Havalandırdıktan sonra fişleri almalı mıyım?

Sordu: Rony Yukalov | Son Güncelleme: 10 Mart 2020
Kategori: Ev ve bahçe peyzaj
4/5 (2.228 Görüntüleme. 31 Oy)
Bazı çimlerin her yıl havalandırılması gerekir, ancak çoğu havalandırmaya ihtiyaç duymadan iki ila üç yıl öncesine kadar gidebilir - ki bu, çimlerinizde kahverengi tıkaçların görünümünü sevmiyorsanız iyidir. Havalandırmanın bıraktığı tıkaçları tırmıklamanız gerekmez, ancak bunu yapmak besin maddelerinin toprağa daha hızlı geri dönmesini sağlar.

İnsanlar da soruyor, çimlerinizi havalandırdıktan sonra ne yapıyorsunuz?

Çimlerinizi Havalandırdıktan Sonra Yapmanız Gerekenler

  1. Havalandırma makinesinin bıraktığı deliklere ayrıştırmak ve geri filtrelemek için toprak tapalarını çim üzerinde bırakın.
  2. Besinleri çim köklerinize koymak için çimlerinizi havalandırdıktan hemen sonra gübre uygulayın.
  3. Çimlerinizi, özellikle çimlerin ince olduğu çim alanlarında yeniden tohumlayın.

Ayrıca, havalandırmadan sonra ne kadar sulamalısınız? Havalandırma ve Tohumluk olarak sipariş sonra Sulama için Öneriler öbekler halinde su gerekebilir, sırılsıklam tohum, nemli tutmak ama değil. Bu, günde iki ila üç kez sulama yapmak, ancak bunu her yerde daha kısa bir süre (15-20 dakika) yapmak anlamına gelebilir.

Buna uygun olarak, havalandırmadan sonra çimlerin üzerinde yürüyebilir misiniz?

Havalandırarak sonra en az bir hafta boyunca çim biçmek vermeyin. Su için iyi bir fikir toprak hafifçe nemli olduğunda havalandırma en etkili olduğu için havalandırarak önce çim var. Yoğun trafik alanlarını (insanların sıklıkla yürüdüğü veya çocukların oynadığı) diğer alanlara göre daha iyi havalandırın.

Havalandırmadan önce yabani otları öldürmeli miyim?

Açıklama: Eğer havalandırmak zaman senin tohum olacak eğer havalandırma önce yabani ot çim kurtulmak gerekir. Açıklama: Bir ot çatal tarafından kesilirse, ayrışması faydalı olabilir. Açıklama: Havalandırmadan önce çimlerinizdeki tüm yabani otları temizleyin . Aksi takdirde, havalandırma yabancı ot gözeneklerini yayabilir.

38 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Çekirdek havalandırmadan sonra sulamalı mıyım?

Su gazlı ve numaralı seribaşı çim hemen ve sık sık su devam ediyor. Ekimden sonra çim bakımı uzmanları, hafif ve sık sulamanın en iyi yöntem olduğunu söylüyor. Günde iki kez çimlerin üzerinde hafif su birikintileri olacak kadar sulamayı önerirler. Tohumun çoğu filizlenene kadar bunu her gün yapın .

Havalandırmadan ne kadar süre sonra biçebilirim?

Çok erken biçiyorsun .
Fidelerinizi bıraktıktan sonra , büyümeleri için zamana ve doğru çevre korumasına ihtiyaçları olacak. İlk biçmeden önce iklime alışmaları ve kök salmaları gerekecek, bu nedenle havalandırma ve aşırı tohumlamadan sonraki ilk iki ila dört hafta boyunca çimleri biçmeyin .

Havalandırma aşırı besleme buna değer mi?

Neden Havalandırma Buna Değer?
Havalandırma sıkıştırılmış toprağı gevşetir. Ve çim, sıkıştırılmış toprakta gelişemezken, yabani otlar olabilir. Havalandırmanın bir başka nedeni: Gübreleme ve yeniden tohumlama gibi çim tedavilerini daha etkili hale getirir.

Havalandırma tapaları ne kadar derin olmalıdır?

Çekirdek havalandırıcı olarak bilinen, 1/2 ila 3/4 inç çapındaki toprak çekirdeklerini çıkarır ve bunları çimlerinizde biriktirir. Havalandırma delikleri tipik olarak 1-6 inç derinliğinde ve 2-6 inç aralıklıdır. Diğer havalandırıcı türleri, bir tapayı çıkarmadan (spiking) katı sivri uçları veya çatalları toprağa iter.

Çok fazla havalandırabilir misin?

Gevşek toprağın çok sık havalandırılması gerekmez. Özellikle kalın çim türleri de daha sık havalandırma gerektirebilir . Genel bir kural olarak, herhangi bir zamanda daha yılda bir kez daha havalandırmak gerekmez (eğer toprak zarar istemiyoruz çünkü "çok fazla iyi bir şey", burada da geçerlidir).

Çimlerinizi havalandırmak için kötü bir zaman mı var?

