Azure kiracıları nedir?

Sordu: Consagracion Raedelin | Son Güncelleme: 21 Nisan 2020
Kategori: teknoloji ve bilgi işlem veri depolama ve depolama
4.2/5 (1.817 Görüntüleme . 36 Oy)
Kiracı , Azure Active Directory'deki bir kuruluşu temsil eder. Bir kuruluşun Azure , Microsoft Intune veya Office 365 gibi bir Microsoft bulut hizmetine kaydolduğunda aldığı ve sahip olduğu özel bir Azure AD hizmeti örneğidir. Her Azure AD kiracısı , diğer Azure AD kiracılarından farklıdır ve ayrıdır.

Burada, Azure'da kiracı ve abonelik nedir?

Azure kiracısı bir dizindir, abonelik , kaynakları koyabileceğiniz bir "klasörü" temsil eden bir nesnedir. Abonelikler kiracılara bağlıdır. yani 1 kiracının birçok aboneliği olabilir , ancak bunun tersi olamaz.

İkincisi, Azure kiracımı nasıl bulabilirim? Azure AD portalında Office 365 kiracı kimliğinizi bulmak için

 1. Microsoft Azure'da yönetici olarak oturum açın.
 2. Microsoft Azure portalında Azure Active Directory'ye tıklayın.
 3. Yönet altında, Özellikler'i tıklayın. Kiracı kimliği, Dizin Kimliği kutusunda gösterilir.

Benzer şekilde, Azure'da abonelik nedir?

Azure'daki sanal makine veya veritabanı gibi her kaynak bir abonelikle ilişkilendirilir. Azure benimseyen, bir Azure abonelik oluştururken bir hesapla ilişkilendirerek ve abonelik kaynaklarını kullanarak başlar.

Bulutta kiracı nedir?

Çok kiracılı bulut , müşterilerin bilgi işlem kaynaklarını genel veya özel bir bulutta paylaşmasına olanak tanıyan bir bulut bilgi işlem mimarisidir. Her kiracının verileri yalıtılmıştır ve diğer kiracılar tarafından görülmez. Çok kiracılı bir bulut sisteminde, kullanıcılar projelerini ve verilerini depolamak için kişiselleştirilmiş alana sahiptir.

29 İlgili Soru Yanıtı Bulundu

Office 365, Azure Active Directory içerir mi?

Office 365 , sahne arkasında kullanıcı kimliklerini yönetmek için Azure Active Directory'yi ( Azure AD ) kullanır. Office 365 aboneliğiniz , parolaları eşitlemek veya şirket içi ortamınızla tek oturum açma ayarlamak istiyorsanız Office 365'i Azure AD ile tümleştirebilmeniz için ücretsiz bir Azure AD aboneliği içerir .

Kiracı adı nedir?

isim. bir başkasından belirli bir süre için arazi, ev, ofis veya benzerlerini kiralayan ve işgal eden kişi veya grup; kiracı. Kanun. Bir başkasının arazilerini, apartmanlarını veya şahsiyetini genellikle kiralık olarak elinde tutan veya bunlara bir süreliğine sahip olan kişi.

Azure'da b2c kiracısı nedir?

Azure AD B2C kiracısı , bağlı taraf uygulamalarıyla kullanılacak bir kimlik koleksiyonunu temsil eder. Herkes uygulamaya kaydolabilir ve ona erişebilir. Ayrıca, özel ilkelerle AAD kiracısını B2C kiracısı için bir sosyal hesap kimlik sağlayıcısı yapabilirsiniz. Bunu başarmak için bu belgelere başvurabilirsiniz.

SaaS kiracısı nedir?

Tek kiracılı (veya barındırılan) Hizmet Olarak Yazılım ( SaaS ), her şirketin kendi yazılım uygulaması örneğine ve destekleyici altyapıya sahip olduğu bir mimaridir. Her örnek için işletim sistemi ve çalışma zamanı kitaplıkları gibi temel alınan yazılımların güncellenmesi gerekir.

Azure'da çoklu kiracı nedir?

Çoklu Kiracılık ve Azure AD
Azure , kendi içinde ve Azure AD'nin temel alınan altyapısı gibi çok kiracılı bir platformdur. Çoklu kiracılık , kiracılar adı verilen bir yazılımın birden çok , farklı farklı kullanımlarını tek bir örnekten yönetme yeteneğini ifade eder.

o365'te kiracı nedir?

