yabani otlar tüm öldürmek için üstüne malç ile ıslak gazete veya karton tabakası ile çim kapsayan başlayın. Ardından, birkaç hafta sonra gazete veya karton tabakasını kaldırın ve çimlerinizi biçin.

Çim için başlangıç ​​gübresi nedir?

Başlangıç ​​çim gübresi azot, fosfor ve potasyum içerir. Etiket, kimyasalları NPK olarak ve karışımda her birinin ne kadar olduğunu belirten oranı gösterecektir. Fosfor, çim kökü gelişimi için gereklidir ve orandaki en yüksek sayı olarak temsil edilir.

Çimlerimi ne sıklıkla gübrelemeliyim?

En çimler, bir kez gübre uygulayarak veya iki kez bir yıl için lütfen çim yeşil ve sağlıklı tutmak için yeterlidir. Gübreyi tam olarak ne zaman uyguladığınız kısmen ikliminize, ancak çoğunlukla sahip olduğunuz çim türüne bağlıdır. Anahtar çim en büyüyen yapıyor iken sezonunda döller etmektir.

Hangi gübre azotta yüksektir?

En fazla nitrojen sağlayan gübreler arasında üre (46-0-0) ve amonyum sülfat (21-0-0) bulunur. Yüksek nitrojen içeriği nedeniyle üre, saf olarak uygulandığında bitkilere zarar verebilir, bu nedenle genellikle diğer ajanlarla karıştırılarak satılır.