Havalandırma için en uygun zaman toprak bujileri kaldırıldıktan sonra çim herhangi bir açık alanda iyileşmek ve dolgu olabilir büyüme mevsimi sırasında. İdeal olarak, serin sezon erken ilkbahar veya sonbaharda çim ve geç ilkbaharda sıcak mevsim çim olanlar ile çim havalandırır.

Havalandırmalı çim bir fark yaratır mı?

Neden Havalandırıcılar çimenler yardımcı olur
Sadece 1/4 1/2 inç sıkıştırılmış toprak tabakası kalınlığında çimlerinizin sağlık ve güzellik önemli bir fark yaratabilir. 1 Havalandırma , hava, su ve besinlerin çim köklerine ulaşabilmesi için sıkışmayı azaltmak için toprağa delikler açar.

Spike havalandırıcılar gerçekten işe yarıyor mu?

Spike havalandırıcılar , toprak aşırı derecede sıkıştırılmadığında en iyi sonucu verir. Herhangi bir malzemeyi çıkarmadıklarından, toprağı gevşetmede daha az etkilidirler ve deliklerini açmak için toprağı ittikleri için sıkıştırmayı daha da kötüleştirebilirler.

Çimlerimi havalandırmaya nasıl hazırlarım?

Ev sahipleri için hızlı bir numara.
  1. Tanıtım. Çim Havalandırma İhtiyacını Belirleyin.
  2. Çimi Havalandırmaya Hazırlayın. Çimlerinizi havalandırmadan bir ila iki gün önce çimi iyice sulayın.
  3. Havalandırılmış Çimlerin Üzerine Kompost veya Kum Uygulayın. Toprak çekirdekleri havalandırıldıktan sonra yerde bırakılabilir ve ayrışmasına izin verilebilir.

Havalandırmadan sonra yağmur iyi mi?

Havalandırma - toprağa delik açma ve toprak çekirdeklerini çıkarma işlemi - çimlere birçok yönden fayda sağlayabilir. İyi bir yağmurdan beş veya altı saat sonra çimenlerde hala su duruyorsa, cevap açıktır.

Havalandırmadan önce biçmeli miyim?

Önerilen: Çimlerinizi normalden 1-1 / 2" daha aşağıda biçin ve yaprakları temizleyin. Biz gelmeden bir veya iki gün önce biçmeye çalışın - ve normalden daha düşük yapın. Düşük biçme , hem havalandırmayı hem de ekimi daha etkili hale getirir. Havalandırmayı engelleyebilecek tüm yaprakları, çöpleri veya diğer kalıntıları temizleyin .

Çim kendi kendine yayılır mı?

Bazı çimler yeraltı kökleri (rizomlar) yoluyla ' yayılırken ' çoğu çim otu yayılmaz. Gerçekten yayılmasının tek yolu, kendisini yeniden tohumlamasıdır. Çoğu insan çimleri çok kısa biçer. Daha iyi bir çim için , yaklaşık üç inçten daha kısa kesilmemelidir.

Havalandırma çekirdeklerini nasıl bölersiniz?

Çekirdekli yapılacak en iyi şey, havalandırmak kuru onları 2-3 saat ver sonra onları kırmak için bir dethatcher veya sürükleme şey gibi özel makineyi kullanarak onları kırmaktır. Louisville, KY'de çimlerimi yaptığımda, yüksek kil içeriği nedeniyle maçaların kendi kendine parçalanması 2-3 ay sürüyor.

Çim çekirdekleri ile ne yaparsınız?

Çim gelen çekirdekler Çekme çim köklerine oksijen, besin ve su nüfuzunu artırmak için yararlı olabilir. Çekirdek havalandırma sonra, bujileri çıkarıldı çim yoluyla delikleri dolu kalacak ve çekirdekler çiminizin yüzeyinde geride kalacak.

Havalandırmanın ve fazla tohumlamanın maliyeti nedir?

Bir çim bakım şirketinin on bin metrekarelik bir çimi havalandırması yaklaşık 30 dakika sürecektir. Havalandırmanıza aşırı tohumlama ve gübreleme eklemek, maliyeti artıracaktır. Bir çim bakımı şirketi kullanmanız havalandırma, overseeding ve gübreleme maliyeti yaklaşık 250 $ için 300 $ olduğunu.

Havalandırma bujilerini nasıl kırarsınız?

Fişleri Kırmak
Bu, çiminizin büyümesine yardımcı olabilecek besin maddelerini ortadan kaldırır. Yelpaze tarzı bir yaprak tırmığının arkasını yığınların üzerinden geçirmek veya çelik bir bahçe tırmığının arkasıyla hafifçe döverek, tapaları kırar ve kirin çim bıçaklarının arasına düşmesine izin verir.

Havalandırmadan önce mi yoksa sonra mı gübrelemek daha iyidir?

Zamanlama. Çim havalandırmasının ana faydalarından biri, su, oksijen ve gübrenin çim yüzeyine nüfuz etmesine ve çim köklerine ulaşmasına izin veren gözenekler oluşturmasıdır. Çimlerinizi gübrelemek için en iyi zaman havalandırmadan hemen sonra - çekirdek çıkarma - delikler temiz ve engelsiz olduğunda.