Bizim amacımız açısından Kiracı , Office 365 Kuruluşu için kullanılan bir terimdir. Kuruluşunuz içindir ve sizin ve varlıklarınız için bir korumalı alan ortamıdır. Apartman kompleksi olacak olan genel O365 Veri Merkezi içindedir.

Azure'un maliyeti nedir?

Microsoft Azure fiyatları ayda 13 dolardan başlar.

Azure aylık ne kadar?

Microsoft Azure fiyatları ayda 13 dolardan başlıyor. Ancak, test edilen tüm hizmetler gibi, bundan sonra karmaşıklaşıyor.

Kaç tür Azure aboneliği vardır?

Mevcut üç ana abonelik türü vardır, ücretsiz, kullandıkça öde ve üye teklifleri. Ücretsiz hesap, ücretli ürünlere uygulanabilen 200 ABD doları krediyle 30 gün boyunca Azure kaynaklarına sınırsız erişim sağlayan bir aboneliktir .

Microsoft Azure'u ne için kullanıyorsunuz?

Özünde, Azure bilgi işlem bir kamu buluttur platformdan böyle analitik gibi hizmetler için kullanılabilecek bir Hizmet Olarak Bir Hizmet (IaaS), Platform Hizmet Olarak (PaaS) ve Yazılım (SaaS), sanal olarak Altyapı dahil çözümleri bilgi işlem, depolama, ağ iletişimi ve çok daha fazlası.

Azure'u nasıl edinebilirim?

Microsoft Azure Edinmenin Dört Yolu
 1. Kullandıkça Öde Abonelikleri. Bu en popüler ve esnek ödeme planıdır.
 2. Açık Lisanslama. Azure'ı bir Açık Lisans anahtarı kullanarak Softchoice gibi bir Microsoft iş ortağından doğrudan satın alabilirsiniz.
 3. Kurumsal Anlaşmalar.
 4. Doğrudan Bulut Çözümü Sağlayıcısı (CSP) aracılığıyla satın alın

Azure'daki roller nelerdir?

Azure'daki rolleri daha iyi anlamak için geçmişin bir kısmını bilmek yardımcı olur. Azure ilk yayınlandığında, kaynaklara erişim yalnızca üç yönetici rolüyle yönetiliyordu: Hesap Yöneticisi, Hizmet Yöneticisi ve Yardımcı Yönetici. Daha sonra, Azure kaynakları için rol tabanlı erişim denetimi (RBAC) eklendi.

Azure'a nasıl abone olurum?

Abonelik ekleme sayfasına ulaşmak için hesap merkezine gitmeniz gerekir. https://account.windowsazure.com/Home/Index Hesap sayfası, Azure yöneticisinin ek abonelikler eklemesine olanak tanır. Abonelik sekmesine gidin ve ardından o sayfadaki " abonelik ekle" bağlantısını tıklayın.

Azure'da Pano nedir?

Panolar , Azure portalındaki bulut kaynaklarınızın odaklanmış ve organize bir görünümüdür. Panoları , günlük işlemler için görevleri hızla başlatabileceğiniz ve kaynakları izleyebileceğiniz bir çalışma alanı olarak kullanın. Örneğin projelere, görevlere veya kullanıcı rollerine dayalı özel panolar oluşturun. Varsayılan kontrol panelini düzenleyebilirsiniz.

Azure VNet eşlemesi nedir?

VNet eşlemesi , Azure omurga ağı aracılığıyla aynı bölgedeki iki sanal ağı (VNet) birbirine bağlayan bir mekanizmadır. Bir kez eşlendiğinde , iki sanal ağ, tüm bağlantı amaçları için bir olarak görünür.

Azure istemci sırrını nasıl edinebilirim?

İstemci sırrını al
 1. Azure hesabınıza giriş yapın.
 2. Sol kenar çubuğunda Azure Active Directory'yi seçin.
 3. Uygulama kayıtları'na tıklayın.
 4. Oluşturduğunuz uygulamayı seçin.
 5. Tüm ayarlar'a tıklayın.
 6. Tuşlar'a tıklayın.
 7. Anahtar açıklaması yazın ve Süre'yi seçin.
 8. Kaydet'i tıklayın.

Bir kiracının adını nasıl ararım?

Office 365 kiracınızın adını bulmanız gerekiyorsa, bu oldukça kolaydır. Office 365 kiracınızın adı nasıl bulunur?
 1. Office 365 Yönetim Merkezinizde yönetici olarak oturum açın.
 2. Kurulum altında Etki Alanları'na tıklayın (veya sadece buraya tıklayın).
 3. ile biten bir alan bulun. onmicrosoft.com – bu, Office 365 kiracı adınızdır.